|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 15:11:03   
Milena18
Leptirice, nemam iskustva, ali mislim da 6 dana nije značajno odstupanje u tom periodu. Javiće se neko ko zna više o tome, a ja ti želim da sve bude ok i da se što manje sekiraš.  Jesi li ti beše išla na ekspertski ultrazvuk? 


Što se mojih bakterija tiče, još sam na terapiji, pa posle toga treba da odradim briseve ponovo, početkom sledeće nedelje. 
Da, Branchy, sećam se da smo jednom već utvrdile da je tačno 10 nedelja razlika među našim bebuškama 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 15:17:42   
BubaBubica
Ja imam tek sledeći petak kontrolu, a što se tiče odstupanja to nema veze. Moguće da je više izmerila prošli put a sada dobro, bilo bi zabrinjavajuće da je dosta veća razlika, ovo 6 dana trenutno bukvalno ništa ne znači.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 18:45:52   
Leptirica92
Milena, proslu kontrolu sam bila na tom velikom UZ i tada je sve bilo ok. Od pocetka beba odstupa od posljednje menstruacije 3 dana, medjutim sad je nakaskala jos 3 dana. Ona zapravo nije meni ni trebala raditi UZ, ali je pipajuci stomak vidjela valjda da je maternica nize nego sto treba biti pa je odradila UZ. Ja sam citajuci po netu vidjela da to zapravo ne treba da znaci nista, ali opet ne mogu da ne panicim pomalo. 

Beba je super aktivna, upratila sam cak i vrijeme kad se igra i vise manje je uvijek u istim intervalima, ali eto mora nesto da sikira 😒

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 18:56:39   
Milena18
Leptirice, mislim da stvarno nemaš razloga za brigu. Ti si već uveliko u drugom trimestru, čak blizu trećeg, tada već postoje veće ndividualne razlike među bebama. Dakle, ne odstupa čak ni 6 dana u odnosu na prošli uz, već samo 3, ako sam dobro razumela. Ma to je sigurno sve ok. Videće možda Maslačak tvoj post, pa će se javiti da ti objasni bolje. Šaljem ti zagrljaj.


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 22:05:55   
Maslacak15
ja mislim da to vise nema veze. ta odstupanja mogu biti bitna na pocetku ali od neke 10 nedelje pre su odraz individualnih razlika medju bebama. postoje sitnije i krupnije bebe. datiranje je samo procena za bebu koja ce u terminu imati 3,500 kila...znaci dete od 3 kg ima uvek da "kasni" i 6 dana nije znacajno. kasnjena od dve nedelje+ mogu i nemoraju biti od znacaja. eventualno ako su disproporcionalna. znaci lupam glava je manja za dve nedelje a sve ostalo nije itd.


skraceno receno- verujem da je sve u najboljem redu!!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 22:53:50   
vojvodjanka87
Drage moje, ja se opet pridružujem spisku, porodila sam se u decembru donela na svet dva dečaka prevremeno u 7.mesecu koji su hvala bogu zdravi i pravi, ostala sam prirodno trudna u majskom ciklusu a prvi ciklus je krenuo u martu, i to posle 13 god braka i 15 godina pokusavanja, sta se promenilo niko ne zna izgleda mi jajovod nije ni bio zacepljen 😁 uglavnom, danas sam videla bebu na uz a prošle nedelje se videla samo žumancana kesa, dr kaze da je kasnila ovulacija, sta god, ja sam sad 7+5 korigovano 6+1.



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
9.7.2021 23:01:53   
dunja RR
Bravo Vojvodo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
10.7.2021 7:38:55   
Leptirica92
Vojvodjanka, divno, dobro dosla na druzenje 😊😊 

Maslacak, hvala na objasnjenju, bila sam se bas uplasila, ali kad cujes i procitas da to u vecini ne znaci nista bude lakse.Milena ja sam usla u 6 mjesec, 23+5 sam po ZM, a po UZ 22+6. Guglajuci sam cak vidjela i zene sa iskustvom gdje beba kasni 2,3 nedelje, a rodjene zdrave i prave. Ali opet ne moze mi biti svejedno kad doktorica kaze htjela bi da prati da ipak dodjem mimo redovne kontrole 🤷‍♀️

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
10.7.2021 13:43:48   
Maslacak15
taj prosli ultrazvuk kad je tacno bio i koje su mere bile? i kolika je bila beba za prvi ekspertski u 13 oj nedelji? daj mi konkretne mere ako je moguce da provucem kroz perinatalne kalkulatore. po danima je uvek tricky jel software izvlaci neke proseke... 515 g za 23+5 jeste dosta malo ( na 4 percentila) ali ako je od pocetka kasnila verovatno je samo bila kasnije ovulacija. da li je decak ili devojcica u pitanju- nisam ispratila?


Bice sve u redu verujem!!

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 8:29:40   
Leptirica92
Maslacak, curica je u pitanju. Sa 13 sedmica nemam nista od podataka. Samo znam da mi je tada rekla da je sve uredu. Jedino sto je od pocetka termin po ZM 31.10., a po UZ 3.11. Znaci od pocetka je za 3 dana manja beba. Ovulacija mi je bila 18, 19 dan ciklusa, to znam provjereno. Znaci malo kasnije.

