RE: Korona virus 3.deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


nata11 -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 11:20:23)

Jesam ja jedina koja nije odradila ni jednu analizu?
Lekove kupila sama u apoteci. Kod dr otisla 3-eg dana da poslusa pluca i to je.

Obican grip za mlade, zdrave i vakcinisane. Nista strasno niti za dizanje ovolike galame. 




flamingos -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 11:29:56)



IZVORNA PORUKA: nata11

Jesam ja jedina koja nije odradila ni jednu analizu?
Lekove kupila sama u apoteci. Kod dr otisla 3-eg dana da poslusa pluca i to je.

Obican grip za mlade, zdrave i vakcinisane. Nista strasno niti za dizanje ovolike galame. 

Tako je Nato.❤





Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 12:25:29)

Mozda za vakcinisane. A nevakcinisani? Nemamo ni mi nesto strasno ali bar da uradimo kks. 

Moj tata za sada nema nista. Cekam da vidim dalje. Poato je danas kontrola..




Ana RR -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 12:26:53)


IZVORNA PORUKA: ivaMark

U Italiji konkterno testiraju sve ukucane cim je jedan pozitivan, svi su u izolaciji 14 dana, i testiraju se jos jednom pred kraj izolacije, dokle god ne budu negativni su u izolaciji. Dobiju Tachipirin, to je kao nas paracetamol, savet da se jave u Hitnu ukoliko im bude lose i to je to. 


Što je i logično. Kod nas se ne zna ko pije a ko plaća.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 12:28:32)

Mene samo brine njegov kasalj. Zbog toga bi da ga neko poslusa da ne dobije neku upalu pluca.






IvanaSK RR -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 12:31:26)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mozda za vakcinisane. A nevakcinisani? Nemamo ni mi nesto strasno ali bar da uradimo kks. 

Moj tata za sada nema nista. Cekam da vidim dalje. Poato je danas kontrola..


Tvrdim da je tako i za nevakcinisane. Bar za one koji nemaju neke hronične bolesti.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 12:41:33)

Pa tog sam i ja misljenja. Jer i pre korone je bio sezonski grip i vakcina.. 

Sada je sve podignuto na visi nivo. I sve je zbunjujuce.




Tiziana -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 13:11:02)

Ja mislim da treba biti oprezan,svakako.
Ja sam imala 3 losa primera mladih,nevakcinisanih,zdravih osoba. Dva momka su nazalost umrla,treci se sada oporavlja,ali je bas bas bilo cupavo.
Ko zna sta cuci u svakom od nas i ko ce kako da odreaguje, a da ne zna i misli da je super zdrav.

Ali da se sad ovo ne pretvori u raspravu vakcinisani-nevakinisani, nema za tim nikakve potrebe.
Ja sam za karantin i za vakinisane jer npr znam da se moja svekrva zarazila od coveka koji je vakcinisan,a imao je koronu. Nije imao nikakve bog zna kakve simptome, ali je imao koronu. Teski je srcani bolesnik i njega je ta vakcina sigurno spasla, ali nije spasla moju svekrvu da se ne zarazi.

Drugo, ja sam razvila simptome 12 dana nakon sina! Dakle sto bi se reklo it ain't over till it's over...

Sto se tice analiza, mislim da ih treba uraditi i treba ih ponavljati jer se stanje nekad za cas promeni pa sto ne ispratiti za svaki slucaj, ali sam vrlo protiv davanje terapije koja nema smisla. Mislim da ljudi samo imaju lazni privid da su pokriveni terapijom, a zapravo ona nicemu ne sluzi.


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mozda za vakcinisane. A nevakcinisani? Nemamo ni mi nesto strasno ali bar da uradimo kks. 

Moj tata za sada nema nista. Cekam da vidim dalje. Poato je danas kontrola..


Tvrdim da je tako i za nevakcinisane. Bar za one koji nemaju neke hronične bolesti.





Ivanka 75 -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 13:35:22)

Kod nas testiraju cele porodice. Ali opet, izgleda da je od grada do grada drugacije.


Ma narod ce uvek naci neku zamerku svemu. I svemu se i moze naci zamerka. 
Mirko, javljaj nam kako je tata cim saznas. 




ivaMark -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 13:40:38)

Tiziana, slazem se sa tobom od reci do reci. 




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 13:54:52)

Tizi,  skroz ai u pravu. 

