|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
27.2.2010 22:14:33   
Modessty
ja nisam imala grudve. Bolele me dojke ali su bile mekane. user posted image
Temepretura od 39C trajala ceo dan i uveče počela da pada. Nisam ništa pila od lekova.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
27.2.2010 22:16:45   
SUPER MAMA
Joj Modessty dobro je sto su meki to je dobar znak.a da grude bole kada nailazi mleko to je kako da opisem kao neko ziganje i toplota koja nailazi u momentu.Ovo je tesko opisati ali kod mene je bilo tako.
Cim su ti bile mekane grudi dobro je.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
1.3.2010 12:17:50   
majka mara

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zavisi kolika ti je temperatura!


jbt user posted image ovo je smesno!

ako si prehladjena stavi masku,dok si u blizini bebe,potrebno je oko 4-5 maski za 24h,
beba treba da se doji,cak i kad je mama prehladjena,viru se nemoze preneti preko mleka,a antitela mogu,ali u tome i jeste stvar! beba dobija antitela i postaje imuna na tu infekciju i jaca imunitet.
u svakom trenutku mozete pozvati halo bebu za strucne savete ili svog pedijatra.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
1.3.2010 12:19:16   
majka mara

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Može da pije tvoje mleko ako ne uzimaš neke lekove. Mislim da određeni lekari odsavetuju dojenje samo ako majka uzima lekove, jer prelaze kroz mleko...

Bar tako ja mislim...



100% tacno
odredjene lekove,tako je, a koji su to odredjeni lekovi...mozete da guglate ili pozovete halobebu,ili svog pedijatra

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
4.6.2010 11:39:06   
mejra81
Ja sam imala temperaturu preko 38 i dojila sam....Temperatura je bila od grudi(Visak mleka)...
rekli su mi da slobodno dojim jer su grudi upaljene, a temperatura je posledica toga...
Ne valja da se doji ukoliko je temperatura zbog bolesti ili virusa a ovako da...


_____________________________

Uspeh u zivotu je izaci na kraj sa samim sobom...

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
4.6.2010 12:11:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majka mara


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zavisi kolika ti je temperatura!


jbt user posted image ovo je smesno!

ako si prehladjena stavi masku,dok si u blizini bebe,potrebno je oko 4-5 maski za 24h,
beba treba da se doji,cak i kad je mama prehladjena,viru se nemoze preneti preko mleka,a antitela mogu,ali u tome i jeste stvar! beba dobija antitela i postaje imuna na tu infekciju i jaca imunitet.
u svakom trenutku mozete pozvati halo bebu za strucne savete ili svog pedijatra.


Što ja ne volim ovakve idiotske komentare. user posted image Ako si pročitala moj sledeći post, koji je nekoliko postova ispod ovog koji si citirala, onda si razumela i šta je ovaj post značio.

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
6.10.2010 21:43:18   
Anoniman
Jutros je Luka dobio proliv i ostao kod kuće. Ja sam slomljena već danima, bolelo me grlo, sada samo šlajm davi, i pomislih jutros "Biće dug dan, ja nisam dobro, popiću febricet". Tako i bi.
Uveče, sve mi je gore, izmerim temp digitalnim toplomerom za koji tvrdim već duže vreme da mu treba bateriju menjati, kaže 37,2. Podojim dete (kao i ostatak dana, preskočila sam podoj pred temp, bilo mi je loše, pa sam mu dala ad mleko), i posle podoja počne da me trese groznica. Uzmem živin toplomer, 38,7.
Nazovem patronažnu, kaže, nema veze, nije temp prelazila 39. Da uzmem neke antibiotike, da ne dojim bebu dok temp ne padne (a ne znam kako bih mogla znati dal je pala ako pijem Febricet?).
Nazovem moju apotekarku, onda kaže, Ne antibiotici.
Nazovem Lukinog pedijatra, ona kaže, Ne antibiotici bez potrebe, da dođem sutra kod nje da me pogleda.
Nazovem mog ORL doktora, ona kaže Voltaren čepići sat i po pre podoja, i da slobodno dojim, jer će voltaren izaći iz mleka user posted image , a temp pasti. Da dođem sutra da mi proveri leukocite i vidi dal mi trebaju antibiotici.

Tako ja sutra ujutru idem da vadim krv, pa kod ORL, pa kod pedijatra, taman je savetovaište, neka provere i Marka.

(odgovor članu tamaramarko)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
6.10.2010 21:45:19   
Anoniman
A zašto ne sme da se doji ako je temp iznad 38,5? Mleko proključa? user posted image

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
6.10.2010 21:46:09   
Nensi*
Ja sam skoro imala temperaturu,dr mi je rekla da dojim bebu do 38,5 preko toga ne...Meni je tad najvisa bila 38,3 tako da nisam prekidala dojenje,ali sam nosila masku kad sam u blizini Vuka...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
6.10.2010 21:46:48   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

A zašto ne sme da se doji ako je temp iznad 38,5? Mleko proključa? user posted image


Nemam pojma...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
6.10.2010 21:48:39   
Anoniman
Pa ja onda ne bih skidala masku sa lica... user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 10:21:22   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tash

A zašto ne sme da se doji ako je temp iznad 38,5? Mleko proključa? user posted image


To je jedna od onih stvari koja se razlikuje od pedijatra do pedijatra. Kad sam imala mastitis, i T 39.5, pedijatri iz DZ su mi rekli da slobodno dojim. Da li je to "po novom" ili ne, ne znam.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 12:14:20   
happy mama
Kada sam i mala mastitis,dr mi je rekao da slobodno dojim bebu,a ako imam vise od 38 stepeni da spustim tempereturu pa da ga dojim.Objasnio mi je da se temperatura spusta samo  zbog toga sto beba uglavnom nece da sisa jer joj je mleko vruce,navikla je na drugu temperaturu...A mleko ne moze da prokljuca i nista ne moze da mu fali.Moja beba je sisala i kad sam imala temperaturu visu od 38 stepeni,eto,nije joj nista smetalo. 

