|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Celulit u trudnoći
18.8.2010 16:07:40   
malinica
hvala Verus RR !!user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 18.8.2010 16:09:19 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Celulit u trudnoći
8.3.2011 9:28:31   
Didy
IZVORNA PORUKA: Didy
Inače, danas sam čula da se u trudnoći ne sme raditi masaža celog tela, jer, navodno, može da izazove kontrakcije.user posted image Da li neko zna nešto o tome? Ja sam išla jednom mesečno na masažu celog tela i već sam postala zavisnik. Otkako sam zatrudnela, bila sam još dva puta i htela sam ove nedelje da odem još jednom dok još mogu na stomaku da ležim, a sad tačno ne znam šta da radim... Imate li neki savet?
Jedva sam se navikla da više ne idem na aerobik, sad ako ne smem ni na masažu, osećam kao da ću sva zakržljati i okoštati.user posted image Šalim se, ako je zboguser posted image , nije problem, ali ne bih da prestajem sa masažom zbog nečeg što je mit o trudnoći. Ako jeste.user posted image


IZVORNA PORUKA: *boka*
Didy evo ja cu da ti objasnim, posto se u to prilicno razumem, jer imam kozmeticki salon. Tacno je da su odredjene vrste masaza zabranjene za trudnice jer mogu izazvati kontrakcije. To se desava zato sto se na nasem telu nalazi mnostvo akuprasurnih tacaka i pritiskom na pojedine mozemo izazvati kontrakcije materice. Kada nismo trudne to nam ne smeta, cak naprotiv, one koje imaju bolne cikluse, njima masaza moze ublaziti tegobe. Ali nama trudnicama to moze i te kako da steti. Naravno, mogu se raditi blage masaze ledja, radi opustanja, ali bez preteranog pritiska.
Takodje anticelulit masaze nije preporucljivo raditi u trudnoci (kao ni za vreme ciklusa), jer se tada pod uticajem hormona nagomilava tecnost u tkivima ( takoreci oticemo) i pojavljuje nam se tzv. trudnicki celulit, koji nije pravi, vec nastaje kao posledica zadrzavanja vode i u glavnom nestaje nakon porodjaja i nakon prestanka delovanja hormona. Ovo vezano za oticanje i celulit se posebno odnosi na bubulence, koja se zabrinula za svoje butinice user posted image , Ne brini bubi, u trudnoci ne mozemo imati bas realnu sliku koliko smo se zaista ugojile, a koliko nam se vode u organizmu zadrzalo. U trudnoci je dozvoljena samo limfna drenaza, koja sprecava nakupljanje suvisne vode u organizmu i koju naravno mora obavljati onaj ko je za to strucan.
Eto, nadam se da sam ti lepo to objasnila user posted image


IZVORNA PORUKA: Didy
Boko, hvala na objašnjenju. Znači samo leđa i to blaga masaža. A ja prošli put došla na masažu celog tela, a moja maserka mi kaže da ima vremena samo za leđa. Verovatno zna da bih ja insistirala, pa me slagala.user posted image
A je l' bi smela masaža celog tela, ali jako blaga?user posted image To je kao ono - Doktore, samo ćemo malo i bićemo pažljivi.user posted image


IZVORNA PORUKA: Didy
Inače, celulit masaže nisam ni radila. Jednom mi je letos maserka počela žešće da masira noge i ja je pitala da li je normalna. Kaže - Leto je, svi hoće i celulit da skinu. -Ma, rekoh, došla sam da se opustim i da uživam, a ne da izađem od tebe kao da me je neko tukao. Zanemari celulit, ja sam hedonista.user posted image


IZVORNA PORUKA: *boka*
Pa moj ti je savet da izbegavas bilo kakve masaze dok si trudna. Cak i ledja kad masiras, to je cisto radi opustanja i vise kao mazenje nego masaza, a to moze i muz kod kuce da ti radi. U salonima radi mnooogo nestrucnih "maserki", bez pravog medicinskog znanja, koje pojma nemaju koliko je i zasto masaza opasna za trudnice (pogotovo relax). Masazu bi u salonima trebalo da obavljaju iskljucivo fizioterapeuti, a ne priucene osobe, a na zalost vise je tih priucenih.
Ako si u mogucnosti, gledaj da se uzdrzis od masaza u ovom periodu, jer ti mogu doneti vise stete nego koristi. Veruj mi, ja bih tako rado otisla da me neko doooobro izmasira, jer me sve zivo boli od par meseci konstantnog lezanja, ali ipak cu da se strpim.


