Trudnice 1-42 nedelja 11/21 [ chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Sanjica26 RR -> Trudnice 1-42 nedelja 11/21 [ chat] (4.10.2021 8:54:42)

Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:

Coconut 9.11.2021.





Coconut -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (4.10.2021 9:43:46)

Evo da se upisem i ovde ☺️ kako ste trudnice? Sta ima novo?Mene cela karlica boli,svaka koska i nekad jedva hodam 😑 




Milena18 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (4.10.2021 9:53:01)

Kako ste, trudnice? 
Coconut, u kojoj si ti nedelji sada?
Malaraja, čekamo te da se javiš posle kontrole 🙂





Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (4.10.2021 11:00:53)

Coconut, napisi nam termin da te stavimo na spisak. [sm=smiley1.gif]




Coconut -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (4.10.2021 12:15:41)

Milena,sutra punih 35 nedelja.Kako si ti?Kako beba? 😊Sanjice,termin je 9.11.21 🙂




Leptirica92 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (4.10.2021 15:12:53)

Heej cure, evo i mene. Mi smo se konacno preselili. Spala sam sa nogu, mislim da cu se poroditi ocas obzirom da od cetvrtka ne sjedam. Legnem, ustanem i za poslom. Jos nije gotovo, ali se vidi fajn odradjenog. Sklopili smo djeciju sobicu, sad nasa treba da stigne, ali juce nam javili da nazalost jos 2 sedmice moramo cekat. Poludila sam, a na podu mi tesko spavati, na seciji usko, a spavaca trebala sutra doci 🤮 Coconat i mene karlica boli, pogotovo navece kad legnem pa kad trebam ustati, katastrofa. Ja sam inace juce usla u 9 mjesec, ja to sebi racunam po terminu. Pa vidjet cemo kad ce gospodjica odlucoto napolje.Kako ste vi, kako gurate ove zadnje dane?Mahanje 🤗🤗





BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (4.10.2021 19:13:27)

Srećno useljenje leptirice! 
Mašem vam, nemam volje da piskaram, juče sam se zeznula i pojela belog luka a njega ne smem, danas sam takve probleme sa probavom imala... I danas mi nekako sve teško, spava mi se, dal se beba spustila pa se jedva krećem, gegam se a do sada sam normalno hodala. Prekosutra kontrola, baš me zanima šta će reći... Šaljem vam poljupce pa se kuckamo se samo da me popusti sve ovo...




Leptirica92 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (5.10.2021 7:32:40)

Hvala Bubice :)

Nego cure imam jedno ovako delikatno pitanje 🥴🥴Citavu trudnocu imam normalno odnose sa muze, sve ok. Nikad me nista nije zabolilo, a i doktorica je napocetku rekla da slobodno mozemo. Medjutim juce kad smo pokusali takav me je bol negdje unutra presjekao, da je to strasno. Prestali smo odma. I opet kad sam pokusala isto se ponovilo. Ne znam da li da se brinem, zovem doktoricu ili sta raditi 🤷‍♀️ Da li se neka susrela sa necim slicnim?




Milena18 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (5.10.2021 19:25:00)

Leptirice, ja nemam pojma, meni su odnosi od početka šestog meseca bili zabranjeni 😁 U prvoj trudnoći nisam imala nikakvih problema.
Coconut, hvala na pitanju, dobro smo, već smo se svi prilično privikli. Stvarno je sve mnogo lakše sa drugim detetom. Jedino što izgleda neće biti neki spavač 😊

Malaraja, jesi li još uvek kod kuće, šta se dešava? 