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 12:22:11   
Podrum Š.
Draga, kada je Darko bio beba imala sam preko 40 temperaturu, sa sve modrim usnama i buncanjem. Pedijatar i moj lekar su rekli da obavezno dojim i da bebi neće biti ništa. Čak sam završila i na antibioticima (naravno lekar ih je prepisao koji zna da dojim)...
Sve je prošlo za 2-3 dana i mi nastavili sa sikenjem user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 17:57:09   
Anoniman
Pitah danas hirurga, ginekologa i pedijatra zašto ne sme da se doji. Od svo troje sam dobila isti odgovor: bebi ništa neće biti, šta više, prenosim mu antitela, i verovatno se neće razboleti, a ne doji se jer se pretpostavlja da je majka slaba i da je dojenje dodatno iscrpljuje. Ja pitah a ne iscrpljuje me ne spavanje jer prvo nahranim bebu na flašicu pa posle pola sata izmlazam mleko. Baš bzvz. Sve u svemu, nastavih sa dojenjem. Jedino dobro što je iz ovog izašlo je da su mi se sanirale ragade! user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 18:15:08   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Pitah danas hirurga, ginekologa i pedijatra zašto ne sme da se doji. Od svo troje sam dobila isti odgovor: bebi ništa neće biti, šta više, prenosim mu antitela, i verovatno se neće razboleti, a ne doji se jer se pretpostavlja da je majka slaba i da je dojenje dodatno iscrpljuje. Ja pitah a ne iscrpljuje me ne spavanje jer prvo nahranim bebu na flašicu pa posle pola sata izmlazam mleko. Baš bzvz. Sve u svemu, nastavih sa dojenjem. Jedino dobro što je iz ovog izašlo je da su mi se sanirale ragade! user posted image
user posted image Bravo draga, držimo fige.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 18:16:20   
Anoniman
Koliko god da mrzim dojenje, baš sam se skenjala sinoć što ne smem da dojim... user posted image user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
7.10.2010 18:29:12   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Koliko god da mrzim dojenje, baš sam se skenjala sinoć što ne smem da dojim... user posted image user posted image
user posted image ... a što mrziš? Ja baš volem, nekako mi jednostavno, nema iskuvavanja flašica, pripremanja...
Jedino me kilaža zeza user posted image , ugojila sam se od porođaja 2kg.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
11.11.2012 20:15:02   
dunja RR
Molim ko zna, neka pomogne našoj korisnici koja pita:

"Drage moje trebam savet tj pomoc - imam malu bebu koju dojim ali nazalost dobila sam temperaturu; zna li koja kako da je skinem osim paracetamol da koristim i da li smijem da dojim bebu iako imam temp unapred hvala :))"

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.11.2012 20:26:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu tamaramarko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
11.11.2012 20:17:27   
Olga75
pa temp se skida paracetamolom i tusiranjem i ako nije preko 38 beba moze da sisa a sve zavisi zbog cega se javila temperatura jer ona je samo simptom a ne bolest user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
12.11.2012 10:57:43   
Torbica
Beba moze da sisa, temperatura ne smeta, ponekad je ona bas od nadolazeceg mleka, sto kaze Olga, treba videti od cega je! Desilo mi se dva puta, dojila sam uredno..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
19.4.2013 23:21:43   
Moiraina
Evo, već drugi dan temperatura do 38, dojim kao i pre, samo sa maskom na licu (virus je u pitanju).
Dojila sam i kada sam imala temperaturu 39, tada sam imala stomačni virus, jedino što mi se tada baš smanjilo mleko jer sam bila skoro dehidrirala (bebac tada imao skoro mesec dana). Štaviše, tada smo svi u kući dobili taj stomačni virus, samo bebac ne :) Nadam se da će i sada biti tako.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
10.4.2014 23:36:21   
Sanjica26 RR
Sad sam merila temperaturu. Trenutno je 37,9. Imam stomacni virus. Sa koliko se ne preporucuje da beba ne sisa?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
10.4.2014 23:48:26   
superm
Vazno je da majka ne prenese virus detetu, kapljicno. Majka bi trebalo da stavi masku na lice. Sto se podoja tice, ja mislim da se virus ne prenosi preko mleka. Ja sam svoje dete dojila kada sam bila bolesna. Tako mi je pedijatar rekla. Sanjice, pozovi HALO BEBU pa pitaj.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
10.4.2014 23:57:02   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sad sam merila temperaturu. Trenutno je 37,9. Imam stomacni virus. Sa koliko se ne preporucuje da beba ne sisa?


ja sam dojila do 38.5 pa je spustala da ne ode vise, ali sam sve vreme dojila, tako mi je rekla babica. spustala sam je paracetamolom.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here