|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
19.8.2017 17:28:42   
Citrin
Ćao svima, ja sam nova na forumu. Meni se temperatura poslednjih 6 dana lagano pa ustalila oko 37,1..37,2
Noću padne na 36,9... 37 C a danju tako varira do 37,4
Na osnovu te temperature sam i otkrila da sam trudna user posted image ... Ćitajući ovde i po drugim forumima, to je normalna stvar u trudnoći- računam imam višak progesterona. Ja sam tek na početku i čak nema poente da idem kod ginekologa, nema šta da vidi sa 3 i po nedelje...
Ali me temperatura smorila jer je tako vruće, a još i ja koja se kuvam u sopstvenoj koži,
pa klima koju palim gasim jer mi ne prija, smrznu mi se stopala...

Muke a tek je počelo user posted image

(odgovor članu sweetjane)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
19.8.2017 17:57:48   
krin 40
Čestitam.Jeste rano za dr.Možeš da se uključiš u trudničke teme😃Da prekratiš vreme do kontrole❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
19.8.2017 18:22:52   
Citrin
user posted image Hvala lepo, definitvno je rano i treba biti i smiren i strpljiv! Baš gledam teme, ima svašta i za svakoga user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
19.8.2017 19:02:24   
krin 40
Da.Imaš i edukativnih tema a možeš da se priključiš chatu trudnica.Ionako su u smanjenom broju.Dosta nas je se porodilouser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
19.8.2017 19:24:59   
vocicana
Dobro dosla Citrin. Bravo za trudnocu.
Mene je trudnoca obelezila sa povisenom telesnom temperaturom.
Neka bude skolska i laka! user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 14:00:59   
Citrin
user posted image Hvala na divnim željama, vocicana - jel tebi baš celu trudnoću tako (ako sam dobro razumela)?
U suštini- čekam da prodje ovo vreme kad bi trebalo da dobijem pa da malo odahnem jer sam rano saznala za trudnoću (još mi tehnički ne kasni...). Računam da je ta temp tu zbog zaštite...pa još 7 dana i odahnuću.
Jedino mi je smor što planiram da nastavim umereno vežbanje a temperatura tela se lako onda dobaci ka 38 i dalje, a to me brine.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 14:08:26   
emicaa
Citrin,dobro nam dosla i zelim ti laku trudnocu.Ja nisam bas iskusna sto se tice temperature u trudnoci ali ima sigurno ko zna vise o tome.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 14:13:40   
Citrin
user posted image hvala, hvala! Drago mi je da imam priliku čuti razna iskustva- lakše je tako jer moje drugarice trudnice nisu imale temp sem jedne koja je imala kratko.
Nadam se i ja! Malo ledja smaraju...progesteron marinada čini svoje user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 15:21:32   
Sanjica26 RR
Citrin ako nisi uradila test mogla bi da ga odradis da bi bila 100posto sigurna. Dobrodosla na Ringeraju. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 15:31:25   
Citrin
user posted image Odradila sam test-Viola test oset_ljiv već na 5 UI/L beta hCG ...i bile su user posted image ... a onda i betu iz krvi, i bila je 25, tako da sad čekam sl.nedelje da odem na neki mini UZ privatno (ako išta može da vidi u 4 i po nedelje) pre povratka za BG i odlaska kod mog gin. Za sad sam još oprezna dok UZ ne potvrdi. No, ovo sa temperaturom nije moglo da čeka UZ i super je što sad znam da je to ipak normalno.

< Poruku je uredio Citrin -- 20.8.2017 15:32:11 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 17:35:34   
Maslacak15
povisena bazalna temperatura u trudnoci je posledica progesterona. Individualno jeste koliki je efekat, nekim zenama je bazalna prosto niza, ali je kod svih zena prisutna pojava. Drugarice koje kazu da nisu imale, prosto nisu merile ni obracale paznju. Ali isto tako nebi trebalo da dolazi do "temperature" koja se klinicki smatra temperaturom.
Ne znam kako si merila, ali bazalna se obicno meri oralno i tako je normalno da temperatura u ranoj trudnoci dostize i 37,5. Ispod pazuha licno smatram da je 38 malo previse, tj da je moguce da su prisutni i drugi uzrocnici tako visoke temperature. Na ultrazvuku se nista ne vidi dok je beta HCG ispod hiljadu. A i kad se vidi, vidi se tackica. Najbolje je cekati dve nedelje do prvog ultrazvuka. Cestitam ti na trudnoci i zelim bezbriznih devet meseci.

