|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 19:19:57   
lesli
Ma maslacak znam ja da napolju postoji mmrv, ali ne znam da li je nasi uvoze.Kako god, mi smo dali privatno i dali smo to sto su imali tj. dobila je Priorix + varilix. 


Peckace nas admini sto masimo temu 😁 ali neka imam keca iz rukava za odbranu 🤣

< Poruku je uredio lesli -- 9.4.2021 19:20:50 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 19:35:56   
Milena18
Devojke, samo da se javim, vratila sam se sa ultrazvuka. Sve je ok, raste bebac. Vidi se sve lepo, čak i male šake 😊 Po ultrazvuku sam već 14+2, koji dan više nego po datumu poslednje menstruacije, mada ja i jesam oset_ila ovulaciju tog meseca tri dana ranije nego obično, tako da se uklapa. Posteljica mi je opet na prednjem zidu. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 20:06:36   
leni90
Cula sam za tu vakcinu i u jednom momentu sam razmisljala da mu dam, ali sam na kraju odustala. Svakako je bolje da ih prelezi, nista mu nece faliti samo ne sada.Prolaze polako u vrticu, nadam se da ce i virusi proci sa ovim lepim vremenom. Diiivno Milena, nisam ni sumnjala da je sve kako treba!U kojoj nedelji se potpuno formira posteljica? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 20:16:47   
Milena18
Leni, jesi li ti preležala varičele?


Mislim da se posteljica formira oko 12. nedelje. 

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 20:24:08   
Maslacak15
zasto je bolje da ih prelezi ??....
onda nemoj nista da se brines ako tako razmisljas varicelle nisu nesto opasne za trudnice samo rubeolle.





(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 20:49:42   
lesli
Ni ja ne znam zasto je bolje da prelezi.Meni je horor sa tako malom decom dok su bolesna. Treba da popiju sirup/probiotik... i nece, a ne mozes obajsniti da mora. Ako probas na silu place dok ne povrati sve sto ima u stomaku (bar ovo moje). I onda na scenu stupa nadmudrivanje kako da ne ispljune i da popije sta treba.
Mogu da zamislim varicele i veselje kada ima temperaturu i kada se ospe svo i cese i jos ako ne dozvoljava da mazes ono krecno mleko... 🙄O ostalim komplikacijama, ne bih.


Super Milenice! 😊Je l’ se osecaju udarci? Ja sam sad nesto baaas rano pocela da osecam, isprva kao ona treperenja... a onda sve jace i jace. I meni je oba puta posteljica napred 😉



< Poruku je uredio lesli -- 9.4.2021 20:51:09 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 21:02:54   
Branchyca
Super Milena! Divne vesti danas :)
E i ja sam ovaj put oset_ila bas rano, oko 13e nedelje.Isprva nisam bila sigurna da je to, al mogu da kazem samo da je bilo kao da me nesto pipnulo skroz lagaaano u stomaku. Oset_ila sam to vise puta. Kontam da je bila bebica :) 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 21:27:14   
Maslacak15
Milena superiskauser posted image user posted image Opusti se sad, sve to ide sad svojim tokom.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.4.2021 1:16:52   
Milena18
Još da odem kod endokrinologa u ponedeljak da mi prilagodi dozu eutiroksa, pa ću se valjda stvarno opustiti, Maslačak 🙂 
Skroz sam zaboravila šta je ko ovde pisao danas, osim da se spominjala vakcina i boginje. 
Nadam se da ste sve dobro. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.4.2021 13:53:57   
Branchyca
Dobar dan drage trudnice!


Kako provodite vikend?Vidim da vam je lepo vreme pa vas zato nema na temi🤭Ja evo sa decom kod kuce, vreme nam je promenljivo, muz radi i tako.Primetila sam da se za neke banalne altivnosti ponekad zamaram, nocas mi svako malo trnula ruka u snu kao da sam je prignjecila a uopste nisam ni spavala na toj strani.Eto, malo da se pozalim, valja se🙂

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.4.2021 8:07:28   
Milena18
Dobro jutro!
Branchyce, kod nas je za vikend bilo lepo vreme, i danas je, ali već od sutra će ponovo biti hladno i kišovito.
Lesli, pitala si me za pokrete. Čini mi se da sam osetila nešto u petak, ali nisam sigurna, nekako mi je bilo jako. Sećam se da mi je sa M bilo kao treperenje. A i posteljica mi je i sada na prednjem zidu, pa moguće da neću još osećati pokrete.
Tako mi se ne ide kod endokrinologa danas, a moram. Kod nas je svuda osim u dispanzeru za žene haos - svi nervozni, nešto se svađaju, ulaze preko reda, seste neljubazne. A kod ginekologa kad odem kao da sam otišla u drugu državu, sve ide polako i mirno.
Ja mislila da su prošle mučnine, ali prevarila sam se ipak. Valjda će u nekom trenutku prestati.
Kako su ostale trudnice danas?

