RE: Pretrage i hormonska terapija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (12.12.2009 15:45:29)

vidi sa tvojom dr, pitaj je za to, ako imas uput mozes da radis u drzavnoj ustanovi..




dr boba -> RE: Pretrage i hormonska terapija (12.12.2009 16:33:37)


IZVORNA PORUKA: gaga 78

bila sam  ma klinici 3 dana tamo su mi uradili hormone a doktorka spremovic je to vodila. njeno misljenje je da urdim bris kod svog doktora,nemogu da procitam u uputu sta se trazi. pa ako je bris u redu onda da uradi laparoskopiju . Ni ona sama nije sigurna sta se dogadja samnom.Nadam se da cu uspeti da bar jedno dete rodim a zelja mi je da imam 3.
zivot je pun iznenadjenja .........



Pa onda uradi tako gaga. Trebaju ti brisevi(vaginalni, cervikalni, na chlamidiju, mikoplazmu i uraplazmu). PAPA, kolposkopski nalaz, kompletna krvna slika, pregled urina i krvna grupa... Mislim da je to sve, ali ti proveri. Zanima me sta su ti rekli, da li je 4 meseca dovoljno da se hormoni, jajnici i materica vrate u normalu, nakon te terapije? Gde si operisana, ko ti je tada ordinirao svu tu terapiju?
Drago mi je da imas volje, tako i treba, i bice bebica, pa i tri, sto da ne! Bas me je zainteresovao tvoj slucaj i nekako verujem da ce na kraju sve biti dobro![sm=rozica.gif]




mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 20:35:30)

Jel moze neko da mi protumaci malo moj rezultat?
Uradila sam progesteron 20. dan, malcice sam poranila jer mi je 21. bio nedelja i
vrednost je 8.9 a vrednosti lut faze su 1.7-27ng/ml.
Jel ovo mnogo malo, doktor kaze da nije ali ja ne znam?
Upomoccccc....




gaga 78 -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 20:37:07)

pozdrav svima drage moje!!!
a barocito vama dr boba!!
operacija je radjena u krusevackoj bolnici, a radio ju je dr.ginic,ginekolog bar tako pise. 1 asistent dr.petrovic. dr.miladinovic. 2 asistent dr.kitanovic.
kao sto vidite imena nema tako da ni sama nemogu da povatam konce.
nadam se i sama i verujem da ce sve ispasti dobro na kraju.!!!

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image]




gaga 78 -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 20:40:37)

joj rado bi vam protumacila ali slabo poznajem tu matematiku
mada bi rekla da nije malo !





mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 20:44:11)

Joj, nadam se,
hvala ti u svakom slucaju...




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 20:53:24)

IZVORNA PORUKA: mamce

Jel moze neko da mi protumaci malo moj rezultat?
Uradila sam progesteron 20. dan, malcice sam poranila jer mi je 21. bio nedelja i
vrednost je 8.9 a vrednosti lut faze su 1.7-27ng/ml.
Jel ovo mnogo malo, doktor kaze da nije ali ja ne znam?
Upomoccccc....


kao sto sam rekla ..negde...referentne vrednosti su razlicite od laboratorije do laboratorije...
jel ti bio stimuliran ciklus ili normalan?





mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 20:58:32)

Zato sam i napisala referentne vrednosti jer sam videla da su vase dosta vece.
Ciklus je obican,
pijem samo bromokriptin zbog prolaktina ali vrlo malu dozu jer sam ga dovela u normalu.
Jel mislis da je nizak?




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 21:00:08)

ne mislim da je alarmantno, ja bi ga ponovila za par dana...ako raste onda je dobro [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
koliki ti je bio prolaktin i koliko dugo pijes bromokriptin, jel pijes pola tablete?




mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 21:02:25)

Prolaktin mi je sad 113.3 ref vred 102-496uil/ml,
inace mi je u avgustu bio 1032!!!
Pila sam po jednu ujutru i uvece a sada po pola, doktor mi je rekao da ne prekidam jer ce da se vrati...




mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 21:07:03)

Inace pijem od septembra, to sam zaboravila.




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 21:21:14)

a jel si testirala prolaktin ili si samo na osnovu jedne vrednosti dobila terapiju?
on moze da utice na ovulaciju ako je veliki.

imas razlicite metode kojima se vrse analize hormona u laboratorijama, zato varira referentna vrednost.





mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 22:12:50)

Samo za jednu vrednost prolaktina sam dobila terapiju.
Ne znam za te razlicite metode?
Kakvih metoda ima?




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 22:20:54)

ima jedan problem vezan za prolaktin a to je da on varira u toku dana...i ako se posumnja da je visok, tj ako se pokaze tako na nalazu, najbolje bi bilo da se isprati u toku jednog dana, na svaka 4 sata, da bi se videle njegove varijacije.
meni je on visok samo ujutru , jer se inace jako tesko budim i dugo mi treba da se rasanim, tako da mi je dr rekla da uradim analizu, da ne bi pila lekove, jer meni budjenje predstavlja vrstu stresa.
ujutru mi je bio 600, a svaki sledeci nalaz 120, 130, 180...zavisi...




mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 22:25:05)

To sam znala, dnevni profil prolaktina tako se zove cini mi se, citala sam o tome,
to mi doktor nije ni pominjao da uradim.
Mislila sam da mislis na neke druge metode za merenje progesterona.




