|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 8:07:25   
jess021
Vojvodjanko, divne vesti . Cestitam od srca



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 10:06:24   
Milena18
Hej, evo i mene. Išla jutros da mi dr uzme briseve. Rezultati su mi tek u utorak. Ali ja nekako verujem da će sve biti ok sad posle terapije. Pregledao me i ultrazvučno i proverio serklaž, to je sve u redu.
Leptirice, ti krajem sledeće nedelje ideš ponovo na ultrazvuk? 
Malaraja, u kojoj si ti nedelji? 



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 12:14:33   
Leptirica92
Milena bice sigurno sve kako treba. Ja imam 26 jula ponovno kontrolu, to je ponedjeljak iduci. Bas mi vrijeme sporo prolazi, ali trudim se biti pozitivni i ne misliti na lose, jer realno i nema razloga. Kao sto je i Maslacak rekla to je samo iz predostroznosti. Mene sada zadnjih 3-4 dana zgaravica ugusi. Pokusala sam sa sodom, ali kratkog vijeka pomogne. Kupila neke tablete za trudnice, ali i to slabo pomaze. Jeste li vi koja imale problema i kako ste se nosile?Curke mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 13:15:11   
Malaraja
Mi smo bili 27 sedmica i po onim mjerama bio je tezak oko 1100 . Nije spominjao nista za pomjeranje termina, nego je rekao mn da prestanem jesti slatko i da nije isto rodit dijete od 4 kile i od 3. Opet ni ja ni muz nismo krupni, mada ja jesam jaka ne kilazom nego gradjom. A i dobila sam dosta kila do sad pa moguce da je i do toga. Svakako nas cekaju sad nalazi pa cemo da vidimo 😄 prvo pitanje mi je bilo da nisam imala laznu mengu, al koliko sam skontala njima su ti 1 ultrazvuci najbitniji sto se tice starosti trudnoce. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 13:58:57   
BubaBubica
Hej devojke evo i nas 🤗

Vojvođanka čestitam 🥰

Vidim svi su dobro, što je najvažnije, ja sam malo u gužvi ovih dana, danas sam vadila krv, sutra ima UZ i onaj test opterećenja glukozom, rekla je i da će mi raditi briseve, ima da me popregledaju uzduž i popreko. U ponedeljak idemo na naše prvo letovanje pa se i pakovanjem i pripremanjem bavim 🥳 pa posle letovanja konačno spremanje za dolazak bebe 🥰 jeeedva čekam!

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 13:59:18   
Maslacak15
nema pomeranja termina posle 12. nedelje ni slucajno, najprecizniji za datiranje je ultrazvuk u 6-7 nedeljii. to je samo velika beba, a najraaniji porodjaj moze sa punih 39 nedelja, ne pre, ako ne postoji jasna medicinska indikacija. Ali velika beba ne znaci zrela beba, tako da samo zato sto ima vec 3,5 kila u 36. nedelji ne znaci da je u redu da se ttad i rodi.

sigurno da sve preko 4 kila moze da bude problema na porodjaju ali za tu temu nisam nadlezna,, ja sam moje rodila carskim rezomuser posted image . Imamo puno zena koje i veliku decu rode bez problema ali sigurno nije isto da li beba ima 3 ili 4 kila.

Vojvodjanka sve cestitke i od meneuser posted image user posted image zelim ti laku trudnocu i da ovaj put bude pesma i bez problema.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 15.7.2021 14:01:05 >

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 14:32:11   
Malaraja
Toga se i drze :) mi smo bili prvi put sa 5 nedelja samo vrecica, drugi put 7 po zm po uzv 7,1, treci put sa 8 po zm po uzv 8.1, 4 put sa 11,6 po zm po uzv 12,1. Prva 2 kod drugog doktora, ovo ostalo kod moje doktorice. Obisli smo malo vise uzv jer sam ja tada htjela znati otprilike zacece al ne znam ga ni dan danas 🤣 a pored svega toga prva iznenadna trudnoca pa nisam imala pojma. Tako da su mn ostavili datum po zm, kao taj dan, dva razlike nista ne znaci.  Aa da sretno vama ostalim sa pregledima 😘 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
15.7.2021 17:36:09   
dunja RR
Milena, drago mi je da je dobro serklaž, zagrljaj svim trudnicama user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 7:53:09   
Milena18
Dunja user posted image

