|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
28.9.2021 13:11:56   
Milena18
Malaraja, drago mi je da si kod kuće! Odmaraj i probaj da se koliko toliko opustiš. Znam kako je teško to iščekivanje, posebno kad ne protiče sve kako bi trebalo. Ali blizu si kraja, jeste da bebi znači svaki dan u maminom stomaku, ali i da se rodi ovih dana, sve će biti ok. Šaljem ti zagrljaj i javi nam se kad ti bude do pisanja 😘

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
28.9.2021 13:20:53   
Malaraja
Hvala Milena, da cudno je dosta...zene dodju, porode se i eto ga :) gore sam ispratila dosta trudnica a kad si prvorotka slusat to svaki dan psihicki optereti. Malo sebe krivim za ovo, pitam se da taj dan nisam dozvolila pregled, mozda mi sve islo svojim tokom. Mn je cerviks sa 70% ocuvanosti nakon pregleda sravnao skroz i odjednom sam se otvorila eto 5 cm to je oko 3 prsta. Vjerovatno bi islo nekim normalnijim tokom.Kako je tebi bebica, uzivatel zajedno 🥰 pazil je seka 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 6:08:48   
Coconut
Milena bice prirodni porodjaj a za epidural ne znam.I prvi i drugi put sam bez epidurala samo sto sam za drugi pripremila sve analize i dogovorila se sa anesteziologom,imala sam i broj da zovem da dodje ali jedva sam stigla i u porodiliste,porodila se na prijemu da ne kazem skoro ispred bolnice tako da nisam stigla da zovem a ni da pomislim na to 😑Malaraja,drago mi je da si kuci kad se vec nista ne desava,bolje kuci nego u bolnici cekati.A moj ti je savet ako ikako mozes da izbegnes indukciju,ako ti krenu bolovi da ne ides odmah ili da kazes tamo da ako ne mora ne bi.Drugo je ako predjes termin pa mora ali ovako nikako.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 10:42:22   
Leptirica92
Malaraja drago mi je da si nam se javila i da je sve kako treba, koliko moze biti :) Nekako je skroz cudno bez tvog cestog javljanja :)

Jooj Coconat i ja bi volila da tako prodjem, kao ti sa drugim djetetom. Da to  bude brzinski u bolnici. Ja sam se premisljala oko epidurala, pa odlucila da ipak necu. Idem ovako, zene se vijekovima poradjaju, pa mogu i ja valjda. Ako mi se ne svidi drugi cu puta 😁😁Bubo dokle si ti dogurala, kako ide? Nije nam jos puno ostalo. Ja sam na grubo vec i torbu pripremila. Mozda jos nekih sitnica dopuniti :)Milena ti onda imas veliku pomoc od velike seke :)Mahanje 🤗

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 10:55:27   
Milena18
Da, Leptirice, baš mi pomaže velika sestra 😊
I ja sam oba puta bez epidurala, mada sam drugi put htela, ali zakasnila. A drugi porođaj mi je bio mnogo bolniji od prvog, mada ni prvi ni drugi nisu dugo trajali (to po onima koji su bili prisutni, meni je bilo kao večnost), tako da sam valjda ok prošla.