Nwgo je sve zbunjujuce. Ali da se radi kks pa onda terapija to je odavno trebalo jer ovako je bez pokrica. Eto ja pijem hemomicin od koga me bas boli zeludac. Pa onda pijem nolpazu.Tata je bio. Vadili mu krv. Sutra mu se javlja njegova dr. Nista nije dobio. Iskasljava sada.I samo po potrebi njihov lek za temp.Sto se tice rasprave vakcinisani i nevakcinisani,  ne bi ulazila u to. Nisam antivakser. Dete mi je uredno vakcinisano.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 17:24:54)

Tata je ok sada.

Mi smo ok.Baba i deda,  tatini roditelji izgleda su i oni..Baba vakcibisana kineskom.Deda Fajzerovom.Ali nece kod dr.Za sada...




flamingos -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 17:36:10)

Mirko,bolje da deda i baba odu kod doktora.Šta znam...Hajd da se svi što pre oporavite.





Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 17:46:06)

I ja im to kazem. Oni zapeli vakcinisani su i bice oni dobro.





flamingos -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 17:52:55)

Svakako je dobro što su vakcinisani,Za svaki slučaj bolje je da odu kod doktora.Opet,oni najbolje znaju.





Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 19:11:41)

Pa za sada nece. Piju caj od luka i oraha.

Mada trebali bi da idu.. Ali tvrdoglavi.




Tiziana -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 19:15:40)


Jesu se testirali pa znaju da su pozitivni? Koliko imaju godina? Mislim da bi svakako morali kod dr.. 

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Tata je ok sada.

Mi smo ok.Baba i deda,  tatini roditelji izgleda su i oni..Baba vakcibisana kineskom.Deda Fajzerovom.Ali nece kod dr.Za sada...






Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 20:05:34)

Nisu se testirali. Imaju iste simptome kao i mi.

Baba 74, deda 80.




lesli -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 20:12:40)

Evo ja potpisujem da bih bez vakcine verovatno naderala propisno, iako sam mlada i nemam nikakva hronicna oboljenja.Korona ima ono “divno” svojstvo da izaziva sitne tromboze. Ja imam trombofiliju koja je u trudnocama kurslus pravila, d-dimer mi je i pored terapije heparinom bio i preko 2500, imala sam trombozu…Da se nisam lecila od sekundarnog steriliteta i imala onaj pobacaj ne bih verovatno ni znala za trombofiliju. Ja sam iskreno zbog te trombofilije jedva cekala da se vakcinisem.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 23:14:53)

Lesli , znam sta je trombofilija,  ima moja drugarica.

Koju vakcinu si odabrala?




lesli -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 23:42:25)

Fajzer. I to sam se vakcinisala posle 2 nedelje od porodjaja 😁 i pretekle i beba i ja. Beba malo svetli u mraku, ali osim toga je skroz super (sala mala 🤪).Dobila sam poziv i za buster, posle 5m. Oticicu u petak najverovatnije…




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 3.deo (15.12.2021 23:45:00)

Ha ha, lesli.

Nasmejala si me.Da li se posle vakcinacije proverava d dimer ili posle korone?




lesli -> RE: Korona virus 3.deo (16.12.2021 2:48:03)


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ha ha, lesli. Nasmejala si me.Da li se posle vakcinacije proverava d dimer ili posle korone?



Mene je hematolog terala posle vakcinacije. Doduse, bila sam i sveze porodjena (druga doza 5 nedelja posle porodjaja), a najveca verovatnoca za nastanak tromboze je 4-6 nedelja nakon porodjaja. Jos uvek sam bila na heparinu u vreme kada sam primila 2. dozu.Mada, ona je htela da nastavim da proveravam d-dimer 1x sedmicno jos par nedelja nakon druge doze, trazila da uzimam aspirin i pretila ponovnim uvodjenjem heparina ako d-dimer skoci.Ja sam poslednji d-dimer uradila nakon 7 dana od vakcine i nisam vise, iako je trebalo. Mozda bih mogla da proverim i sad, nakon 3. doze





Sanjica26 RR -> RE: Korona virus 3.deo (16.12.2021 4:55:31)

Uglavnom ljudi proveravaju d-dimer tokom korone. 




dddaca -> RE: Korona virus 3.deo (16.12.2021 8:00:10)

Mirko kako ste? Kako je tata?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>