|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 21:10:52   
Maslacak15
sva tri carska. i to planirana. F je bio jako krupan, za S sam razmisljala ali mi je muz rekao da ne fantaziram pa je bio opet carski a za A me niko nije ni pitao, posle dva carska treci je automatski carski....


jeste posle je lakse kad je mala razlika ( kad je mladji prohodao). Prva godina je bas haoticna jel je to u neku ruku podjednako zeznuto kao blizanci. prakticno dve bebe ali sa razlicitim potrebama. posle je sve lakse i lakse. posle 3. godine, mislim da je mozda lakse nego imati jednog 4godisnjaka koji smara i oce da se zabavlja...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
2.3.2021 23:27:38   
Milena18
Ja se uglavnom slažem da žena treba da radi ako nema zdravstvenih prepreka i oseća se dobro, ali mislim i da je radno okruženje bitno. Zato sam u prvoj trudnoći i radila do osmog meseca, bolovanje nisam ni otvarala. Nisu meni sada mučnine toliki problem koliko konstantna iscrpljenost. Ja bukvalno ponekad jedva noge pomeram dok hodam. Ako se tako nastavi, sigurno neću mučiti sebe, tim pre što me trenutni posao ne ispunjava baš nešto, niti tu ima mesta za napredovanje pa da nešto gubim ako ne radim. A ne daj bože da mi se desi da povratim u onom wc-u 😂 Mislim i da uslovi rada u većini srpskih firmi nisu ni blizu onih u Nemačkoj, tako da ja donekle i razumem žene ovde koje otvaraju bolovanje čim zatrudne. Pa evo kod nas se dobar deo zaposlenih u decembru pozaražavao koronom jer se maska nosi samo dok se prođe pored portira. Da nisam tada već preležala, mislim da bih zaista otvorila bolovanje odmah na početku. 
Inače, ja bila kod endokrinologa, malo mi je korigovala dozu, kontrola za mesec dana. 
Lesli, nadam se da je popustila glavobolja. 





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 7:42:24   
Branchyca
I ja sam imala 2 carska, prvi put jer je beba bila krupna i podigla se visoko, drugi eto jer je bio prvi put, a evo i ovaj but ce biti carski.
Uravo tako Milena, svaka zena treba oset_iti i uraditi onako kako je najbolje za nju, naravno ukoliko joj mogucnosti to pruzaju.
Lesli, kako si, da li ke prosla glavobolja?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 10:03:59   
leni90
Drage trudnice, samo da vam javim da sam juce dobila odliv jako jako obilan. Odmah sam isla do klinike, nedelja trudnoce je 5+2. Vidi se jedan plod pravilnog oblika ali i hematom koji se nalazi iznad ploda.Doktorka kaze da je sansa 50:50. Odmah sam dobila progesteron depo na 3 dana i krvarenje se smanjilo, ali i dalje nakon toaleta na papiru imam tamno crvenu krv ali u znatno manjoj kolicini.Kontaktirala sam doktorku kaze da je to odlicno i da se nadamo najboljem.Ne smem da mrdnem iz kreveta, samo do wc i kontrola za 2 nedelje 😔

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 10:10:44   
Milena18
Leni, žao mi je što kroz to prolaziš. Nadam se da će sve biti u redu. Pretpostavljam da je ipak dobar znak to što sada mnogo manje krvariš. Odmaraj i nadaj se, ne znam šta drugo da ti kažem...

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 10:48:54   
leni90
Hvala draga Milena.Vec je bolje, ide ka braonkastoj boji... Nadam se da ce se sve dobro zavrsiti 🙏❤️Dve nedelje nisam mrdnula iz kreveta, juce izadjem da proset_am bukvalno sam presla 100 m i to se desi.Uopste nema pravila ocigledno! 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 10:51:40   
Branchyca
Draga Leni, jako mi je zao sto prolazis kroz to, posebno nakon VTO.

