RE: Test na antispermatozoidna antitela (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Minja23 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (20.2.2014 12:03:33)

Drage moje,nas rezultat je stigao i lepa vest sto antisp.antitela nisu nadjena,ali na nalazu mog supruga pise - mikrobioloski nalaz: enterococcus veliki broj...[sm=zmeden.gif] sta to znaci ?molim vas da mi kazete jel je to opasno?da li se leci?
i ispod je neka tabela i recimo pise penicilin g- s (osetljiv) npr. pa onda drugi primer trimethoprim+sulfametoksazol (bactrim,bioprim,trimosul) - r (rezistentan) ...
sta to znaci?jel to znaci da tu enterokoku treba da leci ovim lekovima? [sm=zmeden.gif] nista mi nisu napisali vise ....




wivern -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (20.2.2014 12:12:48)

Minja super...enterokoke nisu strasne, a ta tabelo to je tabela osetljivosti na lekove. Samo odnesite lekaru nalaz da vam napise recept..




Minja23 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (20.2.2014 12:26:01)

hvala wivern [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=sloncek.gif]




wivern -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (20.2.2014 12:51:11)

[sm=smiley2.gif][sm=zz_rolleyes1.png]
Minja jesi li proveravala ti skoro briseve, da je slucajno nemas i ti?




Štetica -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (20.2.2014 18:02:56)

Minja enterokoka se bas brzo leci,7-10dana na lekovima pa pauza 7dana i nek uradi spermokulturu da proveri dal je izlecena,a ti za svaki slucaj uradi vaginalni i cervikalni bris,da vidis dal je i ti imas. Nije neka strasna bakterija,nista za brigu.




Minja23 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (21.2.2014 9:51:13)

ja sam uradila briseve pre 2 nedelje max.zbog hsg-a i svi su dobri...e sad jedino ako je u tom periodu mogla da predje...e sad kazu da se onadobija i padom imuniteta,a mm je nesto bio prehladjen par dana pred pregled(ne nesto puno,ali kako je i malo na dijeti-moguce je da je od svega toga)....tj.poceo je sa malo jacom dijetom=pad imuniteta=enterokoka ebiga ...
ja cekam ciklus 25.pa posle toga na hsg jer je samo jos to ostalo,jedino me ta mrlja krvi plasi sto se pojavila,ali recicu dr.pa sta bude :)




Minja23 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (24.2.2014 12:06:22)

znam da je pitanje glupo [sm=zmeden.gif] ,ali moram da vas pitam ....kada smo radili ASA test,mm su otkrivene enterokoke,pa posto su pored ASA testa njemu nasli i enterokoke,jel su mogli meni iz krvi slucajno da vide da li sam trudna ....jooooj lupite mi samar za ovu glupost [sm=smiley36.gif] ali sam morala [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (24.2.2014 12:09:27)

Jesu mogli su, ali ne rade betu kad rade asa test [sm=smiley36.gif]
Ni jedno pitanje nije glupo....mozda smo samo u pogresnoj temi, trebalo bi da idemo u dve crtice [sm=smiley36.gif]




Minja23 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (24.2.2014 12:27:53)

wivern [sm=smiley31.gif] hvala ti ,pisala sam u znacima trudnoce III deo neke sitne simptome,da ne kopiram i u 2 crtice:) hvala ti puno [sm=smiley27.gif]




wivern -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (24.2.2014 15:17:09)

Minja [sm=smiley31.gif]




Sicilijana -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (14.3.2014 10:14:50)

Devojke, molim za pomoc u tumacenju rezultata.
Upravo su mi stigli rezultati ASA na mail koji smo radili na Torlaku. Dobra stvar je da ih nemamo u krvi oboje, a ne znam koliko je lose to sto za njega pise da ima 20 % slepljenih u spermi ? Da li to treba da se leci ili nije toliko strasno? Da napomenem da je spermogram dobar i da nema aglutinacije, a test smo radili na svoju ruku, tj. platili....




Minja23 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (18.3.2014 9:25:33)

draga sicilijana,mislim da aglutinacija oznacava slepljene spermatozoide...
moj suprug je imao,popio je 2 kutije profertila sa jos nekim lekom i sada ih vise nema...takodje je nesto malo imao...
mozete probati i sa onom muckalicom sa medom i sa vitaminima umesto profertila...
ja sam mu izdvojila sledece,ali ti potrazi(ovo je mm pio)
l karnitin,l arginin,selen i e vitamin,cink i C vitamin
[sm=smiley31.gif]




Nadja -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (19.11.2014 10:07:26)

Ko daje uput za asa test za muškarce lekar opšte prakse ili mora
da se ide kod urologa?




Maraj -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (23.12.2014 18:20:13)

Mogu i jedan i drugi




nata11 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (24.12.2014 9:58:54)

Kod nas urolog. Lekari op jedva cekaju da kazu kako oni nemogu da daju te upute, a dok kod urologa dodjes na red odradices privatno 6x




Maraj -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (24.12.2014 22:57:49)

Joj to jeste. I njih su ogranicili sa tim uputima tako i da ne smeju da daju. Ja sam zato isla privatno tj u svojoj reziji.




Cortina -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (13.11.2015 22:30:43)

Da li neko zna gde se u Nišu mogu odraditi Antispermatozoidna at na uput.




debeljuca87 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (14.12.2015 2:05:20)

Da li neko zna da mi objasni sta na spermogramu znaci aglutinacija spermograma 2,0 ?!




nata11 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (14.12.2015 11:37:40)


IZVORNA PORUKA: debeljuca87

Da li neko zna da mi objasni sta na spermogramu znaci aglutinacija spermograma 2,0 ?!


Procitaj postove iznad [sm=smiley20.gif]




debeljuca87 -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (14.12.2015 16:32:38)

Procitala sam,ali bih volela da mi neko detaljnije objasni sta znaci kada je spermogram uradjen i sve je u redu sem te aglutinacije koja je 2,0?! Uplasilo me je i brine me koliko je to opasno?!




Hipatija -> RE: Test na antispermatozoidna antitela (12.6.2018 13:31:23)

Tema je zamrla, ali da je malo oživimo.
Postaviću pitanje koje je Cortina postavila pre skoro tri godine, da li neko zna gde se u Nišu rade antispermatozoidna antitela, državno? Privatne laboratorije rade samo iz krvi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]