|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
18.4.2021 20:34:18   
Branchyca
Dobro vece trudnice🥰


mi smo danas proveli bas onako, u nedeljnom raspolozenju, odmarali, bili zajedno, tu i tamo neki ruckic, kolacic :) i evo sad deca spavaju, a ja da odgledam seriju.
Leni, drago mi je da ste dobro :) I super sto nemas vise mucnine.
Inace, kako ste provele vikend?
Ja jedva cekam malo sunca, topline, sto rece Bubica -i sarenog voca.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.4.2021 7:55:36   
Milena18
Dobro jutro, trudnice!
I mi smo juče uživali, šetali, baš nam je bilo lepo.
Još dve nedelje radim, pa na odmor. Kad bolje razmislim, ja odmor nisam koristila od avgusta prošle godine (i to samo 5 dana), osim u par navrata po 2-3 dana kada je M bila bolesna. Sada ću im sve vratiti user posted image
Jeste li sve dobro?

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.4.2021 22:23:57   
Leptirica92
Pozdrav curke, kako gurate?

Znaci da se ne nadam jos neko vrijeme da  ce se znati sta je. A neka bude sve kako treba, sta god bilo. Jer iducu kontrolu mi nece raditi UZ. Ovdje svaki drugi puta radi UZ, tako da tek za neka 2 mjeseca mozda ce se znati.Danas sam 12+1. Pregmrili smo krizni period. Sad sam dosta opustenija. I stomacic kao da mi je malo nabubrio.Samo su mi mucnine i dalje iste. Toliko slabo jedem, da ne znam kako stanem na noge. Samo f😑da one jos prodju pa da onda uzivam u carima slatkog iscekivanja 😊

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 6:08:25   
Coconut
Dobro jutro

Juce sam bila kod ginekologa na kontroli, sve je u redu i zakazan mi dabl za sledecu nedelju.Zaboravila sam da pitam a i ne secam se u prethodnim trudnocama da li za dabl treba puna ili prazna besika? Inace sam bolje,necu reci da su mucnine stale jer moze jos da me iznenadi ali u svakom slucaju mi je bolje sto se toga tice.Jos sam umorna ali mislim da nece ni to jos dugo 😊
Kako su ostale trudnice? 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 8:12:29   
BubaBubica
Evo i nas, spremam se da odem u nabavku, čekam svekrvu da dođe da bude sa malcima dok spavaju da obavim šta imam. Mene mučnine kao da popuštaju ali svaki drugi dan navrate punom parom, jedino sam primetila da se umor smanjuje, juče mi je bilo baš ok. U četvrtak imam zakazan pregled da vidimo šta radi skakavac. Leptirice i ja već mogu da napipam matericu iznad pubične kosti, tako da ne umišljaš sigurno 😊 doduše ja imam stomak još od prethodnih trudnoća tako da kod mene to ne važi, imam stomak više od hrane nego od bebe 😄 ali materica je krenula da se diže. A i krajnje je vreme, noću odlazim da piškim bar dva puta, ništa nisam naspavana kad mi se tako isprekida san.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 8:37:30   
Milena18
Super, Coconut user posted image
Bubice, proći će i mučnine uskoro. Taj umor je meni teže padao, sada već nisam ni tako umorna, a i mučnine gotovo da su prošle.
Meni se stomak već uveliko vidi (sad sam u 16. nedelji), s tim što je ujutru jedva primetan, a uveče bude kao da sam u šestom mesecu, tako da mislim da meni u stvari sa varenjem nešto nije kako treba. U prvoj trudnoći mi se stomak baš dugo nije video, a tada sam inače krenula sa 3 kilograma više nego sada. Sećam se kad sam išla na amniocentezu u 17. nedelju, one žene sve sa stomacima, a mene svi pitaju zašto sam došla user posted image
Leni, kada radiš prenatalni?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 12:57:23   
Branchyca
Dobar dan trudnice🥰


