RE: kada staviti bebu u dubak? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Trcosava -> RE: kada staviti bebu u dubak? (24.9.2010 17:45:23)

Liliana, jeste da je pedijatrica rekla da NIKAKO U DUBAK i ako baš odlučim nikako pre 9 meseca....

Ana je u dubku od 7-8 ništa joj ne fali, evo je puzi i u roku od dva dana ustaje sama uz stvari.




liliana -> RE: kada staviti bebu u dubak? (24.9.2010 17:57:03)

meni je dr rekla da je ne stavljam, kao teže deca prohodaju... Mada moja mama kaže da smo brat i ja prohodali sa 11 meseci, a oboje smo bili u dupku




Crvenkapa85 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (25.9.2010 2:12:17)

mi smo koristili dubak od 6 meseca....kada je pocela da sedi.....sa 11 meseci je izasla iz dupka jer vise nije mogla sa njim da stigne gde hoce....i prohodala




sneza24 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (25.9.2010 7:43:56)

Mi smo ga koristili nekih 2 meseca,od 8-og.Nije bio nesto odusevljen njime.Prohodao je sa godinu i 20 dana.
Kumovi su njihovog sina stavili u dubak sa 6 meseci (dr reko da moze) i prohodao je sa 11,5 meseci.




AtenA -> RE: kada staviti bebu u dubak? (26.9.2010 9:09:00)

Vukasin nije voleo dubak,i stvarno retko i kratko je bio u njemu,prohodao je sa nepunih 11 meseci,puzao je sa nepunih sest
a Nives stavljam u dubak vec od 6,5 mes. i ona je odusevljena,kada bih je pustila mislim da bi bila satima u njemu,kada je na podu sama odpuzi do njega,podigne se i pocne da skace sto joj je znak da hoce unutra,propuzala je u istom periodu kada i sin,nije lenja i hoce i sama da "hoda"drzi se uz krevet i ide od jedne strane na drugu,puzi i jako je cvrsta.
misljenja su podeljena i neko se izbezumi kada kazem da je stavljam u setalicu.
ne krivi nogice dok je u njemu,niti sam primetila bilo kakav los uticaj dubka na jen razvoj,tako da ga koristimo u granicama




happy mama -> RE: kada staviti bebu u dubak? (26.9.2010 11:13:03)

Nama je deciji ortoped rekao da dete nikako u dubak ne stavljamo i da od dupka nema ama bas nikakve koristi.Kaze,da i problemi mogu da se jave sa kukovima i krivom kicmom i to ne mora odmah vec dosta kasnije.Posle sam cula da isti savet daju i neki ortopedi sa Banjice.Dr mi je rekao da je zdravije da puzi i da ga forsiram da puzi tako da cu to i uraditi.




marince1 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (26.9.2010 12:59:44)

mi smo Davida stavili u dubak,recimo malo pre nego sto je napunio 8 meseci.
I potpuno je odusevljen njime!
Ali ne puzi,slabo hoce da hoda,jedini nacin kretanja koji primenjuje je kotrskanje i dubak. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Neznam da li je fora u tome sto je lenj ,a progovrio je ranije ili je to zbog dubka...




liliana -> RE: kada staviti bebu u dubak? (26.9.2010 15:54:52)

Dakle, očito da nije istina da djeca koja budu u dupku kasnije prohodaju. Mislim, to je moj zaključak.
A što se tiče puzanja, moja beba još ne puzi. Lenja je što se toga tiče, a još je ne stavljam u dubak. Pa,  mogu zaključiti, da ni to nema veze jedno sa drugim...




Anoniman -> RE: kada staviti bebu u dubak? (27.9.2010 8:21:11)

IZVORNA PORUKA: marince


Ali ne puzi,slabo hoce da hoda,jedini nacin kretanja koji primenjuje je kotrskanje i dubak. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Neznam da li je fora u tome sto je lenj ,a progovrio je ranije ili je to zbog dubka...



Mislim da nije fora u lenjosti niti u dubku. Luka jednostavno nije hteo da puzi. Pokušala sam na sve moguće načine. Postavljala ga u stav za puzanje, puzala oko njega, ma nije bilo teorije. Propuzao je tek kada je prohodao stabilno.




Lu -> RE: kada staviti bebu u dubak? (27.9.2010 8:23:42)

Nije ni moj nikada puzao i prohodao je sa  nepunih 11 mjeseci[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




red sonia -> RE: kada staviti bebu u dubak? (18.10.2010 11:01:06)

ni ova moja ne puzi a dubak obozava[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anck Su Nmaun -> RE: kada staviti bebu u dubak? (21.10.2010 18:47:54)

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Liliana, jeste da je pedijatrica rekla da NIKAKO U DUBAK i ako baš odlučim nikako pre 9 meseca....

Ana je u dubku od 7-8 ništa joj ne fali, evo je puzi i u roku od dva dana ustaje sama uz stvari.



Doktori...doktori.... da se zgrozis od njih!

Moja sestra je stavljala sina vec sa 5 i po meseci , sa 11 meseci vec uveliko hodao!

Nerviraju me ove naj novije metode .... kao da deca vise nisu deca nego marsovci pa se sad drugacije podizu nego nekad!




