|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:06:54   
Malaraja
A Gaga koliko ti kasni? 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:11:38   
Gaga1996
4. dana. Imala sam dva pozitivna testa i na dan očekivane menstruacije betu 887, 80.


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:12:33   
Gaga1996
Pardon, dan nakon kašnjenja sam radila betu.


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:16:04   
Maslacak15
Vi mislite da su ginekolozi madjionicari :) Ali ok ti to znaci da se "smiris" idi. Ma sta joj kasni... kad je beta 800 to je tek 4 nedelje+ par dana. Odlicna je to beta za taj stadijum ali opet nista se ne dobija pregledom. Srcana akcija se vidi na jace od 10 hiljada. Ne treba ici pre punih 6 nedelja. Jer to je trenutak kad nesto relevantno mogu da kazu.

Tek srcana akcija je pouzdan znak klinicki zdrave trudnoce koja se lepo odvija.

Ja sam vrlo radoznala pa sam cekala do 6+5 sa prvim detetom a sa druga dva sam sticajem okolnosti isla jos kasnije sa 7+



























(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:31:16   
Gaga1996
Ja ne mislim da su ginekolozi mađioničari i znam da ne može ništa posebno da bude tako rano na prvom pregledu. Ali isto tako mislim i da nema ničega lošeg u tome da odem pa makar da popričam za njim i dođem kada mi kaže ponovo. Ne vidim ništa loše u tome, koliko znam imam prava na to :) 

Možda može da se vidi mešak, možda ne može ništa, videćemo. Hvala na savetima svakako, verujem da ću ubrzo čuti i rad srca :) 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:37:32   
Malaraja
Mislim da ce ti na pregledu vidjet samo gestiacijsku vrecicu :) nmj ocekivati otkucaje srca, ni da se vidi plod da se nebk uplasila. Jedino sto ti moze reci jeste da se lijepo smjestila. Ja ne znam kada se cuje srce, ja sam ga cula u 7+1 mozda bi ga cula i ranije da sam isla. Znaci sa 5 sam vidjela samo vrecicu bez eho ploda, i bez otkucaja srca to je bilo 7 dana kasnjenja menstruacije. Al ja sam isla tako rano jer nisam imala pojma kad se sta treba vidjet 🤣 u 7 sam imala smedji iscjedam pa sam se prepala otisla na kontrolu i cula srce. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 19:58:10   
Maslacak15
imas naravno....srce pocinje da kuca 21-22 dana od oplodnje znaci sa punih 5 nedelja ali realno se detektuje sa punih 6. 


videce se gestaciona kesica i to je to.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 20:13:56   
Malaraja
Eto ja sam bila 5+1 nisu mi registrovali tj ultrazvuk nije registrovao hahhaha 🥰 

Al ti otidji i smiri se zbog sebe ☺ ako nista da znas da je vrecica tu hehe. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 20:15:08   
BubaBubica
Beta je dobra, moja sestra je radila betu na peti dan kašnjenja i bila je 150, ponovila je i lepo se duplirala, sad je trudna 13.nedelja i bebac je manji za nedelju dana, tako da je bila kasnija ovulacija i zato je i bila manja beta. I ja sam prva tri puta bila nestrpljiva i na UZ išla nedelju dana nakon kašnjenja i bukvalno se videla samo crna tačkica, tj gestacijski mešak. Druge dve trudnoće sam išla posle 8.nedelje i videla se srčana radnja. A betu nikad nisam radila, samo testove. 🤗


Ja sam prehlađena, svi oko mene virozni pa uhvatilo i mene. Prskam propolis u grlo i to mi pomaže. Nadam se da neću biti jako bolesna, stvarno mi ne fali sada.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 20:19:48   
Malaraja
Kod mn nije bila bas tackica al kao neka crna supljina okrugla hahha 😁 bas sam postavljala.. evo je. Bubice nadam se da se neces razboliti :( odma cajeve napravi, paracetamol popij njega znam da smijemo. Mada ti sa 5 znas bolje od mene hahha al eto ja to kazem 💗 sliku. 

user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 20:20:00   
Gaga1996
Da, ja sam zbog visine bete pomislila da je ovulacija kod mene bila ranije. Videćemo sve, ja se javljam u utorak posle pregleda svakako 😁😁

verujem da sve ide svojim tokom i da će biti dobro 😊

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 20:23:34   
Malaraja
Javi svakako, al vjerujem da ce sve biti ok 🥰 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 21:45:14   
Gaga1996
Beta 2507. Šta mislite, je l to dobro? 

