|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 15:20:01   
Linonina
Naravno da je od toga, to niko ne porice, samo je nekome toliko osetljiva koza, mozda i dlaka jaca pa se jos mnogo vise iritira od toga.
Meni sta god da namazem, nema tackica najvise pola dana, onda krece svrab i tackice, a dlacica koje mogu da se obriju jos nema ni na vidiku.. Dzabe redovno brijanje. E to je problem, a njoj je to jos na prevoju ispod stomaka, pa to jos otezava stvar...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.6.2012 19:14:03   
Linonina
Ovih dana se nesto dvoumim...
Ocu da uradim depilaciju skroz dole, ali frka mi je, bojim se. Jos vise jer, meni su bas jake dlake a nisam se depilirala duuuugo pa bi to bilo kao prvi put...
Sigurna sam da ce da boooli, ali mi je veca frka da to nekako ne steti? Ali ako to sad ne uradim, necu sigurno ni pred porodjaj, ovako bi to odrzavala, pa mislim da ne bi bilo drugi put strasno.

Druga stvar, meni su ranije dlacice na preponama urastale, sad nece jer su tu trajno uklonjene, ali se bojim da mi se sa ostatkom ne desi isto... Ako bi mi se to desilo bila bi katastrofa pogotovo sad kad ni ne vidim dole vise nista, pa me zanima kako vi stojite sa urastanjem dlacica na tom delu nakon depilacije, jel isto kao i prepone kad depiliras?

Bas zvucim kao dete debil, ali dobro...user posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.6.2012 21:13:31   
dAKi89
Linonina, sto se tice toga da li steti depilacija, ne steti. Ja vec dugo idem na brazilsku, i kad sam zatrudnela, pitala sam doktoricu da li smem da nastavim, i rekla je da slobodno idem, da ona jos nije cula da depilacija steti... E sad, to je depilacija secernom pastom. Sto se tice voska, to ne mogu da ti kazem jer ne znam... Mada mislim da sam citala negde da vruc vosak nije preporucljiv, dok je sa pastom opusteno jer je hladna.
E sad, da boli, boli, ali traje 5 min pa se izdrzi nekako user posted image Vise boli ako su ti dlake jako dugacke, pa mozes pre depilacije malo da ih podsisas :) Ja vec jako dugo idem, i nikad mi se nije desilo da mi uraste dlaka. Doduse, ni ja sad ne vidim nista dole user posted image ali, osetila bih. Ali, mojoj drugarici koja ima malo jacu dlaku od mene su urastale, na preponama, a bas dole nisu. Ali ja mislim da ako si sklona urastanju, urastace i od brijanja, i od depilacije, od svega!
Uglavnom, ja preporucujem depilaciju definitivno! user posted image Ne traje dugo, a mirna si 3,4 nedelje! Plus se prorede i oslabe dlake posle par odlazaka... Ali i dalje boli, to necu da te lazem user posted image
Nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.6.2012 13:44:03   
Linonina
Naravno da si mi pomogla!
Sad si me malo i ohrabrila...
A ono sto je mene kocilo moram priznati je kada sam bila na trajnoj dr mi je rekla da trajna moze da se radi cak i trudnoci, ali kao tad ne praktikuju jer jok bol moze da izazove kontrakcije. E onda je to isto neko i ovde rekao i ja sam zakocila...

Ali si u pravu, da boli boli, ali si miran 3-4 sedmice, nema bockanja svraba itd. U krajnjem slucaju cu da je odradim pred sam porodjaj pa nek krenu kontrakcije ako hoce onda...user posted image

< Poruku je uredio Linonina -- 24.6.2012 13:45:16 >

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.6.2012 7:59:03   
Anoniman
Depiliram se redovno, tako da to radim i u trudnoći. I prepone i noge i ruke, jedino baš "onamo" user posted image brijem. Taj bol mi nikad ne prija

(odgovor članu Linonina)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
3.7.2012 9:21:08   
bubamara2011

IZVORNA PORUKA: Linonina

E da bubamara2011, kad si vec pomenula brazilku u devetom, jesu te i posle brazilke tamo u porodilistu "doradjivali"?
Ja sam bogami davno radila brazilku zadnji put, i ne secam se nesto taj deo sto se brije radi epiziotomije da li je bas skroz izdepiliran...
I ja sam mislila da radim depilaciju u devetom, jer zilet podnosim mozda malo bolje od Sanchy.

Baš sam požurila da odgovorim! Nisu me "dorađivali" u porodilištu, ali jeste muž prije porodilišta. Dr je mislio već pred kraj 8. mjeseca da ću da se porodim svaki čas, pa sam ja na početku 9. išla na depilaciju, ali porodila sam se tek poslije termina, tako da sam morala da se obrijem (tj. mm je morao, jer ja od ogromnog stomaka nisam ništa vidjela). A u porodilištu su mi obrijali cijeli stomak (porodila sam se na carski, jer nije išlo prirodno) i to nekim tupim brijačem.