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.4.2021 12:01:24   
Leptirica92
Pozdrav curke, kako ste? Kako dane gurate? Kod nas juce bilo 20 stepeni, danas snijeg sipa, 0. Katastrofa, ne znam ni kako smo zdravi pravi.

Milena i ja tako pomislim prosle mucnine, pa me sutra zavrne. Juce sam fino i jela i pila, danas ustala, katastrofa. A moraju proci jednom. Ja cu sacekati jos ovu sedmicu  ako ovako nastavi, oticu po tablete za mucninu. Jer mi je najmanje zdravo to sto dnevno popijem 2 case vode, ako i toliko.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.4.2021 16:49:45   
marketing RR
Branchyca i Milena, imate pp :)

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.4.2021 17:12:02   
BubaBubica
Izvinite što se ne javljam, ponekad uđem da pročitam, krenem da pišem i nemam ništa pametno napisati, nešto smo svi prehlađeni, grebe me grlo, nos zapušen, ja nemam snage nizašta, a ni volje, jedva čekam da prođe ovaj period, ali bukvalno nisam nizašta. Muka mi je i dalje blago, dovoljno da iritira. Stvarno sve manje imam nade da će ovo prestati, užasno se osećam. Tako bih išla i u šetnju a ja ko da me voz pregazio.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.4.2021 18:08:29   
Branchyca
Milena, ja sam isto tako osecala nesto cudno, nije bilo klasicno treperenje.I dugo nisam bila sigurna da li je to to :)


Leptirice, sad ce kod nas dan, dva lepo vreme, inace je vec danima smor, kisa, sneg..Iz kuce provirili nismo za vikend.
Bubice, ja sam imale mucnine bez povracanja i toliko su me izmucile, nekako kad opisujes simptome, bas lice na moje koje sam imala.I te mucnine i kiseli ukus u ustima posle jela..Al dok nije proslo samo od sebe, bas sam bila smorena i bezvoljna.

Ostalim trudnicama zelim lep ostatak dana🙂

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.4.2021 22:29:24   
Leptirica92
Bubo, tacno znam kako se osjecas. Evo mene 2 puta prehadjena za mjesec dana. Malo varljivo vrijeme, juce bilo 25, danas 0 snijeg. A malo mi je i imunitet opao kako ne jedem i ne pijem od mucnina. Isto sto kazes nemam volje ni zasta. Najradije bi lezala u pidzami i cekala da prodje.

Brancia, nema kod nas otopljenja. Citavu sedmicu hladno i snijeg. Najgore su mi te prehlada, ne smijem ni doktoru to bi odma bilo korona

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.4.2021 8:40:31   
Coconut
Dobro jutro trudnice

Evo i ja da se javim iako nema nista posebno da napisem.Jedino to sto sam otkrila knjaz Milos sa limunom, nisam ni znala da ima.Bar da sam pre znala spasila bi me jer sad imam mnogo manje mucnine, gotovo da su prestale jos ponekad zna da se jave i taj knjaz mi bas pomogne.Pa eto ako nekom bude od pomoci da proba super 😊 inace cekam i urinokulturu pa sledece nedelje kod ginekologa sa tim rezultatom i da mi zakaze dabl.Inace nemam ni ja volje ni za sta a moram zbog dece inace bih samo lezala 😁 sva sam nikakva 😑