E sad na kontroli prije mjesec dana je po ZM 19+5, po UZ 19+2. Dakle standardna 3 dana razlike. Beba je tada imala 286g. BPD=4.67 OFD=5.69 HC=16.31 AC=14.18 FL=2.95A na kontroli od prije 2 dana je po ZM 23+5, a po UZ 22+6 Beba je sada na 515 g. BPD=5.70 OFD=7.43 HC=20.85 AC=17.58 FL=3.88Eto to su te mjere od sada i proslog puta.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 9:01:34   
Coconut
Dobro jutro trudnice

Evo i ja da se javim mada kod mene nista novo,sve je u redu na kontrolama i ja se dobro osecam.
Leptirice,mislim da ne treba da se brines i da su odstupanja normalna i do dve nedelje cini mi se.Sve je to individualno.Ako ti znaci meni je na zadnjem UZ beba bila 505 grama 22+2 nedelja po ciklusu a 22+6 po ultrazvuku, znaci 4 dana vise po UZ.
Milena,Branchice,Bubice kako ste? 
Vojvodjanka dobro dosla ☺️

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 9:56:28   
Maslacak15
e ovako. Nije to sve bas sad skroz tako kao sto pricate +- 2 nedelje vazi za poslednje tromsecje i to je zbog onoga sto sam rekla : postoje bebe od 2800 i od 4500 kila a software projektuje 3500 g u terminu i na osnovu toga racuna. Pre 13 nedelje odstupanja su minimalna i obicno uzrokovana ovulacijom. Ali beba treba da prati svoju krivu rasta.

Leptirice ja sam mislim da je vise znati bolje ( iako nekad mozda i nijeuser posted image ) i samo pokusavam da ti razjasnim koliko mogu za racunarom. Sigurno da sve zavisi u prvom redu ko je i kako merio, polozaj bebe, individualni uslovi na pregledu itd. Ali na osnovu podataka koje si dala nalazim sledece na perinatalnom kalkulatoru WHO. Znaci na 19+2 da prihvatimo da je taj datum prava starost trudnoce jel kazes da je od pocetka plod kasnio "3 dana" mere koje si napisala pojedinacno su sve po sredini po percentilima. Znaci tacno prosek za bebu te starosti. E sad za pregled ove nedelje ja sam uzela 23+2 kao referencu, jel bebina starost se ne menja ako je na 19+2 bila 19+2 onda je ove nedelje 23+2. Za tu gestacijsku starost obim glave je na 25 percentila a obim struka na 10 percentila kao i duzina kosti FL isto 10. To znaci u tom trenutku razvica beba 10 posto beba ce imati duzinu butne kosti toliko a 90 posto ce imati vecu. I posto su sve tri mere znatno nize od proseka za tu gestaciju sofware je pomerio datum i kaze ove mere pre odgovaraju necemu od 22+6 .

To znaci ne pokazuje i ne dokazuje da je bilo sta neregularno. mozda je devojcica prosto sitnija to se cesto desava ali unutar metar dana izgubila je nesto na svojoj dinamici rasta i po meni je u redu da te doktorka narucila za dve nedelje da vidi kako beba napreduje. Ti nemas nikakve probleme, visok pritisak, protoci su ok it?. Probaj da se ne opterecujes previse, ja i dalje verujem da je sve u redovnim okvirima ali bolje biti oprezan. TIme kapa dole tvojoj doktorki, ok radi svoj posao da ne bude da samo prozivam i kritikujem doktore. U pravim si rukama.

Puno puno te pozdravam


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 10:50:26   
Milena18
Coconut, drago mi je da je kod tebe sve ok, neka se samo tako nastavi! 
Leptirice, verujem da ti teško pada ovo čekanje, ali i da te je Maslačak malo umirila. 
Ja nemam šta posebno ni da pišem, čekam kontrolu za koji dan pa da vidim ima li nekih promena što se infekcije tiče. Inače, radila sam na svoju ruku crp pre neki dan iako mi je dr rekao da ne moram, ali ja nisam izdržala. Pao je za nedelju dana sa 12.60 na 5.70, tako da se nadam da je to pokazatelj da ipak ide na bolje. 
Bebac po ceo dan mrda, sad je i M to zanimljivo pa stalno prislanja glavu na moj stomak da je šutne u uvo 😁 I mnogo mi je dobra, uveče pred spavanje donese knjigu da njoj čitam i obavezno i jednu bebeću za brata. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 12:15:51   
Coconut
Milena,dobro je da je crp pao 😊


Maslacak, samo da te pozdravim, divna si ❤️ 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 13:06:39   
Leptirica92
Maslacak, puno, puno ti hvala. Skroz si me umirila.