Odlicna stvar u svemu tome je sto se nakon leka stabilizuje sto znaci da ide ka najboljem ishodu.
Saljem ti puno pozitivne energije i verujem da ce sve biti dobro!!

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 12:29:17   
lesli
Prosla glavobolja. Ceo dan je bilo pali-gasi. Malo se smiri, pa opet pojaca, ali ne popih nista. I drago mi je zbog toga.U prosloj trudnoci sam se “nagutala” lekova, ali drugacije ne bi ishod bio isti.Sada je trudnoca sustinski ok i stvarno ne zelim da dete kljukam bilo cime sto nije zaista neophodno.
Milena, slazem se oko posla i bolovanja 100%.Ja kao sto rekoh u prvoj sam planirala da radim do pred kraj, pa godisnji i onda porodiljsko. Medjutim, imala sam missed.U medjuvremenu sam se nacekala da zatrudnim, pa vto, pa trudnoca horor, epidemija morbila tada...Sada je ok, ali opet vto i opet epidemija. Ovog puta korona. Kod mene su isti takvi na poslu. Ne svi, ali vekika vecina. I svi koji su radili u prethodnih par meseci su bili zarazeni, jer 50% njih ne nosi masku ni dok prodje pored portira, a kamoli posle 🙄Obaska sto mi okruzenje na poslu ne prija. Vecina ljudi tamo je toliko mracna, zavidna (sta li vec), da ja ne zelim da budem okruzena takvim ljudima u ovakvom trenutku, ako ne moram.A sto kazes, ni napredovanje na poslu mi ne zavisi (preterano) od toga da li radim ili ne za vreme trudnoce. Da radim u nekim naucnim krugovima, kao sto je slucaj kod Maslacka, sigurno je drugacija prica.Plata na porodiljskom ce mi biti niza, kao i prosli put, zbog njihovog glupog zakona da racunaju prosek 18m pre otvaranja trudnickog. Tada me promena zakona uhvatila za 2m. Ali nema veze, drzavo izvoli hvali se kako vodis racuna o natalitetu, pomazes porodice, trudnice i porodilje. Ja cu preziveti da mi oduzmete tih 100tinak € mesecno, ili koliko vec bude ovaj put...


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 12:45:46   
lesli


IZVORNA PORUKA: leni90

Drage trudnice, samo da vam javim da sam juce dobila odliv jako jako obilan. Odmah sam isla do klinike, nedelja trudnoce je 5+2. Vidi se jedan plod pravilnog oblika ali i hematom koji se nalazi iznad ploda.Doktorka kaze da je sansa 50:50. Odmah sam dobila progesteron depo na 3 dana i krvarenje se smanjilo, ali i dalje nakon toaleta na papiru imam tamno crvenu krv ali u znatno manjoj kolicini.Kontaktirala sam doktorku kaze da je to odlicno i da se nadamo najboljem.Ne smem da mrdnem iz kreveta, samo do wc i kontrola za 2 nedelje 😔





Leni, bas mi je zao.Strogo mirovanje. Terapija. Nadji nekoga da ti pomaze oko deteta i nadaj se najboljem.Lose jeste sto je hematom iznad meska, ali moze da bude sve super.
Ja sam u prosloj trudnoci jako puno krvarila, sa sve menstrualnim bolovima. Doduse, nije bilo nikakvog hematoma i nisu imali pojma zasto toliko krvarim.Na 5+5 kada je vidjen eho sam dobila isto prognozu 50/50 .Zastrasujuce je. Ja sam krvarila sveze, nedeljama. Krene sveze jedan dan sa sve pravim pravcatim menstrualnim bolovima, pa se onda cedi jos 2-3 dana smedje, onda stane na 1-2 dana i opet u krug. I tako od 5. pa do neke 11/12. nedelje. Terapija: 2x2 estrofem, 3x200 utrogestan, depo cela ampula na 3. dan i strogo mirovanje. Cak su mi zabranili da se tusiram svako vece. Nego jednom u 2/3 dana i to brzinski.Zastrasujuce je, psihicki nenormalno tesko, ali vredi. Probaj da se malo priberes. Moze da bude i dobro. Drzim palceve, jako 🍀🍀🍀

