RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Sosa Mena -> RE: Folikuli (5.11.2014 18:02:15)

Degu ako sad ubodem blizance to moje srce nece izdrzati [sm=smiley36.gif]




IVA 11 -> RE: Folikuli (24.11.2014 20:26:19)

Endometrijum troslojan, 7, 5 mm. Jedan vodeći na desnom 13x12, i jedan manji na lijevom jajniku 10x9. Danas mi je 7 dc, u srijedu opet na ultrazvuk. :)




Anoniman -> RE: Folikuli (26.11.2014 0:08:03)

Devojke imam jednu ogromnu nedoumicu,vec dugo pokusavamo imati bebu al ne ide [sm=zmeden.gif] radila sam drugu inseminaciju neki dan,prva je bila neuspesna radjena 50h od pregnila..sad sam u nedomici sta mi se ovaj puta desilo...radili smo insem na drugaciji nacin UZ pa LH trakicama i doktorica rekla kad LH bude pozitivna da primim Pregnil a posto je drzavna kllinika nisam bas mogla otici odma vec ujutru a pregnil sam primila uvece..E sad bila sam stimulisana Femarom na prvom UZ sam imala 3 folikula od 14mm i rekla mi doktorica ponovo da dodjem na UZ prekosutra u isto vreme ali pre toga da odradim Lh trakicu pa da pre nego sto dodjem primim inekciju...Uzela sam trakice bas koje mi je rekla,sutredan uvece malo kasnije radila sam LH bila je pozitivna posle uradim jako bleda crtica i mislim se to je to...i onda u svojoj glavi razmisljam ako je ujutru folikul bio 14 kako je vec sutredan navece mogao porasti jer oni rastu po 1,2mm..i odem do svog gina u bolnicu i ono sok na UZ kod nje sve malecki folikuli po deset..nema uopste ni jednog od 14mm meni nije jasno kako se od ginekologa do ginekologa moze toliko razlikovati dijagnoza da se cak ne slazu ni sa velicinom folikula..sta vi mislite o tome..




Anoniman -> RE: Folikuli (26.11.2014 0:12:09)

Evo tog izvestaja od doktorice iz bolnice ovako pise 0,96x0,94 cm ,0,98x0,51cm i levi 1,08x0,80cm a kod druge pise 14mm,pomagajte nije mi nista jasno [sm=zz_help.gif][sm=zz_help.gif]




dragana0101 -> RE: Folikuli (7.12.2014 11:59:11)

Bas sam zabrinuta .... bila sam na UZ i doca je video da folikul nije pukao ali mi je rekao da nastavim sa radom i ako se nista ne desi da mu se obratim za koji mesec. mene interesuje kako cu ja da znam da li cu sledeceg meseca imati ovulaciju tj.kako da to sama odpratim? Inace imam kratke cikluse, negde na 22=23 dana. Help!!!![sm=zmeden.gif]




IVA 11 -> RE: Folikuli (7.12.2014 12:43:59)

Dragana, ovulaciju najbolje prati folikulometrijom... Ideš na uz svako drugi dan. Njome se najlakše utvrđuje, a možeš i lh trakicama za ovulaciju.




dragana0101 -> RE: Folikuli (7.12.2014 15:25:22)

Jel su pouzdane te trakice i gde se kupuju?? mene samo zanima da utvrdim da li mi ovulacija stalno izostaje ili to je bilo ovog meseca!




dragana0101 -> RE: Folikuli (7.12.2014 20:15:08)

I jos nesto me zanima... da li to sto mi je izostala ovulacija znaci da ce i dalje da mi izostaje ili se to moze dogoditi nekad kao npr.meni u ovom ciklusu....?




Anoniman -> RE: Folikuli (18.12.2014 15:01:24)

Normalno je da imas dva ciklusa anovulatorna godisnje..izvadi progesteron 21dc sledeci ciklus,pa ces videti da li ti se stalno desava..da si bez ovulacije.




Lisa Simpson -> RE: Folikuli (1.1.2015 22:59:06)

Anoniman, zasto mislis da progesteron moze da pokaze da li s ti SALNO ciklusi anovulatorni, zar to nije samo za taj ciklus?




zece -> RE: Folikuli (1.1.2015 23:05:20)

i da se ne desi nije strasno dat ce ti lekovi za indukcija na ovulacija najsiguren pokazatel zato dali ima ili nema ovuacija je ultrazvuk na 12 dan i merenje na fsh i lh na 13 dan




zece -> RE: Folikuli (1.1.2015 23:12:00)

i estradiol isto na 13 dan ako su niski to je pokazatel da nema ovulacija




dejana007 -> RE: Folikuli (1.1.2015 23:29:53)

moja stara tema i muka, nizak estradiol, visok testosteron. uspela sam da ostanem trudna uz terapiju: klomifen, siofor,, bromokriptin, folnak, vitamini za trudnice. nikada nisam mogla da imam dovoljno velike folikule da bih mogla da ostanem trudna, pa mi je trebala stimulacija - koja je fala Bogu pomogla. plus pregnil 1000 kada mi je folikul bio samo 18 mm. Ne gubite nadu, znam da je svaki organizam prica za sebe, ali neka od terapija ce i kod vas uroditi plodom. evo ja planiram drugu trudnocu - prirodno ni nakon 3,5 godina nisam ostala, tako da cu morati opet sve iz pocetka. Hormoni, ultrazvuci, lekovi, odrzavanje trudnoce ali ocito drugacije necu moci [sm=smiley13.gif] plus imam policisticne jajnike




