Surfanje Internetom povećava IQ (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


eugenija -> Surfanje Internetom povećava IQ (15.12.2009 9:31:27)

Unatoč svoj zabrinutosti u kojem će se smjeru razvijati ljudski mozak u ovo digitalno doba, surfanje inetrnetom može, zapravo, povećati IQ i poboljšati memoriju odraslih Znanstvenici iz Kalifornije usporedili su mozgove ispitanika srednjih godina koji gotovo da i nisu išli na Internet i onih koji su dnevno surfali najmanje sat vremena.

Nakon pet dana je područje frontalnog korteksa, dijela mozga koji kontrolira sposobnost donošenja odluka i integrira složene informacije, kod 'surfera' postalo značajno aktivnije.

'Zanimljiv je podatak da se funkcije mozga mogu mijenjati i poboljšati strašnom brzinom. To govori i da se prosječan IQ podiže s prednostima digitalne kulture. Smanjuju se i greške tipične za obavljanje više zadataka odjednom', objasnio je jedan od profesora-istraživača, Gary Small.

Čak i najbanalnija aktivnost, poput razvrstavanja mailova, može povećati sposobnost donošenja odluka. Sposobniji smo također nositi se s golemom količinom informacija koje se izmjenjuju na našem mentalnom ekranu.

Ipak, postoje i loše strane Interneta. Učestala uporaba Interneta, naime, smanjuje sposobnost povezivanja s ljudima te se teže koncentriramo. Dakle, iz virtualnog se uvijek valja angažirano premjestiti u stvarni svijet.

Izvor




krin 40 -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (11.8.2017 12:03:04)

Ako je ovo tačno,do kraja porodiljskog biću novi Tesla[sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (12.8.2017 13:27:42)

Odakle mi onda osećaj da sam zatupila od kad ne radim[sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif]




krin 40 -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (12.8.2017 13:36:20)

Ma Sarav to je samo subjektivan osećaj.I ja ga imam😁




Sarav -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (12.8.2017 19:52:05)


IZVORNA PORUKA: krin 40

Ma Sarav to je samo subjektivan osećaj.I ja ga imam😁

Biće bolje, samo da ne zaglavim odmah još jedno porodiljsko[sm=jezicek.gif]




mama Jo -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (13.11.2017 0:39:47)

I ja mislim... poznajem dosta njih koji bas rerko izlaze i stalno su kod kuce za kompom... bas imaju visoko znanje iz opste kulture... sto je negde povezano sa IQ




Anck Su Nmaun -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (13.11.2017 8:21:31)


IZVORNA PORUKA: krin 40

Ako je ovo tačno,do kraja porodiljskog biću novi Tesla[sm=smiley36.gif]

Ja sam onda vec pocela da licim na njega [sm=jezicek.gif] sreca pa uskoro pocinjem da radim [sm=jezicek.gif]




isidora88 -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (13.11.2017 8:55:34)

Nadam se da je ovo istina [sm=jezicek.gif]




Sarav -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (25.2.2018 0:34:34)

Već napredujem u odnosu na pre. Kad počnem da radim uz net ima da budem genije[sm=smiley36.gif]




Srecko47E -> RE: Surfanje Internetom povećava IQ (25.2.2018 0:35:48)

Ja sam genije.Heej[sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]