Bubice, javi se posle pregleda. I ja danas radim OGTT, upravo popih glukozu, bljak.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 8:15:32   
nata11
Vojvodjanka kakva prica user posted image user posted image Cestitam ti od srca.

_____________________________





(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 9:10:18   
BubaBubica
Hehehe Milena u istom smo sosu. Ja sam mislila da je to mala čašica glukoze kad ono 300 ml, dobro se ne ispovraćah 😵 a kad samo pomislim da sam takvu vodu pravila kao mala kad mi se jelo nešto slatko 😂 Na UZ je sve u redu, cura raste, imamo čitavih 660 grama 😄 grlić odlično drži, mogu na putovanje, samo da izbegavam kupanje u bazenu zbog infekcija. Preživeću s tim što imam trip da će bebi biti hladno 😂 

Što se tiče stomačnih problema, kaže da mogu slobodno da redovno uzimam probiotik i da jedem manje a češće obroke. Sad čekam ponovo u 9 i 20 vađenje krvi pa mogu da prošetam do sledećeg merenja koje je za sat vremena. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 9:24:21   
Milena18
Super što je sve u redu, Bubi! Velila je to devojka već 😊 Kuda putujete?


Meni rekoše da ne mrdam 3 sata 🙄 Bilo mi je jako muka kad sam popila, sad mi se samo spava. Valjda mi je pao pritisak, a i gledala sam neki film do kasno sinoć. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 9:33:45   
lesli
Milena, super sto je sve ok. Nadam se da su i brisevi dobri! 🤗
Bubice, oni nisu bas krsteni. Kakvo mrdanje kad se radi ogtt? 😳

Vojvodjanka, divne vesti! Cestitam 😊 i da bude skolski ovaj put ☺️

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 9:55:48   
Milena18
Lesli, kako ste vi, šta radite?


Ova Vojvođankina priča me podset_i... Sa mnom u bolnici je bila žena koja je dobila bebu posle VTO postupka i 8 godina pokušavanja i lečenja. I kad je beba imala 4 meseca, ona zatrudni prirodnim putem 😊 A tako isto i jedna moja koleginica, samo je prošlo valjda dve godine između trudnoća. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 13:01:38   
lesli
Borimo se sa grcevima.  😣Jedva cekam da to prodje pa ce sve biti mnogo lakse.

Hahah, znaci ja da se pripazim 😂Mada mi smo probali za 2. prirodno pre nego sto smo ponovo otisli na vto i nije islo. Nema sanse da cu ja ikad vise ostati prirodno trudna. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 15:34:17   
Milena18
Ko zna, Lesli, ko zna 😂


Hajde nema vam brzo prođu grčevi pa da uživate. 
Da li neku od vas trudnica bole noge? Mene danas boli oko oba skočna zgloba. Nije neki jak bol, ali je neprijatan. Namazah sad gavez gel. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
16.7.2021 20:02:37   
BubaBubica
Ja idem privatno pa valjda zato me pustili, posle sam kasnila 10 minuta jer se devojkama išlo u wc pa smo pešačili do wc-a pa nazad, doduše da sam osećala da mi nije dobro ne bih ja mrdala. Tek posle kad sam završila sa pregledima i analizama mi se slošilo dok smo čekali pljeskavice, valjda miris podset_io mozak da sam gladna, ali sam odmah sela i sve je prošlo. Posle sam jela i nastavila dalje. Moj sat kaže da sam od jutra do sad napravila 12136 koraka, ili 8 i kusur kilometara, jedva čekam da se komiram.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 10:26:46   
Milena18


Bubi, mirovanje tokom ogtt-a je potrebno zbog verodostojnosti rezultata, ni meni baš nije jasno kako su ti dopustili da šetaš. Baš juče dok sam ja radila je sestra digla frku jer je jedna trudnica izašla iz čekaonice. No dobro, valjda oni znaju šta rade. 