U sredu u 9:30h sam radila prvi put i bila je 887, a danas u 18:10h drugi put i ovolika je. Znam da brojke ništa ne znače ali želim da čujem mišljenja :) 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 21:48:15   
Malaraja
Ja mislim da je to dobra beta, Maslacak se bolje razumije u to ako se javi :) al po meni uduplala se za 2 dana kako treba. 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 22:14:42   
Leptirica92
Gaga, mislim da je to dobra beta. Maslacak se u sve to najbolje razumije, ali svakako je to ok. Bitno je da raste. 

Ja sam na prvi pregled otisla sa 6+2, medjutim nije bilo otkucaja, i samo se vidio onaj kao grah :D Ja to tako zovem. Iduca kontrola je bila na 9+2 i tada sam cula srce. Vidjet ces sta ce ti reci, ali vjerovatno ce u roku 2 sedmice od te kontrole zakazati novu da se cuje srce i dalje prati. U svakom slucaju sto manje guglaj ako je to ikako moguce. Ja sam sama sebi stres od trudnoce napravila zbog googla. Umjesto da sam uzivala, ja sam trazila probleme 🤦‍♀️🤦‍♀️

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 22:24:35   
Malaraja
Haha jel grah treba biti plod ili mesak? 🤣 nasmijala si me. 

Jel tb leptirice bila kasnija ovulacija ili... 🥰

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 22:25:59   
Malaraja


IZVORNA PORUKA: Malaraja

Haha jel grah treba biti plod ili mesak? 🤣 nasmijala si me. 

Jel tb leptirice bila kasnija ovulacija ili... 🥰
Gaga ovdje sto se svega tice najiskusnije su Buba i Maslacak...mislim nismo ni mi za bacit al oni su nam ucitelji haha. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 22:32:09   
Leptirica92
Zapravo nemam pojma sta je bilo, ja taj prvi UZ zovem grah 🥴🤣🤣 Tako izgleda ko graska 🤷‍♀️ Nije mi nista posebno objasnjavala, samo da je to sto vidi na svom mjestu i da se vidimo za 3 sedmice. 

Meni je ovulacija bila 18 ili 19 dan jer sam radila trakice, a odprilike mi po UZ beba odstupa 3 dana od termina po zadnjoj mesntruaciji. Tako da jeste bila malo kasnije.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 22:40:10   
Malaraja
Haha mn je na drugom ultrazvuku licilo na ribicu sa velikim okom i repicem 🤣 znam da sam se sokirala zasto ima repic. 

Ja sam se kralj pored citavog dana isforsirala, otisla sam kupit ostatak stvari, nahodala se, kacila ogradice, stavaljala posteljinu i sad imam zelju da sve to zavrsim...operem jos ovih stvari al nemam snage hahah zadihala sam se kao da sam renovirala citav stan. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 22:41:00   
Maslacak15
napisala sam vec da je beta odlicna...ne mora da znaci ni da je ovulacija bila previse rano, neke trudnoce imaju visoku betu...moja kuma je imala betu 800 ...28. dana ciklusa ovulacija je bila nekog 13. dana taj ciklus je bio skroz endokrinoloski ispracen pa znamo bas sigurno...jedna beba, devojcica moja kumica....nema pravila.