najmilije -> RE: Folikuli (26.1.2015 12:58:12)

ijep pozdrav..OVAKO u subotu 24.01.2015 sam bilana folikulometriji,folikul je bio 20 mm,danas sam bila opet na folikluometriii nema tog folikula,znaci pukao je juce dali kad bi danas imala odnos dali bi nesto znacilo,ili bi bilo kasno!hvala




madre -> RE: Folikuli (26.1.2015 14:02:59)

da li ste imali odnose prethodnih dana? da li ti je dr napomenula da se blizi ovulacija? ne znam da li bi znacilo i da li ste zaksnili, ali svakako povolite se[sm=jezicek.gif] za svaki slucaj.




najmilije -> RE: Folikuli (26.1.2015 14:32:02)

pa nije nista doktorica rekla mi smo pratili taj folikul i ona se nadala kao i ja da cemo danas vidjeti malo veci od 20mm npr,22mm ali eto pukao je juce..endometrijum je zadebljan..pa me zanima ako sam bila u subotu i bio je taj folikul od 20mm i danas ga nema sigurno je juce pukao..dal mi vrijedi imati odnose danaszbog te jucerasnje ovulacije!!!




Lisa Simpson -> RE: Folikuli (26.1.2015 15:50:14)

Ma obavezno mozda je pukao i jutros i nocas, sta mozes da izgubis?




gogili75 -> RE: Folikuli (19.3.2015 16:28:30)

nakon stimulacije klomifenom 10dc sam imala folikul od 14,4mm a dva dana kasnije je bio 22mm, da li je normalno da toliko poraste za dva dana...da li to znači da je prazan kad tako brzo raste...? i postoje li uopšte prazni folikuli?




gogili75 -> RE: Folikuli (21.4.2015 12:20:57)

sad u ovom ciklusu sam imala folikul od 20mm na levom jajniku, endometrijum 7,5mm. e sad, ja nemam levi jajovod i moje pitanje je da li postoji mogućnost kad ovulira levi jajnik da jajnu ćeliju prihvati desni jajovod...




jess021 -> RE: Folikuli (21.4.2015 18:06:50)

Gogili, postoje prazni folikuli, ali ne znam da li se onda razlikuju po brzini rasta.
U proseku rastu 1.5-2mm svaki dan, tako da mi se cini da je kod tebe pogresno izmereno.
Koji ti je dc endometrijum bio 7mm? Malo je tanak.




Maraj -> RE: Folikuli (24.4.2015 22:12:25)

Gogili ne mozes na osnovu rasta da odredis da ki je folikul prazan. Jeste velika razlika za 2 dana i mislim da nije dobro izmeren. Da li je bio prazan ustanovices tako sto ces izvaditi estradiol pred O.




Anoniman -> RE: Folikuli (10.6.2015 14:12:01)

Folikul mi je pukao na 18mm. Endometrijum je debljine 11mm. Da li je moguca oplodnja?




Anoniman -> RE: Folikuli (10.6.2015 16:37:06)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Folikul mi je pukao na 18mm. Endometrijum je debljine 11mm. Da li je moguca oplodnja?


Da li neko zna? [sm=smiley13.gif]




maja_ilic84 -> RE: Folikuli (3.4.2016 15:05:27)

Evo i ja da se pridruzim 😊 iscitala sam celu temu pa rekoh i da nesto i napisem 😊 naime, iza sebe imam dva spontana pobacaja. Prvi put neplanirano, drugi put se takodje nisam nadala ali recimo da smo namestili 😊 Radila hsg, doktor rece da uradimo folikulometriju da vidimo sta se tu desava i ja ostadoh trudna, a ni najmanje se nisam nadala da ce nesto biti tog meseca. Nazalost, zavrsilo se spontanim. Utvrdili smo da su trombofilije problem. Sad opet krenuh na folikulometriju. 8. dana ciklusa na desnom jajniku 3 folikula - 8,5mm, 9mm i 11mm; 10. dana ciklusa folikul na desnom jajniku 17mm. Doktor rekao da ce za 2 dana doci do pucanja folikula, da budemo vredni za vikend pa da dodjem u ponedeljak da vidimo sta tu ima 😊 prirodni ciklus je u pitanju. Inace, svi rezultati, osim trombofilija su ok 😊




vocicana -> RE: Folikuli (3.4.2016 15:35:32)

Znaci da nemas problem da zatrudnis sto je super, vec da odrzis bebicu tu gde treba.
Trebas odrediti koji tim trombofilije imas i konsultujes hematologa zbog terapije koju moras primati during the pregnancy.
Ima ovde solidno devojaka koje su iamle problem sa tim, ali sve su to po otkrivanjulepo i resile i izdrzale do kraja.
Folikula ima, samo da budu kvalitetni, da lepo puknu i kada dodje do trudnoce, odmah preduzmi sledece korake.
Nadam se da ces nastaviti da se sa nama druzis, zelim timnogo srece i da se pridruzis sto pre zanimljivoj ekipi trudnica u temi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>