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 22:26:50)

aha za progesteron pitas...
pa na primer u hexalab-u postoje metode:ECLIA, i jos dve..
verovatno su razliciti reagensi u pitannju.
ovu sam zapamtila jer je meni ta radjena [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 22:32:05)

Hvala u svakom slucaju, ako bude trebalo znam gde cu se obratiti za detalje.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (17.12.2009 22:45:56)

imam jednu ideju..
mogla bi da pratis BT, na osnovu svoje temperature, njenog pada tj rasta mozes da pratis progesteron odnosno da utrdis ovulaciju kad ti je tacno, pa da pratis luteaalnu fazu.
negde sam citala da ako je ona kraca od 10 dana, taj podatak je pokazatelj niskog progesterona... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
sta mislis o tome?




ivi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (18.12.2009 11:14:07)

i ja se to bas pitam,
ako imas porast temperature,
da li je onda progesteron u redu?




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (18.12.2009 13:10:28)

porast i pad temp. pratis preko grafa, ustanovis kad ti je O pratis uporedo sluz ili M.baby, zatim gledas koliko ti dana traje lut. faza (po onome sto sam citala ako je lut.faza manja od 10 dana to moze biti znak manjka progesterona.
Neznam kako bi mogao da se meri progesteron preko bt mislim da je nemoguce...




mamce -> RE: Pretrage i hormonska terapija (18.12.2009 19:31:20)

Merila sam BT dva ciklusa i po temperaturi mi je ovulacija tacno bila na 14. dan- ciklusi su mi 28,29 dana, ali sam prestala sa merenjem. Tako da je lutealna faza bila oko 14 dana, dan manje vise.
U pravu si sada cu ako dodje[sm=hudicek1.gif], opet meriti nekako sam tada mirnija.
Nadam se da nece biti potrebe da merim ali je progesteron ipak nizi.




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (3.1.2010 16:58:01)

Imam jedno pitanje...
Mislim da bi mi Lence - moja babarogica mogla dati odgovor [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image]

Sto se tice hormonskih analiza meni je receno da se rade na 7,14,i 21 dan, e sad vidim da vecina vas radi na treci dan sto podrazumeva "ranu folikularnu fazu".
Moja mama je skoro bila kod endokrinologa i dr joj je rekao da se hormoni rade 3 dan zenama koje ulaze u klimakas a zenama koje imaju redovne [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] 28-30 dana da se rade ovako periodicno..7,14,21.

Sta je vama recno, zasto 3 dan?




lence -> RE: Pretrage i hormonska terapija (3.1.2010 21:07:21)

Ono sto se da primetiti na grafovima hormona tokom ciklusa je da do 7og dc FSH malcice padne, dok se estradiol poveca u odnosu na 3i dc. Pretpostavljam da je stoga znacajno da se kod zena koje imaju problema sa zatrudnjivanjem rade hormoni ranije u ciklusu (a ako treba stimulacija ona obicno i pocinje tog 3eg dana). Nemam pojma za zene u menopauzi (ali strpi se jos koju godinu, javit' cu).
Sto se tice povisene bt i nivoa progesterona, mislim da je dosta pouzdano da se kaze po grafu da li je doslo do ovulacije (osim u slucaju perzistentnog folikula) ili ne. Isto tako mislim da sam po sebi graf ne moze da dokaze da je progesteron u toku lutealne faze dovoljno visok da odrzi mogucu trudnocu. Ono sto graf moze da pokaze je da postoji problem sa lutealnom fazom ako je ona u par ciklusa kraca od 10 dana. Savetuje se uraditi test 7 dana nakon ovulacije da se ustanovi razina progesterona. Mislim da je meni moja dr rekla da treba biti >30nmol/litru krvi da bi bilo dovoljno. Ne znam kako to uporediti sa mernim jedinicama koje ima mamce.




cipiripi -> RE: Pretrage i hormonska terapija (3.1.2010 21:10:44)

ja ne merim T, imam redovne O, i luteinska faza je 14 dana.
uvek imam prave folikule.
sad kad dobijem receno mi je da uradim na 7,14, i 21 dc hormone da bi videli kako se krecu pre planiranog transfera u februaru.

jedino kuburim sa progesteronom , niske su mi vrednosti u luteinskoj.




lence -> RE: Pretrage i hormonska terapija (3.1.2010 21:20:35)

Ne mora sva'ko da meri t, neke zene se time i previse opterete. Napisala sam ovo samo kao komentar na prethodne postove ostalih zena koje mere. Graf moze da bude indikacija nekih stvari koje se onda provere kod lekara.
Tvoji znaju zasto ti rade hormone 7og dana, kad te vec toliko prate (radis u istoj klinici kao prethodni put, jel' tako?). Da li su onda sugerisali da ti povecaju dozu progesterona?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>