Kako ste danas, trudnjače?
Kod mene sve standardno, čekam razne rezultate koji mi stižu početkom nedelje. Trebalo bi i da zakažem uz kod mog ginekologa, kod ovih u bolnici to traje 5 sekundi, gledaju samo ono što njih interesuje. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 12:45:45   
Leptirica92
Bubo, bas mi je drago da je kod tebe sve ok. Krupna bebica 🤭🤭 Lijepo je hranis 🤗

Milena ne znam sta bi ti rekla za bolove, mene od pocetka trudnoce boli lijeva noga u koljenu. Isla sam doktoru, jednostavno nije nista, samo boli. Nekad vise, nekad manje, ali je ugl. Prisutno.Ima li koja kakvo efikasno rjesenje za zgaravicu. Ubija me vec par dana. Vode kad popijem kao da mi vatra gori. Brancia, kako si ti? Jos malo beban stize, je li sve spremno? Ostale cure mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 12:56:35   
Milena18
Leptirice, ja nisam imala taj problem ni u prvoj trudnoći ni sada, ali mnoge žene dok sam bila u bolnici jesu. Znam da je jedna žvakala Gaviscon, a druga je pila Controloc. Ali to je najbolje da pitaš ginekologa kad budeš išla sad na kontrolu, reći će ti šta smeš. Čula sam i da mleko pomaže. 


Inače, što se nogu tiče, danas mi je ok. Verovatno su me juče bolele od dugog sedenja u laboratoriji. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 13:29:19   
lesli
Mene je kiselina ubijala oba puta. Mleko pomaze, hladno u malim gutljajima. Kokice bez soli i ulja. Iz onih aparata. Ali sve je to kratkog veka. Jedino trajno olaksanje je kad beba izadje napolje i prestane da vrsi pritisak na zeludac.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 13:31:21   
lesli
Meni su preporucivali antacide, ali ja ih licno nisam uzimala. Trpela sam. Iako je u prvoj trudnoci gorusica znala da me toliko muci da nisam mogla da spavam koliko me bolelo/zarilo iza grudne kosti…

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 14:20:28   
Branchyca
Dobar dan devojke :)


Dobro sam Leptirice, malo uzbudjeno, uplaseno, sve po malo :)Mi smo spremni, ostalo sta treba kupice se vec.Uh, nisam imala gorusicu, tek nekad, ali sam cula da pomaze sirovi badem..
Ja sam se ovih dana nesto umirila sa pisanjem, nekako nemam sta da vam pisem, sem da kontrakcija imam sve manje, energije sve vise, sve naopako :)
Vidim da ste sve hvala Bogu dobro, sto je najbitnije 💜
Veliki pozdrav za sve🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 17:32:08   
BubaBubica
Iskreno ni ja nemam pojma zašto su me pustili. Možda i ne puštaju da mozda ne pojedemo nešto ili popijemo na svoju ruku, stvarno ne znam, ja sam se pridržavala pravila. Ali rezultat je dobar, da je pešačenje nešto poremetilo valjda bi bio lošiji rezultat otkud znam. Možda Maslačak zna nešto više? 


_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
17.7.2021 17:49:02   
Milena18
Bubi, kretanje ubrzava metabolizam glukoze i snižava vrednosti. Ali mislim da malo hodanja ne može nešto znatno da promeni rezultat. Ne brigaj, kod tebe je sve ok, kao što je uvek i bilo. Kako si ti, spremate li se za put?
Branchyce, super što imaš energije! Za koji dan eto tebi tvog bebuljka ❤️






(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here