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:01:40   
leni90
Hvala puno svima na podrsci! ❤️Terapija je ista kao i tebi tada, samo je meni ukljucen jos jedan estrofem izmedju ta dva na 12h i cefaleksin od 500 za svaki slucaj da ne dodje do infekcije.Pa i ja cu izbegavati tusiranje, ustanem samo do wc i to je to.Bolje sam sada i nadam se najboljem. 😘

IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: leni90

Drage trudnice, samo da vam javim da sam juce dobila odliv jako jako obilan. Odmah sam isla do klinike, nedelja trudnoce je 5+2. Vidi se jedan plod pravilnog oblika ali i hematom koji se nalazi iznad ploda.Doktorka kaze da je sansa 50:50. Odmah sam dobila progesteron depo na 3 dana i krvarenje se smanjilo, ali i dalje nakon toaleta na papiru imam tamno crvenu krv ali u znatno manjoj kolicini.Kontaktirala sam doktorku kaze da je to odlicno i da se nadamo najboljem.Ne smem da mrdnem iz kreveta, samo do wc i kontrola za 2 nedelje 😔





Leni, bas mi je zao.Strogo mirovanje. Terapija. Nadji nekoga da ti pomaze oko deteta i nadaj se najboljem.Lose jeste sto je hematom iznad meska, ali moze da bude sve super.
Ja sam u prosloj trudnoci jako puno krvarila, sa sve menstrualnim bolovima. Doduse, nije bilo nikakvog hematoma i nisu imali pojma zasto toliko krvarim.Na 5+5 kada je vidjen eho sam dobila isto prognozu 50/50 .Zastrasujuce je. Ja sam krvarila sveze, nedeljama. Krene sveze jedan dan sa sve pravim pravcatim menstrualnim bolovima, pa se onda cedi jos 2-3 dana smedje, onda stane na 1-2 dana i opet u krug. I tako od 5. pa do neke 11/12. nedelje. Terapija: 2x2 estrofem, 3x200 utrogestan, depo cela ampula na 3. dan i strogo mirovanje. Cak su mi zabranili da se tusiram svako vece. Nego jednom u 2/3 dana i to brzinski.Zastrasujuce je, psihicki nenormalno tesko, ali vredi. Probaj da se malo priberes. Moze da bude i dobro. Drzim palceve, jako 🍀🍀🍀




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:08:49   
emicaa
Leni nemam sta pametno da ti kazes,tu sam samo da ti pruzim podrsku.Nadam se da ce se sve dobro zavrsiti



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:18:30   
lesli
E da i ja sam dobila antibiotik. Moguce da je bio isto cefaleksin. Njega je Goca trazila da ukljuce, isto zbog potencionalne infekcije.
Estrofem mi nisu pojacavali.
Ali kao sto rekoh, kod mene je razlog krvarenja ostao nepoznanica. Nije bilo hematoma. Nisu imali pojma odakle dolazi.

Svakako drzim palceve da bude dobro. 🍀

Da li pijes aspirin? Ja sam ga pila i tada je izbacen. Posto imam i trombofiliju, otisla sam po savet hematologa - za moje mutacije ne ide aspirin, vec iskljucivo niskomolekularni heparin. Nalozeno pracenje d-dimera i ks na 2-4 nedelje. Cim je skocio d-dimer (tada u 14. nedelji, kada su krvarenja prosla) uveden je heparin.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:21:11   
lesli
Cekaj, kako onda pijes estrofem na 8h? 2-1-2? 10mg dnevno?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:28:54   
leni90
Ne uzimam aspirin jer sam pre 7. dana imala blago krvarenje vise rozikasto i tada su mi ga ukinuli.Za sada mi je dr. rekla da ne radim nista od analiza, za dve nedelje cemo videti kakvo je stanje.Sto se estrofema tice, da pijem 10mg dnevno.4mg u 11 ujutru, 2mg u 17h i 4mg u 23h.Taj izmedju su mi uveli pre 7 dana kada sam malo krvarila i nakon pregleda je ostala ta terapija.Utrogestan 3x200 vaginalno, ali od juce pijem zbog krvarenja. Mislim da cu ga opet stavljati vaginalno kada stane. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:43:51   
Leptirica92
Curke  ja sam pisala u crticama, ali evo sad ovdje da priupitam 😊