Ja nemam nikakvih problema, na kontrolama je sve uredno. Na prosloj na tom velikom UZ je gledala strukturu placente, pupcanu i sta jos sve treba i sve je bilo uredno. Mada nije ona meni ni rekla da je to lose, samo da bi da prati, ali eto uspanicim se, prva beba, prva trudnoca i sve mi je novo. Veliki pozdrav i jos jednom hvala 😊☺Ostale cure imate mahanje 🙃🙃

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
11.7.2021 22:36:05   
emicaa
Vojvodjanka divno,čestitam 😊




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
12.7.2021 9:04:22   
Milena18
Jutro!


Vojvođanka, nekako sam propustila tvoj posto. Divno, dobro došla nazad 😊
Ja išla do bolnice, lekar nije došao, niti znaju kad će, rekli mi da se čujem sa njim u toku dana. 
Kako ste danas, stomačići? 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
14.7.2021 10:18:34   
Milena18
Hej, stomačići, gde ste? Jeste li dobro?

Imam jedno pitanje, možda glupo. Sutra idem da proverim briseve ponovo, a ja uveče koristim utrogestan vaginalno. Razmišljam da li da ga večeras preskočim, ne znam da li će smetati uzimanju uzorka. Ima li neka od vas iskustva?



< Poruku je uredio Milena18 -- 14.7.2021 10:19:44 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
14.7.2021 10:26:52   
lesli
Ne preskaci.Ja sam proslu trudnocu celu uzimala utrogestan i to poveca doza je bila, pa su mi uvek uzimali briseve bez ikakvih problema.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
14.7.2021 11:06:33   
Leptirica92
Hej curke, kako ste? Milena ja ne znam odgovor  jer nisam se susretala niti koristila utrogestan, ali zelim ti srecu i nadam se da ce sve biti uredu 😊

Ostale cure, kako ste? Nekakvo je zatisje ovdje. Nadam se da ste sve uredu? Mahanje 🤗🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
14.7.2021 11:16:34   
Milena18
Hvala mnogo, Lesli! Onda ne preskačem.


Hvala i tebi, Leptirice, na lepim željama. Kako si ti ovih dana? 
Da, nešto se slabo piše. Sećam se kad sam bila trudna sa ćerkom kako je bila tema aktivna, po 3-4 strane smo ispisivale za dan. Ali bilo je i više trudnica. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
14.7.2021 12:40:02   
Branchyca
Dobar dan devojke🥰


Milena, kao sto rece i Lesli i ja mislim da to nema nikakve veze, da mozes da stavis Utrogestan.Kako si ti inace?
Leptirice, bas znaju te brojke da nas poremete, te 3 dana napred, te 10 unazad...ah, sto bi nase majke rekle, nekad se uz radio jednom na pocetku, jednom na kraj i to je to, sad samo stresovi..
Ostale devojke, kako ste, kako bebci? 
Lesli, kako ste vi?
Mi uglavnom kod kuce, ova kisa nas ubi, ne mozemo ni na igraliste, ma hoas..Sledeceg utorka mi je carski pa se pripremamo polako..



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
14.7.2021 13:19:31   
Leptirica92
Milena, ja sam onako, trudim se ne razmisljati puno o svemu. Maslacak me je dosta umirila, ali opet tu i tamo me spopadnu crne misli. Jos je i vrijeme kisno, pa se nemam Bog zna cime ni zabaviti. Bebica je jako aktivna, imam osjecaj da nikad ne spava 🤭🤭

Brancia, da bas te brojevi izbace iz kolosjeka, ali opet kad nesto krene naopako, bolje biti pripravan i na vrijeme poceti rjesavati. A sto kazes, moja mama kad je trudna bila nije ni isla na kontrole, jos ratno stanje bilo. Kad se porodila tad me i vidjela. A sada nas isprepadase brojevima, testovima i statistikama. Ti nemas jos puno, pa nas napustas.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 1:42:21   
Malaraja
Evo mn BBD ide naprijed 2 sedmice, a ostale mjere za jednu. I iskreno da ti kazem umirem od brige, tako da se ti za tih 6 dana mozes smirit 🥰 kod mn je sve odgovaralo zadnjoj menstruacij, do zadnjeg pregleda i mog soka. S obzirom da nije moj doktor, nego smo isli na 5D sad cu da umrem iduce dvije sedmice dok ne dodjem do svoje doktorice iako je beba super mn su ova odstupanja prevelika. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 7:22:46   
Maslacak15
to bas nije niza kakvu brigu. ali uopste. to je samo velika beba 99,999 posto. moji su isto uvek zuriili od drugog tromesecja 10-14 dana. rezultat, decaci su rodjeni  nekih nedelju dana ore termina sa 4,35 i 4,1 kg. cera je bila malo laksa 3,8 ali jaaako dugacka 58 i interesantno u stomaku od svih mera uvek je najvise prednjacila FL ( butna kost) , nije ultrazvuk sas bas skroz bezveze iako nekad moze da pogresi u  proceni tezine dobrano.

      kad beba puno kasni onda treba oratiti iako kao sto su moja krupna ima i sitne dece koja su podjednako.super. kad zuri, nekad treba prekontrolisati dijabetes ali ni to nije kraj sveta. UZ koji prednjaci nije znak za brigu nego za : bravo majko odlican ste inkubator, beba raste super u stomaku :)))

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here