|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2014 9:47:33   
Sanjalica1980
Lesice divno za euz user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Ekspertni UZ
11.12.2014 18:16:03   
lesica
Ordadih juče EUZ.
Na osnovu poslednjeg ciklusa tačno 22+0.

Placenta gradus 0.
Normalna količina plodove tečnosti.
TVS cervikalni kanal 55 mm bez tunelizaciije.
Obostrano protoci kroz aa uterine bez notch-a PI AU = 0,75, RI AU = 0.49, S/D = 1,97 ; S/D - 2,09, PI AU - 0,81, RI AU -0,52

Kranijum pravilnog oblika, homogenih struktura kostiju sa viđenim suturama. Inrakranijalne strukture simetrične sa pravilnim rasporedom krvnih sudova na bazi mozga. Viđen centralni falks cerebri, cavum septi pellucidi i simetrični thalamusi sa hommogenim plexusima u bočnim komorama.
Orbite sa očima, profil b.o. usne i nepca bez vidljivog rascepa. Začeci zuba prisutni. Vrat pravilnog oblika, bez cističnih formacija.
Toraks pravilnog oblika izoehogenog plućnog parenhima sa viđenom dijafragmom i približnim međusobnim veličinama plućnih krila..
Oblik, veličina i položaj srca u preseku 4 srčane šupljine, pravilne , sa približnim međusobnim veličinama komora i pretkomora. Nije viđen av septalni defekt. Akcija srca ritmična. Nema perikardijalnog izliva. Bez indikacija za detaljnu ehokardiografiju.
Želudac normalno postavljen, normalno punjen. Jetra izoehogenog parenhima, sa viđenom žučnom kesom.
Bubrezi normalno postavljeni bez pijelektazacija. Bešika normalno puna. Nema defekta prednjeg trbušnog zida. Insercija pupka b.o. Spoljne genitalije muškog pola.
Kičmeni stub u sagitalnom i transverzalnim presecima ne pokazuje znake spinalnog defekta.
Obe ruke i obe noge saurednim dugim kostima, stopalima i šakama, svi prsti razvijeni i prisutni.

BDP- 52,70
OFD- 70,76
HC- 197,05
AC- 171,56
FL39,58
cerebellum- 21,1
CM- 6,40
Vp- 5,00
TT- 500 gr što odgovara nedelji gestijacije

Plod izuzetno živahan.

Celokupan nalaz uredan.


Jedina zamerka na moj pritisak koji je 140/85.
( Danas tj. jutros 130/90, kasnije normalan) Uglavnom- praćenje pritiska narednih 7 dana nakon toga odluka da li ili ne treba terapija.


< Poruku je uredio lesica RR -- 11.12.2014 18:27:52 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Ekspertni UZ
11.12.2014 18:20:41   
mama krava

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Spoljne genitalije muškog pola.





znaci bata! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Ekspertni UZ
11.12.2014 18:34:20   
lesica
O daaa,


IZVORNA PORUKA: lesica RR


Plod izuzetno živahan.






i to zbog ovoga, od milošte Demijan user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Ekspertni UZ
11.12.2014 18:37:13   
mama krava
Htela sam i to da citiram, ali polako, bolje da ne znas kakvi su ti, decaci user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 11:10:37   
jess021
IZVORNA PORUKA: cipiripi

to je izaslo pod eks. uz user posted image

Ekspertni ultrazvuk sastavni je deo pracenja trudnoce i procene eventualnog rizika i jako je važna da bi se pratio pravilan rast i razvoj bebe i eventualno sprecili odredjeni rizici.  Prvi ekspertni ultrazvuk za trudnoci od 11. do 14. nedelje - meri se nabor na bebinom vratu, utvrdjuje prisustvo nosne kosti i zajedno sa biohemijskim markerima odredjuje procena rizika eventualnih hromozomskih anomalija. Drugi ekspertni ultrazvuk za trudnoce, 20. nedelja - detaljno se ultrazvucno posmatra morfodinamski status bebe, posmatrajuci bebin mozak, srce, pluca, jetru, želudac, dijafragmu, bubrege, mokracnu bešiku i ekstremitete. Treci ekspertni ultrazvuk za trudnoce 28. nedelja - nastavlja se posmatranje rasta i razvoja bebe.


izvor : virtuelni grad



Evo me ovde da ne dobijem tamo pec pec.
Koliko znam double=ekspertni uz+vadjenje krvi.