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.4.2021 9:12:17   
Milena18
Dobro jutro, stomačići!
Bubice, meni se energija vratila negde oko 11. nedelje, i to nekako odjednom više nisam bila toliko umorna. Mada, ja imam i mnogo manje obaveza nego ti. Jeste da još uvek radim, ali brinem samo o jednom detetu. Pa i to mi je u tom periodu bilo teško. Proći će i to, mora. Jesi li radila krvnu sliku?
Coconut, super što si pronašla nešto što ti pomaže. Meni isto limun ublaži mučninu, ali u negaziranoj hladnoj vodi.
Leptirice, Branchyce, pozdrav za vas user posted image
Nema nam Lesli već nekoliko dana.
Ja išla jutros da uzmem uput za laboratoriju i ginekolog me zbrzao, rekao mi da uradim analize odmah jer nije gužva, a ja urin nisam ponela, mislila sam da idem sutra. I pitam sestru mogu li da donesem sutra urin, kaže ne može, treba mi novi uput. Inače, sledeći ultrazvuk mi je zakazan tek za 25. maj.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.4.2021 18:38:36   
BubaBubica
Kad vas čitam vidim da ovo nije neobično, meni su prve dve trudnoće prošle bez mučnina, ama baš trunke mučnina nisam imala, doduše u drugoj sam imala sećam se oko dva popodne mučninu od pola sata i to je to. U trećoj samse isto namučila, i u četvrtoj isto, ali kao da mi sada još teže pada sve ovo, imam osećaj kao da sam ozbiljno bolesna 😅 sad sam punih 10 nedelja pa se nadam da će uskoro popustiti. Ove sedmice bi trebala da vadim krv, a sledeće da zakažem UZ. Leptirice i ja sam pila užasno malo vode, posle gustih sokova sam živnula a i u početku sam imala užasnu gorušicu, toliko da me je želudac boleo. Donedavno mi je prijala i obična kisela voda, a sad polako mogu u određenim delovima dana i običnu. I jako mi prija mlečno i slatko, kao i u trudnoćama sa devojkama, sve više mislim da je opet curica 🥰

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.4.2021 22:16:00   
Leptirica92
Bubo i meni gusti sok od breskve pase, a ostali sokovi nikako. A prije trudnoce nisam mogla zamisliti dan bez sokova, pila sam mjesto vode, saljevala, ali gusti nikako, odvratni mi bili. A sad suprotno, ove ne mogu ni naopako, a gusti mi sjeda.

Ja sam 11+2  ali ne osjecam se nista bolje. I dalje povratim skoro svaki dan, nekad i par puta. Kad trebam jesti jedva se natjeram, jedam  a vraca se. Naidje mozda dan dva, ok, ali onda 5 sam koma. Jos me i prehlada zakacila, jedva iz kreveta ustanem. Haos.Kako ste vi ostale trudnicice? Sta li nam je sa Lesli, dugo se ne javlja. Nadam se da je sve ok

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.4.2021 22:28:19   
Branchyca
Dobro vece drage trudnice!


Ja evo spremila se da legnem, deca vec odavno spavkaju.Popih malopre gazirani sok sa ukusom limete, podigla mi se dijafragma, kao da ispod grudi nema mesta vise, tako nekad posle jela ili pica imam osecaj da ne mogu da se nadisem, evo vec par meseci, ginekolog ne zna, bila sam cak i kod interniste, kod opstog lekara, evo ne znam kalo vise sebi da pomognem jer ne znaju ni oni.
Da, gde li nam je Lesli?Verujem da nas cita, al malo pravi pauzu.
Leni, kako si ti, kako provodis dane?
Milena, zaboravih ili mozda nisi napisala, kada ces ici na trudnicko?
Cocunut, Bubice, Leptirice, pozdrav za vas 🥰

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.4.2021 23:54:40   
lesli
Tu sam ja. 🙃Dodjem procitam na brzinu, ali nemam sta previse pametno da napisem, a i u pripremama smo za dolazak bebe tako da ne znam gde mi glava. Za bebu imamo sve tj. gotovo sve. A i ovo sto nemamo je uglavnom kozmetika - to prakticno mogu da pokupujem i online dok sam u porodilistu i da stigne na vreme  😅 Sto necu sigurno uraditi, jer ce koliko sledece nedelje da krene da me trese panika sto sve nije kupljeno 🤣 A posto beba stize uskoro, velikom detetu treba krevet pre svega (i posteljina naravno). Pa sam ovih dana razgledala, kupovala, porucivala itd...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.4.2021 0:15:19   
Maslacak15
kad ne pokisavas da zatrudnis ne smeta mnogo cemu. sto bi ga lecila ? neznam mozda se spontano nekad i smanji samo od sebe. lucenje prolaktina je dinamican proces. sigurno ne treba da  pijes lekove stalno....


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.4.2021 0:55:49   
lesli
Pogresna tema, maslacak 🙃

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.4.2021 7:47:42   
Coconut
Dobro jutro svima 😊


Milena,pa da, malo kasno sam otkrila ali dobro.Bas je osvezavajuce, taman za predstojece leto pored sladoleda 🤣
Bubice, znaci da ocekujem curicu jer je i meni isto tako.Prija mi mlecno i slatko a mucnine nisam imala u prethodnim, sad u ovoj prvi put i to bas bas. 
Branchyce i ostale trudnice masem 😊

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here