|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 21:22:35   
isidora88
http://www.mojnovisad.com/vesti/foto-dom-zdravlja-na-limanu-dobio-najsavremeniji-ultrazvucni-aparat-id11753.html

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 22:20:38   
Maslacak15
to je dobra masina ali ne spada u premium masine. Kosta 50 hiljada evra, premium segment ultrazvucne dijagnostike kosta 4x vise, znaci oko 200 000 (Philips, GE , Siemens). Verujte mi takve masine se ne nalaze po domovima zdravlja jer im ne trebaju.
Ne zove se ekspertski ultrazvuk zato sto na svakom cosku svako moze da ga uradi. Ja rekoh gde mislim da moze, a sigurno da ima i jos masina i u BG i u NS.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2017 22:30:55   
isidora88
Meni nije presudna masina nego strucnjak koji gleda, naravno da onaj ko gleda da ima dobar aparat ali mislim da i na onom od 50.000e moze da se vidi sve sto treba. Naravno da biram uvek bih izabrala i strucnjaka i ekstra aparat ali ovaj pit trudnocu vodim u porodilistu i domu zdravlja pa samim tim ne mogu da biram aparat od 200.000e i vise ali zato biram strucnjake.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Ekspertni UZ
17.10.2017 22:57:48   
MamaNecaVo
Dobar strucnjak ce videti sve potrebno i na obicno aparatu za UZ bez ukljucivanja 4D.
Srbija generalno ima nekoliko dobrih strucnjaka (rade i privatno i drzavno),jedino mi se ne svidja sto privatno (naravno),posvete trudnici vise paznje.No tako to valjda ide.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Ekspertni UZ
13.11.2017 14:33:58   
mama Jo
U petak idem na treci ekspertni i jedva cekam 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Ekspertni UZ
13.11.2017 16:06:38   
MamaNecaVo
Divno
Srecno ❤

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Ekspertni UZ
30.11.2017 18:29:15   
Citrin
Pozdrav,
evo spiska lekara koji imaju licencu za ekspertni UZ pošto da biste videle isti mora da se registruje na sajtu...
[IMG]http://i64.tinypic.com/4kwako.jpg[/IMG]

Prokleta fotka...pokušavam da vidim gde grešim

Ja sam 18ta nedelja i ne znam šta da radim, da li privatno ili državno...čekam rezultate amniocinteze. Kažu da se za taj ekspertni ide u porodilište gde se nameravate poroditi a mene smara da gubim 2,3h da bi me u Frontu neko za 5min otkačio. Toliko sam izgubila vremena u novembru na analize, Tripl i amnio...

Jel neko išao u BG kod nekog od ovih lekara sa spiska? Za dr Puzigaću znam da pregleda u Bel Medic i tarifa za taj ekspertni je vau! Računam da svi sa licencama imaju zato i veću cenu...



< Poruku je uredio Citrin -- 30.11.2017 18:34:39 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Ekspertni UZ
30.11.2017 18:45:43   
Citrin
user posted image

dok ja nadjoh gde da postujem...prodje mi prilika za izmenu poruke
postimg.org

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Ekspertni UZ
30.11.2017 21:48:15   
Srecko47E
Osradi ekspertni kod lekara koji ti trudnocu vodi.
Zakazuke se i nema velikog cekanja.
To ke nesto sto se mora odraditi od do nedelje.
Privatno sam isla kod nacelnika NF.
Ne znam da li je dozvoljeno da se imenujz

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Ekspertni UZ
30.11.2017 21:53:37   
Citrin
user posted image niko mi još ne vodi trudnoću sem gin u domu zdravlja...moraću da zovem NF...moj gin mi nije čak hteo dati ni uput. Šifra snadji se, kao i za dabl što nije rekao da treba ja da zovem već sam ovde pitala i usput provaljivala.

Imena doktora mogu da se objavljuju, a ordinacija ne, tako sam pročitala negde pravilo. Jel to bilo skoro?

