|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 13:17:55   
jabudic
Pa kad se sredjujem dolje treba mi pomoc ogledala, jer ne vidim ni stopala, a ne sta vise, i vidi se fino, skoro pa na ulazu.  🙄


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 13:25:06   
Maruska16
Da,pa skontala sam pomoću ogledala.. A jel to treba tako?


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 13:26:51   
Tiziana
Devojke, vidim piset_e o kontrakcijama pa da se ukljucim iako relativno davno bese.

U obe trudnoce sam ih imala od 6. meseca nadalje. Nema tu sad mnogo pomoci niti nekih lekova. Mirovanje je najbitnije. Ja sam imala konstatnu matericnu aktivnost, videli su se talasici cak i na UZ. Isla sam redovno na toko i u tih famoznih 20min sam imala sve vreme kobtrakcije koje su isle do 60-70, kasnije u 8. i 9. 80 i preko.. bez nekih pauza. I tako puna 2,5m.  
I sad kad idem na obicann pregled kod dr, dook cekam u cekaonici, kad cujem zvuk ctg-a pocne da mi zuji u usima, kad se set_im.
Ja  sam ih osecala stalno, stomak mi se ceo stezao u kamen. Jedino sto malo pomaze je magnezijum, da opusti malo misice. ali nikako one sumece tablete.. i sto vise mirovanja. i to je to. 

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 13:38:22   
jabudic


IZVORNA PORUKA: Maruska16

Da,pa skontala sam pomoću ogledala.. A jel to treba tako?





Pa ne znam, ne sjecam se da sam to primjetila u ranijim trudnocama. Nadam se da je to znak da je porodjaj blizu 😄

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 13:46:02   
Maruska16
Imas ti jos do termina.. pa polako 😁 


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 14:04:02   
jabudic
Mogu i ja jednom da poranim, u dvije trudnoce sam radila prekovremeno 😅

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 16:00:27   
lesli
Tiziana, meni je ovo vec poznata prica, ali sam se nadala da nece tako biti i ovaj put. Valjda sto je ovog puta trudnoca krenula bez nekog (ozbiljnijeg) krvarenja, a prosli put je haos krenuo vec u 5. nedelji. I prosli put su registrovane kontrakcije u nekoj 14. nedelji. Sada znam da ih raspoznam i sama. I manje mi je sve ovo strasno nego pre 2.5 godine. Valjda ono “been there, done that”. Znam sta ih pogorsava i trudim se da izbegavam... to je to sto je do mene.
Magnezijum je meni bar bio slaba vajda. Pila sam onaj magnezijum citrat, solgarov. Ono sto je napravilo pravu razliku je kada su mi uveli Nifelat u 27. nedelji, 2 ili 3 puta na dan (zaboravih sad). I sa njim sam imala dosta kontrakcija(mnogo vise od onoga sto su oni smatrali normalnim tj. 10-15 dnevno), ali ih je bilo (uglavnom) oset__no manje nego pre njega. Depo povecali na 2. dan, utrogestan 4x, tih prvih par nedelja kada su konstatovali da se grlic skratio i razmeksao. Posle su malo smanjili depo (prvo na 3. pa na 5. dan) i utrogestan na 3, pa pred kraj na 2. Iskljucili terapiju na 36 + neki dan. Porodih se posle jedno 5 dana...
Za sada je terapija manje agresivna. Manje progesterona. Depo i 1 doza progesterona vaginalno. I dali su mi aleract. Koji je na bazi magnezijuma (i ne znam sta jos ima u sebi). Danas sam bila, moja dr je i dalje na bolovanju. Ova sto me gledala kaze da je grlic super za sada (4.5cm i zatvoren, doduse merila ga preko stomaka).Sledeca kontrola ponovo za 3 nedelje, po potrebi i ranije.



