|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.5.2016 18:57:03   
vocicana
Draga Gago, ja nemam iskustva sa tim, ali ono sto imam iz profesioonalnog iskustva kao znanje je da se zenama daju antibiotici preventive radi nakon kiretaze, sama situacija u kojoj si bila je jako stresna, tako da ako infekcija genitalija nije u pitanju, verovatno je pad imuniteta, koji je uzrokovao porast telesne temperature. Popij neki Paracetamol, ako se i sutra o bude nastavilo, savetujem ti da se prvo javis ginekologu pa zatim ako je sa te strane sve u redu, da odes lekaru opste prakse jer haraju virusi koji ti mozda prave temperaturu.
Zelim ti sto brzi oporavak, naravno a jos ranije user posted image i zdravu trudnocu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.5.2016 19:01:15   
gaga592
Hvala na odgovoru draga, bila sam sinoc kod lekara jer mi je posle 7og dana krenulo jace krvarenje, pregledali su me, rekli su da je sve cisto, i spomenula sam temperaturu, rekli su dobro, al eto ja se svega bojim sad, user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.5.2016 19:05:08   
gaga592
I da napomenem da sam pila antibiotike i one kapi, a temperatura cas je imam cas nemam, mada danas i juce tako predvece imam... Ne znam ni dal je od prehlade ili od kiretaze

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.5.2016 19:13:23   
vocicana
U stresu si, imunitet ti je slomljen, opusti se, ako je sve ok sa gin strane, idi lekaru opste prakse, proveri rezultate, najvaznije krvna slika i crp, sa fibrinogenom, bice to u redu. Msm da te je prosvirao virus.Nemoj se toliko sekirati, nece ti ostaviti posledice po plodnost, samo se cuvaj i ne brini.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.5.2016 19:57:01   
choopa choops
Slažem se sa voci da je vjerovatno neki virus. I ja sam pila antibiotike i ono za stezanje materice. Ako su te pregledali vjerovatno je sve u redu, ali ako recimo počne T i dalje da raste, pođi iduće sedmice opet, da budeš sigurno.
Drži se, biće bolje.user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.5.2016 21:03:19   
gaga592
Hvala vam puno devojke! user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
13.5.2016 18:27:08   
gaga592
Kako je moguce nakon kiretaze stigli nalazi sa histopatologije i da nema rezidualnog tkiva i cestica trudnoce a ultrazvuk je jasno pokazivao trudnocu u materici koja je zavrsena sa missed ab.

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
13.5.2016 19:15:23   
vocicana
HP nalaz moze biti lose ocitan, radi se da bi se dokazale jos neke stvari. Ako je trudnoca vidjena ona je tako. Imas li neku dijagnozu na PH nalazu u zakljucku?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
13.5.2016 23:06:54   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: gaga592

Kako je moguce nakon kiretaze stigli nalazi sa histopatologije i da nema rezidualnog tkiva i cestica trudnoce a ultrazvuk je jasno pokazivao trudnocu u materici koja je zavrsena sa missed ab.


Vjerujem da se misli na to da nakon kiretaže nema rezidualnog tkiva i tragiva trudnoće. Znači da je materica SADA čista, nije ostalo ništa.

Tako je i meni pisalo.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.5.2016 12:05:25   
gaga592
Ne ne, doktor mi je bas rekao da nema cestica trudnoce i pitao me je dal sam sigurna da je bila trudnoca u materici, i pokazala sam mu nalaze sa ultrazvuka koje sam radila dok je sve bilo ok.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.5.2016 12:10:29   
nikiteki
I meni je isto tako bilo kazu pa nisi bila trudna, dok im nisam pokazala rezultat od bete.

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.5.2016 12:19:47   
gaga592
Znaci desava se, ko zna koji oni deo analiziraju pa ne nadju, bar je tako nesto prokomentarisao doktor, al je rekao da nema sumnje da je trudnoca bila u materici, pa reko da pitam dal se to jos nekome desilo user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
14.5.2016 14:40:36   
vocicana
tRudnoca je sigurno bila matericna, ali nije bila ok, da je bila vanmatericna, bila bi vec operisana, sve bi imalo drugaciji tok.
DRzi se i nastavi sa radovima oko user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
15.5.2016 8:56:15   
nikiteki
Vidis desava se. Ja da nisam imala nalaz bete, doktor bi i dalje nastavio da prica da trudnoce nije ni bilo.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.6.2016 19:19:21   
gaga592
Devojke kada ste dobile prvu menstruaciju posle kiretaze? i koliko ne sme npr da se sunca itd?user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.6.2016 19:53:16   
serpica

IZVORNA PORUKA: gaga592

Devojke kada ste dobile prvu menstruaciju posle kiretaze? i koliko ne sme npr da se sunca itd?user posted image