IZVORNA PORUKA: Didy
Ok, Boko. Ipak ću te poslušati... Bolje da se ne zezam. Hvala.user posted image


IZVORNA PORUKA: *boka*

IZVORNA PORUKA: Didy

Inače, celulit masaže nisam ni radila. Jednom mi je letos maserka počela žešće da masira noge i ja je pitala da li je normalna. Kaže - Leto je, svi hoće i celulit da skinu. -Ma, rekoh, došla sam da se opustim i da uživam, a ne da izađem od tebe kao da me je neko tukao. Zanemari celulit, ja sam hedonista.user posted image

A po ovome se tek vidi koliko je "strucna" devojka koja te masira. Trebalo bi da zna da se anticelulit masaze nikada ne zapocinju u sred leta. Sa anticelulit programom se pocinje u zimskom periodu i jednom kada se krene, mora da se odradi u kontinuitetu minimum 3-4 serije, da bi se videli rezultati. Sve devojke koje dodju na anticelulit postavljaju isto pitanje: "hoce li meni biti dovoljno 10 tretmana da ga skinem?" Naravno da nece, jer celulit nismo ni dobile za deset_ dana, pa ga ne mozemo za deset_ dana ni skinuti. Da je tako, nijedna od nas ne bi brinula sta i koliko jede i kako zivi, kada zna da ce za deset_ dana biti tip-top. Anticelulit masaze se rade u nekoliko faza i serija, uvek posle menstruacije i serija moze trajati do ulaska u PMS. Tada se pravi pauza do sledeceg ciklusa i nastavlja se sa novom serijom. Nakon prve serije tretmana nase noge izgledaju katastrofalno, jer se u toj prvoj fazi razbija tvrdokorni celulit, koji se kasnijim tretmanima sitni i "pegla". Zato se nikada u toku leta, kada idemo na plazu, nosimo mini suknjice i sortseve, ne zapocinje sa tretmanima.
I jos nesto sto mnoge devojke ne znaju. Celulit nije estetski problem, vec bolest. To je oboljenje vezivnog tkiva koze i celulit se treba leciti, ali ono sto se treba znati da se celulit nikada ne moze potpuno otkloniti i iznaciti iz organizma, vec ga jedino mozemo kontrolisati i odrzavati glatkim da se ne bi primecivao. Jednom kada ga dobijemo, zauvek ce biti tu sa nama. Jedino sto mozemo je da ga "peglamo" masazama, limfnom drenazom, i kretanjem i da promenom nacina ishrane uticemo da se ne nagomilava jos. Naravno, kome je to bitno.. kome ne smeta, moze kako zeli user posted image








_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu malinica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Celulit u trudnoći
22.2.2012 10:40:22   
honolulu
10 nedelja sam trudnoce, ne pusim, ne pijem gazirano, ne jedem cips, slatko, pijem mnogo vise vode nego inace, svako vece se mazem sa chocco-vom kremom za strije.... Medjutim uzasno mi se puno pojavilo celulita!!!!! Ovoliko nikada nisam imala a jos uvek se nisam ugojila ni kg! Da li neko ima ovakvo iskustvo? Ne znam sta da radim :-(

(odgovor članu malinica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Celulit u trudnoći
19.3.2016 22:24:52   
IvanaSK RR
Evo mene sa ovim problemom. Ovih pet kg što sam se ugojila, imam osećaj da je sam celulit. Znam da ne smem nista mazati, mada sad vidim da ne mogu mazati ni dok dojim user posted image
Ne znam od kuda mi toliko celulita.

(odgovor članu honolulu)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Celulit u trudnoći
19.3.2016 22:43:27   
Sanjalicaaa
E pa ja bas večeras isprobala onaj gel što smo dobile. Jao koliko to čudo greje i peče. Morala sada ga sprem. Da se ne preporučuje u trudnoći i u toku dojenja moralo bi da piše na ambalaži.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Celulit u trudnoći
19.3.2016 22:54:29   
nikiteki
Joj sanjice ja sam namazala onu kremu sto sam dobila izgorese mi noge

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Celulit u trudnoći
19.3.2016 23:22:21   
Sanjalicaaa
Niki i meni! Morala sam da sprem, nisam mogla da izdržim. Prvo što sam pomislila je da sam možda alergična. Kožai je pocrvenela kao da sam izgorela na suncu. Čitam komentare žena baš hvale taj Gel. Ivana me je bacila u rebus sa ovom temom tako da možda neću više ni koristiti do posle dojenja.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 19.3.2016 23:23:05 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Celulit u trudnoći
19.3.2016 23:40:36   
nikiteki
Jos mi gore noge ne mogu da zaspim

