RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


veselicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (29.12.2020 17:49:58)

Ne,samo svako ko zna Emicu može ovo da napiše.




jess021 -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (29.12.2020 20:39:49)

Ja sam resila ovako, supu, sarmu, rusku salatu, butkicu u pekacu, medovik i Štolen😊.


Mozda i neke keksice ispecem 




mama Jo -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (29.12.2020 21:54:28)

I kod nas krem brokoli corba, ruska, krmenadle i junetina u pekacu sa krompirom i sargarepom, susam salata (tursija, pecena paprika, kiseli kupus od salata).
Kokos rolat, popsi za decu i kapri torta.
Sarmu cemo kad ovo sve pojedemo 😊




Lilly5 -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (29.12.2020 22:51:53)

Samo jos adresu nisi napisala 😂 Meso u pekacu zakon.





Didy -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 15:06:03)

Moj muž se ponudio da ispeče ribu, piletinu i ćevape na roštilju za Novu godinu. Obično dodamo tikvice i šampinjone na žicu uz meso.Planiram salatu sa kukuruzom i kikirikijem, pekarski krompir i neku svežu salatu za večeru. Za ručak sam htela da napravim supu od bundeve i proje. Večeras ću neki kolač - možda čoko-moko kolač ili kinder milk šnite, to nisam odavno pravila. Od koga je i previše je. 😂Za Badnje veče idemo tradicionalno kod mojih na ribu na večeru jer se ispred moje kuće tradicionalno pali ogroman badnjak, skupe se sve komšije.Za Božić idemo kod svekrve i svekra na ručak tradicionalno, a kod mojih roditelja na doručak, obično neko od nas bude položajnik, tako da za Badnje veče i Božić ne spremam ništa od hrane, već se samo gostimo u gostima. Moji imaju i slavu 9. januara, tako da nam hrana izađe svima na nos.




Ana RR -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 16:11:06)

Didy, šta ćeš bolje od toga [sm=smiley36.gif] mi se gostimo 2. januara kod mojih na slavi.

Ja sam pripremila prasetinu i jagnjetinu, ujutru ću peći. Nisam to planirala ali naš kum je najveće dete pa moram najpre misliti na njega [sm=smiley36.gif]

Završila rusku salatu, prvi put u životu je pravim (ne bih ni sada da mm nije iskukao kako mu NIKADA nisam napravila [sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]). Čekam ga da dođe i proba i kaže da li nešto fali. Ja je liznula ne bih, bljak.

Susam salatu ću na brzaka da smućkam, večeras ću zamesiti štrudlu sa rogačem pa ću je sutra peći. Kuma će doneti još nešto slatko, salatu i pitu. Za decu spremam karađorđeve. Sve to naravno ako ne zaginem sa poslom [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 16:57:06)

Ana dal nisi pravila rusku dosad?Moja Nina je obožava,ja kad pravim ovako uglavnom zbog nje pravim a kada idemo negde ona najviše nju jede .




Didy -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 17:31:17)

Ja isto volim rusku. Zapravo, to je više francuska, bez mesa. Nekad je napravim sebi bez nekog povoda. Najviše je volim npr. za doručak. Namažem na hleb, skuvam čaj i to je to, ništa mi više ne treba.





veselicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 17:38:35)

Mi ovde kupujemo gotovo zamrznuto povrće i baš piše francuska salata.




mama Jo -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 18:40:22)

Ja, isto, ne pravim i ne volim rusku, francusku kako god.. Ali imacemo je, pravi sestra od mm, ni deca nesto nisu odusevljena.
Ja sam mislila da probam neki rolat sa spanatom da napravim, ali sam, naravno, zaboravila da ga kupim.... Videcu sutra ako budem negde isla.




emicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 18:43:39)

Ja sam zavrsila tortu i susam salatu,sutra ujutru cu tzatziki.Pripremila sam piletinu i uz to cu neato smlatiti sa varganima.Kupila sam neke zaledjene.





Ana RR -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 19:41:20)


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ana dal nisi pravila rusku dosad?Moja Nina je obožava,ja kad pravim ovako uglavnom zbog nje pravim a kada idemo negde ona najviše nju jede .


Vesi, niti pravila niti probala [sm=smiley36.gif] tačno bih pre umrla od gladi. Grašak, šargarepa, majonez... ja mislim da nema gore kombinacije [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 19:56:40)

Anci isto 🤣 mogla bi pored mene stajati godinu dana,ne bih je ni okusila 





milicicak -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:02:00)

Grašak u ruskoj salati??!!! To je svetogrđe što bi rekao mm 😂


Sutra meso i kiflice da ispečem i ne ulazim u kuhinju narednih 5 dana.




veselicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:03:16)

Mili ti praviš bez?




milicicak -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:04:09)

Aha.


Krompir,šqrgarepa, belo meso, suvo meso, kiseli krastavci i majonez




veselicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:07:59)

Ja stavljam šunku,a krastavčiće ne.




emicaa -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:12:02)

Ja sam vidjala na stolovima i svaka je imala grasak 🤣





Lilly5 -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:13:26)

Po receptu ide grasak u rusku, ali svako ga prilagodjava kako mu odgovara.





Ana RR -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:27:24)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Grašak u ruskoj salati??!!! To je svetogrđe što bi rekao mm 😂


Sutra meso i kiflice da ispečem i ne ulazim u kuhinju narednih 5 dana.


Ja još nisam videla rusku salatu bez graška [sm=zmeden.gif] sećam se da je mama svojevremeno pravila i domaći majonez, čitav ritual pravljenja salate. A meni gadnaaaaa...

Ja sam danas pravila onako kako mi je mm diktirao [sm=smiley36.gif] krompir, šargarepa, grašak, šunka, krastavčići, kuvana jaja, majonez, so i biber. Mama mi je rekla da obavezno dodam i kašičicu senfa. Kaže mm da je odlična, pojeo je već jednu činijicu.




Ana RR -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:27:57)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Anci isto 🤣 mogla bi pored mene stajati godinu dana,ne bih je ni okusila 




Ma idi... šanse nema.




milicicak -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:35:14)

A da, zaboravih kuvana jaja, mada sam mini bubi odvojila jednu činiju bez jaja. I stavljam i senf da pojača ukus majoneza.


Ali grašak ne stavljam, ne ide mi a i mm se slaže. Ni onaj iz konzerve, ni običan.
Joj, ja obožavam toplu rusku salatu, ono kad se tek napravi, i pihtije. Meni je to uvek asocijacija na Novu godinu i praznike




jess021 -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:38:40)

Ja bas volim rusku salatu. Ja ne stavljam krompir, nekako mi bude gnjecav.


Stavljam jaja, kisele krastavce, sargarepu, jaja, grasak, kukuruz, pecenicu ili sunku, majonez u pavlaku.... Mmmmmm




branki* -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 20:50:40)

ja napravila tortu reformu,nisam cely meru,smanjila.rusku salatu,sa graskom[sm=smiley36.gif]uzela gotov miks,samo dodala i kukuruz secerac i krastavcice.
bice odvarak,ne mogu sarme,zaista.. i but.




Ana RR -> RE: Božićna i Novogodišnja trpeza (30.12.2020 21:27:25)

Da, i meni je mama rekla da stavim senf obavezno. A mm je bio izričit - pavlaka ni slučajno [sm=smiley36.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>