< Poruku je uredio lesli -- 16.12.2020 16:10:40 >

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 16:08:33   
lesli


IZVORNA PORUKA: jabudic

Pa kad se sredjujem dolje treba mi pomoc ogledala, jer ne vidim ni stopala, a ne sta vise, i vidi se fino, skoro pa na ulazu.  🙄





Jao bre jabudic pa ti si show 🤣I kako ti se cini? 😂

Maruska dobro je da sukrvica nije bila nista.
Vojvodjanka, javljaj nam se!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 16:28:23   
jabudic
Gledala sam i ljepse stvari, vjeruj mi 😂


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 16:29:01   
lesli
🤣

Daj sliku pa da procenimo 🤪

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 16:31:25   
jabudic
Plasim se da mi ne bi telefon tu ljepotu podnio 😄😄


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 16:37:06   
Maruska16
Hahahahaha,bas ste me nasmejale 😁 


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 21:13:17   
Tiziana


IZVORNA PORUKA: lesli

Tiziana, meni je ovo vec poznata prica, ali sam se nadala da nece tako biti i ovaj put. Valjda sto je ovog puta trudnoca krenula bez nekog (ozbiljnijeg) krvarenja, a prosli put je haos krenuo vec u 5. nedelji. I prosli put su registrovane kontrakcije u nekoj 14. nedelji. Sada znam da ih raspoznam i sama. I manje mi je sve ovo strasno nego pre 2.5 godine. Valjda ono “been there, done that”. Znam sta ih pogorsava i trudim se da izbegavam... to je to sto je do mene.
Magnezijum je meni bar bio slaba vajda. Pila sam onaj magnezijum citrat, solgarov. Ono sto je napravilo pravu razliku je kada su mi uveli Nifelat u 27. nedelji, 2 ili 3 puta na dan (zaboravih sad). I sa njim sam imala dosta kontrakcija(mnogo vise od onoga sto su oni smatrali normalnim tj. 10-15 dnevno), ali ih je bilo (uglavnom) oset___no manje nego pre njega. Depo povecali na 2. dan, utrogestan 4x, tih prvih par nedelja kada su konstatovali da se grlic skratio i razmeksao. Posle su malo smanjili depo (prvo na 3. pa na 5. dan) i utrogestan na 3, pa pred kraj na 2. Iskljucili terapiju na 36 + neki dan. Porodih se posle jedno 5 dana...
Za sada je terapija manje agresivna. Manje progesterona. Depo i 1 doza progesterona vaginalno. I dali su mi aleract. Koji je na bazi magnezijuma (i ne znam sta jos ima u sebi). Danas sam bila, moja dr je i dalje na bolovanju. Ova sto me gledala kaze da je grlic super za sada (4.5cm i zatvoren, doduse merila ga preko stomaka).Sledeca kontrola ponovo za 3 nedelje, po potrebi i ranije.





Ma jeste magnezijum slaba vajda. Verovatno ima neki mali efekat.. Ja sam u prvoj trudnoci pila Partusisten. Nerado mi ga je dr dao, ali nije bilo druge terapije. U drugoj, samo manje od 2god kasnije, taj lek je ukinut.. Ali sam se u prvoj porodila u 37,1 dva dana posto mi je ukinut lek. U drugoj sam dobacila do 38,4,bez lekova.. Jedina dobra stvar tih kontrakcuja je sto sam se oba puta ekspresno porodila. A prvi put je cak beba izasla guzom.. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 21:56:58   
lesli
Tizi, jeste. Ali su meni rekli da nabavim ampule partusistena kao dzoker varijantu i da ga daju iskljucivo intravenski sada i naravno u bolnickim uslovima.Nifelat je na kraju kod nas odradio posao.A za porodjaj se slazem. Od 3-4 prsta na prijemu, 3-3.5h kasnije sam bila skroz otvorena. Ali ipak zavrsih na CR jer se beba pod naponima nije spustala u kanal. Ispostavilo se da je moja karlica malo suzena u jednom delu, a ona se rodila sa povecim obimom glave za bebu rodjenu gotovo pune 3 nedelje pre termina. Tako da dzaba mi sve kontrakcije na kraju 😏


