|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 13:19:41   
Milena18
Jeste. Tj. nije se čulo jer je takav bio položaj, ali se lepo videlo kako treperi ❤️


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 13:24:41   
Leptirica92
Super je i to. Bitno je kad se pokaze bilo kakav znak 😊

Kako sada napreduje dalje? Imas li mucnine i jos kakve popratne pojave blagostanja 🤭

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 14:12:33   
Milena18
Leptirice, imam i mučnine i iscrpljena sam prilično. Ali sve ću izdržati user posted image U ponedeljak idem ponovo na uz. Kako se ti osećaš?

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 14:29:24   
Leptirica92
Sto se mucnina tice nemam ih nista posebno. Samo sam primjetila kad svjeze meso bacim da dinstam, malo mi bude muka, pa onda gurnem nos u majicu dok prodju prvi mirisi. Ali ovako je ok. Mada mozda je i jos rano. Jedino me gasovi muce i spavanje mi se poremetilo skroz. Zaspim navece u 10 i do tad jedva, a inace sam nocna ptica. I grudi me bole ko u pubertetu 🤭 

Ali sve cemo mi to prezivit, samo da sve bude u redu. I ti si jos na klimavom pocetku pa znas kako je. Sta god zaboli oduzmem se. Ali znam da je normalno

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 15:08:54   
lesli
Leptirice, mucnine tek pocinju. Ti si tek 6. nedelja.Sacekaj da vidis za jendo 7-10 dana veselja 😁😁😁

Milena, hvala na pitanju dobro sam. Kako si ti? :)

Leni, ima li te? Kakvo je stanje kod tebe?

Brancice, jeste stigli u SRB?

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 17:29:39   
leni90
Ima me ima 🙂Danas prepodne je skros stalo krvarenje, primila sam malopre i progesteron depo.Za sada se dobro osecam! Ali nisam imala stolicu dva dana, nadam se da cu uskoro imati srece sa tim.Moja doktroka sa klinike je rekla da pijem utrogestan dok ne stane krvarenje, malopre sam joj pisala ali mi nista nije odgovorila. Svakako planiram vaginalno da ga stavim veceras obzirom da vise ne krvarim.Lezim i ne mrdam se, brojim dane do uz 😍Sto se estrofema tice i velike doze, doktorka je upucena i nadam se da ce mi smanjiti dozu nakon tog prvog uz.Ja sam u prethodnoj pripremi za et pila 3x1 od 2mg, ali ovaj put je Goca dodala 2x2 da bi poboljsala debljinu endometrijuma i transfer pomerila za 5 dana. Do prvog krvarenja je bilo tako i onda mi uvedu i taj izmedju estrofem 😕Drago mi je da vidim da ste sve doooobro posebno zbog Milene i tika taka ❤️😍


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
4.3.2021 20:24:46   
lesli
Odlicno. Mozes da pozoves i direkt kliniku. 99% ce ti sestre reci da stavljas vaginalno. Mozes i da im kazes da provere sa Gocom zbog tog hematoma.Ja kada sam prokrvarila zvala sam ih sutradan (prokrvarila sam u vecernjim satima) i rekla sta su mi rekli. Sestre su rekle da, da utrogestan obavezno vaginalno.
Meni je tada estrofem bio 3x1 do bete, pa od pozitivne 2x2. Goca nije pojacala zbog krvarenja, a ni u bolnici dezurni lekar. Ovog puta je islo bez estrofema jer prosli put nije uspelo, endometrijum isto nije bio ok 13. dc pa mi je pojacvala dozu itd. I iskreno ihaaaj mi je lakse bilo ovaj put. 

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
5.3.2021 8:01:56   
Milena18
Dobro jutro! Ima li budnih trudnjača?
Leni, mnogo mi je drago da je stalo krvarenje user posted image
Lesli, i ja sam ok, malo sam manje umorna ove nedelje, iako ne spavam baš kako treba. Radujem se vikendu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
5.3.2021 8:14:45   
Leptirica92
Jutro Milena. Ima nego sta. Grudi me toliko bole da sam se cijelu noc budila kako slucajno pritisnem. Kad sad lose spavam, sta ce biti kasnije 🤭🤭

Kako ste vi ostale?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
5.3.2021 12:15:31   
Branchyca
Drage trudnice, evo i nas iz Srbije :)

Stigli smo juce, sad odmaram malo.
Leni, jako mi je drago sto je prestalo,divna vest!Milena, Lesli,kako ste,ima li nekih noviteta?
Leptirice, dobro dosla, sve je to normalno,samo jis da cujes srculence :)

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
5.3.2021 16:27:37   
lesli
Zdravo svima.
Branchice, super. Uzivajte i odmorite se!Koliko rece da ostajete, 3 nedelje?

Ja sam ovih dana nesto slabo spavala, ali za divno cudo ustadoh orna jutros. Pola dana provedoh u kuhinji. Prvo palacinke za dorucak, pa spremala rucak i sad me ubijaju ledja. Popalih masine za ves i sudje. Mm ima neki sastanak pa je odveo malopre dete kod svojih da mu ne upada u pola reci (nekad je nemoguce zaustaviti je da mu upada u sobu). Nekad mi ga zao, radi vec godinu dana od kuce. Ja bih odlepila cini mi se ili kao na onoj slici sto je kruzila netom kad je poceo karantin - vezala mene i dete kanapom i nalepila lepljivu traku preko usta 🤣Htela sam i u set_nju, ali mi se cini da ce kisa uskoro. Ako ne krene, mogla bih i da izadjem malo...samo da malo odmorim kicmu od stajanja pored sporeta.

