|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
29.10.2009 15:52:25   
Daca84
Ja sam juce imala pregled i doktorica mi je rekla da mi je posteljica sprijeda. Nije mi mogla reci ni pol djeteta... Jel se moze polozaj posteljice jos promijeniti, mislim da bude od zada???
Pitala me isto dali osjecam bebine pokrete, a ja osjecam vrlo dobro vec od 16. nedelje, ona kaze da to nemoze vjerovati, bas zato sto mi je posteljica sa prednje strane...
Jeli imao iko od vas slicna iskustva??
Sta vi kazete na ovo??
Hvala cure unaprijed
Pozdrav Daca

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Položaj posteljice
29.10.2009 16:30:07   
Verus
Daco nisam cula da bude tako, tj. nisam sigurna da razumem...meni su juce rekli da je malo nisko, ali jos je rano da se zove placenotom previjom, pa cekam UZ za 2 nedelje....

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Položaj posteljice
29.10.2009 17:39:46   
Trudi
Meni je posteljica na prednjem zidu i jednim manjim dijelom spuštena. Dr je rekla da rast materice može da izgura taj dio koji je prema grliću na gore, pa da do poroda bude sve normalno. Jedino me upozorila da trudnice kojima je posteljica na prednjem zidu trebaju više da paze da se ne saginju, tj. savijaju preko stomaka, jer može doći do odvajanja posteljice od zida lakše nego kada je na zadnjem zidu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Položaj posteljice
29.10.2009 18:54:12   
LillyT
Evo bas citam svoj poslednji izvestaj, kaze: posteljica na zadnjem zidu, za sada prekriva unutrasnje usce. Receno mi je da ako tako ostane, moracu na carski rez (sto je mene jako obradovalo), ali da to nista ne mora da znaci jer moze da se povuce sa usca

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Položaj posteljice
30.10.2009 16:41:31   
Verus
E setila sam se kada sam krvarila i bila u trijazi, da su rekli da mi je posteljica anterior, sto znaci s' preda.  Citala sam dosta o tome i apsolutno nema nikakvu stetnost za majku a ni dete.  E sad, meni je za sada malo niska, ne prekriva grlic, i receno mi je da se o tome ni ne brine tek posle 20 nedelje.  Ako i dalje skroz pokriva grlic, to je onda placenta previa i ide se na CR.
Takodje, puno puta se posteljica sama povuce, i nema problema za vaginalni porodjaj.  Kako bude bice, samo neka je beba zdrava (mada se molim za redovan porodjaj necu CRuser posted image ).

Tako da Daco ne brini se je ok i meni je isto tako!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Položaj posteljice
31.10.2009 19:28:50   
Daca84
Hvala ti Verus na odgovoru, znaci sve je ok. Bitno je samo da je bebica dobro. Kazu kao jedino ako je posteljica na prednjem zidu da stomak bude veci... neznam jel istina i kao netreba se previse saginjati...

Eto tako sam ja cula....

Veliki Pozdravuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Položaj posteljice
5.11.2009 18:58:58   
aleksandraz
Vo prvata bremenost postelkata mi bese na preden zid od matericata i se pomina ok a sega e na zadniot del.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Položaj posteljice
5.11.2009 20:43:58   
Trudi
Prekjuče na kontroli dr ustanovila da se posteljica diže. Još uvijek je nisko, ali ne prekriva više ušće user posted image

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Položaj posteljice
8.11.2009 12:00:57   
nadine
Pre neki dan sam bila na ekspertskom UZ i doktorka je konstatovala da mi je posteljica na prednjem zidu (to znam jos od ranije) ali i da je "pomerena u desno". Nemam ideju sta bi to trebalo da znaci a jako sam nestrpljiva da saznam. Kod svoje doktorke idem tek u utorak, pa ako neko ima ideju sta znaci posteljica "u desno", bila bih zahvalna... Inace je ovo konstatovano u 35 nedelji po kalendaru, a 36-oj po UZ.

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Položaj posteljice
8.11.2009 17:02:28   
Verus
IZVORNA PORUKA: A.N.A.

Doktor mi je rekao da nisko nosim plod, da mu se to ne svidja i da vise leskarim i odmaram... Do proslog UZ je sve bilo ok a sad se spustila. Ne radim ja nista posebno, setam umereno ali...
Da li se polozaj bebe pomera i moze da se vrati u normalan polozaj ili cu do kraja trudnoce da nosim nisko plod? I koliko sad ja da mirujem??? user posted image
p.s. i odnose nam zabranio user posted image