Ja sam dobila tacno mesec dana posle kiretaze,ali kako je meni dr objasnio moze i kasnije,jer oni valjda kiretazu/krvarenje nakon nje racunaju kao menstruaciju ako se ne varam.
Ako ne krvaris i ako nemas bolove mislim da mozes da se suncas ali umereno,ustvari vodi normalan zivot samo se malo pripazi.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.6.2016 20:13:06   
gaga592
Ja sam 9i dan od kiretaze dobila odlive, da sam zadrzana nedelju dana u bolnici zbog ispitivanja i zaustavljanja tog obilnog krvarenja, pila sam dufaston da mi se to regulise, i 27. aprila sam imala kiretazu sto znaci da sam vec trebala da dobijem, jao sve mi se poremetilo user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.6.2016 20:24:29   
serpica
Nista nije strasno,polako,dok se organizam dovede u red...bice sve ok.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.6.2016 20:26:14   
gaga592
Hvala puno, jedva cekam, pa da se opustim i malo suncam i odem negde da se odmorim :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
11.6.2016 23:51:42   
gaga592
Po ko zna koji put ja, vec par dana sam primetila da mi se nekada uvece pojavi temperatura od 37 do 37 sa 3, ne znam ni dal sam dobila, islo mi nesto braon, ono nije bilo ni krv, sad je kao prestalo, sve se bojim da ne budu neke posledice...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.6.2016 5:55:16   
vocicana
Nece biti posledica, ako ikakvu sumnju imas, idi na jos jedan uz, trebala bi, zbog sebe, da se smiris.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gaga592)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.6.2016 12:07:19   
choopa choops
Slažem se sa voci. Otiđi na UZ da budeš mirna. Može temperatura biti od bilo čega, od prehlade pa na dalje. Ali da bi isključila da nije nešto dolje i bila mirna, moraćeš na UZ. Biće sve u redu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
12.6.2016 15:10:11   
gaga592
Nadam se, u utorak cu ici, valjda me ne bi pustili onda iz bolnice da nesto nije bilo u redu, mada me danima boli zub, mozda je i od njega. Nadam se da cu uskoro pisati na nekoj vedrijoj temi :(

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.10.2016 15:43:44   
mina91001
drage moije evo i ja vam se pridruzujem i ja sam imala spontani 14 oktobra pre ne pune dve nedelje. Evo moje price. Zadnju men.sam imala 6 avgusta posto mi je men tacna u dan i dobijala sam na 31 dan odmah sam 7 septembra uradila test i ugledala crtice. posto mi je muz u Holandiji i ja sam bila tamo kad sam saznala da sam trudna na netu nadjemo ustanovu gde da odem na prvi pregled i ona mi zakaze za 10 oktobar,kad sam otisla bio je ponedeljak ona me pita sta mislim koliko sam trudna pa reko 8-9 nedelja otprilike kada me pregledala kaze velicina ploda je za 5 sedmica i zakaze mi opet da dodjem za 10 dana. 4 dana nakon pregleda 13 oktobar cetvrtak kad sam ustala osetim bolove kao da cu da dobijem odem u toalet i vidim krv malo ne puno odmah zovenm muza i odemo opet kod tih ona me pregleda kaze plod je tu sve isto mozda ti je neki kapilar u materici napuko.odem kuci sva nikakva uplasena..sutradan u petak 14 oktobar osetim jace bolove nego prethodni dan krenem do muza na posao kad sam osetila da mi krv lije odmah smo otisli u hitnu ona me pregleda kaze plod je na izlazu iz materice i morala je to malo sto je ostalo da izvadi umirala sam sto se Boze to meni desava. evo ne puni 15 dana nakon toga krvarenje mi je stalo samo malo neki braonkast iscedak nemam bolova. taj dan kad mise to desilo ona mi je odmah poslala krv na analizu i kaze da je sve redu ali eto desava se i vrlo cesto nema objasnjenja zasto jednostavno se plod nije razvijao rekla mi da cu da dobijem od 4-6 nedelja i da odmah nakon men mogu opet da ostanem trudna i garantujre mi da ce sve biti u redu da se ovo vise nece ponoviti,sedam dana nakon toga otisla sam na pregled opet me pregledala rekla mi da je sve u redu da se ne sikiram nista. mene je opet strah svega fizicki sam dobro al psihicki lose,tesko... nakon koliko ste vi opet ostale trudne jeste li pile sta neke cajeve nesto,meni svekrva skuvala macinu travu maloda pijem procitala sam da je virak dobar nakon spontanog.izvinite na dugom postu

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
28.10.2016 1:14:56   
gaga592
Draga moja, evo kada citam odmah se setim tog kobnog aprila, proslo je 6 meseci od mog pobacaja, ja i dan danas razmisljam kako bi mi ovih dana bio termin porodjaja, bice lakse, ali definitivno nikada se nece zaboraviti, ja sam imala milion komplikacija, sada sam dobro, jednostavno se desava, i malo malo pa cujem da je neko isto to doziveo... Meni su rekli da je najbolje da sacekam 3 meseca. Inace sam imala pobacaj u 6oj nedelji, tj plod nije imao srcanu radnju pa sam morala na kiretazu. Samo se nadaj da ce ubuduce biti sve ok.

(odgovor članu mina91001)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here