"Provokacija" - test alergije na određenu hranu/lek ... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


guppy RR -> "Provokacija" - test alergije na određenu hranu/lek ... (5.1.2010 23:24:20)

"Provokacija" radi se tako da se osobi da lek ili hrana na koju je ta osoba navodno alergična, a onda se posmatra reakcija na koži i telu. Provokacija se radi tada kada kožni i drugi neinvazivni testovi ne mogu da potvrde alergiju na određenu stvar.

* * *

Pisala sam već u temi Alergija na antibiotik šta se kod nas dešavalo. Posle zadnjeg posta u toj staroj temi bili smo još bezbroj puta u bolnici. Nikada nisu ustanovili šta je, kožni / IgE testovi su bili negativni, tako da su ostale samo još sumnje:

- alergija na penicilin
- alergija na paracetamol (koji smo u isto vreme koristili za snižavanje telesne temperature)


U ponedeljak ujutro smo primljeni na pedijatrijsku kliniku u Ljubljani radi provokacije penicilinom. Nadam se da neko od vas zna bolju srpsku medicinsku? reč za "provokaciju", ja bukvalno prevodim jer žurim.

Test počinje tako da se detetu da jedna desetinka normalne doze antibiotika. Posle 30 minuta ta se doza udvostruči. Posle 30 minuta ponovo. Mislim da je tu treću dozu primio oko 12. časova, a onda još veću dozu u 20 časova, i ponovo u 4 ujutro.

Svo vreme bio je na posmatranju. Gledali smo kožu. Gledali smo da li se normalno ponaša.

Pošto nije bilo neke veće reakcije, pušteni smo kući, a u petak (ako bude 100 % zdrav) rade provokaciju paracetamolom. Iskreno se nadam da će biti sve OK, jer mi se srce slama kada posmatram svoje dete kako se igra i pomislim da bi moglo u sledećih 30 minuta da počne da se guši i prestaje da diše... Ne želim vam ništa slično u životu...

Ostanite zdravi.




cipiripi -> RE: "Provokacija" - test alergije na određenu hranu/lek ... (5.1.2010 23:29:00)

jako mi je zao sto prolazite kroz taj stres, molim boga da sve bude ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




JULIE -> RE: "Provokacija" - test alergije na određenu hranu/lek ... (5.1.2010 23:32:57)

Nadam se dace sve biti ok..[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Moja mama i sestra su alergicne na penicilin,a ja ceo zivot samo njega primam.Mama mi se onesvesti kad namirise penicilin




Stranica: [1]