Malaraja -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (5.10.2021 23:41:47)

Drage moje nisam vam se stigla javit, porodila sam se u subotu drugog :) filmski mi je pukao vodenjak u krevetu u petak navece, al smo se nazalost i ja i bebica napatili. Poradjala sam se skoro 10 sati pod dripom, al na kraju je sve hvala Bogu oki 🥰 s obzirom na pucanje, i savove jos uvijek nmg uzivat kako treba u bebici, ali polako se navikavamo. Nadam se da ste vi dobro 🥰🥰





Milena18 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 0:53:01)

Malaraja, čestitam i želim ti brz oporavak ❤️❤️❤️ 




Coconut -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 6:32:45)

Leptirice srecno useljenje.A sto se odnosa tice ne znam sta bi to moglo biti.Malaraja,cestitam i brz oporavak 🤗Inace sva sam ko rasrafljena,jedva idem i sva sam nikakva i nemam volje ni za sta.Sve me boli, a juce uvece stomak malo malo pa se stegne,beba nesto bila i nemirna a par puta me i zabolelo kao menstrualni bol.Malo sam se isprepadala jer je jos rano,bar jos 2-3 nedelje da izdrzim.Nekako sam zaspala i sad je sve ok otkad sam se probudila. Masem 😊




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 8:03:20)

Malaraja čestitam od srca 🥰 samo polako, dozvoli sebi da se oporaviš od svega pa ćete sve stići i da uživate i sve 🥰 

Leptirice mene isto zna tako da preseče kad se nešto unutra ne namesti dobro, bar ja imam takav osećaj, promena položaja pomogne 😂 

Coconut u istom smo sosu, taman jedan dan pomislim kako je krenulo, drugi dan ko da ništa nije bilo. 🙄 

Milena pozdravljam vas, ljubni mališane od mene 🥰


Javljam se danas posle pregleda 🤗




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 11:13:08)

Mislim da mi je ispao sluzni čep 😳 ne smem nikome da kažem inače svi oko mene su neviđeni paničari. Bar mislim, ispala je ogromna količina sluzi, ali nema krvi, a i nikad nisam ni imala krv u čepovima ranije. Već dva puta sam bila u wc, i beba se baš nešto gura dole, osećam da naleže na grlić. Baš me zanima da li tripujem ili je zaista krenulo otvaranje. Kontrakcija nemam.




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 12:36:12)

Bubabubice,jesi bila kod dr,kad imas zakazano.

Mozda je to to,sad kad te i dr pregleda😂




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 12:37:30)

Tek posle 15h imam zakazano, stanje nepromenjeno 😂 odmaram malo, pošto sam ovih dana baš preterala. Valja odmoriti malo 😂




Malaraja -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 12:56:23)

Hvala vam zenice 🥰

Cocount znas da je sve to normalno, kako koji dan 🙂 pokusaj se odmarat. Mn je toliko puta bolio stomak a dan kad sam otisla da se porodim krsta kao da mi je neko rastavljao 🥰Bubice ti si mama vec 5, znas i sama da ako je ispao mozes tako 2, 7 pa i vise. Eto ja sam skoro 14 dana, ispao i opet svaki dan ispadao po malo 🥰 Leptirice kako si ti? 




Leptirica92 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 14:03:28)

Malaraja cestitaaaam, da bude ziv i zdrav, a ti da se brzo oporavis ❤ I nemoj nas sad zaboraviti, a obzirom da slabo ko novi dolazi haman cemo se mi nastaviti ovdje druziti :)

Milena kako tvoj beban, sem sto nije spavalica 😊Coconat i ja sam sva rasarafljena, jos sam se i naradila oko selidbe, ciscenja, slaganja, sve me boli. Juce idem, a muz me zeza eto te ko sestar. Vidjela bi ja tebe da nosis 3 kg u stomaku, ne bi se makao iz kreveta 🤪🤪Bubo, javi nam se obavezno poslije kontrole da znamo sta se zbiva. Mada mogle bi mi brzo jedna za drugom 🥴🥴Mahanje 🤗🤗




Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 15:46:46)

Malaraja, čestitam. 





Malaraja -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 16:10:55)

Hvala Sanja :)

Tu sam ja leptirice samo nisam ni cackala telefon nikakako....frka, trka, maleni nije htjeo dojit do juce 🥰 pa smo se mucili sa tim, guralo itd. 