(odgovor članu nadine)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Položaj posteljice
8.11.2009 17:04:33   
Verus
Ana, posteljica obicno pocne nize pa se vremenom povlaci.  A tebi se kazes, vremenom spustila.  Da li ti je dr. merio grlic UZ? Duzinu, da li je otvoren iznutra?  To je nesto sto treba da odradis makar u privatnoj ordinaciji.  Ne zelis da se desi da se otvoris ne daj boze tako rano (vidim da si 20 nedelja). 
Ja ne mirujem nista preterano, radim, setam, kuvam, spremam  sve kao da nisam trudna....doduse, ni mi nemamo odnose, iako su rekli da je sada OK da to radimo, mm i ja se bas bojimo....16 novembra idem opet na UZ da mi opet mere grlic, jer mi je bio malo kraci zadnji put, pa ga sada prate. MOLIM TE to obavezno da proveris.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Položaj posteljice
9.11.2009 9:34:02   
mrvicica
Meni je takodje nisko plod, Do prije 10 dana radila sam, i to za kompjuterom, nista zamoran posao nije bio, i kad sam otisla na pregled doktorica mi je odmah napisala bolovanje, i istraumirala me rekavsi mi da strogo moram da mirujem, i to ne da sjedim, nego bas da lezim, jer ne daj boze mogu da se jave ranije kontrakcije, a tada kao nema spasa. Usla sam u 7 mjesecu, tacnije u 28 nedjelji.Ne znam da li je iskljuciva bila, da bi me prepala, jer sam dosta zivahna bila, ili stvarno nema pomoci ako se to desi..Molim vas pisite sta o tome znate, potrebno mi je.....user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Položaj posteljice
17.11.2009 23:15:10   
buhla
Meni je posteljica na prednjem zidu i nisko (tacno ide do usca) dr mi je zbog toga i dala utrogestan, rekla mi da dugo ne sedim, ne umaram, ne teglim ...
i ona misli da ce do kraja trudnoce da se podigne, ce vidimo!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Položaj posteljice
18.11.2009 10:02:22   
LillyT
IZVORNA PORUKA: buhla

Meni je posteljica na prednjem zidu i nisko (tacno ide do usca) dr mi je zbog toga i dala utrogestan, rekla mi da dugo ne sedim, ne umaram, ne teglim ...
i ona misli da ce do kraja trudnoce da se podigne, ce vidimo!



Meni se podigla, a navijala sam da ostane, pa da me posalju na CR. Meni je na zadnjem zidu, a citala sam da se nekome dizala i u osmom mesecu.

Nista nisam pila, digla se sama od sebe


< Poruku je uredio LillyT -- 18.11.2009 10:03:52 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Položaj posteljice
18.11.2009 15:23:29   
Verus
Meni se posteljica podigla, na ultrazvuku u ponedeljak je bila bas daleko od grlica!  Radujem se, moci cu prirodnim putem!user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Položaj posteljice
21.11.2009 23:49:26   
A.N.A.
I meni je sad sve u normali... Vratila se user posted image Obradovao me je novi UZ

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Položaj posteljice
21.11.2009 23:50:01   
Verus
super ana!  Ja sam se bas tome nadala!

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Položaj posteljice
26.11.2009 20:31:32   
dzepna venerica
juce mi je doktorka rekla da mi je posteljica na prednjem delu, po vasim postovima to je nalo bolnija varijanta????mislim kad bebac pone da shutira :)

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Položaj posteljice
26.11.2009 20:33:02   
dzepna venerica
juce mi je doktorka rekla da mi je posteljica na prednjem zidupa, po vasim postovima to je malo bolnija varijanta????mislim kad bebac pocne da shutira :) 

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Položaj posteljice
26.11.2009 20:37:01   
magnetic
Joj venerice,ja sam tek pre neki dan skontala da si ti DZEPNA VENERICA,a ne DZEPNA VEVERICA.
Samoj sebi sam se od srca nasmejalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Položaj posteljice
26.11.2009 20:38:50   
anajid
IZVORNA PORUKA: magnetic

Joj venerice,ja sam tek pre neki dan skontala da si ti DZEPNA VENERICA,a ne DZEPNA VEVERICA.
Samoj sebi sam se od srca nasmejalauser posted image

user posted image user posted image user posted image Legendo magnetic,jao ala si me nasmejala!O veverica!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Položaj posteljice
26.11.2009 20:40:25   
Verus
dzepna veverice tj. venerice!user posted image meni je isto posteljica napred, mislim da nije bolnije jedino ce nam stomaci biti puuuuno veci!  Sto je ok!  

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Položaj posteljice
26.11.2009 20:55:09   
dzepna venerica
heeheheheheeh samovi mene zezajte user posted image user posted image user posted image user posted image
e pa nisam veverica :)))) dzepna venerica posto me tako dragi zove user posted image
nego VERUS ja se iskreno nadam , jer sam ja sva u frci od svega ,jer mene vec bolucka dole gde je bebac, a tek sam u 13 nedelji ... pa kad sam procitala o sutiranju bebirona po kicmi i rebrima, hehehehe,iskreno nije mi bas svejedno :)


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Položaj posteljice
7.1.2010 17:49:54   
Verus
IZVORNA PORUKA: Maja85bgd

Da li je neko imao nisko usadjenu posteljicu, meni je juce doktor na UZ rekao da je posteljica na zadnjem zidu, 3,5 cm od usca, da nije strasno i da je dobro sto nije placenta previa. Ali me je strasno uplasio jer je rekao da moze da dodje do krvarenja i tako to!!! Pa me zanima jer moguce da se posteljica pomeri gore? Sada sam 22 nedelja!

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Položaj posteljice
7.1.2010 17:50:53   
Verus
Maja, meni je bila nisko sa negde 16 nedelja i krvarila sam nekoliko puta u ranoj trudnoci-braon krv, i par ugrusaka.  Jako sam se uplasila, ali je sve na kraju bilo OK>  Posteljica mi se podigla, na UZ u 19oj nedelji-moguce je da ce tebi malo kasnije, ali DA moguce je da se podigne kako materica nastavi da raste.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here