|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
25.12.2009 11:02:27   
Rivana
moj luka dva puta jeo cokolino i povratio ga oba puta nisam mu vise davala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
25.12.2009 11:03:58   
NONA79
bilo je par pokušaja, ali su se završili velikim gađenjemuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
25.12.2009 12:21:02   
mamanp
Moji i nisu bili bas odusevljeni, ali mi nikad duze od dva-tri dana nije stajala kutija otvorena. U nedostatku kolaca u frizideru dobar je i keksolino. user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
25.12.2009 17:42:13   
Dora
Ja sam davala deci od 6. meseca za večeru i to Rižolino, baš pred spavanje. Duže su spavali noću jer ta riža je dobra za tako male i zasiti ih više nego mleko. Nisam davala dva puta na dan, samo jednom. Kasnije preko dana kašica: od voća za doručak, od povrća za ručak i ...lino za večeru.
Naravno, uz sve to dojenje obavezno, posle obroka!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
25.12.2009 17:51:15   
Anitaaa
Moj mali jede onaj frutolino i to ne svaki dan.YRecimo svaki treći  popodne.On to voli ali ja više volim za užinicu da mu dam voće ili Milupine kašice

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
25.12.2009 20:24:52   
oliveradj
U mleko pred spavanje stavim joj malo karmelina voli ga, a i drži je celu noć, preko dana kad ide da spava uglavnom čisto kad je sa mnom. Najviše voli karamelino.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
27.12.2009 13:01:52   
Didy
Nama je prva dohrana bila Milupina kaša od pirinča sa 4 meseca, već sam pisala o tome, i na tome smo se učili da jedemo ceo jedan mesec. Znači umesto jednog obroka (u podne), davala sam mu to. Ja sam njega dojila i dohranjivala, pa mi je to bilo kao malo gušće ad mleko. Super je prihvatio i obožavao je. Posle sam mu dala Milupine kukuruz-riža, a od 6. meseca Milupine 7 corns. One se prave sa mlekom, a ja sam ih pravila sa adaptiranim, jer sam mu kravlje dala tek sa nekih 10-11 meseci, ne sećam se tačno. Mislim da su one jako hranljive i obogaćene su gvožđem, a bebini depoi gvožđa se prazne posle 6. meseca, pa ih treba "dopuniti". Ponekad sam u ovo dodavala bananu ili jabuku, a kasnije i drugo voće i obožavao je. Često nam je bila večera Milupine pahuljice i banana. Nije imao problema i nije se budio.
Rižolino sam mu nedavno počela davati. U njemu nema šećera, dok u svim ostalim lino proizvodima ima i to baš dosta. Rižolino mu dodam u voće da ga malo zgusne. Npr. izgnječim voće, prelijem jogurtom i dodam kašiku-dve rižolina. Inače, ja sam jogurt uvela od 7. meseca, tako je pisalo u knjizi po kojoj sam ja uvodila hranu. Nemoj jogurt u te kašice dodavati, zaista jeuser posted image .
Čokolino ja obožavam i Stefan je nedavno došao do mene dok sam jela i tražio je, pa sam mu dala da proba. Dopalo mu se (verovatno zato što je slatko, a ja mu ništa ne šećerim i vrlo retko dobije nešto zaslađeno da pojede).
Od 8. meseca sam mu davala one pahuljice iz zdrave hrane (raž, ječam, ovas), jer sam i taj recept pronašla u kuvaru za bebe. Potopim ih u mleko ili u sok od narandže (posle 9. meseca) i izblendiram, pa ponekad u to dodam malo Milupe ili rižolina od nedavno, a nekoliko puta sam probala i čokolino, ponekad pomešam i voće u sve to. Obožava sve varijacije na tu temu. Nekad mu dam za doručak, ponekad i za večeru. Recimo da mu sad to dajem 2 puta nedeljno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
27.12.2009 13:25:00   
gina
Stariji sin nije hteo ni da proba ništa od Lino proizvoda. Nije voleo ni plazmu ni griz. Počeo je da jede griz i plazmu i mleko, da zasladi, kad je napunio 5 godina user posted image , valjda je video od nekog.
Maša i Lena jedu Lino proizvode uglavnom za doručak, mada su sada sa devet meseci počele da ga ih izbegavaju od kako su ostetile druge ukuse, sir, kiselo mleko, jogurt, hleb...
Frutolino im ponekad ubacim u voćnu kašicu čisto da ne bude jako retka.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Lino proizvodi (keksolino, čokolino, voćo...
27.12.2009 13:50:23   
SUPER MAMA
Ni meni Monika nije htela nijedan Lino proizvod.Niti Milupn niti Baby King.Kako proba tako povraca u mlaz.Sto je najgore ceo dan je tako kad je probavala neke od ovih proizvoda.I posle 4-5 puta odustala sam.Ali zato ja sam pojela posto je ostalouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
12.3.2010 9:56:09   
NadaR
Ranije sam davala Milosu keksolino za veceru,otprilike svaki drugi-treci dan !
Super je spavao od toga!
Onda je poceo da odbija! Probali smo jos i cokolino i frutolino ali mu se ni jedno nije dopalo!