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 21:06:51)

Evo nas u komadu, do daljnjeg 😂 bebana se izgleda samo spustila pa strada sve dole, nije htela da me pregleda da ne čačka grlić da ga izaziva, ali dok je brala bris bacila je pogled i kaže da vidi da je grlić zatvoren, nije skraćen, i kaže do kraja ni neće da me pregleda nego kad je krenulo, krenulo je. Što mi je jaaaako čudno sad s tim što su me na državno svaki put kad au radili ctg i pregledali. Ali i bolje, svakako. Za nedelju dana ponovo ctg. Bebana sada ima oko 2800 gr, i kaže da po njenoj proceni ne bi trebala biti velika. Lepo je nameštena i tako, posteljica je još uvek drugi stepen. Sve u svemu, guramo dalje. Bar još nedelju dana pa može da krene.




Malaraja -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 21:47:48)

Ma to je super Bubice, vjeruj neka ti bude drago :) mn je porod izazvan cackanjem dole.... al eto maleni je uspio dogurat do sigurni tjedana. 

Ja sam sad pod stresom, mama se razbolila, ja danas dobijem temperaturu, on mali....strah me i korone luda sam....a koga god sam nazvala kazu da ne prekidam dojenje. 😭 msm mn nije velika temp 37 al opet ufff 




Milena18 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 23:24:40)

Malaraja, nikako ne prekidaj dojenje. Koji god virus da imaš, dojenjem beba dobila antitela i mnogo je sigurnija nego ako ne dojiš. Ja sam isto bila bolesna kad je M bila baš mala, a on nije imala nikakve simptome. Nadam se da će ti temperatura brzo proći.
Bubice, neka ostane devojka još koju nedelju u stomaku 😊 Meni je sluzni čep ovaj put počeo da ispada baš rano, sigurno 2-3 nedelje pre porođaja. 
Coconut, super je bebac, hvala što pitaš. Siki lepo, merila ga je patronažna, fino je i napredovao. 
Leptirice, pozdrav za tebe 🙂
Nema Gage ovih dana? 





Malaraja -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (6.10.2021 23:53:12)

Necu :) i ja se nadam.

Zenice jestel koristile dude kada ste dosle iz bolnice(vi koje ste vec radjale) nmze stalno biti na sisi, i kad podoji maknem ga pocne plakat, i tako opet dojenje, opet micanje i opet plakanje. Znam sigurno da nije gladan, grceve kazu nmze imat prije mjesec dana, ne znam vise sta je. I to sve u nocnim smjenama 🥱




Coconut -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat] (7.10.2021 5:54:21)

Bubice,i meni se slicno desava evo i juce uvece stezanje stomaka,beba nemirna i bas boli kad se mrda.Cini mi se kao da se gura dole,moguce da se spustila jer tesko hodam.Opet i oni bolovi povremeni,mada juce sam i vise set_ala pa moguce da je i to uticalo,pa kad sednem jedva ustanem 😑 dok se ne pokrenem nekako opet.Pregled imam tek za 10 dana a u ponedeljak analize sve.Prvi put mi traze i korpokulturu ili kako se vec zove,ne znam sto ili se nesto menjalo a pojma nemam pa i to ulazi u normalne analize za porodjaj pored testa na zuticu,briseva i tako to.Malaraja,ne prekidaj dojenje ni kad je veca temperatura.Sto kaze Milena tako dobijaju antitela za sve bolesti.Dude moji nisu koristili,nisu hteli a nisam ih ni silila da ih prihvate.Normalno je da hoce stalno da sisa, pogotovo prvi mesec ne zato sto je beba gladna vec tako navlaci sto vise mleka za ubuduce kako raste,imas i skokove u razvoju kasnije kad isto stalno hoce da sisa ali ne zbog gladi vec tako navlaci vece kolicine za ubuduce.Grceve neke bebe dobiju vec posle nedelju dana,tako da ko god da je rekao posle mesec dana da krecu grcevi nije u pravu.Sad na pocetku samo krevet,mazi se sa bebom i nek sisa koliko god hoce,nece to trajati dugo ali ako hoces iskljucivo i samo da dojis mora tako.Kasnije ce ti biti lakse,videces ☺️Leptirice lako je njima da se zezaju sto hodamo kao pingvini ili sestari ili kako god,oni ovo ne bi izdrzali,izumrli bi kao vrsta 😂Milena,super da je sve kako treba,koliko je napredovao? Mahanje 🤗





Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>