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 15:37:16   
BubaBubica
Leptirice i ja sam spakovala za sada samo peškire, bademantil, spavaćice, wc papir i mrežaste gaćice. Ne znam da li da ispeglam bademantil jer ga ne mogu lepo složiti, ili ne znam, opet će se izgužvati u torbi. Ostalo mi je da dokupim još neke stvari, danas sam naručila pelene, a vlažne maramice i uloške ću u DM kad budem išla na pregled za nedelju dana. Mada imam još puno toga, papuče, ne znam ni da li će mi biti dovoljne tri spavaćice... Ne sećam se koliko njih su mi prošlih puta donosili. Nemam ni neseser da popakujem stvari za ličnu higijenu, nisam ni kolevku ofarbala, ipak će morati mm da mašinski ošmirgla. Sve tako neke sitnice me koče i nikako da ih završim. Završavam i narudžbine rukotvorina, nekako se nakupile u poslednjem momentu, u kuhinju mi se ne ulazi i tako... Imam milion planova a nula volje. Mogu da vam slikam kad završim sve šta sam pravila. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 15:43:12   
BubaBubica
E da što se tiče epidurala, svaki put ću kao bez njega i onda se dooobro pokajem, ali svaki put ponovo kažem sebi ma preživećeš i onda proklinjem sebe. Sreća pa se sve brzo završi, svaki put oko sat vremena u sali i bude gotovo, al pisala sam kako me uvek zeznu sa stimulacijom. I ja bih želela da se porodim ko Coconut, na samom prijemu, doduše poslednji put zamalo jedino što meni nikad ne puca vodenjak pa bih verovatno bila sa bolovima danima a da ne pukne. Uvek kažu da imam kožurast vodenjak, jedva ga probiju 😒 i prošli put me mm zeznuo, poslao me u porodiliše čim je skontao da imam bolove, a nisu bili ni redovni, jesam stigla u bolnicu 8 cm otvorena ali opet uspeli da mi roknu stimulaciju 🙄 a i kako stižem u porodilište poprilično otvorena kontam da mi ne bi ni dali epidural.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 16:48:11   
Coconut
I ja bih volela da prodjem kao sa drugim detetom,jedina briga mi bila da se ne porodim usput.Krenuli su mi naponi ispred bolnice pa dok sam se penjala u porodiliste.Kad sam usla kazem poradjam se a oni mi ne veruju,pa prvo na pregled a ono beba izlazi 😂 pa sam trcala sa njima do sale a usput mi pukao vodenjak u hodniku, sreca nikog nije bilo u sred noci samo muz i starije dete.Cim sam legla na sto, izleteo je.Tek posle toga su radili papire za prijem.Znaci najprirodniji moguci porodjaj bez ijedne intervencije, ni vadjenje krvi.Nisu verovali ni oni, ne pamte da im se to desilo a vala nisam ni ja verovala sta me snaslo i kako sam super prosla.I da prirodni bolovi nisu ni upola bolni kao kad oni prikace indukciju.Sa prvim sam mislila da mrem, oduzilo se, imam napone a beba se ne spusta.Skakali mi po stomaku i sta sve ne.Inace i ja polako spremam torbu,skoro sam sve spakovala i mirnija sam. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 17:04:35   
Malaraja
Otkucam poruku, izbrise se 🤐 

Mn sto je definitivno najpotrebnije gore bilo su gacice, par carapica, ulosci mrezasti, toalet papir(jer ga nemaju), vlazne maramice, 2 peskira za kupanja, jedan za ruke. Spavacicu sam ponijela jednu, al za ti 5 dana su mi trebale 3 jer mazu onaj gel konstatno tako da se brzo isprlja, papuce. Ostalo normalna higijena(cetkica, kaladont, sampon, dezedorans) itd. Za bebu nmg reci sta mi je sve trebalo nisam dosla do tog dijela...al sam ja ponijela 2 ona kompletica, carapice, rukavice, kapicu, peskir za njega, i oni dekica-vrecica. A da i pelene one obicne, i one za povijanje ko gaza. Nego cure da vas pitam, vas koje ste vec radjale ako termin nije pogresan bebe rodjene u 38 budu ok? :) Leptirice kako si ti, Gaga i ostale 🥰

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 17:04:53   
Gaga1996
Pozdrav svima, zamilila bih za malu pomoć. U petak nosim rezultatw doktorki ali me zanima da li imam razlog za zabrinutost. 


U krvnoj slici su mi samo MCV I MCH minimalno ispod granice ali me urin brine. Zamućen je, žute boje, pronađeno je DOSTA skvamoznih epitelnih ćelija, UMERENO bakterija i MALO fosfata. 
Vitamin D mi je malo ispod granice 68,59 a granica je >75. 
Da li bi trebalo možda ranije da se reaguje ili ovakvi rezultati nisu opasni? 
Hvala unapred na odgovorima! 

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 17:05:45   
Gaga1996
Zaboravih da napomenem da su mi povišeni leukociti u urinu, ref. vrednost je od 2-5 a meni je 5-10. 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 17:27:40   
Malaraja
Gaga ne brini, infekcije jesu opasne u trudnoci ali ti si tek na pocetku i otices doktoru, dace ti lijekove(vjerovatno neke antibiotike, pored toga potrebne vitamine) i bice sve ok. Problem je kad si u podmakloj trudnoci i boris se sa tim bakterijama, kao ja npr jer sam se otvorila 5 cm, beba nije zasticena, mn je nalaz katastrofa postao u roku 2 dana i na antibioticima sam. Ti, stvarno nemas razloga da se brines jer ces to dovesti u normalu, pij puno brusnice a jos bolje kupi pravu brusnicu kuhaj je u vodi, tu vodu pij, a brusnice jedi 🥰 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 17:28:27   
BubaBubica
Ja sam drugi put rodila sa 38 sedmica i ama baš nikakvih problema nije bilo, i najlakši porođaj. Devojka imala 2950 gr. Jesu mi dali stimulaciju ali izgleda baš jedva da je kapalo, bila je gužva pa nisu baš obletali oko mene. Ovo ostalo na porođajima nisam imala kontrolu koliko su jake kontrakcije bile, imala sam osećaj da ako jače gurnem da će mi se pocepati materica na pola. Zato sad sedim i ćutim kući dok god budem mogla po cenu da se porodim negde usput. 