Milena, svaka ti cas_t, pa ti od avgusta nisi koristila odmor, sada itekako imas prava da odmoris :)
Leptirice, cudo to da svaki 2.put rade uz, meni su, bar do sada, svaki put radili uz..
Mi wvo, u nekoj smo fazi raspremanja stana, pa eto, ne znam ni sta bih napisala.Sinoc i preksinoc sam jedva ustala u toku noci da bih isla do wc-a, bukvalno raspad prepona, jedva sam pomerala noge.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 13:05:49   
leni90
Jao Milena i meni isto tako.Doduse ja sam danas 12+1 ali ujutru se vidi malo a uvece mi se bas bas primecuje, cini mi se da mi je takav stomak bio u 5-tom medecu u prethodnoj trudnoci 😂A uopste se nisam ugojila, ni kilogram za sada.Radicu najverovatnije u petak ☺️ za koliko dana su tebi stigli rezultati?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 13:18:11   
Milena18
Branchyce, jesi li ti pisala da se selite li sam nešto pomešala?
Leni, meni je rezultat stigao za 7 dana - dala sam krv u četvrtak, poslali su mi rezultat mejlom sledećeg petka. Nifty sam radila. I sva sreća oni odmah u telu mejla napišu da je rezultat uredan, jer ja sam se toliko izgubila kad je stigao, da ne verujem da bih sama uspela da protumačim u tom trenutku, iako nije ništa komplikovano.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 13:20:55   
Branchyca
Jesam Milena, ali smo odustali, jer trenutno vec duze vreme ne mozemo naci stan, a vec je postalo kasno jer je ovde otkazni termin 3 meseca, tako da sad preuredjujemo sobe da ima vise mesta.




(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 14:36:18   
leni90
Pa da, ja cu uraditi onda sutra taman da stigne pre praznika i uz.O pa nisam znala da sada napisu da je nalaz uredan, meni prvi put nisu napisali znam da sam htela da se onesvestim 😂 odmah sam zvala doktorku da mi potvrdi da je sve kako treba.Da li si radila u konzilijumu? I ja cu Nifty raditi kao i prethodni put. Sada sam videla u mail-u, i meni je stiglo za 7 dana. U kojoj nedelji si ti radila Nifty? 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.4.2021 14:43:14   
Milena18
Da, Leni, u Konzilijumu. U 12. nedelji sam radila.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.4.2021 14:27:43   
leni90
Drage trudnice, kako ste danas? Bas je neki tezak dan, bar meni. Bez snage sam potpuno.Jutros sam isla da radim Nifty tako da cekamo rezultateeee 😍 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.4.2021 15:25:47   
Milena18
Leni, želim ti da ti brzo prođe period iščekivanja!
Ja sam prilično ok danas. I kod nas se nešto smračilo, kiša će. Mada, ne smeta mi. U prošloj trudnoći mi je bio jako nizak pritisak i oblačno vreme mi nikako nije odgovaralo, sada je ok.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.4.2021 9:49:16   
Milena18
Hej, trudnice, gde ste? Kako ste?
Ja sam juče pisala da se dobro osećam, a evo već danas sam sva smlaćena, jedva mrdam. Uz to sam i potpuno dekoncentrisana.
Nadam se da ste vi bolje.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.4.2021 10:32:01   
BubaBubica
Milena tako i meni bude. Taman se obradujem prolaziiii kad sledeći dan se vrati ko bumerang. Današnji dan obećava, videćemo do kraja. Doduše uveče mi svako veče bude muka, imam osećaj kao da mi je u želudcu sve što sam preko dana jela. Onda kad odspavam ujutru kao da mi se restartuje želudac. Inače vadila sam krv za analize, uveče imam zakazan pregled, jedva čekam da vidim šta radi mrvica. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.4.2021 11:01:43   
Leptirica92
Cao curke, kako ste?

Ja sam zadnja 3 dana jedva ziva. Katastrofa se osjecam. Prekjuce sam ustala relativno ok, izasla malo do carsije pojedem neki pomfrit super mi sjeo. Kupim i neki cokoladni kroasan da nadopunim. On se meni tako uvalio u zeludac, kao da sam kamen pojela. Poslije me je 2 sata toliko bolio da mi je bilo svejedno da umrem. Nit mogu povratit, nit ista. Samo boli. I napijem se kole i povratim, tek tad je neko olaksanje. A juce me je glava bolila do sijevanja. Vamo mi muka, vamo glava. Jedva cekam da prodje ovo pa da uzivam.Eto malo sam se iskukala 😁Pozdrav stomacicima 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.4.2021 13:30:35   
Hermyna
Pozdrav trudnice evo da se i ja javim 3.7 termin blizanci djecak i djevojcica. Jel ima jos neka trudnice sa blizancima i kako joj protice trudnoca jeli tesko? Meni tek sada pocinje biti tesko inace ugojila sam se 8,5kg. Sretno svima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.4.2021 16:56:40   
Branchyca
Hermyna, dobro dosla :)


Trenutno si ti jedina trudnica sa blizncima, ali mozda nam se pridruzi jos neka :)
Vidim da ste sve manje vise dobro, mada u zadnje vreme sam primetila da nam cesto nesto fali..Evo i mene uhvatila prehlada, cerkica sutra ima operaciju zuba pa sam malo bezveze, al proci ce i to.
Pozdrav za sve🤗💜

(odgovor članu Hermyna)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.4.2021 0:04:21   
Mala Blesava
Cao svima,

Da se upisem i ja u vašu grupu konacno 🥰... Osma nedelja (kako racunaju medicinski) mada bebac je dosta manji pa idem u sredu ponovo na ultrazvuk... Jel ima neka od vas iskustva plod mi je bio 4 mm 11.04 nakon nedelju dana tj 19.04  5,2mm, srce se čuje, pa sam se malo zabrinula, a inace samo spavam po ceo dan kao koala sam, sve mi je tesko, mucnine, povracanje, spavanje to je moj zivot u poslednje vreme. 