< Poruku je uredio jess021 -- 29.3.2015 11:13:42 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 13:39:41   
serpica
Ja sam pre dabl testa radila obican uz samo je dr malo detaljnije gledao sve,onda sam sutradan odradila krv i cekala rezultate. Na prvi euz sam isla sa 13+6 mada je i on delovao kao obican uz samo duze.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 18:32:36   
jabudic
Jess, ja kao Šerpi, običan UZ ( malo detaljniji + vadjenje krvi= double).
Na ekspertni me nikad nije slala.
BArem još uvjek ne.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 21:12:41   
jess021
Ma bas cu sutra lepo da je pitam i da resim dilemu.
Ja mislim da je to isti aparat sa kojim se radi uz, ali se tacno zna u ta tri termina koja su odredjena za ekspertni uz sta se konkretno gleda, a ne samo duzina, tezina...
Sutra javljam informacijeuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 22:08:27   
Valerie
jess, ja sam ti detaljno u trudnicama napisala sta se radi u 13. nedelji. sta god drugo da ti mere i slikaju, mora da se opet premeri oko 20. nedelje, na EUZ. srecno!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 22:29:40   
lesica
EUZ - u suštini svi ti krucijalni ultrazvukovi se po pojedinim lekarima vode kao ekspertni.

Prvi je upravo uz koji prethodi dabl testu.
Sledeći može da bude u zavisnosti od lekara oko 16-17. nedelje trudnoće kada se rade tkz. SOFT MARKERI , isto se vezuje za uočavanje nekih anomalija koje bi mogle da ukazuju na neki od sindroma.

I na kraju, onaj EUZ o kome se piše u ovoj temi, a to je EUZ od 20-24. nedelje kada se detaljno gleda morfologija ploda ( organi, razvoj, protoci, tada se radi i cervikometrija...)

Nakon toga postoji još jedan detaljniji ultrazvučni pregled pri ulasku u treće tromesečje, dakle 27-28-32. nedelja kada se isto gleda koješta.


Suština je da kada se kaže EUZ,uglavnom se misli na taj tokom drugog tromesečja, tj oko 20 i neke nedelje.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Ekspertni UZ
29.3.2015 22:39:57   
jess021
Hvala Les, to sam i ja mislila.
Najvise zato sto vecina lekara u NS kaze sa ima 3 euz-a i da taj prvi je u okviru dabl testa.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Ekspertni UZ
4.9.2015 8:45:58   
madre
da li je neko radio ekspertni ultrazvuk u frontu? da li se to uopste tamo radi? da li se zakazuje i kako?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Ekspertni UZ
4.9.2015 9:43:15   
MAMAMAJ
Jedna info za sve vas vezane za zemuske dz. Kada dođe vreme za EUz, vaš dr iz doma zdravlja treba da vam da uput za uz na Poliklinici, tamo kod vatrogasnog, pa kada odradite kod njih, oni vas šalju sa izveštajem u porodilište u Zemunu da tamo zakažete EUZ. Meni moja dr to ništa nije lepo objasnila, mislila sam da se to radi na Poliklinic, a juče sam tamo odradila običan uz, pa me dr poslala u porodilište i zakazala sam za sl četvrtak.
Malo komplikuju, ali oni svi tamo u Zemunu zlata vrede, oprošteno im je. user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Ekspertni UZ
7.9.2015 12:43:33   
madre
je l radio ko skoro EUZ u analife, kod dr zivanica? iskustva?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Ekspertni UZ
7.9.2015 12:47:26   
janabons
RAdila sam ja u avgustu, a radila sam i u prosloj trudnoci.
JA sam prezadovoljna, ne prica mnogo, ali kaze sta i koliko treba. Meni su ga u obe trudnoce preporucivali lekari koji su mi vodili trudnocu, jer su zeleli da cuju i njegovo misljenje. Sve preporuke