< Poruku je uredio Alexx RR -- 3.8.2010 15:11:36 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
3.8.2010 15:14:00   
*Alexx*
Dižem temu. Ovde nije reč samo o Lino proizvodima, već o žitaricama generalno, pa sam dodala u naslov.
Andrej je iz cuga prihvatio Milupu. Prvo smo davali one koje već sadrže mleko u sebi. Kad je prešao na AD mleko, onda smo kupovali (i još uvek kupujemo) one koje se prave sa mlekom.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
3.8.2010 16:32:28   
gagana83
Gotovo sam sigurna da negde ima jos jedna tema o zitaricama.Probacu da je nadjem.


Evo je KLIK


< Poruku je uredio gagana83 -- 3.8.2010 16:33:53 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
24.3.2011 23:07:53   
Anoniman
Cure , koliko tog Rižolina ili čega god beba treba (sme) da popije - pojede prvi put ? Miućka li se sa vodom ili AD - mlekom ? Gde se kupuje ?

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
24.3.2011 23:11:00   
Iwana87
bubo to ima gluten i ne ide u prvu hranuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
24.3.2011 23:15:46   
New Mom
Rižolino NEMA gluten, to su čiste pirinačne pahuljice, idu sa mlekom (majčino ili AD), izbor su za prvu hranu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
24.3.2011 23:19:39   
Iwana87
sory ondauser posted image ja mislila da sve imaju gluten,nisam nesto ni koristila do skora

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
24.3.2011 23:20:58   
New Mom
Gluten imaju frutolino, čokolino, grisolino i keksolino (što se tiče Lino proizvoda).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
24.3.2011 23:27:51   
Jele

IZVORNA PORUKA: New Mom

Rižolino NEMA gluten, to su čiste pirinačne pahuljice, idu sa mlekom (majčino ili AD), izbor su za prvu hranu.


Ja sam Urošu spremala Čokolino, itd sa mojim mlekom, skroz je drugačije nego sa kravljim recimo, teško se dobije željena gustina, tako da sipaš mnogo više same smese, on se baš ugojio...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
25.3.2011 11:05:17   
Dora
Pre nego što sam počela da dajem detetu uopšte mlečne proizvode, moj izbor je bila Milupa ili nestle, humana (za decu od 4 meseca) zbog toga što je u njima sadržano AD mleko i priprema se sa vodom. Negde oko 8 meseca sam uvela Lino i još uvek to koristimo za večeru. Pravim sa mlekom od 3,5 %mm. Ponekad za večeru skuvam griz, ponekad mleveni keks sa mlekom...ali pošto mi je uveče obično gužva retko kad imam vremena i živaca da kuvam griz pa onda da ga hladim...ona već podivlja...pa zato nam je Lino spas.
Inače, izašao je novi čokolino sa muslijem. Super je!!!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
25.3.2011 11:06:34   
Dora
Da napomenem, ja sam još od detinjstva veliki fan Lina, tako da još uvek zajedno sa bebom večeram čokolino user posted image user posted image user posted image ...jedna kutija nam traje 2, najviše 3 dana user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
25.3.2011 12:05:09   
New Mom
IZVORNA PORUKA: New Mom

Gluten imaju frutolino, čokolino, grisolino i keksolino (što se tiče Lino proizvoda).

I medolino (to još ne koristimo, pa sam zaboravila).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
31.7.2015 12:01:46   
branki*
Ja juce dadoh boki frutolino za veceru.pojela je.tek posle skontah da sadrzi gluten,a gluten sam planirala tek posle 7 meseci.nije joj nista bilo,ali dam ja bila ljuta na sebe.zdravo za gotovo sam ufiksirala da je frutolino bez glutena,ver sam povucena jer se pravi sa vodom,pa sam nesto umislila.posle citam i vidim da ima psen.griz.mogla sam tamo da se zenem oko neceg mnogo bitnijeg,mislim nije strasno,ona vec ima 6 i po meseci,ali opet,trebalo je da budem detaljnija.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
5.8.2015 0:40:28   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: branki RR

Ja juce dadoh boki frutolino za veceru.pojela je.tek posle skontah da sadrzi gluten,a gluten sam planirala tek posle 7 meseci.nije joj nista bilo,ali dam ja bila ljuta na sebe.zdravo za gotovo sam ufiksirala da je frutolino bez glutena,ver sam povucena jer se pravi sa vodom,pa sam nesto umislila.posle citam i vidim da ima psen.griz.mogla sam tamo da se zenem oko neceg mnogo bitnijeg,mislim nije strasno,ona vec ima 6 i po meseci,ali opet,trebalo je da budem detaljnija.

Boko bez frke, sad su opet promijenili ta pravila što se tiče glutena user posted image . Pisala sam u temi o čvrstoj hrani. Nama je dr rekla da počnemo da unosimo po mrvicu hleba, dvopeka već sada sa 5 mjeseci...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
5.8.2015 12:33:37   
Modessty
Branki bre pa ona je već velika cura! ne sekiraj se! user posted image

Jao moji obožavaju čokolino. Voleli su i one druge lino. Ja planiram da na more ponesem tonu čokolina i neki od onih rižolino i slično koji se prave sa vodom - za slučaj da nemam mleko pri ruci user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Žitarice - Lino proizvodi (keksolino, čok...
5.8.2015 12:54:46   
wivern
Branki bez brige, tako sam i ja M dala. Samo prati da li ce odreagovati. Pa evo mislim da je Kata uvela plazmu od 4-og meseca..
Maksa obozava frutolino, obozava.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here