RE: Pekač za hleb i recepti (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


madre -> RE: Pekač za hleb i recepti (17.11.2012 22:56:02)

mene interesuje neki lep lepcic sa sto manje belo brasna[sm=smiley1.gif] a da bude ukusan[sm=jezicek.gif]
je l pravio ko? sad sam se i ja isprimala da kupim ovu mini pekaru[sm=jezicek.gif]




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:33:55)

skroz sam u problemu , ovaj lebac sto kupujem je sav nikakav , da se razumemo ja sam na Fidelinkinom belom odrasla , obozavam ga ali njega vise nema , svi ovi su neki vazduh u malo kore , mislim kad sednes da jedes ne mozes ni da ga iseces ko covek sav neki ide za nozem [sm=smiley13.gif]
i tako , pala je odluka da kupim pekac za hleb
znaci svaki savet oko izbora je dobrodosao , svako iskustvo cenim i zahvalna sam na svakom sledecem postu [sm=smiley1.gif]
znaci hocu da se bacim na pravljenje hleba pa vas molim sve da mi savetima i iskustvom pomognete u odabiru te masine [sm=smiley1.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:39:53)

Ja hleb sama umesim i ispecem u rerni,bude prelep,bas sam sinoc oko 12 pekla jer nam je ponestalo[sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:41:21)

pa ja sam probala i u lerni , to moze da se jede samo dok je jaaako sveze a cim se ohladi ko cipela [sm=smiley13.gif]
mozda mi nije dobar recept , nemam pojma ali ono nikako nije hleb ono je nesto izmedju zvake i kore od hrasta [sm=smiley13.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:43:59)

Ju kako to,pa jel ga drzis u kesi,ja obicno pravim okrugli nesto taj lepsi




NadaR -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:46:47)

Olga,mozda ti nije dobro brasno [sm=zmeden.gif]

Ja ponekad mijesim , iskreno,mrsko mi peci [sm=smiley9.gif]

Rastopim kvasac u malo tople vode,dodam u to kasicicu secera. Kada se podigne,sastavim sa brasnom, posolim i zamijesim . Onda ostavim da se udvostruci,opet premijesim i ispecem. BNude super. Klasika.




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:48:00)

pa ne znam [sm=zmeden.gif]
sve ukiselo sto napravim je ok i jestivo i drugi dan a lebac sacuvajsakloni [sm=smiley13.gif]
ja sam pravila u veknu , cak sam i razrezala , premazala uljem , pekla na najvisoj temp u zagrejanoj pecnici i bilo je ko sto rekoh hm , pa moze ali nije bas za jelo
na pola kg krusnog brasna sam stavila kesicu suvog kvasca , malo secera i recimo kasicicu soli , sve to zamesila sa mlakom vodom da bude onako fino , mislim ja mesim testo vec 20 godina , nisam pocetnik za testa sa kvascem , znam kad je meko , kad tvrdo , to je lepo naraslo , i bilo je nikakvo




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:49:14)

Nado , brasno sam kupila " privatno " ali i oni to brasno koriste pa im je hleb dobar [sm=smiley13.gif]
a moooj , zali Boze truda [sm=smiley13.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:52:50)

Tako slicno i ja Nado samo ja kad imam mleka sa njim mesim i ne sipam mleko i kvasac na brasno neko dodajem brasno u tu plasticnu vanglicu gde je narasto kvasac,dodam soli i zamesim dobro da nema grudvica to je vrlo bitno.i to kad narastd nauljim okruglu tepsiju i stavim testo u nju,tako ga pustim da opet naraste pa ga tek onda pecem.A da pre nego sto ga stavim u rernu namazem ga uljem dobije savrsen ukus tako.Kad je pecen poprskam ga vodom i prekrijem da omeksa




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 14:57:54)

eto ja ne znam , mozda je problem u mojoj lerni [sm=zmeden.gif]
znaci kupujem pekac [sm=smiley36.gif]
ima se bre , moze seee [sm=jezicek.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:02:13)

