|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
11.11.2009 11:13:54   
Lilly*
Eugenijin sin ima 5 meseci, pa im je dr preporučio

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bolan rast zubica
11.11.2009 20:45:41   
Anoniman
Sad nesto citam i pise sa spoljasnje strane se crvene zubi, a gore se bijele? Dje sta dodje? Tamo gdje se bijele je predpostavljam gdje dodje vrh zuba, ali ovo sa strane me buni? Jel to dodje ispod zubica? 

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bolan rast zubica
11.11.2009 20:57:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Sad nesto citam i pise sa spoljasnje strane se crvene zubi, a gore se bijele? Dje sta dodje? Tamo gdje se bijele je predpostavljam gdje dodje vrh zuba, ali ovo sa strane me buni? Jel to dodje ispod zubica? 


Sa spoljasnje strane, kad podignes gornju usnu, i pogledas desni, tu se crveni, a tu gde izbijja zubic, tu se beliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bolan rast zubica
11.11.2009 21:00:21   
Anoniman
Jel to vazi i za donju vilicu? Razmaknem usnu i to sa strane mu je oteceno i crveno, a gore se bijeli. jel to to? Inace je lud totalno, bali, svakih 10 min mijenjamo balavice, to je potok iz usta. Joj ako ovako nastavi, poludicemo, samo bi da se seta po kuci, to ga jedino smiruje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bolan rast zubica
11.11.2009 21:03:18   
Anoniman
Da, i za donju isto tako, moze i ceo taj deo vilice gde raste zub da se zacrveni...a jel mu mazes neki gel, da ga manje boli? Vecini to pomaze, doduse, nama nije, ali kazu da su dobri kalgel i gengigel, da deci bas pomazu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bolan rast zubica
11.11.2009 21:22:40   
magde
meni su rekli da bedoksin pomaze za smirenje da i mirno spava i beba pa iVI naravno al samo pola pilula mislim nije mi reko ko bilo nego moj pedijatar

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 16:27:40   
Anoniman
Vec dva dana David ima temperaturu do 39. Ni Paracetamol ne pomaze, spusti temperaturu na 37.5. Mislili smo da je neki virus, ali nikakvih rugih simptoma nije bilo sem vatre.
Od ranog jutra se vucemo po DZ, nece niko da nas primi jer je jebuser posted image izabrani doktor primio 30 pacijenata, i nece vise nikoga. Rekli su nam a cekamo do kraja smjene, jer mozda i primi bebu koja 2 dana gori od temparature. Smucio mi se zivot, jer svi su se gurali preko reda, i da napomenem da su to sve bila starija djeca, i niko da nas pusti, a vide kako se mucimo cijelo jutro. Na kraju smo otisli kuci, David i dalje vristi, place nece da jede. Jeb*li ih izabrani dr. Samo jedan privatni pedijatar ima u gradu koji nije htjeo da nas primi- duga prica. na kraju, mama zamolila jedu dr pedijatra koju poznaje privatno, koja radi sa adolescentima, da nas primi. I mi opet u DZ, svi bleje u nas kao da smo sa Marsa. I sta je? Bolan rast zubica- KOJI DR INACE NE PRIZNAJU, DA TEMPER. NE MOZE BITI OD TOGA. E PA MOZE! Rekla nam je da moze temparat. trajati i do 10 dana.

Je li neko imao slican problem?
Ja napravih digresiju sa ovim o DZ, ali morala sam se ispraznitiuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Diabla -- 23.11.2009 16:28:19 >

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:20:45   
Anoniman
Anyone???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:31:51   
Lilly*
Temperatura se može pojaviti zbog rasta zubića user posted image Daj mu brufen, on je jači i spustiće mu t, pa onda sledeći put paracetamol, tako naizmenično, a uveče pre spavanja najbolje Brufen, jer je uveče t tela najviša. Stavljaj mu i obloge da mu skineš t. Za zubiće nema baš puno šta da uradiš. Malo mu masiraj, daj mu da grize one žvaćkalice i to je to user posted image
A to za izabranog dr, i ja sam milion puta izludela od toga user posted image