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.4.2021 7:05:16   
Coconut
Dobro jutro svima
Leptirice i meni je zadnja 2,3 dana uzas.U isto vreme sam i gladna i muka mi, pa onda ne znam vise sta da jedem a da potrefim da mi prija.Pored toga sam kilava,nemam snage ni za sta.
Hermyna,dobro dosla
Mala blesava,dobro dosla.Sve je to u redu,bez brige 🙂

(odgovor članu Mala Blesava)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.4.2021 8:22:10   
Leptirica92
Coconat i meni je tako. Javi mi se glad i onda sta god pojedem mucnina. Sve sam isprobala, i keksic kraj kreveta cim progledam i limun mirisati, i jesti cesto pomalo, ali jednostavno kad dodje dan D ja samo mogu da lezim i trckaram u wc. Ulazim u 13 sedmicu i iskreno se nadam da ce se poceti smanjivati, jer ako ne, ja nemam pojma kako dalje 🙄 Imam kontrolu 29, pa ako ne bude poboljsanja trazicu tablete, kapi ili cepice vidjet cu sta je najprihvatljivije.Hermina, Mala blesava dobro dosle.Mala blesava mislim da nemas razloga za paniku. Postoje ta odstupanja u velicini ploda i sedmicama po zadnjoj menstruaciji. Jer malo kome je skolska ovulacija 14 dan. Meni je isto bilo na prosloj kontroli plod 3-4 dana manji nego po sedmici. Meni je dok. Rekla da je to sve kako treba. Srce kuca i to je najbitnije.


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.4.2021 9:39:54   
BubaBubica
Dobrodošle nove mamike 🤗 Mala blesava meni je od početka bebac manji nedelju dana ali ja sam ostala trudna 24.dc tako da se to sigurno i tebi desilo. I ta odstupanja budu jer bebac se meškolji pa u jednom trenutku bude duži a u drugom se sklupča pa ne može da se izmeri validno. Evo ja sam juče bila na UZ, prvo merenje je pokazalo čak dve nedelje manje, posle je sačekala da se malo ispravi da tako kažem i onda je bilo samo jedna nedelja manje. Dugački smo čitavih 5 cm 🥰 sve četri u vis, kulira mališa, braco i sestre mu napravili mesta pa se sad razbaškario. Uradila dabl test, danas popodne kažu biće rezultati. Iskreno nisam planirala jer nisam radila ni u jednoj trudnoći osim u prvoj al dobro. Mere su sve za mestu tako da to mi je važno. Piše nosna kost viđena, nuhalni nabor je 1.5 mm. Ja lično sam videla da ima nečega među nogama ali dr se nasmejala da je još rano, tako da sledeći UZ ćemo videti jesam li bila u pravu 😂 kako je snimila profil bebe lepo se videlo nešto al dobro. Biće da je mm u pravu 😁

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.4.2021 9:41:42   
BubaBubica
Njah, zaboravih da napišem, posteljica je na zadnjem zidu, kako kažu manje su bolne kontrakcije kad je na zadnjem zidu, što se u mom slučaju za sada pokazalo kao tačno, jedino drugi put je bila posteljica na zadnjem zidu i taj porođaj mi je bio najlakši. Doduše bila je i najmanja beba pa sad...

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.4.2021 10:21:08   
Milena18
Hermyna, Mala Blesava, dobro došle!
Bubi, super, drago mi je da je sve ok user posted image
Meni je i u prvoj trudnoći posteljica bila na prednjem zidu, kao i u ovoj. Nemam sa čime da uporedim, ali jako su mi bolne bile kontrakcije. Čini mi se da su mi bolnije bile one nego sam porođaj. Eto, nisam znala da to zavisi i od položaja posteljice.
Meni je danas dosta bolje nego juče. Duže sam i spavala, mislim da to kod mene mnogo utiče na opšte stanje. Juče mi je tako težak dan bio, čak me je i dete pustilo da odspavam popodne, prvi put. Mislila sam da će mi glava upasti u tanjir za vreme ručka koliko mi se spavalo user posted image
Leni, kako podnosiš čekanje?

< Poruku je uredio Milena18 -- 23.4.2021 10:26:11 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here