Gaga ne znam šta bi to moglo da bude, možda svrati Maslacak pa protumači, možda si samo dehidrirala ili možda od nekog jela ili pića. Da ne nagađam, ali ne čini mi se nešto opasno. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 17:42:24   
BubaBubica
Sad se set_ih da ste me pitali kako deca reaguju na dolazak bebe, uglavnom se svo četvoro raduju, a najviše pažnje obraća onaj na kojeg nisam ni računala, a to je najmlađe čedo, stalno pita da pipa stomak, želi da drži ruku dok se beba mrda, i kaže da obožava bebu 😂 najmlađa ćerka se smorila što tako dugo se čeka da beba izađe, srednja i najstarija imaju svoje zanimacije pa i ne obraćaju pažnju puno, samo ponekad zapitkuju ozbiljnija pitanja. A što su se nagurali bebe slučajno, ja ne znam da li će izaći u modricama ili nagnječena 🥴 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 19:01:54   
Milena18
Malaraja, evo moja beba je rođena u 38. nedelji, sve u najboljem redu, pustili nas kući 4. dana. I dobro je da nije čekao do 40. nedelje jer bi verovatno bio baš veliki, ovako se rodio sa 3620 gr. Cimerkina beba isto rođena u 38. nedelji i isto sve ok. Ne brini, to su već terminske bebe, sasvim zrele. Kako se ti osećaš sada? Krvariš li još uvek? 

Gago, ja mislim da to kod tebe nije ništa strašno. Verovatno ćeš dobiti uput za urinokulturu, pa na osnovu toga eventualno neki antibiotik.

Bubice, divno što se dečica raduju, a posebno najmlađa jer će ona svakako provoditi najviše vremena sa tobom i bebom user posted image

< Poruku je uredio Milena18 -- 29.9.2021 19:03:32 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 19:15:47   
Malaraja
Bubice kako je meni to preslatko, ja njih zamisljam kako trckaraju po kuci, hodaju za tobom 🥰 jooj. Milena nmg reci da sam ko zmaj, iskreno nmg sjedit, pritisak mi je dole, tesko ustajem....al kontrakcija nemam. Zna me uhvatit 1,2 dnevno po 10 minuta ta bol i prodje...ne osjecam se spremnom. Jedino sto me brine od juce mi se opet pojavila ta sluz, ko slina i tu je svaki put kad idem u wc prosarana malo sukrvicom. Sutra mi je kontrola pa cu trazit uzv samo da vidim da li je sa bebom sve ok....bojim se sa nije nedo Bog posteljica ili nesto. Jer ako mi ispada sad sluzni cep, sta mi je ispalo prije 6 dana. Joj kad se ja navijem 🤣 Hvala cure sto ste mislile na mene, i javljale se. Milena vjerujem da si jedva docekala kuci 😊😇


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 19:44:03   
Coconut
Malaraja sa 38 su terminske bebe,moj je bio 2700 g i bez ikakvih problema.Posle 2 dana smo isli kuci.Gaga,ne bih znala ali znam da referentne vrednosti koje vaze inace, ne vaze u trudnoci.Nesto sto se cini nize ili vise je za trudnocu normalno kao na primer leukociti u krvi,normalno je da su malo poviseni.Najbolje da ginekolog vidi i samo bez brige.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
29.9.2021 22:35:18   
Tiziana


IZVORNA PORUKA: Malaraja

Jedino sto me brine od juce mi se opet pojavila ta sluz, ko slina i tu je svaki put kad idem u wc prosarana malo sukrvicom.
[/quote