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
3.7.2012 9:30:24   
Anoniman
U bre, pa gde tupim. u našoj bolnici baš nisu sjajni uslovi, ali svaka trudnica dobije novi brijač-koriste one najjeftinije za jednokratnu upotrebu ali bar su novi.

(odgovor članu bubamara2011)
  Direktna veza do poruke: 357
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
3.7.2012 10:50:02   
tatjan@
Ja se brijala sama za prosli porodjaj i bas sam se namucila, ali sestra rekla da je super i nije mi nista dalje radila.. i meni su od brijanja uvek urastale dlake, bas sam se namucila dok nisam otkrila kreme za depilaciju. Meni bas odgovara Veet, ne pecka me, nikad se nisam osula, a sad kad imam veliki stomak namazem napamet, obrisem sa sundjercicem i nema dlaka user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
3.7.2012 10:52:12   
Anoniman
Čekaj, pričaš o veet kremu? To se sme u trudnoći??? ja time sređujem ruke, ali se sve tripujem da ne smem takvu hemiju user posted image

(odgovor članu tatjan@)
  Direktna veza do poruke: 359
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.7.2012 9:51:52   
bubamara2011
Ja se nisam usudila da koristim kreme za dep. u trudnoći, a i inače sam ljubitelj voska. Kad se izdepiliram, mirna sam mjesec dana. S kremom mi je isto kao i s brijačem, jedino što dlake nisu tako oštre, ali svejedno urastaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.7.2012 13:30:55   
tatjan@
Meni su ovako rekli.. sve sto se koristi lokalno nece bebi naskoditi. Pogotovo kad se zavrsi bebin razvoj, znaci posle 3 meseca. To mu isto dodje i kao farbanje kose, mazanje bilo kakvih krema na telo.. Nista to nije ispitano na trudnicama, ali ja idem logikom da se preko koze ne apsorbuje puno. E sad kako ko voli, ja se i farbam i mackam i depiliram, koristila sam i kreme za alergiju na bazi kortikosteroida i kapi za nos.. znaci sve lokalno. Kad sam prvi put pitala doktora da li smem da se farbam, samo je zinuo u mene. A najsmesnija mi bila moja drugarica kad sam se ofarbala u trecem mesecu trudnoce, kaze, zar se ne plasis? Pita me i pali cigaretu (ona je bila u 6 mesecu). user posted image
Ne bih da ubedjujem nikoga da je tako ispravno, ali ja smatram da je to OK. Ono sto smeta bebi po meni je pusenje, alkohol, razne tablete, nezdrava hrana (konzervirana), to sto unosimo preko usta. Ovo lokalno, pa jos i povremeno.. ne znam sto bi i na koji nacin skodilo.

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
15.1.2013 13:25:32   
Susumige
Upravo sam se vratila sa " brazilke " i mogu vam reci da sam prezadovoljna . Termin mi je za 2 dana user posted image i vec par dana razmisljam sta da radim, sa tim delom ...Inace ne volim da brijem prepone , sva se ospem , sve svrbi ,upali se ...uzas , a depilaciju sto se bola tice sasvim ok podnosim . Malo sam bila skepticna posto sam po raznim forumima citala da u trudnoci to bas boli ... pa sam krenula sa idejom da pocnemo pa ako boli lako cu se latiti brijaca user posted image . Medjutim , mene je to tako malo bolelo da nisam ni sama mogla da verujem . Manje nego inace . Cini mi se da ako ne racunamo trajnu , tj epilaciju da mu brazilka dodje kao najbolje resenje , jer bi npr morala da se brijem svaki drugi dan a mogu da zamislim na sta bi to u mom slucaju licilo . Jedino treba obratiti paznju da higijenski uslovi u salonu budu zaista dobri i da se ne radi preradjenim , nego " novim voskom , koji se baca posle upotrebe ... posto smo sada bas podlozne infekcijama ...

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
15.1.2013 14:16:54   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: bubamara2011


IZVORNA PORUKA: ishler

Meni je lekar rekao da depilacija moze izazvati kontrakcije u trudnoci,jer je to boluser posted image

Ovo prvi put čujem. user posted image Ja sam zadnji put brazilku uradila u devetom mjesecu i nije mi ništa bilo.

Bilo koji bol moze izazvati kontrakcije ,,ja sam pre trudnoce koristila veet kremu e kad sam zatrudnela posto su misljenja dr po pitanju koriscenja iste bila podeljena,nisam htela da se igram nego lepo kupim elektricni depilator ,da bi mi posle par dana sestra rekla nikako sa njm oko prepona a i ovako moze da mi izazove kontrakcije user posted image ..i na kraju ostadoh na brijacu ,za svaki slucaj..