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 20:08:21   
Citrin
user posted image Maslačak- jeste! Moguće je da nisu obraćale pažnju ali mi je svaka rekla da ili imam virus ili sunčanicu a ne trudnoću user posted image .
Merila sam oralno...
Hvala na iscrpnom odgovoru! user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 20:24:55   
Maslacak15
e pa onda je sve po Jusu sto bi rekliuser posted image A drugaricama reci: porucila Maslacak da nemaju pojmauser posted image

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
20.8.2017 20:30:01   
Citrin
user posted image user posted image user posted image
Moraću... nije mi bilo svejedno, od tih uveravanja!

Samo da bude školski do zdrave bebe! To je najvažnije!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:03:50   
Alexx97
Drage moje, polako izlazim iz seste nedelje trudnoce. Izgubila sam miris i ukus i imam povremene bolove u stomaku koji su normalni. Medjutim, kada sam usla u sestu nedelju dobila sam temperaturu 37,3 i ne menja se. Konstantno sam umorna i iscrpljena. Brine me ova temperatura i ne znam sta da radim, da li se javiti ginekologu ili sacekati? U utorak imam prvi ultrazvuk, da li da sacekam do onda pa da vidim sa doktoroom kako i sta ili da odmah odem kod lekara? Cudno mi je sto se ne menja ni danju ni nocu, konstantno je 37,3.

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:07:08   
mama Jo
Koliko tacno dana imas temperaturu? Ja bih se javila ginekologu vec. Mislim ako ti nije jos toliko strasno da i sutra izdrzis kad vec kazes da immas u ponedeljak zakazano.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Alexx97)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:10:02   
Alexx97
Od ponedeljka, 20.07 , to je vec 5 dana. U utorak mi je zakazano. Bas sam sabrinuta, ne znam sta da radim, sta je pametno.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:12:16   
mama Jo
Verujem da si zabrinuta ali nemoj paniciti, nemas nista od toga. Ja bih se sutra vec javila, ako mozes svom ginekologu s obzirom da je nedelja pa da se posavetujes sa njim sta da radis dalje, ili se javi u dezurnu Covid ambulantu za trudnice

< Poruku je uredio mama Jo -- 25.7.2020 23:26:17 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Alexx97)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:17:42   
Alexx97
Sta ce mi Covid ambulanta, pa nemam koronu nego sam trudna, normalno je izgubiti culo mirisa i ukusa u trudnoci, koja crna korona.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:22:26   
Mirko Svirko
Alexxx, zasto se nisi juce javila dr?S'' obzirom na to da si trudnica i da je rana trudnoca u pitanju, mozda je najbolje da pozoves Covid ambulantu u svom mestu i da se raspitas.Plus imas temperaturu i izgubila si culo mirisa i ukusa. Nije za paniku. Ali, najbolje bi bilo da se javis ako je moguce sutra. Nemoj da panicis. Od panike nemas nista. Javi sta si uradila.

(odgovor članu Alexx97)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:23:48   
flamingos
Moj predlog-ne čekaj,odi privatno.Opet,ti najbolje znas.Verujem da brineš.Ni ne misli o koroni.Pročitah šta si napisala.Čuvaj se.Javi šta ti je dr.rekao.Imaš li i dalje temperaturu?Smeš li nesto da popijes?Nadam se ds će uskort o sve da bude ok.Uz tebe sam❤


(odgovor članu Alexx97)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:24:28   
Mirko Svirko
Alexxx, jel ti ovo prva trudnoca?

Pa na sta onda sumnjas?Opjsala si takve simptome da smo zato u tom pravcu pisale.

(odgovor članu Alexx97)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:24:46   
physio70
Ne znam odakle ti to da je normalno izgubiti culo mirisa i ukusa u trudnoci. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:25:15   
mama Jo
Pa bas zato sto si trudna i imas te simptome. Najbolje je prvo kod ginekologa, 5 dana da imas temperaturu je dugo.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.7.2020 23:27:56   
Sanjica26 RR
Slazem se sa zenama. Dugo imas temperaturu. Otidi odmah sutra kod nekog dezurnog dr. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here