To je slizni cep sto opisujes. Da se odlubila poszeljica izgledalo bi drugacije. 
Ne znam sto se bojis da nije rano u 38.nedelji.Puno se beba rodi u toj nedelji, prosto same krenu napolje. Moj sin je rodjen tek sto sam usla u 38. (37.1). I to naopacke. Odlucio covek da mu je dosta. Bili regularno 3 dana u bolnici, nit zutice nit problema bilo koje vrste. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 1:37:22   
BubaBubica
Ljudi moji kakav je mene bol probudio sad, ne znam ni da lokalizujem, kao bubreg ili mokraćni kanal, posle piškenja i utopljavanja je popustio. Jedva sam došla do wc niti sam mogla da udahnem od bola. Od tad mi se evo treći put piški ali je bar bol prestala. Da li je moguće da je beba nagnječila mokraćni kanal i time onemogućila da mokraća otiče iz bubrega do bešike? Na tren sam se uplašila da imam kamen u bubregu, ne mogu da vam opišem koja je to bol bila, bukvalno ko nož u bubregu. Sad se plašim da legnem da spavam ponovo. Mislim da ću spavati sedeći 😭 užas jesam li već rekla da želim da se porodim što pre? 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 7:19:11   
Milena18
Malaraja, kao što Tizi kaže, to jeste sluzni čep, upravo tako izgleda. I ne brini, on može da ispada danima po malo, ne mora da izađe ceo odjednom. 
Bubice, nemam pojma šta bi to moglo da bude, ali nadam se da je prošlo i da se neće ponoviti. Kako si sada? 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 7:24:33   
Leptirica92
Bubo, jesi li sada ok? Nadam se da te popustilo i da si mogla nastaviti spavati. Mene je znala bol buditi, ali od crijeva. Moguce da je beba nekako newto nagnjecila i da ti se tako odrazilo. Mene toliko nekad na mjehur nagnjeci da odskocim od bola. Svakako se prati, bolje doktoru bezveze, nego da se nesto zakomplikuje. I da zajedno smo zakljucile da jedva cekamo porodjaj. Citam, vama bas svasta treba u bolnici. Meni samo spavacice, papuce i ono u cemu ce beba izaci. Ostalo sve ima u bolnici. Mrezaste gacice, ulosci, odjeca za bebu dok smo u bolnici, cak i tufere za grudnjak imaju. Mada sam ja sebi svoje peskire ubacila. I ja sam 3 spavacice spakovala, ako je sve u redu drugi dan se izlazi, pa kontam nece mi ni trebati toliko. Malaraja kakvo je stanje kod tebe?Ostale cure mahanje 🤗


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 7:34:57   
BubaBubica
Samo da se na brzinu javim da ne brinete, sad je ko da ništa nije bilo, stvarno sam se bila uplašila. Veeovatno je beba nagnječila nešto, užas. Kuckam vam ponovo kasnije, budite mi dobro!

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 7:38:19   
Coconut
Bubice nadam se da je prestalo i da si sada ok.Malaraja kako si ti? Leptirice i ja se pridruzujem,jedva cekam da se sve ovo zavrsi 😂 Mene probudio grc u nozi 😑 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 7:51:21   
Leptirica92
Joojj, Coconat, jos malo 🤷‍♀️Ja sam se samo probudila u pola 5 i nema sanse nastaviti spavati. Sad bi kao mogla, ali sada nemam vremena. Sada idem po kljuc od novog stana i onda valja malo ocisititi, da bi danas i sutra mogli stvari prebaciti i preseliti. Haos, ali me ovo sa spavanjem bas stresira. Jednostavno rijetko noc uspijem odspavati. Sve se tako probudim u neka doba i onda ne mogu nastaviti nikako. 

Bubice, drago mi je da si ok. Jos malo izdrzi i kad dodje bebica u nove pobjede. Milena kako djecak napreduje, jeste li se vec uhodali?Gaga, javi kad dodjes od doktora sta ti je sa tih nalaza.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
30.9.2021 15:40:58   
Malaraja
Evo sad smo sa kontrole, sluz samo curi i samo toplo osjetim presjece me prosto kao da pisnem. Radila je ultrazvuk posteljica ok, plodove vode ima dovoljno(valjda onda ne curi) al kako god uzasan osjecaj. Bubice ja ti nisam kompetentna nikako, ja dole toliki pritisak imam da nmg sjedit, niti hodat navece kad ustanem prvo se prdrzim za krevetim jedno 1,2 minute da se mogu pokrenuti ali kod mn je infekcija pijem nake antibiotike bas jake. Pitala sam i za tu sluz kaze tijelo se priprema....pa sad 😁 

Nadam se da ste vi ok 🥰 lagano privodimo kraju. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here