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.1.2013 16:26:08   
Bebinjo
Ja za sada to radim brijačem, u 6-om sam mesecu, pa još uvek mogu da se sagnem. user posted image Prag bola mi je nizak, pa me strah depilacija, a ni za kremu se ne bih odlučila, nešto mi i ne pomaže kod jačih dlačica. One žene koje lepo podose bol i lepo nose trudnoću, bez komplikacija, predlažem depilaciju, kad već mogu, istrpi se to nekako. :)) Što da ne.. Ja imam bolove u donjem delu stomaka kada ustanem, pa sam ipak odlučila da se sama snalazim i ne tretiram telo dodatnim bolovima.. :/

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
27.4.2013 18:23:27   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: bubamara2011


IZVORNA PORUKA: ishler

Meni je lekar rekao da depilacija moze izazvati kontrakcije u trudnoci,jer je to boluser posted image

Ovo prvi put čujem. user posted image Ja sam zadnji put brazilku uradila u devetom mjesecu i nije mi ništa bilo.


Šta mislite, jel tačno? Kakva su vaša iskustva?

Vi koje ste e depilirale pre trudnoće, da li nastaviti u trudnoći? Pre svega milsim na noge ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.4.2013 18:24:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
27.4.2013 18:28:00   
minna
Ja sam nastavila da se depiliram normalno, noge i brazilku, samo sto nisam bas na svakih mesec dana kao pre trudnoce nego redje...meni depilacija nije neki bol, mada sam ja imala kontrakcije sve vreme, ali kod mene to nije imalo veze sa depilacijom, imala sam ih i pre nego sto sam se depilirala

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
27.4.2013 19:34:02   
doktorkakristal
I ja se depiliram najnormalnije kao i pre i smatram da je mnogo bolje od brijaca,jeste da boli,ali bebi ne smeta,kontrakcije sam i ja imala od pocetka pa nisu novost samo se trudim da se manje trzam kada povuce traku,inace depiliram se hladnim voskom tj onaj u stiku,na njega sam navikla

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
27.4.2013 19:39:10   
Snelle
Ja mislim da to sve zavisi od žene do žene. U prošloj trudnoći mi je krenuo porođaj dan nakon što sam odradila kompletnu depilaciju intimne zone koja je meni inače izuzetno bolna, tako da može biti da je depilacija izazvala porođaj ili je to bila samo slučajnost.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 8:54:57   
doktorkakristal
tacno,svako reaguje drugacije,naime jedna poznanica se depilirala u sestom mesecu i beba pocela jako da se mrda ona se prepala i zavrsila u bolnici,dok moja koleginica i prijateljica se depilirala do zadnjeg dana bukvalno,kaze pocne beba da se meskolji ali ona ne obraca paznju,od 8 meseca je isla na 15 dana na depilaciju da bi bila glatka za porodiliste,videcu kako ce meni ici kasnije

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 9:12:35   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: bubamara2011


IZVORNA PORUKA: ishler

Meni je lekar rekao da depilacija moze izazvati kontrakcije u trudnoci,jer je to boluser posted image

Ovo prvi put čujem. user posted image Ja sam zadnji put brazilku uradila u devetom mjesecu i nije mi ništa bilo.


Šta mislite, jel tačno? Kakva su vaša iskustva?

Vi koje ste e depilirale pre trudnoće, da li nastaviti u trudnoći? Pre svega milsim na noge ..


S obzirom kakve sam probleme imala do sada odlucila sam da u ovoj trudnoci nista ne eksperimentisem. Nema farbanja, depilavcije, nadogradnje..... ma nista. Ne zelim da razmisljam da li moze da utice ili ne. Posle porodjaja ce biti generalka.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 9:16:30   
Verolina
Ma kakve kontrakcije od depilacije?user posted image Slobodno se depilirajte. jedini problem je sto je pod uticajem hormona u trudnoci prag bola snizen, pa ce vas mozda malo vise boleti. Ja ne planiram da se saginjem za brijanje(taj napor je gori od depilacije).

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 9:43:44   
Figaro88
Pa ne znam,ja kombinujem depilaciju i brijanje,i u trudnoci sam tako,kontrakcije sam imala pa imala tako da cu tako i u sledecoj.Jedino sto mi je brijanje bilo duplo teze,tako da cu prednost dati depilaciji...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 9:45:10   
Sosa Mena
Ja imam onu Braunovu kosacicu i sa njom sam se redovno depilirala. Za tropske krajeve je bio zaduzen mm tu kasnije nisam mogla da dosegnem user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 10:26:17   
doktorkakristal
ja sa Braunom jedino mogu noge,ono ubija koliko boli,svaka cast ako neko moze dole sa onim cudom user posted image

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
28.4.2013 10:40:54   
Sanchy
Ja sam za povezanost depilacije i kontrakcija cula sa vise stranaa i to od dr a a i onako sam dva puta prokrvarila u trudnoci imala bolove pa sto da se igram ,makar bilo 10 posto sanse da je to tacno,nije mi o glavu bilo..,sad sam se depilirala pola nogu pre neki dan imam philipsov ,ma ono je mazohizam koliko boliuser posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here