< Poruku je uredio lilly.79 -- 23.11.2009 20:32:51 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:34:53   
Anoniman
Draga, imala sam ja. Nedelju dana, do 39, mislili su da je neki virus, ali nije isto imao nikakve simptome osim temperature. Tusiranje, cim temp krene da raste, vodom koja je temp kao tvoja koza, i sto duze izdrzi. Mazenje, pazenje...paracetamol...i nema tu nekog posebnog leka.
E, ako slucajno krene da povraca skuvaj 2 decilitra nekog caja koji mu dajes (preporucuje se od nane jer smiruje stomak, ali ne znam za Davida posto je malecki), stavi u frizider i daj mu po kasicicu svakih pet minuta, ali da bude jako hladno, i to ce ga smiriti ako bude povracao.
Za temperaturu, ti nazalost ne mogu puno pomoci, osim da ti posaljem jedan veliki user posted image , i drzi se, proci ce, nije nista strasno (kad gledam iz ove perspektive, ali znam kako ti je).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:35:27   
Anoniman
Lilly, sme brufen ispod 6 meseci?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:36:12   
Anoniman
Lillyuser posted image Uvijek si tu kad mi treba savjet, pocevsi od trudnoce pa nadalje, i zato ti evo jedno velikouser posted image
Uf, padam od umora. Sve to radim. Tek smo danas uzeli Brufen, onaj Paracetamol ne valja nista. Nisam imala pojma da temp, moze biti 39 od zubica, kad glupi dr ne priznaju to. Sad me samo boili srce sto sam ga vodila medju svom onom bolesnom djecom, koja kaslju, krljaju, a on je prakticki zdrav. jaoooo, poludicu.user posted image

IZVORNA PORUKA: lilly.79

Temperatura se može pojaviti zbog rasta zubića user posted image Daj mu brufen, on je jači i spustiće mu t, pa onda sledeći put paracetamol, tako naizmenično, a uveče pre spavanja najbolje Brufen, jer je uveče t tela najviša. Stavljaj mu i obloge da mu skineš t. Za zubiće nema baš puno šta da uradiš. Malo mu masiraj, daj mu da grize one žvaćkalice i to je to user posted image
A to za izabranog dr, i ja sam milion puta izludela od toga user posted image


< Poruku je uredio Diabla -- 23.11.2009 20:37:31 >

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:39:46   
Anoniman
Nedjo i za tebe isto kao za Lilly user posted image
Rekla nam je dr da uzmemo Brufen, jer on moze od 7 kg, on ima 9 kg i skoro 6 mjeseci.
Zar ce i povracati? Jojuser posted image

IZVORNA PORUKA: Nedja

Draga, imala sam ja. Nedelju dana, do 39, mislili su da je neki virus, ali nije isto imao nikakve simptome osim temperature. Tusiranje, cim temp krene da raste, vodom koja je temp kao tvoja koza, i sto duze izdrzi. Mazenje, pazenje...paracetamol...i nema tu nekog posebnog leka.
E, ako slucajno krene da povraca skuvaj 2 decilitra nekog caja koji mu dajes (preporucuje se od nane jer smiruje stomak, ali ne znam za Davida posto je malecki), stavi u frizider i daj mu po kasicicu svakih pet minuta, ali da bude jako hladno, i to ce ga smiriti ako bude povracao.
Za temperaturu, ti nazalost ne mogu puno pomoci, osim da ti posaljem jedan veliki user posted image , i drzi se, proci ce, nije nista strasno (kad gledam iz ove perspektive, ali znam kako ti je).



