|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:47:39   
jance
to " lezi odmaraj" mi trenutno zvuci ko nemoguca misija da budem iskrena user posted image
posto i majstor ima temperaturu, ocekujem jos jednu zurka-noc, pa nista od odmaranja...
to kad nisi trudan pa u takvom slucaju uzmes Coldrex ili bilo sta tome slicno pa furas, a ne ovako, 5 dana jahanja da te prodje. blago nezamisljivo sa malom bebom u kuci....

ovo sa medom i limunom sam trebala vec da se setim i sama... al ajd, nikad nije kasno....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:52:06   
Azra_
janče, draga, pa ja tek sad slučajno, i saznajem da čekaš još jednu bebu. Slabo svraćam, nemam vremena... Nije tema za to ali čestitam ti i divim ti se. Ja nakon ovog divljaka ne verujem da ću se setiti da rađam drugo ni kroz 5 godina. Drži se...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
26.9.2012 8:59:56   
jance
Azra hvala user posted image
a cockic - usta, iliti prsti ti se pozlatili sto me podseti za med i limun, zivnula sam od jutros! nije hemija, mogu i sto puta na dan da uzmem, a ako nista drugo, da mi snage da mogu da se nosim sa majstorom. sinoc sam krknula pred majstorovo kupanje i iznenadjujuce sam imala snage i da ga okupam i spremim na spavanje. jutros sam vec jednom uzela, jos jednom cu, pa koliko god da treba user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
28.9.2012 20:58:50   
tijatija
imam temp. 37.6, koliko jos da cekam da mi poraste pa da popijem febrecit

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
28.9.2012 21:40:46   
Ana RR
Tijatija, pre febriceta pokušaj da skineš temp tuširanjem, ali možda pred spavanje ipak nije loše da popiješ febricet, znaš kako temp uvek noću skače. Nadam se da će brzo proći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
28.9.2012 21:45:37   
sirko
febricet, alkoholom ili rakijom nakvasene carape, dosta vode

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
28.9.2012 21:56:39   
jance
icices nocu puno u wc ionako, pa ces usput izmeriti temp, sad popi jedan caj sa limuno i medom lepo, i obavezno popij febricet, nebi se ja nanoc igrala sa time...
ja sam 3 noci zaredom pila febricet ako sam preko dana imala temp preko 37...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2015 9:36:08   
Dragić
Pozdrav! Ja od sinoć muku mučim sa temp. 37.8, vrućina udarila u glavu, glava boli, užas. Kod mene je virusno, u kući mi svi imaju temp. i kašlju. Ja jedino ne kašljem. Pošaljem jutros mm u apoteku da mi daju nešto da spustim temp i daju mu lekadol. To je paracetamol 500 mg samo što je obložen (filmom obložene tablete). Piše da se ne preporučuje trudnicama i dojiljama, a u aooteci mi ipak dali. Šta da radim? Znam sebe, sama temp mi neće pasti, oduvijek je tako. Ima li iko iskustva sa lekadolom? Vidim da ovdje pišete da paracetamol smije u trudnoći, pa pretpostavljam da može onda i lekadol jer je to-to. Ijoj, šta me snađe? user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2015 9:41:51   
branki*
sme paracetamol u trudnoci.ja sam pila febricet u 6.mesecu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2015 9:42:08   
serpica
Dragic kada su trudnice u pitanju oni se uvek ograde jer kao ni jedan lek u trudnoci nije dovoljno ispitan.. ja sam pila paracetamol jos na pocetku trudnoce me je uhvatio grip pa sam pila paracetamol,cajeve,limun...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2015 9:44:37   
Maraj
Dragic i ja znam da paracetamol sme. Ako ne zelis da rizikujes posalji m ponovo pa nek ti kupi bas paracetamol.
Al opet ako kazes da to sto ti je kupio jeste paracetamol trebalo bi da je bezbedno. Farmaceutske kuce uvek tako nalisu da ograde sebe al ti ako imas povisenu T treba da popijes nesto. Vidi da se tusiras cesce. Probaj sa onim prirodnim preparatima- krompir naseckaj stavi u carape pa carape na noge da ti krompir izvuce T. Pij caj, cedi voce. Nadam se da ce te peoci brzouser posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2015 10:11:56   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Dragić

Pozdrav! Ja od sinoć muku mučim sa temp. 37.8, vrućina udarila u glavu, glava boli, užas. Kod mene je virusno, u kući mi svi imaju temp. i kašlju. Ja jedino ne kašljem. Pošaljem jutros mm u apoteku da mi daju nešto da spustim temp i daju mu lekadol. To je paracetamol 500 mg samo što je obložen (filmom obložene tablete). Piše da se ne preporučuje trudnicama i dojiljama, a u aooteci mi ipak dali. Šta da radim? Znam sebe, sama temp mi neće pasti, oduvijek je tako. Ima li iko iskustva sa lekadolom? Vidim da ovdje pišete da paracetamol smije u trudnoći, pa pretpostavljam da može onda i lekadol jer je to-to. Ijoj, šta me snađe? user posted image

Smeš lekadol sto posto. Ovde ga imam, to što piše da ne smeju trudnice me čudi. Morala bi da gledam u neko uputstvo. Ali mislim da se to ograničavaju jer neke se kljukljaju paracetamolima nenormalno (bio neki slučaj u Engleskoj čini mi se).
Meni rekli ovde ne više od 3 na dan (to ti dođe na 8 sati)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2015 10:16:58   
jess021
Dragic, i ja sam imala grip negde u 7-8 nedelji trudnoce, nisam pila paracetamol dok T ne predje 38, ali nakon toga obavezno moras popiti da ne bi skocila jos vise, iskljucivo cist paracetamol.
Do tad sam se tusirala, masirala alkoholom...
Nemoj da brines, meni je dr rekao da nije to nista strasno.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
26.8.2015 9:56:29   
pipi_coco
Imam gripu i temperaturu, jucer predvece oko 38,9 pa sam je oborila parecetamolom, limunom, cajem, supom i hladnim oblozima, jutros 37,5 stepeni, kosti me bole, leđa rasturaju, zapravo sve me boli i baš sam zabrinuta user posted image user posted image user posted image