Ma ne nije u tome fora ima se nema se nego sto ja volim ovako ,rerna mi super pece i mm voli kad mu ja pravim testo i pite i to mi je na brzaka.[sm=jezicek.gif]Ugojila sam ga 20kg [sm=smiley36.gif]




Štetica -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:04:40)

Olga koliko sam ja ukapirala moju sveki,poenta je u topom brasnu,tj. da prenoci na sobnoj temperaturi i kvascu koji nadodje u toploj vodi. Ona uvek koristi svez kvasac,otprilike pola kockice na 1-1,5kg brasna. Pokusavala sam i ja tako ali bude kao drvo. Tako da ipak koristim pekac,ali samo da zamesi testo. Sipam sve sastojke.i pustim sat vremena da se lepo umesi i malo nadodje,tad ga prebacim u pleh pustim da nadodje i pecem na 200c oko 40 minuta. Ali to radim jer imam pekac za 1kg brasna(uska a visoka posuda) pa nikada nebude tako lepo pecen unutra.




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:05:10)

kazem , mozda je problem u mojoj lerni
a sto se tice kojekakvih pecenija : pogacica , kiflica , gibanicastih stvari , pravi se to [sm=smiley36.gif]
moja mama je mene prvo naucila da kuvam paprikas pa pasulj pa onda da napravim ukiselo sa makom ( kod nas se to zove pogaca sa makom ali isto je i sa jabukama , visnjama , sirom , sa cim god )
znaci ja mesim odavno i leba ne znam da nam maravim [sm=smiley13.gif]
eee , moja Olga , teko tvojima ako dodje do smaka sveta [sm=jezicek.gif]




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:12:09)

Stetice , nikad nisam nesto pazila na temp brasna , ono mi stoji u spajzu ( tamo je uvek hladno ) ali ako mi se lepo zamese lupam pogacice a brasno je te temp zasto onda nece hlebno testo [sm=zmeden.gif]
a kvasac koristim na pola kg kesicu suvog ili na 700 grama svezi
mada ja ne volim svezi kvasac , njemu treba titrati , svuvi je jednostavniji
mislila sam vec da poparim kvasac , da mu nije dosta toplo , da mu nije dosta secera , probala sam razne kombinacije [sm=smiley13.gif]
jednostavno ne znam da napravim hleb
nalazila sam neke recepte da se u tesyo stavi i kasika sirceta , probala pa je testo uskislo , logicno sirce + kvasac
nekako mislim da bi mi pekac pruzio hleb koji bi mi bilo zadovoljstvo jesti [sm=smiley36.gif]




Štetica -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:15:16)

Olga a da pokusas da zamesis malo mekse kao za kifle,da premesis 2-3puta pa tek onda da peces. Hleb od 1kg se pece oko pola sata na 200c,nikako na najace u rerni. I nadavno kada ga ispeces uvijes u deblju krpu i u kesu stavis da malo odstoji,da se prohladi.




vojvodjanka87 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:19:05)

Ja nikad u zivotu nisam koristila suvi kvasac,ovaj obicni stavim jedan nekad i na vise kila brasna ,nikad nisam obracala paznju na to i uwek je superrr




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:19:41)

ako pecem na 200 40 min bude sirovo iznitra
moja lerna je do 250 , toliko je zagrejem i smanjim na 200 i ako pecem 40 min u sredini bude sirovo
mislim da je problem u pecnici




Štetica -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:20:55)

Pa neznam sta da ti kazem,kvasac svez ili suv je nebitno,svi kupujemo ono sto smo navikli a ima istu funkciju. Ako vec hoces pekaru ok,ali moj ti je savet da trazis sa duguljastom posudom,one su uglavnom
ona veca varijanta za 1.5kg hleba,jer lepse ispece.