< Poruku je uredio lesli -- 16.12.2020 22:02:58 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
16.12.2020 22:02:03   
lesli
I ajde utesi me i reci da su drugi put kontrakcije bile blaze? 🙂A jesu sigurno dok si bez ikakvih lekova izgurala 10 dana duze 🤔

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 4:06:04   
vojvodjanka87
Ja sam juce posle 13h stigla u Betaniju posto sam imala crvene ko cice na vešu, naravno u zadnji čas verovatno jer sam bila otvorena 4 prsta i vodenjak prolabira. Danas sam usla u 28.nedelju primila sam u toku dana i noći neke infuzije ssd cekam viziti pa verovatno ponovo uz, kontrakcije imam kao što sam imala slabije retke, samo da izguram jos... 😥

Što da bude jednostavno kad ne mora... 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 7:41:01   
jabudic
Vojvodjanka, nadam se da ce terapija pomoci da izgurate jos malo, svaki dan je bitan! Bas mi je zao sto prolazite kroz taj stres! Nadam se da ce i ako dodje do porodjaja bebci biti ok, ipak su u 28.nedelji sanse dobre! Javljaj sta se desava, mislimo na vas!


(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 8:34:29   
Maruska16
Vojvodjanka ja se molim za vas! Nadam se da cete izgurati jos koju nedelju. Sigurno ti daju tokolizu i za sazrevanje pluca kod beba. Mislim da je prilicno cesto fa se blizanci rode u sedmom mesecu. Samo hrabro,to su borci veliki! 


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 8:38:56   
Maslacak15
vojvodjanka bice dobro budu hrabra...to znaci 27+1 27+2 ste ??? znas kako svaki dan je vazan ali to bi trebalo da bude ok. znam da zvuci brutalno rano, ali u danasnje vreme sa punih 26 nedelja prezivljava preko 90 posto beba bez velikih zdravstvenih tegoba. na dobrom si mestu, mislim jako na vas i molim se da izgurate koliko je god moguce. bice ok!!! javi see...


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 8:44:15   
emicaa
Vojvodjanka mislim na vas.Od srca se nadam da cete izgurati jos neko vrijeme 🙏



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 8:47:21   
mama Jo
Vojvodjanka draga, saljem ti puno pozitive!! Da bude ave dobro, samo probaj da ne se ne opterecujes!! Veliki zagrljaj!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 9:01:04   
lesli
Cim sam videla mail da si pisala u 4 izjutra znala sam da nesto nije ok.
Drzite se! Jos bar koji dan. Nadam se da je lapsus da je 28. nedelja jer pre neki dan rece da gurate 28. Nadam se da ste punih 28!Jer i tih par dana, pravi veliku razliku. Mislimo na vas. 🤗🤗🤗

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 9:31:47   
Maslacak15
"Most babies (80 percent) who reach 26 weeks gestation do survive, while those born at 28 weeks have a 94 percent survival rate. And most babies born after 27 weeks survive with no neurological problems."

bice dobro mora da bude!!!!

user posted image user posted image

da pomenem da moja studentkinja koja nam pomaze u labu trenutno je preslatka i prepametna 98 godiste, iz blizanacke VTO trudnoce. Rodila se u 29 oj nedelji. Zdrava ko dren. Kao i njen brat. Ajmo jos koji dan...moze tokoliza nekad da stabilizuje stanje bar par dana dok kortikosteroidi poguraju pluca.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.12.2020 9:33:58 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 9:56:15   
lesli
Maslacko, moguce je da je ona vec u 29. nedelji.Pre neki dan kada se javila napisa da je 28. nedelja.Termin joj je 11.3., bar tako pise na forumu i to je jos 12 nedelja.Moguce da je htela da napise 29. nedelja i da je lapsus. Ne bi me cudilo da je u svom tom haosu omasila.
Svakako, bice dobro Vojvodjanka! 🤗

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/20 [chat]
17.12.2020 10:06:04   
Maslacak15
kad je bio transfer? tako mozemo da izracunamo ......

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here