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Ekspertni UZ
7.9.2015 12:56:28   
madre
samo mi kazi jos koliko ranije si morala da zakazes i koja si tada bila nedelja?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Ekspertni UZ
11.9.2015 9:47:44   
MAMAMAJ
Odradili smo juče euz u zemunskoj bolnici, dr Kovačević mi radila, sve isto kao što je lessica napisala, sve ok, Bogu hvala. Trajalo je oko 20min.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Ekspertni UZ
11.9.2015 10:09:20   
adulence
Ja sam radila u 24.nedelji i to mi je definitivno bio najdegaljniji ultra zvjk i bas mj je nekako ulio poverenje bez obzira sto znam da je sve u redu...on je onako tih ali spreman za saradnju i odgovara na pitanja...ja sam imala lepo iskustvo...
IZVORNA PORUKA: madre

je l radio ko skoro EUZ u analife, kod dr zivanica? iskustva?user posted image



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Ekspertni UZ
7.1.2016 18:42:11   
IvanaSK RR
U domu zdravlja imam zakazano krajem meseca, tad cu biti 22 nedelja.
Na 4d idem polovinom januara.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Ekspertni UZ
8.1.2016 17:25:24   
BubaBubica
Da napišem u odgovarajućoj temi, ekspertni 4D UZ je 5500 din. Ako bude sve u redu, ići ću sigurno tamo oko 22. nedelje.
Običan Uz je 3000 din što mi jeste nešto skuplje ali znam da vredi dati.

Klinika je u Pančevu pa ako nekoga zanima koja, neka piše u PP, vidim da brišu admini nazive.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Ekspertni UZ
13.1.2016 14:38:35   
Smejalica
Caos drugarice, ja sam novi clan veliki ljubac svima..
Imam jedan problem, bila sam na prvom uz pre 3 dana a na sl. idem krajem sl.nedelje. Gin. mi je rekla da je gs.vrecica 0.63cm a zumancana vrecica manja nego sto bi trebalo 1-1,3 mm i da je plod malo spljosten tj.nepravilnog oblika i da ima nedostatak pritiska. Po racunici sam u cetvrtoj ned. moram napomenuti da nemam bolove ni krvarenja povremeno me po malo zigne stomak. Zna li neko nesto vise o ovome jako sam zabrinuta jer sam prosle godine imala jedan spontani?
user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Ekspertni UZ
4.9.2017 23:02:35   
mama Jo
Da li ste ekspertni radile kod bulo kog dr? Ja sam tek sada saznala da postoji sajt na kojem mozete da vidite koji dr u Srbiji su OBUCENI da urade ekspertni uz, nisu svi... i tek sad sam skontala da moj izabrani ginekolog nije na tom spisku...
Zna li neko nesto o tome?
I da li Novosadski domovi zdravlja imaju uz aparat kojim moze da se odradi i ekspertni?

(odgovor članu Smejalica)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 10:27:05   
isidora88
Ja sam radila kod dr koji ima licencu, privatno. Sada radim u porodilistu kod super doktora

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Ekspertni UZ
5.9.2017 10:56:41   
mama Jo
Nisam uopste na to obracala paznju, prvi put jesam radila kod dr sa licencom... a sada mi je radila dr koja nema licencu privatno, a drugi ekspertni opet ta dr koja nema licencu i to na aparatu u domu zdravlja...
Da li ti aparati po domovima zdravlja zaista mogubda urade eksperni pregled? Sta mislite?

Svakako cu ponovo uraditi, kod dr koje ima licencu kod koje sam u prvoj trudnoci radila.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here