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:22:22)

a kazi Stetice , kako ga oblikuje sveki : u veknu ili u cipovku ili u lepinju ?




Štetica -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:35:45)

Uglavnom kao pogacu,pece u okruglom plehu. Rastanji ga u pehu,pusti malo da nadodje i tek tad stavlja u rernu. E sad ona pece u sporetu na drva ali zna da zagreje rernu koliko treba,za razliku od mene.Pokusaj da zamesis po mom receptu za pekac,da vidis kako ce da bude.
350ml mlake vode,
650g brasna
1kafena kasikica soli
pola kasikice secera
jedna kesica kvasca ili pola malog svezeg.
Kad testo malo nadodje premesis ga,i tako 2-3puta. Peces na 200-220c 40-45min. Kada ga izvadis iz rerne,uvi u krpu i sravi u kesu bar pola sata da omeksa. Ako peces na 250 ili jace bude jako debela kora i kad se ohladi bude tvrd.




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (12.1.2013 15:39:27)

hvala na receptu Stetice , probacu [sm=smiley31.gif]
mozda je problem sto ja oblikujem u veknu ili cipovku a ne u pogacu - lepinju [sm=zmeden.gif]




Torbica -> RE: Pekač za hleb i recepti (16.1.2013 13:07:30)

Olga,
mi nekih 5 godina zivimo na hlebu iz mini pekaca, tzv pekarice. Obozavamo ga. Pekarica mi je Clatronic i prezadovoljna sam, kao i svi ukucani. Uglavnom vrtim dve vrste, polubeli sa razenim brasnom i vecinski razeni za mm, on vise ceni ove integralne varijante. Meni i deci vise odgovara vazdusasti, mekani hleb i upravo nam je takav, ih, da sam znala, mogla sam ti za RR dekicu doneti da probas. [sm=smiley36.gif] Elem, vrlo je jednostavna priprema, ima odlozen start i cesto ga tempiram za dorucak da bude vruc..
Ako sam kratka sa vremenom, sad cu da ti linkujem koji recept koristim za obicnu rernu, ako nemam 3 sata, koliko je potrebno pekarici. Videces tamo i moje slike i komentare.. Pravila sam ga i sa cistim belim, odlican je.

http://www.coolinarika.com/recept/integralni-kruh-brze-i-bolje-ne-moze/
Ako se odlucis za pekaricu, pisem ti receptic. Pozz




Sonreir -> RE: Pekač za hleb i recepti (16.1.2013 13:44:36)

Torbice, kad te ne bude mrzelo napisi recept za taj hleb sto pravis u pekarici, i na kom programu ga spremas, i naravnu koja kolicina i boja korice. Ja imam pekaricu ali su mi nekako losi recepti iz tog uputstva koje sam dobila sa pekaricom pa sam izgubila volju i da je koristim. Hvala!




Olga75 -> RE: Pekač za hleb i recepti (16.1.2013 13:46:29)

hvala Torbice [sm=smiley31.gif] , znaci tvoja preporuka je Clatronic




Torbica -> RE: Pekač za hleb i recepti (16.1.2013 17:12:09)

Sonreir,

evo ovako, velicina je II, boja korice srednja, a mere su sledece:
1.5 merica od case vode
2 male merice soli
2 male merice secera,
1 velika merica sirceta
3 velike merice ulja
3 case polubelog brasna tip 850
1 casa integralnog brasna
1 ipo mala merica suvog kvasca

Ovim redosledom sipam, program 1, za klasicni. Probala sam i sa sve cetiri merice istog brasna, belog ili polubelog, bude isto lepo. Mi volimo da nam je prosaran integralnim.
Desavalo mi se da mi nestane suvog kvasca, onda u onoj vodi rastopim pola kocke svezeg i hleb bude isto fantastican.
Olga, za ovih 5 god, nemam zamerke za pekaricu [sm=smiley31.gif]
Pozz




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>