< Poruku je uredio Citrin -- 30.11.2017 21:57:15 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Ekspertni UZ
1.12.2017 0:20:04   
Srecko47E
Pa ginekolog u DZ ti vodi trudnocu onda.
Kako to da ti je receno da se snadjes za dabl?
Zasto ga do sada nisi prijavila?
Ako DZ nema mogucnosti za testove i uz daje se uput
Uput mora da ti da.
Ako pripadas BG, trazi na NF.
Tamo ce ti zakazati kod doktora.
Ako te pitaju kod kojeg ces,opredeli se za bilo kojeg muskarca.odlicni su
Meni je i dalje sokantno i gotovo nemoguce da doktor trudnici kaze da se snadje za dabl i ostale analizs

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Ekspertni UZ
7.5.2018 16:22:00   
Lilyka7
Pozdrav...
Da li je neko skoro radio Eksp.uz u Višegradskoj ?

Zvala sam pre neki dan telefonom da se raspitam kako se zakazuje, a u dz mi rekli da moram ja da zakažem, ovi mi kažu da se zakazuje u domu zdravlja ?!
Ja poslala mail opet da mi zakaže dr termin kod nje u dz da ne čekam satima i objasnim da sam zvala i šta mi treba, ili da mi oni zakažu ili da mi daju uput za front...Oni mi odgovorili opet da idem tamo gde sam radila dabl lično i da ja moram da zakažem da oni u dz ne zakazuju.

I sad mi ništa nije jasno.
Ako je neko skoro radio , da li ste sami zakazivali ?

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Ekspertni UZ
25.6.2018 10:58:43   
marketing RR
Naša korisnica pita sledeće:

Drage moje mamice i buduce mamice,ja sam vec u 10oj nedjelji,cetvrta trudnoca,prije 4 godine sam imala prijevremeni porod u 28oj nedjelji i beba nije prezivjela.Eh sad po nalazima uz moja beba je prije 12 dana bila duga 1,5 cm,teska 61 gram,sve je izgledalo dobro ali mi je doktor rekao da za mjesec dodjem na expertni uz i double test. Ono sto me zanima da li to znaci da nesto ne valja,s obzirom da mi je vec 36 godina i da sa prvo dvoje djece (10 i 5 godina) nisam radila te testove ali ni u trudnoci prije 4 godine.

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Ekspertni UZ
25.6.2018 11:41:03   
Maraj
Dabl test a ujedno i ekspertni su standardna procedura oko 12-14 nedelje trudnoce. Verovatno ke dr jos i obazriviji zbog tvoje poslednje trudnoce. Ali nije ti rekao da uradis ista sto druge trudnice ne rade.
Dabl test pa posle i tripl (a ti ces verovatno raditi i amniocentezu zbog godina) su standardne procedure i sve trudnice ih rade. Ne znam kako to u prethodnim trudnocama nisi radila

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Ekspertni UZ
25.6.2018 11:51:56   
IvanaSK RR
Sve trudnice rade double test i ultrazvuk u to vreme, kao sto rece Maraj.
Nista to nije za brigu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Ekspertni UZ
25.6.2018 13:35:17   
mama Jo
Ako ste zabrinuti samo zbog toga sto to treba da radite - otklonite svaku brigu, to je standardna procedura. Ne znam kako to nista radile u prethodnim trudnocama. Bukvalno svaka trudnica to radi, kao i ekspertne uz kojih ima 3 u trudnoci.
Sve najlepse!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Ekspertni UZ
12.7.2018 11:30:09   
Missy_86
Ja sam radila double test u periodu 12 + 5, i rezultati su bili ok.

Na odluku supruga i mene smo uradil i nifty test, koji je pokazao da kod bebe nema nikakvih anomalija, ali da je kod mene prisutna neka mikrodelecija.

Krv mi je testirana u BG gdje je ustanovljeno, da je utvrdjeno prisustvo normalnoh zenskog kariotipa sa 46 hromozoma.

E, sada sam trenutno 27+4, gdje mi je na pregledu, tj.uz utvrdjeno da beba ima veci razmak između nožnog palca i susjednog prsta.

Doktorica kaze da je to ok i da to nije nikakav znak za down sindrom,ali mene je sada tako strah.
U subotu sam narucena na eksp.uz i da ce mi on otkriti da li postoji neka anomalija ili ne.
Ja se iskreno nadam da ce sve biti ok.

Je li neka mozda imala slicnu situaciju?