Da li je moguce da crijeva pocnu mucit vec u ranoj trudnoci. Znaci 5+3. Iduce sedmice imam prvu kontrolu i sve cu pitati lijepo, a do tad da cujem iskustva. Sinoc me toliko zabolio stomak, da me je probudilo. Toliko sam se prepala, mislila sam da je najgore. I skupim hrabrost odem u vc, medjutim nista. Pustila koji vjetar da izvinete 🥴 i prestade bolit. Poslije zaspala normalno i sve ok funkcionisem. I danas me nista ne boli. A jos sam par puta primjetila da me zaboli, ali popratno sa gasovima i sve ok.Bas mi je nevjerovatno da vec probava pravi problem.A tebi leni zelim da sve bude u najboljem redu 😊😊

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:46:45   
Milena18
Leptirice, dobro došla u temu!


Da, moguće je tako rano da imaš te smetnje, zbog skoka nivoa progesterona. U stvari, mislim da je to prilično česta pojava u ranoj trudnoći. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 13:55:32   
Leptirica92
Hvala Milena 😊

Sinoc sam se uplasila bas bas. Stvarno sam mislila da je gotovo, i da je prokrvarilo. Medjutim hvala Bogu sve ok. Danas ni bolova ni nista. Samo eto ti gasovi. Jel se smije piti nesto, espumisan ili tako sta? Cisto da se manje stresiram

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 14:00:32   
lesli


IZVORNA PORUKA: leni90

Ne uzimam aspirin jer sam pre 7. dana imala blago krvarenje vise rozikasto i tada su mi ga ukinuli.Za sada mi je dr. rekla da ne radim nista od analiza, za dve nedelje cemo videti kakvo je stanje.Sto se estrofema tice, da pijem 10mg dnevno.4mg u 11 ujutru, 2mg u 17h i 4mg u 23h.Taj izmedju su mi uveli pre 7 dana kada sam malo krvarila i nakon pregleda je ostala ta terapija.Utrogestan 3x200 vaginalno, ali od juce pijem zbog krvarenja. Mislim da cu ga opet stavljati vaginalno kada stane. 




Stavljaj utrogestan obavezno jer je tebi najpotrebniji progesteron lokalno. Kada ga popijes, nije taj efekat, a obaska sto opterecujes jetru bez potrebe.Ja sam ga stavljala, a krvarenja su na momente bila veoma obilna. To su insistirali i na klinici a i u bolnici, kada sam prvi put prokrvarila i otisla na pregled.
Nemas dokazanu neku trombofiliju?10mg je dosta velika doza estrofema tako da cak i da nekas nikakvu mutaciju, moraju da budu na oprezu zbog velike kolicine estrogena koji ti daju.Naravno, primarno je da se krvarenje sanira.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 14:04:13   
lesli

IZVORNA PORUKA: Leptirica92

Hvala Milena 😊

Sinoc sam se uplasila bas bas. Stvarno sam mislila da je gotovo, i da je prokrvarilo. Medjutim hvala Bogu sve ok. Danas ni bolova ni nista. Samo eto ti gasovi. Jel se smije piti nesto, espumisan ili tako sta? Cisto da se manje stresiram




Leptirice, normalno je.Ja sam u ranoj trudnoci imala suprotan problem. Dijareje 😬 Ali sustinski, kao sto Milena rece, hormoni prave dzumbus i mogu da izazovu kako zatvor, gasove i nadimanje, tako i dijareju.Ja espumisan ne bih uzimala na svoju ruku, a moguce je i da je kontraindikovan u trudnoci.Laganiji, a manji i cesci obroci. Vise vlakana i tecnosti. Blag caj od nane. Izbegavaj hranu koja nadima - masno, przeno, mahunarke...

