|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:01:48   
Anoniman
Pa narastao je ....postavitju kasnije u odgovarajutjoj temi user posted image

Pa ja se masiram.... stomak ne....njega samo namazem....ali butine i zadnjicu dobro izmasiram....koliko imam snage.... ili sa rucnim masazerom....a namazana strietom (saljicevim) .

Na zadnjici koristim kruzne pokrete...ili ako stavim jednu nogu gore....onda idem od kichme ka nogama preko zadnjice, i nazad.... ruka ili mi je sklopljena u shaku...pa se masiram onim kostima gde pochinju prsti....ili mi je skroz otvorena....s tim da palcem i kaziprstom zahvatam i pritiskam kozu....
Isto tim polozajem shake masiram i butine....samo jache stisnem.... user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:03:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Ako svi mislite da je voda, zašto se tema zove celulit u trudnoći???


Pa celulit jeste voda....

EDIT:

Šta je celulit?

Celulit je materija poput želatina, sastavljana od masnoće, vode i toksina, uglavljenih u nepokretnim "džepovima" neposredno ispod kože. Ti džepovi deluju poput sunđera koji može apsorbovati velike količine vode, naduvati se i izbočiti, što prouzrokuje smežuravanje i mlitavost koje vidite.

Obzirom da celulit nije obično salo, ne može da se ukloni običnom dijetom. Kada se smanji energetski unos organizam će automatski trošiti rezerve masti u organizmu, ali nakupine celulita će ostati.

Dijetom protiv celulita treba izbeći opterećenje organizma i namirnice koje doprinose stvaranje celulita.

   


Celulit se najviše javlja sa unutrašnje, gornje i zadnje strane bedara, kolenima, stomaku, bokovima, stražnjici, donjem delu leđa, nadlakticama i gležnjevima. Mada celulit može biti izbirljiv što se tiče mesta javljanja, nije izbirljiv u pogledu osobe koju napada jer žene svih oblika i mera, težine i godina mogu biti žrtve celulita. 

Ako želite da proverite imate li celulit postoji jednostavan, nepogrešiv način: prignječite tkivo palcem i kažiprstom ili dlanovima; ako postoji celulit, koža se smežura i izgleda kao kora od pomorandže, gde postoji i karakteristična osetljivost.

Kada celulit uznapreduje, smežuranja se primećuju i bez pritiska.


< Poruku je uredio Smeshkica -- 21.1.2010 18:05:41 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:05:04   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: Dora

Ako svi mislite da je voda, zašto se tema zove celulit u trudnoći???


Pa celulit jeste voda....



Stvarno? Ja kao s Marsa da sam pala.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:07:24   
Dora
Smeški, dobro si mi objasnila kako...ali ja draga nemam snage, malokrvna sam i samo mi se spava, muka mi je živa i da se istuširam...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:08:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: Dora

Ako svi mislite da je voda, zašto se tema zove celulit u trudnoći???


Pa celulit jeste voda....



Stvarno? Ja kao s Marsa da sam pala.



Meni je maserka tako objasnila....

Ja sam pre trudnoce ishla na masazu...u toj masazi se koristi med, da bi izvukao toksine i mast, a masaza otera vodu.... i bukvalno sam videla kako mi je kroz pore na kozi izvukla "neshto" kao da je bubuljicu iscedila....naravno...ishla sam puno vishe puta na wc....da izbacim vodu....ali su mi noge i zadnjica bili kao iz fotoshopa....chak su se i strije manje videle....

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:10:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Smeški, dobro si mi objasnila kako...ali ja draga nemam snage, malokrvna sam i samo mi se spava, muka mi je živa i da se istuširam...user posted image user posted image user posted image



Nabavi ovako neshto.... s ovim mozesh da se masirash i u krevetu....ne treba ti mnogo snage...jer ovi zupci bockaju....


IZVORNA PORUKA: Smeshkica



user posted image




Slika je iz teme "celulit - to zensko prokletstvo"

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:12:01   
Verus
user posted image najbolji mi je opis gde se javlja celulit: pa navedu celo telo!  Ma, da ja moram da stisnem da vidim gde mi je celulit, ne bih se sekiralauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:14:06   
Dora
Dobra ideja to sa masažerom... Probaću.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:15:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image najbolji mi je opis gde se javlja celulit: pa navedu celo telo!  Ma, da ja moram da stisnem da vidim gde mi je celulit, ne bih se sekiralauser posted image


hahah....da....to je i meni bilo smeshno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:39:42   
aster
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Pa ne znam....izgleda isto ko celulit-ali se 'takav' javi samo u trudnoci valjda zatouser posted image ma mazem non stop stomak valjda je to dosta....ne znam zasto ali se vise uopste ne nerviram oko toga!  U stvari znam zasto: shvatila sam posle onog sra** koliko mi je samo jedna stvar bitna: da mi beba bude ziva i zdrava. Ostalo je sve sporedno i moze da ceka.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tačno tako user posted image . Ja sam  na više mesta pročitala da masažu u trudnoći treba izbegavati, tj. insistira se da žena ide kod profesionalnog masera , tj. da je obučen za masažu trudnica. Trebalo bi izbegavati masažu u prvom trimestru, kao i masažu stomaka, nekih tačaka na stopalu. Mora se voditi računa i o tome koje ulje se koristi, nisu sva dozvoljena.
Ja masažu ostavljam za posle user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 18:43:07   
Anoniman
Pa na butinama i zadnjici nema nishta shto bi shtetilo bebi, ako se masira....user posted image

