RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Crvenkapa85 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (21.1.2011 10:21:58)

ja sam maji prvo dala bundevu,jer iskreno nisam ljubitelj tikvica......ne volim ih pa to ti je,a ni ona nije htela da ih jede....




majathegreat -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (21.1.2011 10:22:52)

Eee, a jel isti ukus kao i narandžasta?




gagana83 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (21.1.2011 10:24:08)

Ma isti im je ukus.




majathegreat -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (21.1.2011 10:25:23)

Hvala na informaciji, pojma nisam imala. Onda ću da kažem svekrvi da mi šalje, jer ih Maša obožava i svuda je trpamo.




dunja RR -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (8.2.2015 19:45:09)


IZVORNA PORUKA: Verus

Mesala sam budnevu (narandzastu) sa bananom za rucak i obozava!


I S isto voli bundevu sa bananom, nekada dodamo i jabuku i krušku. Bundeva nam je jedan od favorita, baš, baš je voli [sm=smiley20.gif]




Azra_ -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 0:16:29)

Moj je isto obožavao onu kašicu muskatne tikve-kupovali smo je. Jedno vreme, čim neće da pojede nešto, samo mu stavim tu jednu teglicu i smaže. Mi smo malkice preterali, pa je bio malo dobio žućkastu-narandžastu boju lica, ali dr skrenula pažnju, jedno 10ak dana je nismo jeli i sve bilo ok. Nisam je davala nikada uz slatko, uglavnom sam je mešala uz povrće. Voće je svo jeo, a povrće smo malo modifikovali ovakvim ukusima. I danas kada napravim pitu od bundeve sav ciči od sreće! Ljubav iz bebećih dana.[sm=smiley1.gif]




mika79 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 9:47:45)

Danas počinjem sa uvođenjem bundeve, planiram da mu dam kuvanu bundevu sa krompirom, nadam se da će jesti. Sa čim ste još kombinovale bundevu u slanim kašicama? Ako neko zna koliko može da stoji bundeva iseckana na kocke u frižideru?




mama krava -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 9:56:47)

Nemoj bundevu sa krompirom, nema potrebe da je mesas sa skrobom, jer je ona već slatka I mekana. Daj je samu, sigurno će je jesti.

Moj veliki I dan danas najviše voli kombinaciju amaranth, bundeva I cvekla!




mika79 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 10:14:33)

mama krava [sm=smiley31.gif] nadam se da će mu se svideti.




mama krava -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 10:16:36)

Ma, naravno, bebe OBOŽAVAJU bundevu!




dunja RR -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 11:55:21)


IZVORNA PORUKA: Azra_
Nisam je davala nikada uz slatko, uglavnom sam je mešala uz povrće. Voće je svo jeo, a povrće smo malo modifikovali ovakvim ukusima.


A jel mogu bundevu i meso, ili bundevu i šargarepu, jer mi te slane kašice slabije jede?
Do sada smo bundevu sao sa voćkicama, doduše i skoro smo je uveli, a trebala sam ranije, nisam znala da će mu se ovoliko dopasti.




Modessty -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 11:57:25)

Moja deca su volela bundevu! Sva deca oko mene su volela bundevu. Kasnije kad porastu krenu da se izmišljaju pa je kao neće, ali dok su mali obožavaju je!
Dunja mnogo je lepa u kombinaciji sa piletinom




mama krava -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 12:00:51)

Naravno, možeš sa mesom!

Ja izbegavam, tj nikada ne dajem šargarepu sa bundevom... Kao narandžasto I narandžasto ne dajem[sm=smiley29.gif],
alo možeš sa svim povrćem. Ovaj moj voli sa brokolijem isto I komoračem....




dunja RR -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 12:05:09)


Superiška, onda ću sa mesom, hvala vam!




gagana83 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 21:15:29)

I ja sam davala bundevu sa mesom, tako je uvek bolje jela, mada ja sam iz ocaja davala i sljivu sa mesom [sm=smiley36.gif] jer slane kasice bas i nije volela




dunja RR -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (10.2.2015 23:19:33)


IZVORNA PORUKA: gagana83

I ja sam davala bundevu sa mesom, tako je uvek bolje jela, mada ja sam iz ocaja davala i sljivu sa mesom [sm=smiley36.gif] jer slane kasice bas i nije volela


Već vidim sebe da ovo spremam [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (4.3.2015 19:28:22)

Moji klinci su obozavali bundevu,bilo pecenu ili kuvanu, a nekad sam im i uzimala onu kupovnu od muskantne tikve. najvise su voleli kombinaciju sa palentom u kasici ! a bundeva moze sa svacim..
evo ovih dana i moja treca bebica pocinje sa njom ,jedva cekam ! [sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (17.8.2015 12:07:06)

Taman sam zinula da pitam jel imaju neke slane kašice (a da nije sa krompirom) od tikve. Znači može sa mesom.

Sreća pa tema nema sto strana [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (17.8.2015 13:17:28)

Trco, ja tikvu stavljam i u slane i u slatke kašice, kao i bundevu. Juče sam mu za užinu dala tikvu što mi naša Dijanče poslala (pečena u rerni) i bananu sa cimetom.




mila83 -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (19.8.2015 19:41:03)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Trco, ja tikvu stavljam i u slane i u slatke kašice, kao i bundevu. Juče sam mu za užinu dala tikvu što mi naša Dijanče poslala (pečena u rerni) i bananu sa cimetom.


Njami,njami,odlicna kombinacija ! [sm=smiley1.gif]




World -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (19.8.2015 23:54:17)

pih, samo ova moja djeca ne vole bundevu... a ja je obozavam.. sigurno su to povukli na tatu...




Maraj -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (23.3.2016 12:41:06)

Moj L obozava bundevu a tek 3.dan je jede. Dajem mu je ujutru sa jabukom. Slisti sve.
e sad sa cime jos da je kombinujem? Planirala sam sa krompirom , al vidim gore mk pisala da se ne kombinuje bundeva i krompir. Zasto?




Sanjalicaaa -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (23.3.2016 12:55:49)

Ja sam bundevu uglavnom mesava sa svim vocem.
Imam neki Kuvar za bebe, koji je izdao Vodic za roditelje, i tu navode da je najbolji mix krompir+blitva+bundeva+piltina. I pirinac+bundeva+teletina.




jocajaca -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (23.3.2016 14:53:45)

Ma ja sam bundevu pripremala svakako, odnosno ja sam pripremala muskatnu tikvicu, hokaido tikvicu I budimku ali mislim da je to sve bundeva. kuhala sam je sa prosom, sa mesom... do duše nisam sa krompirom zato što mi nekako ne ide. Pravila sam od nje čorbu dodam malo luka I izmiksam. Pripremala sam je kao desert sa voćem, pekla u rerni I davala onako samu. Ja obožavam bundevu pa onda mi je lijepa svakako pa sam I djeci tako gurala.
A ove male tikvice sam kuhala I spremala samo u slanim kombinacijama.




Maraj -> RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku (23.3.2016 22:33:34)

Ja sam bundevu do sad davala samo sa jabukom. Bas je lepo pojede.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>