Sto se lekova tice, ja licno izbegavam sve sto nije neophodno u trudnoci. Izbor je tvoj, ali pre upotrebe bilo kog leka u ovom trenutku moras da se posavetujes sa svojim ginekologom.

< Poruku je uredio lesli -- 3.3.2021 14:09:32 >

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 14:07:57   
lesli
Leni, samo jos jedna dopuna za tebe...Proveri i sa klinikom, ali mislim da utrogestan vaginalno nije kontraindikovan zbog tog hematoma.
I sama sam imala neki mali hematom u ovoj trudnoci, samo je kod mene uocen kasnje (9 nedelja recimo) i bio je ispod meska, a beba vec veca pa nije bio problem. Upozorili me samo na blago krvarenje. Dr koja mi vodi trudnocu je znala sta koristim od terapije i nije zabranila aplikaciju progesterona vaginalno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
3.3.2021 14:15:39   
Leptirica92


IZVORNA PORUKA: lesli


IZVORNA PORUKA: Leptirica92

Hvala Milena 😊

Sinoc sam se uplasila bas bas. Stvarno sam mislila da je gotovo, i da je prokrvarilo. Medjutim hvala Bogu sve ok. Danas ni bolova ni nista. Samo eto ti gasovi. Jel se smije piti nesto, espumisan ili tako sta? Cisto da se manje stresiram




Leptirice, normalno je.Ja sam u ranoj trudnoci imala suprotan problem. Dijareje 😬 Ali sustinski, kao sto Milena rece, hormoni prave dzumbus i mogu da izazovu kako zatvor, gasove i nadimanje, tako i dijareju.Ja espumisan ne bih uzimala na svoju ruku, a moguce je i da je kontraindikovan u trudnoci.Laganiji, a manji i cesci obroci. Vise vlakana i tecnosti. Blag caj od nane. Izbegavaj hranu koja nadima - masno, przeno, mahunarke...

Sto se lekova tice, ja licno izbegavam sve sto nije neophodno u trudnoci. Izbor je tvoj, ali pre upotrebe bilo kog leka u ovom trenutku moras da se posavetujes sa svojim ginekologom.


Hvala Lesli, pa nisam ni ja bas od uzimanja lijekova. Nisam ni inace, muz mi cesto kaze da sam mazohista sto trpim, ali ne volim tablete, pa ako bas ne moram i izbjegavam.Ali eto da se malo manje stresam od tih bolova. Mada kad procitam da je normalno, suti i trpi. Sve su to slatke muke 😊😊

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 11:35:44   
Milena18
Leptirice, normalno je i to i svašta drugo 😊 Je l'' i ti beše ideš na ultrazvuk sledeće nedelje?
Leni, kako si danas ? 
Lesli, Branchyce, jeste li vi dobro? 

< Poruku je uredio Milena18 -- 4.3.2021 11:37:33 >

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 12:37:04   
Leptirica92
Jeste Milena, iduce sedmice u srijedu je prva kontrola. Nadam se da ce se uspjet vidjeti i cuti. To ce biti 6+3. 



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 13:04:47   
Milena18
I ja sam u ovoj trudnoći  prvi put išla kad sam bila 6+3. Držim fige da sve bude ok. A sigurno hoće 🙂


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 13:17:58   
Leptirica92
Hvala ❤❤

Javicu ovdje odma kako sam prosla 😊Je li se kod tebe uspjelo vidjeti i cuti?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here