|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
26.9.2017 11:36:55   
krin 40
Ja mislim da to znači "na prednjem zidu nisko usadjena posteljica"..Javiće se još neka mama.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mimi87)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Položaj posteljice
26.9.2017 11:44:04   
suzi kju
Tako je,to je nisko usađena posteljica, vremenom,kako trudnoća odmiče, postoji verovatnoća da će se podići.
Ali svakako to nije placenta previa.
Možeš pitati lekara za savet oko mirovanja .

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Položaj posteljice
25.1.2018 19:39:37   
Maraj
Sada sam 14.nedelja.
Na uz dr mi rekla da mi je posteljica na prednjem zidu . Sta to znaci? U prosloj trudnoci mi jebila normalno usadjena.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Položaj posteljice
25.1.2018 22:07:12   
lesica
Maraj, prednji ili zadnji zid, potpuno je normalno i jedno i drugo.

Bitno da nije nisko tj preko grlića iliti placenta previa.

Meni je u prvoj trudnoći bila na prednjem zidu, u drugoj na zadnjem. Ništa vredno pomena spram toga.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Položaj posteljice
25.1.2018 23:09:54   
madre
Maraj, i meni je sada na prednjem zidu...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Položaj posteljice
25.1.2018 23:16:57   
isidora88
Meni je u ovoj trudnoci od pocetka posteljica prednji zid, medjutim na pregledu pre neki dan na izvestaju pise posteljica na zadnjem zidu. Sad ne znam da li je dr pogresio u kucanju ili je moguce da se placenta pomerauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Položaj posteljice
26.1.2018 6:55:22   
Maraj
Aha. E pa hvala vam puno na objasnjenju.
Dr me zbunila. Pricale smo o amniocentezi tj da l bi je ja radila... i u jednom trenutku ona kaze, kako je meni placenta na prednjem zidu i da bi ona nekako trebalo da se "zaobidje" kada igla ulazi (na amniocentezi)
Tako mi je nesto rekla, da sam ja skapirala da nije ok sto je na prednjem zidu user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Položaj posteljice
26.1.2018 7:21:47   
pari
Ja sam u 22.nedelji,pre neki dan kad sam bila kod dr mi je rečeno da mi je posteljica i dalje nisko...mislili smo da će se podići...dijagnoza mi je placenta praevia marginalis...rečeno mi je da se odmaram što više,ali ne strogo mirovanje...nisam imala do sad krvarenja ili kontrakcije...
Ko još ima iskustva sa ovim? Da li postoji šansa da se podigne? Da li je uvek kad ovakve dijagnoze carski rez preporučen?
Inače,druga trudnoća mi je...u prvoj nisam imala ovaj problem

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 0:17:08   
Srecko47E
Isto kao kod mene u trudnoci.
Porodjaj je protekao u najboljem redu-prirodno.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 6:51:37   
pari
Hvala! Sad mi je lakše

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 10:11:56   
Srecko47E
Srecno i zelim vam uspesan i sto laksi porodjaj.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 10:16:58   
mama Jo
Meni je u 19.nedelji receno da je nisko i da se namesta do 26.nedelje te da mirujem...tada sam i bolovanje otvorila, bilo je sve ok na sledecoj kontroli

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 10:18:50   
pari
Ja ne mirujem baš mnogo,ali ne radim,trudim se u toku dana da se odmaram par sati...I ja se nadam da će mi reći na sledećoj kontroli da ae podigla user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 10:21:21   
Srecko47E
Pari draga,moras mirovati dokle god ti ne kazu da je sve u redu.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Položaj posteljice
22.2.2018 10:22:20   
pari
Trudim se ali imam dete pa oko njega moram...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 10:32:49   
Fenix86
Zdravo zene...ja bas gledam gdje je koja posteljica,dr mi je napisao placenta posterior..da li ko zna sta je to?je li to na zadnjem zidu?kazu ako je posteljica na desnoj str musko je,ako je na lijevoj zensko je..po nekom naucniky koji je istrazivao trudnice.ja upirno gledam sliku ali ne umijem da nadjem dje je.kad odem kod dr ja sve zaboravim da pitam,posebno kad odem sa muzem njega toliko ihvati nervoza da ja zaboravim posle;)muskarci bi samo da rade,a na ans zene sve da nosimo😡