LillyT -> RE: kada staviti bebu u dubak? (21.10.2010 19:00:17)

Evo mene friško od fizijatra
Nama je dr rekla da je dubak nešto zastarelo i da ona savetuje već kada je dete čvrsto (što je oko 10-11 meseci) i da onda mama može nešto i da poradi po stanu.




gagana83 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (21.10.2010 19:36:03)

Ja sam moje dete stavila u dubak i to sa 8.5 meseci i debelo zazalila zbog toga.
Mada sve ukupno je u njemu provela manje od pola sata.
Kad sam videla kako hoda nakon sto izadje iz njega rekla sam NE! Ajd sto je isla na prstima,manje vise,ali kad je ja uhvatim za ruke i krenem da je vodim da hoda njoj bi gornji deo tela bio nagnut na napred.
Drugo dete sigurno necu stavljati u dubak.

Ne mogu da shvatim da neko bebu od 5 meseci stavi u dubak.Pa ta beba ne zna ko covek ni da sedi a kamoli da stoji na nogama i hoda.
A opet sa 11 meseci mislim da nema svrhe staviti dete u dubak,mnoga deca vec uveliko hodaju u tom uzrastu;mislim da je tu bolje resenje ogradica.
Ja sam prezadovoljna ogradicom,dete mi je uvek sigurno u njoj.U njoj je pocela i da se podize na noge i da hoda pridrzavajuci se.




Snelle -> RE: kada staviti bebu u dubak? (21.10.2010 19:41:27)

U potpunosti se slažem sa tobom gagana! Ja dubak sigurno neću kupovati!




sneza24 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (21.10.2010 22:16:56)

Mi smo ga koristili nekih 2 meseca ali se desavalo da ga danima ne stavljam u dubak.I nikad nije bio duze od 15 min. u njemu.Stavljala sam ga kad moram nesto na brzinu da obavim a nema ko da ga pazi.
Sto kaze gagana kad je hodao van njega hodao je na prste ali nije se naginjao ka napred.Jedno vreme ga uopste nisam stavljala u dubak i poceo je dosta bolje da hoda i onda sam uzela i sklonila dubak jer nisam zelela da opet pocne da hoda iskljucivo na prstima.




liliana -> RE: kada staviti bebu u dubak? (21.10.2010 23:42:49)

 smo po malo sa dupkom. Mnogo je smešna-ide unatraške!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anck Su Nmaun -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.12.2010 19:05:39)

Moja se malo plasi dubka, al obozava one igrackice, pogotovo sto ima volan, pa zmigavce, i kljuc, cak se i pali kao auto i brzine ..ma svasta....

Prvco je malo zainteresujem pa onda je stavim i bude malko u njemu  15 tak min i  vec joj je dosta .... i isto ko tvoja liliana samo u nazad hihihihih




pepeljuga -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.12.2010 20:17:25)

nama je receno na poslednjoj kontroli kukova, kada smo skinuli siroki povoj, da se dubak ne koristi ni slucajno!




indy_25 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.12.2010 20:20:30)

Meni su ovdje rekli da moze u dubak po 15 min dva sata dnevno. I ja svoju stavljam odnedavno ali ona ne hoda nego samo stoji i jedva prsticima dohvaca pod.




ana77 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (4.12.2010 22:14:55)

Mi Sonju stavljamo jedno desetak dana, znaci od 8.5 meseci. I to mozda par puta po pet minuta dnevno, jer je njoj vise od toga dosadno. Ona inace nece ni da puzi, a kad je mamim stvarima na podu, ona mi trazi da joj dam ruku da ustane i hoce da doseta do toga. Ona inace vec stoji po pet-deset sekundi sama. Ali je jako troma i nespretna kad je na podu, a spretna na nogama. Nemam pojma sta to znaci - ako uopste nesto i znaci ali nije ni tema :D!!! Glavno, dubak hoce ali kratko... :D

Iskreno, sto se kukova i kicme tice, mozda deca koja inace imaju problem sa tim ne smeju u dubak ali mislim da niko ne provodi toliko vremenau dupku da bi iskrivio kicmu ili unistio kukove. Nisu deca bas toliko krhka...




lesica -> RE: kada staviti bebu u dubak? (7.12.2010 0:27:17)

Ovo i nije bas dubak ali meni deluje strasno zabavno.
[img]http://www4.slikomat.com/10/1207/vkv-lindam.jpg[/img]

Da li je neko imao iskustva sa ovim cudom? Moja rodjaka je obe klinke stavljala,i kaze da su bile odusevljene i u stanju satima da sede i skakucu.




Kostantin -> RE: kada staviti bebu u dubak? (7.12.2010 9:07:02)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image]Moja beba ima 5 meseci,na poslednjem snimanju kukova je sve bilo u redu i beban od tada sedi.Planiram da sa punih 6 probam dubak,mislim da je to zabavnije bebama nego drazati je stalno u rukama.




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (7.12.2010 9:08:14)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Kostantin -> RE: kada staviti bebu u dubak? (7.12.2010 9:09:09)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image]Da li znas gde ima da se kupi Lesice ovo za bebe sto si predlozila,i meni deluje jako zabavno,a mislim da ce i bebanu biti?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>