Pozdrav i hvala

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 13:05:32   
dunja RR
Žene ja sam sada 19+6, odnosno mislim da sam 20 okruglo, kasni tiker 1 dan čini mi se.
Da li bi krajem sledeće nedelje trebala na onaj drugi ekspertni UZ?
I da li mogu npr da uradim jedan EUZ u petak sledeće nedelje, a naredne nedelje (2.11.) da uradim kod drugog dr isto EUZ (da li je to kasno, ili treba ranije ipak koji dan?)
Kod prvog moram da se pojavim jer će me porađati, ali ima loš UZ, pa bi ipak otišla i kod Ivanovića, i ovaj put. Da li je to previše?

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.10.2018 13:08:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 13:40:26   
vonavoj
Nemoj pre 24te nedelje privatno,bar ja ne bi..Meni su uvek tako zakazivali..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 13:45:26   
dunja RR
Stvarnoo?
Ali meni dr reče da dođem u 21, nedelji, tj. tačnije, rekao je pre 3 nedelje dođi za mesec dana, na 4D (to je ekspertni jel da?i)

Čak mi je rekao da uradim prethodno i OGTT (ja ga pitala što tako rano, a on reče, sada se radi u 21.nedelji, da bi trudnicama bilo komfornije, jer im više bude muka od glukoze u kasnijoj trudnoći??'''')
ali mi je moja dr endokrinolog rekla da OGTT ipak uradim, kao i ranije u 24. nedelji.


Šta sada da radim, ja sve gledam, sledeće nedelje je mesec dana od prethpdnog UZ, pa reko da zakažem .. kada je on tako rekao.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.10.2018 13:46:46 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 13:56:10   
vonavoj
Ne znam.ja sam na uz isla na svakih 6 nedelja... preteruju malo sa tim,ako je sve u redu,cemu onda toliko cesto.To uglavnom privatnici na mesec dana...Neka se jos neko javi,ja sam tako.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 14:04:09   
dunja RR
U prošloj trudnoći sam sve vreme bila kod ovog dr, koji me porađao i koji će me i sada porađati, on mi je vodio privatno trudnoću, i baš kao što kažeš, dolazila sam na 6 nedelja, pa i duže, a na dabl i na ekspertni me poslao u gradsku bolnicu (uzela sam u DZ uput), jer nije hteo da mi privatno naplati.

Ali sam sada kod njega došle tek pred kraj 4. meseca (zbog oonih krvarenja u početku, pa cista itd, ostala sam u tom prvom tromesečju kod Ivanovića).

I eto, on mi sada reče dođi za mesec dana. Da nije zbog one niske posteljice i bolova koje sam imala, ali se sećam da je rekao radićemo 4D.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 14:08:10   
milicicak
Dunja, drugi ekspertni se radi izmedju 22 i 24 nedelje, pa ti zakazi u nekom tom periodu. Ja sam kod Tike isla sa 22 pune mislim, oba puta.Sto se cestoce odlaska tice, u ovoj trudnoci su me gledali na dve nedelje tako da nisam merodavna uopste ali mislim da nema potrebe da se radi na mesec dana, otprilike 6 nedelja je ok. Sa T sam isla na mesec dana zbog mog mira jer sam puno radila.
Da je bio zabrinut zbog niske posteljice rekao bi ti da dodjes ranije.

< Poruku je uredio milicicak -- 18.10.2018 14:11:37 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 14:15:38   
dunja RR
Hvala vam puno, tako ću onda, a da li da uradim, jedne nedelje kod tog dr koji će me porađati, ali ima jako loš UZ, a sledeće nedelje bi uradila i kod ivanovića, jer imaju odličan UZ, pa d budem sigurna. Jer ipak mi je on na prošlom UZ izmerio grlić 3,14 na tom lošem UZ, a u Ivanovićima je bio nedelju kasnije 4 zarez nešto grlić, zato bih otišla i kod njih, samo još ovaj put. Jel nije previše?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Ekspertni UZ
18.10.2018 14:18:11   
milicicak
Dunja, uz ne skodi, mozes da ga radis svaki dan 😁 ti radi onako kako mislis da je najbolje i kako ces biti najmirnija

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here