< Poruku je uredio Diabla -- 23.11.2009 20:40:50 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:42:29   
Anoniman
Ne mora da povraca draga, naravno da ne mora, samo da znas da se moze i to desiti, i sta su meni preporucili kad se nama to desilo. Nesa je povrati samo dva puta, valjda su ga toliko iritirali zubici da nista nije lepo zvakao nego je gutao, a ja to nisam primetila na vremeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:43:50   
Anoniman
Pa znaci li sve ovo da ce posle ove muke izbiti zubici, ili moze da stane pa opet?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 20:44:53   
Anoniman
Verovatno ce izaci, Nesi su posle te temperature izbile dve cetvorke u istom danu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:33:12   
Lilly*
Diabla, zato smo tu da pomažemo jedne drugima user posted image Drži se, proći će sve to user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:37:37   
magde
DIABLA ja sam ponaked davala bedoksin to joj je smirujelo bolove i to samo pola to je sasvim ok da mu das(SORY ako ne sam ti napisala pravilno ipak sam Makedonku)user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:42:50   
Lilly*
Magde, samo ti piši, sve te mi razumemo user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:45:43   
magde
pa LILLY ja se zaista trudim kako mi ide jel super a?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:53:44   
Anoniman
Magde super ti ide, bolje pricas srpski nego mi makedonskiuser posted image user posted image

Sto se tice rasta zubica tu smo mi sa starijim sinom prosli kao bosi po trnju. Sa svakim zubom smo vodili malog kod pedijatra jer bi mu pao imunitet i on se prehladio, a posto ima osetljiva pluca, njemu se sve to spustalo i dobio bi bronhitis! Nije od zuba dobijao bronhitis, da se razumemo, vec od cele te situacije. I tako svaki put. Sreca je sto su njemu rasla po cetiri zuba odjednom, pa je do drugog rodjendana imao vec sve zubeuser posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:54:53   
SUPER MAMA
Citam vase postove i stvarno mi je zao sto vasa deca to prolaze.Kod mene monika bez temperatura proliva i sl. je do sada izasla 6 zubica.Malo je samo nervoznija kada treba da probije i malo place i to je to.
Mozda zvuci glupo ali Monikina doktorka mi je rekla da temperatu se javlja jeste zbog upala desni jer je inficiran a inficira se radi prljavih prstica i rekla mi je da puno pazim da je nediraju za rukice jer kao i svaka beba  malo dete stavljaju prstice u usta ili zbog prljavih igracaka i upali se desni zbog i eto ti temperatura.A takodze i proliv javlja se zbog infekcije ali creva ona necistoca inficira ne samo desni nego i crevnu floru i zbog toga dolazi do proliva.Nezelim da pametnujem nemojte me svatiti pogresno ali gledajte da nediraju drugi ljudi bebine rukice ma koliko se ljudi ljutili jer stvarno to stvara kasnije probleme.


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:55:18   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: magde

pa LILLY ja se zaista trudim kako mi ide jel super a?

Odlično user posted image user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 21:56:26   
Dora
IZVORNA PORUKA: Diabla

Pa znaci li sve ovo da ce posle ove muke izbiti zubici, ili moze da stane pa opet?


Mojima su dugo izbijali zubići i jako smo se mučili, ali sam im ja ponekad, posebno noću kad beba ne može da spava, davala Febricet protiv bolova i odmah bude bolje...
Febricet ima delovanje 6 sati i ne škodi davati ponekad kad bebu baš boli, manje je strašno ako na neki način ublažimo bol, bar se naspavauser posted image Teško mi je i kad se setim toga... I da, STANE PA POSLE PAR DANA OPET, I TAKO MESECIMA DOK NAJZAD NE IZBIJU! Ali, nije kod sve dece isto, kod moje je bilo baš gadno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bolan rast zubica
23.11.2009 22:34:24   
Boyanna
kod nas je situacija takva da Jovana već tri nedelje se budi na svakih sat vremena, dobije cuclu ili čaj i nastavlja da spava i tako u krug , ne mogu da gledam koliko mi se nekada spava.
Ništa se u ustima ne nazire da će zubi, a nemam pojma šta bi drugo moglo biti .
Evo upravo sam joj namazala belo vino da probamo, čitajući vas,
takođe smo koristili Calgel i kratkotrajno pomaže, a meni treba nešto da sastavimo noć a da ne budu lekovi :(
gde mogu u Novom Sadu da se kupe te homeopatske kapi ?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here