Milena super! Kakvo je stanje sa mucninama?

Leni, drago mi je da se zaustavilo! Cuvaj se i sve ce to biti dobro. Videces 😊

Leptirice, kako si ti? Je l’ se smirio malo stomak?Pocele mucnine?

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
5.3.2021 17:37:30   
Leptirica92
Lesli hvala na pitanju, dobro sam. Danas sam nesto citav dan na nogama bila, pa me sad stomak malo zigucka. Sad okupam se i odmor. 

Smirilo se relativno. Pokusavam da pazim sta jedem. A nema mucnina jos uvijek. Kontam da je jos uvijek rano. Cekam srijedu nestrpljivo da sve utvrdimo i potvrdimo 😊Kako si ti? Kako je ostatak debeljuca?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
6.3.2021 13:20:31   
leni90
Drage trudnice, samo da vam javim da su se krvarenja nastavila, a uvece oko 20h pocinju bolovi i ujutru krvarenje nalik menstruaciji.Bila sam malopre na klinici ponovo na uz i sve je ok, mesak je tu, plod se nazire 😍A hematom se skroooooz smanjio i nije vise iznad bebice 😍Opet sam mislila da je gotovo, ali eto nije 🙏❤️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
6.3.2021 18:01:12   
Leptirica92
Leni, drago mi je da je sve uredu. Samo polako i slusak doktora. Bice to sve ok. Koliko si rekla da si sedmica trudna?


(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
6.3.2021 18:14:57   
leni90
Danas 5+5 m, ali vidim da racunaju od poslenjeg dana ciklusa.Ali krio embriotransfer mi je radjen 5 dana kasnije kako bi se poboljsala debljina endometrijuma ne znam da li to ima veze, jer ako ima onda sam tacno 5 ned 🙂

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
6.3.2021 19:23:37   
Milena18
Leni, super što se smanjio hematom!


Leptirice, saosećam sa tobom, i meni grudi otpadaju koliko bole 😁
Lesli, par dana je bilo malo bolje što se tiče mučnine, ali evo danas ponovo po starom. Kako si ti? 

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
6.3.2021 19:49:54   
smeško
Трудничице, само да вас поздравим и вирнем како сте! Посебно Лес и Милени. Ово је најлепша тема! 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
7.3.2021 0:02:28   
Branchyca
Dobro vece drage trudnice,


Lesli, ostajemo 3 nedelje, deca su presrecna.
Leni, jako stresno za tebe pretpostavljam, al najbitnije je da je i dalje ipak sve u najboljem redu!
Nadam se da su i ostale debeljuce dobro i da uzivaju u carima trudnoce! 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 9:08:46   
Milena18
Smeško user posted image
Branchyce, lepo provedite odmor!
Kako ste, stomačići? Ja popodne idem na ultrazvuk, javljam se kad se vratim.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 13:54:30   
Leptirica92
Milena, kako je prosao ultrazvuk? 

Ja sve nestrpljivija u cekanju srijede i prvog ultrazvuka. Malo me i strah, ali bice valjda sve ok.Mucnine jos nemam. Ponekad me ujutro malo uhvati, ali nista strasno. Jedino i dalje grudi otpadaju. A i bol i osjecaj da cu dobiti je prestao 😊Kako su ostale trudnice?Leni, da li je krvarenje stalo?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 13:56:17   
Milena18
Leptirice, tek u 18h imam zakazano.


Ne mora da znači ni da ćeš imati mučnine. Ja ih u prvoj trudnoći nisam imala ni dan, nadam se da će i kod tebe tako biti. 
Lesli, gde si? 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 15:47:51   
Leptirica92
Ma nesto sam citala da ako nema mucnina moze da bude los znak. A opet vidim da sve zavisi od zene do zene. Kod iste zene razlicite trudnoce 🤷‍♀️

Ma najbolje mi je da i ne citam puno 🤭🤭Obavezno nam se javi kako sibprosla na UZ

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 15:51:05   
Milena18
Leptirice, ne razmišljaj tako. Ja znam mnogo žena koje nisu imale mučnine i sve je prošlo dobro. Evo i ja sam rodila zdravu devojčicu, trudnoća nije mogla biti urednija, a nije mi bilo muka baš nimalo. 


Javljam se uskoro 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 16:28:22   
dunja RR
Leptirice, imam dvoje dece, u drugoj trudnoći sam jednom povratila, jer je žena za stolom do mog, u restoranu hotela na Zlatiboru zapalila eletronsku cigaru. Bila sam negde 6. mesec. Jedva sam stigla do VC-a user posted image

U prvoj trudnoći, bez povraćanja i mučnine.



Ne brigaj user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
8.3.2021 17:04:32   
Leptirica92
Hvala na utjesnim rjecima. Najbolje da se manem googl-a 🤣

A bice da sam se rano i zabrinula i obradovala da nema mucnina. Evo me danas drugi puta lezim u pokusaju da se smirim. Trebam rucak praviti, a sve mi se gadi na samu pomisao 🤦‍♀️

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here