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Celulit u trudnoći
19.3.2016 23:43:58   
choopa choops
Ja sam prvi put dobila celulit sada u trećoj trudnoći. I kupih onaj gel protiv celulita sva srećna, i onda nađem na netu da ne valja u toku dojenja user posted image Odmah sam prestala, nisam željela da gatam smije li ili ne. I evo zvanično smo prestali sa dojenjem, mažem se već dvije noći, dupe mi otpade koliko peče user posted image Nadam se da će bar malo imati efektauser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 9:23:49   
Sanjalicaaa
Necu se ni ja zezati. Sad mi zao sto sam ga otvorila, no valjda mu nece biti nista za jedno 5-6 meseci koliko jos planiram da dojim.
Kazu posle nekoliko dana se naviknes pa vise i ne reagujes user posted image Meni je sinoc bila frka. Da sam bar znala sta da ocekujem, nego onako pljasnula dosta kreme i utrljala pa kad je pocelo da gori.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 9:25:09   
IvanaSK RR
Ja sam po netu citala da ne treba ni u toku dojenja.
Citala sam i iskustva sa ovim gelovima što smo dobile, svi kazu da je peklo, ali da je i pomoglo. Mada, rok im je do leta, a ja se nadam da cu tada dojiti. Tako da, videcu da li da ih prosledim sestri.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 9:30:22   
Sanjalicaaa
Ivana, kako mislis do leta? Pa pise rok upotreme 30 meseci?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 13:56:38   
Mala Elena
A kako se zove, jel efikasan ?
Svi ga imamo, nekad nimalo , u drugoj trudnoci ga dobih ali ne vidi se ovako samo kada ustinem kozu ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 15:39:07   
nikiteki
Videćemo da li ce biti efekta cula sam da je dobar

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 16:56:01   
choopa choops
Koji ste to gel dobile? user posted image Ja sam uzela Krauterhof. Čak sam mužu jednom mazala kičmu kad ga je boljelo i pomoglo mu je user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 17:03:00   
nikiteki
Bas taj gel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 17:43:38   
IvanaSK RR
Sanjalice, u pravu si. Sad sam gledala, jeste 30 meseci. Ma, ja, kreten sam slučajno videla, verovatno user posted image
Jeste, taj smo dobile, Krauterhof, ali i gel i serum i neka kupka protiv celulita.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 20.3.2016 17:44:15 >

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 22:13:41   
nikiteki
Pise da je30meseci rok. Ja evo sad idem da mazem se pa sta bude

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 22:23:38   
IvanaSK RR
Niki, istrpi malo, tako treba user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Celulit u trudnoći
20.3.2016 22:26:34   
nikiteki
Evo namazala sam gorim ali cu da trpim samo da nestane celulit

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Celulit u trudnoći
21.3.2016 0:47:53   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Da sam bar znala sta da ocekujem, nego onako pljasnula dosta kreme i utrljala pa kad je pocelo da gori.


Ja sam prvi put čitala na forumima o njemu i kao svi kako peče, užas...
I ja onako oprezno stavim, vidim ništa se ne dešava, reko e jesu ove žene svilene, čuješ ovo ih peče. Natrackam se ja dobro, i utrljam, pospremim gel dođem u dnevni boravak. Sine kad je počelo da prži nisam znala gdje sam user posted image

Upravo sam se namazala, moram biti istrajna, hoću da se rješim ovog đavola!user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Celulit u trudnoći
21.3.2016 8:06:46   
nikiteki
Isto tako choopo namazala prvi put vidim nema nista reko daj jos malo da stavim i legnem u krevet kad je to počelo da gori htela sam da poludim ali moram zato sto sam puna celulita

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Celulit u trudnoći
21.3.2016 10:16:18   
IvanaSK RR
Hahaha. A ja cu da krenem mozda leti, bice mi veselo user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Celulit u trudnoći
21.3.2016 11:09:02   
Sanjalicaaa
Ja sam jos pod traumom user posted image Mada da ne dojim, koristila bih ga bez obzira koliko pece, tj. greje, ne znam ni sama kako da se izrazim.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Celulit u trudnoći
21.3.2016 13:19:03   
nikiteki
Sto pod traumom sanjalice

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here