(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 23:14:45   
Tiziana

Gago, jel moze jedan savet?ja sam skoro pa duplo starija od tebe. Mislim da sa ove vremenske distance i mojim, i trudnocama svih meni blislih osoba, bez ikakvog medicinskog znanja, laicki i bez ikakvog preteranog udubljivanja kad/sta/zasto/kako mogu da ti kazem OPUSTI SE! Mlada si, trudna si, nemas jedan jedini razlog da mislis da nesto nije ok!!! Kakve veze ima kad je bila ovulacija?Tvoje je sad da uzivas i da se radujes onome sto te ceka. Da, imas pravo da ides sl ned kod dr, ali bilo bi bolje da si se malo strrpela. To ti niko ovde ne kaze iz zlobe vec jer su zene vec prosle kroz sve to. 
Ja kad sam bila trudna, bila sam starija od tebe. Uradila test, poslle par dana odradila betu, sa 7+ nedelja otisla kod dr i nakon toga na redovne kontrole. Imam dvoje zdrave velike dece. 
Ne zamaraj se stalnim preispitivanjem. I toj tackici u stomaku treba smirena, vesela i zadovoljna mama. 

IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Beta 2507. Šta mislite, je l to dobro? 

U sredu u 9:30h sam radila prvi put i bila je 887, a danas u 18:10h drugi put i ovolika je. Znam da brojke ništa ne znače ali želim da čujem mišljenja :) 



(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
11.9.2021 7:14:36   
Gaga1996
Tiziana, hvala puno na divnoj poruci! 

Znači mi savet svake od vas, pogotovo sa iskustvom. Ja samo želim da sve prođe kako treba. Inače sam u životu "plašljiva"... Da unapred umem da brinem. A znam da to sada ne smem. Hvala puno još jednom! Trudiću se da istrajem u tome da se ne plašim toliko a verujem da će mi ovo jednog dana kada i ja budem imala dvoje velike dece biti simpatično i smešno. :) Znam i da me na neki način razumete ali imate iskustva i dajete dobre savete. I znam da je to za moje dobro :) Hvala puno još jednom! 😊

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
11.9.2021 8:29:44   
Coconut
Leptirice hvala na pitanju,sad sam bolje.Dve nedelje me neki kasalj mucio,nit sam spavala,izmucila se skroz.Sve me stomak boleo od kaslja.Inace osim toga sam pored sitnih tegobica dobro.Pratim vas i citam,pozdrav za sve 🙂


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
11.9.2021 9:11:05   
Leptirica92
Gaga, ne sikiraj se puno, mlada si, sve ce biti uredu 😊 

Coconat i mene je neka prehlada uhvatila. Nos mi se nocu zacepi ne mogu zaspat. Kapi koje smijem mi ne pomazu, a Operil nije preporucljiv. Samo se nadam da ce brzo proci. Ostale curke kako ste danas? Mahanje svima 🤗

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
11.9.2021 13:45:36   
Malaraja
Leptirice inhaliraj se kamilicom, dobro je i za sinuse i za to :) a to mozes. Ja sam standardno, pritisak je prisutan al nekako pokusavam da ga ignorisem...jutros me probudila bol pa sam popila paracetamol brzo ce srijeda pa cu vidjet poslusala sam te pridrzim stomak olaksa mi to. Zao mi je sto prije nisam kupila onaj pojas, al gotovo sad. Gaga razumijemo te, to je ipak jace od tebe. Ja nisam neki strasljivi tip, al sam trudnocu provela na internetu istrazujuci iako mi je to donijelo samo jos vise stresa i dan danas udjem da vidim sta moze biti. Al po internetu ja sam se do sad trebala porodit 🤣 znas ukucas boli te zub on izbaci 101 losu stvar. Samo nadji dobrog ginekologa kojem vjerujes, i nmj se ustrucavati odma pogledat sta napise i pitat sve sto te zanima. Oni obicno napisu na papir milion i jednu informaciju, ne objasnivsi ni 2 i onda dodjes kuci razbijajuci glavu sta znaci ovo, ili ono. Ostale cure kako ste :) 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here