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 12:59:37   
vonavoj
Mislim da nema veze da li je sa leve ili desne strane..meni je na zadnjem zidu sa leve.i musko jeuser posted image

(odgovor članu Fenix86)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 20:57:04   
Fenix86
Cao svima.ja sam negdje pisala,ali ne vidim nigdje moju poruku..vjerujete li da polozaj posteljice odredjuje pol?kazu ako je na lijevoj str zensko ako je na desnoj musko..ja na proslom ultr.nisam umjela da pitam dr to jest nisam znala,ali vidim da ki je napisala da mi je placenta posterior..sta to znaci??

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 21:08:41   
vonavoj
Komentar ti je iznad mog..

(odgovor članu Fenix86)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 21:26:45   
Maslacak15
Meni Su Bas decaci bili sa posteljicom na prednjem zidu a devojcica posterior. Nema to veze a ja pocinjem da mislim da teras segu sa Nama...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 21:41:37   
vonavoj
I jauser posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Položaj posteljice
15.4.2018 21:45:32   
lesli

IZVORNA PORUKA: vonavoj

I jauser posted image user posted image


+1

Pogotovo sto je otvorila posebnu temu za tu teoriju, mi joj odgovorile nesto, a ona opet pita istu stvar u drugoj temi

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Položaj posteljice
28.9.2018 19:19:12   
dunja RR
Maslačkonjo, lakše mi je posle tvog posta, i kod meneje je posteljica nisko, možda me zato i bolucka poslednjih dana, i osećan pritisak sve više
+ kombinacija sa opstipacijom ..

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Zdravo little oneuser posted image
Ja sam imala posteljicu a prednjem zidu koja je u 22 nedelji jos uvek bila vrlo blizu grllica. Nesto kao kod tebe, samo koji cm udaljena ako ne i manje! . Receno mi je da je to sve normalno, i da se posteljica pomera tokom trudnoce i tako je i bilo. Vazno je da je sam grlic slobodan. Mislim da je samo prava placenta previa, znaci kada placenta prekriva grlic problem. Ako si zatvorena i nemas kontrakcija, sto je kod mene redovno proveravano u sklopu pregleda svakih cetiri nedelje, kasnije na tri pa na dve, vaginalnim ultrazvukom, manuelno, tokografijom ( za kontrakcije) onda nema nikakvog razloga da se niceg pribojavas. Ja sam radila do 10. og novembra do navrsene punih 34. nedelje. I sasvim se normalno ponasala, i pesacila kuci svakodnevno pola sata od posla. Na poslu sam mahom sedela jer mi ionako nije bilo dozvoljeno da radim u labu zbog bezbednosnih razloga ali sam provodila ceo dan tamo. Ja nikad nisam imala krvarenja, ali pritisaka u donjem stomaku i osecaja istezanja bogami jesam ali su mi rekli to je normalno i navikla sam se. Samo uzivaj user posted image i slusaj svoje telo....Treba biti oprezan ali ako se super osecas ne vidim razlog da se zakujes za krevet. Puno puno te pozdravljam.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:08:51   
dunja RR
Ovako meni piše, juče rađen UZ, 17. nedelja:

Posteljica na zadnjem zidu, donjim polom dopire skoro do unutrašnjeg ušća.
Grlić dužine 3,14cm, zatvoren.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.9.2018 23:09:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Položaj posteljice
29.9.2018 23:13:43   
vonavoj
Ne pise koliko je od grlica..ali podicice se. Ima jos vremena. Bitan je grlic.Ne dizi tesko,ne usisavaj..bar sam se ja trudila..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here