Svakako sma sutra kontala posjetiti svoju dr, šta mislite je li ovo alarmantno, da idem odmah danasuser posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
27.8.2015 12:17:13   
Maraj
Pipi vazno da spadne kad uzmes paracetamol. Vidi da se cesce tusiras. Ako mozes da izdrzis do sutra...ako ne zaluti se odma trebalo bi preko reda da te prime user posted image

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
27.8.2015 12:40:23   
jess021
Pipi, i ja sam imala uzasan grip sa nekih 9-10 nedelja trudnoce.
Naravno nije mi bilo svejedno, ali nije bilo nikakvih posledica
Ne smes dozvoliti da ti temp predje 38 stepeni. MM nije spavao tad skoro 48 sati jer me non stop masirao, tuisrao, krompir na noge stavljao i pila sam Panadol. Sredili smo ga za dva danauser posted image
Sto vise caja, limuna....
Bice to sve okuser posted image
Ja nisam isla kod doktora, ali ako osecas da te boli grlo obavezo idi, mozda ce ti trebati antibiotik.


< Poruku je uredio jess021 -- 27.8.2015 12:41:21 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
27.8.2015 21:50:16   
pipi_coco
Hvala vam na odgovorima cure. Danas sam mnogo bolje, nemam više temperature, samo me malo bole mišići i kosti, a i glava je jutros boljela. Mm je kuhao supu, cajeve, cjedo limun do besvjesti i hvala mu na tome user posted image

Bila sam kod svoje dr, sve je dobro.

Ja sam malo prepadnuta trudnica, pa nemojte mi zamjerit' user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
27.8.2015 22:17:16   
jess021
Ma kakvo zameranje zeno, bitno da si ti sad dobrouser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
3.10.2016 23:44:18   
degu
Ja sam zaribala skroz, sva sam zapušena, grlo me boli, sad mi i t skočila na 38 :(

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
3.10.2016 23:48:35   
serpica

IZVORNA PORUKA: degu

Ja sam zaribala skroz, sva sam zapušena, grlo me boli, sad mi i t skočila na 38 :(




Paracetamol,meni je pomagao onaj Panadol plavi sa ubrzanim dejstvom. Zatim iseci limun na kolutove stavi 2,3 velike kasike meda preko tog limuna i dobro izgnjeci da se limun raspadne skoro i naspi caj od nane vruc,prijaceti a i ima vitamina prirodnih.
i lezi ako je to moguceuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
4.10.2016 0:00:36   
degu
Evo sad sam ceo limun iscedila i popila s medom bez razblaživanja, sl put ću sa čajem. stavila sam obloge od rakije na noge, popiću i paracetamol, već se tresem i rumena sam sva. Ne znam jel smem da se inhaliram,sve mislim spustiću sekret na pluća a ne mogu da dišem

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
21.1.2017 17:26:01   
sweetjane
Postovane dame,

Trudnica sam u 9.nedelji trudnoce. U ovo vreme gripa bas se trudim da se cuvam medjutim sinoc nam je dosao komsija da mu nesto pomognemo, i jako je kasljao a njegovo detence je pre nedelju dana imalo virus gripa i jos uvek ima jak kasalj. Jako sam zabrinuta jer mi je temperatura koju inace imam od 37.1, 37.2 danas skocila na 37.3..37.4. Ostale simptome nemam odnosno ne osecam malaksalost, osim onog standardnog trudnickog umora, nemam glavobolju ali imam neku suvocu grla. Za sada sam popila cedjenu pomorandzu i cekam muza da mi donese paracetamol. Sinoc sam inace, videvsi ovog komsiju koliko kaslje odmah presla u drugu prostoriju i ubrzo pojela dva cena belog luka i jedno cetiri mandarine..to mi je bilo pri ruci.
Molim vas da mi napisete da li je neka od vas imala virus gripa u ranoj trudnoci i moze li to proci bez posledica po plod? Jako sam uplasena.
Najlepse hvala svima :)

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
22.1.2017 9:25:26   
krin 40
Pa,generalno gledano,može.Ja često kažem da je to lutija.Budi pozitivna,pozitivno misli.Ja sam od 7-me nedelje imala strahovit suvi kašalj koji je trajao duže od mesec dana.Na kraju je kulminirao tako što sam iskasljala krv.Umirala od straha.Pisala sam o tome u temi kašalj u trudnoći.Proslo je,na kraju sve ok.Prosto,sada je period užasnih virusa.Nema gde da se sakrijemo.Odeš po hleb i sretneš pet bolesnih.Jedi dosta citrusa i meda i trudi se da misliš pozitivno."Šta zračiš to i privlačiš"

< Poruku je uredio krin 40 -- 22.1.2017 9:29:25 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu sweetjane)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
22.1.2017 12:13:16   
branki*
gledaj da se sklanjas od gripoznih i prehladjenih ljudi ,ja sam imalu povecanu temperaturu od 38 sa 5,6 tako nekako u nekom 5.mesecu,pila sam febricet,to mozes.ti nisi prehladjena ,po tvom opisu,sve je ok,ne brini,ali se cuvaj .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
22.1.2017 12:28:55   
sweetjane
Hvala svima. Glavobolja je prisutna ali mi je posle 4 cedjene pomorandze juce temp spala na standardnu 37.1 sto imam i danas.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here