Ja stomak ne masiram....samo ga namazem strietom.... grudi takodje... do stopala ne mogu da dodjem...niti umem da ih masiram...user posted image



(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 20:12:02   
lothroniell
Ja i stomak i noge mazem NIVEA mlekom za telo za extra suvu kozu i ok je... MAda ja imam jako ne kvalitetnu kozu i ispod pupka imam dosta sitnih strija, cime god mazala... A celulita na butinama od kad sam trudna imam da se zgrazavam kad pogledam, pa kad imam snage masiram kad nemam ne gledam user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 20:20:01   
Verus
aha, ja stomak nekim uljem za strije (i grudi), a ostatak tela Nivea mlekom za jako suvu kozu...onim gustim...pa kolko izdrzim!  Al na grudima vec imam strije..bljaaak

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 20:22:03   
buhla
ja se mazem i to kad se setim saljicevim Strietom, po nogama, stomaku i grudima
za sada nemam strija, nadam se da cu da budem na moju majku, ona je imala 5 porodjaja i nema strija ni na stomaku ni na nogama, a ni celulita!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 20:24:31   
Verus
wow buhla! E to se zove dobra genetika!  A sigurna sam da se nije ni mazala?  MOja mama nije, doduse imala je samo mene ali isto nije dobila strije....celulit zato imauser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
21.1.2010 20:32:33   
lothroniell
Moja mama ima nas troje i od svakoga po neku striju... user posted image Tako cu i ja izgleda... A po grudima imam jos iz osnovne skole, jer su mi naglo narasle, a sad ima i novih.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
22.1.2010 1:12:14   
Anoniman
ja sam danas ugledala prvu striju...jedva vidljivu, malu, mozda ima centimentar...ali sam je videla...ispod zadnjice...sa strane...
i sad vec zamisljam kako za dve nedelje pucam cela sa svih strana...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
22.1.2010 1:48:08   
Dora
kad smo kod celulita...user posted image
Dva sata je noću, istuširala sam se a mrzi me i da se namažem a kamo li da se masiram...
I još ću sad da žderem pizzu...

A sutra ću da se pitam otkud mi celulit!?user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
25.7.2010 17:29:19   
Anck Su Nmaun
Ajde imala sam ga malo na zadnjem delu butina ( kao i vecina) a sad  i napred cak..iskreno mrzime da se stalno masiram kad posle tusiranja mazem telom mlekom,  a nazad se udvostrucio user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
25.7.2010 17:40:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ajde imala sam ga malo na zadnjem delu butina ( kao i vecina) a sad  i napred cak..iskreno mrzime da se stalno masiram kad posle tusiranja mazem telom mlekom,  a nazad se udvostrucio user posted image user posted image user posted image user posted image

Takodje...user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Celulit u trudnoći
25.7.2010 17:58:29   
lenaa
meni se u trudnoci pojavilo punooooo celulita po nogama bas grozno izgleda, imam ga bukvalno po celim nogama, neke trudnice su mi rekle da to nije strasno i da se taj celulit izgubi posle porodjaja pa se ne sekiram puno

< Poruku je uredio Lilly RR -- 25.7.2010 21:41:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
18.8.2010 10:07:20   
malinica
devojke, a da li moze da se ide na anticelulit rucne masaza, ali da maserka ne koristi anticelulit preparate, vec neko bebi ulje? user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: CELULIT U TRUDNOCI!!!!!
18.8.2010 13:52:22   
Verus
Ja ne bih-jer i masaza pomaze cirkulaciju i izvlacenje toksina iz sala u krv, a naravno krv ide i do bebe.  Ne znam, to je neko moje misljenje, bolje je sacekati, radjas dete jednom, dva puta u zivotu-ima dana za masaze, kreme i celulit.user posted image

(odgovor članu malinica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Celulit u trudnoći
18.8.2010 13:54:37   
Verus
Izgubi se, to vise nakakva voda il sta li.  MADA ja i dalje imam celulit, ali onako ko i pre trudnoce.  JEdino dok sam vezala i masirala se anticelulit gelom nisam imala vidljivog celulita (i dalje se videlo dok stisnem kozu, ali genetika je to).  I dalje imam jedno 20kg vise nego sto bih htela (realno 15kg al 20 do moje stare mrsavosti), ali manje me briga nego koliko sam se sekirala u trudnoci.  Dojim bebu i to mi je sada najbitnije.  Kad prestane da sisa, nadam se oko godinu dana, onda cu se baciti na trcanje, masaze i ostale zezancije...
IZVORNA PORUKA: lenaa

meni se u trudnoci pojavilo punooooo celulita po nogama bas grozno izgleda, imam ga bukvalno po celim nogama, neke trudnice su mi rekle da to nije strasno i da se taj celulit izgubi posle porodjaja pa se ne sekiram puno

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Celulit u trudnoći
18.8.2010 14:59:28   
lenaa
Verus ja sam do sada nabacila oko 14-15 kila a imam jos 15 dana do termina, nije puno sto se tice kila ali ne mogu da verujem koliko ima celulita. Skoro sam malo duze mazala kremu na butinama (mada nisam mazala nista protiv strija) i nekako mi je izgledalo kao da se celulit smanjio, mada, sve vise sumnjam u to kako ja dozivljavam i vidim svoje telo u trudnoci - uglavnom se tesim user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here