|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
3.8.2010 0:11:45   
Anoniman
Prvi se radi između 12-14, drugi između 22-24 (ako se ne varam).

Mada, vidi ovo: KLIK

(odgovor članu zvoncica24)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ekspertni UZ
3.8.2010 0:46:09   
Mishica 77
Ja sam expertni radila na 5-6 nedelja. Čini mi se da je prvi bio u 14 nedelji. Dr je poživčanio od mene. Svaki put je pokušao da mi objasni kako nema potrebe. Jes', našo mene tvrdoglavu! user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ekspertni UZ
3.8.2010 21:38:00   
zvoncica24
Hvala  user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ekspertni UZ
3.11.2010 11:58:33   
boje
zakazala sam ekspertni kod dr Vejnovica (cena 9000 din). procitala sam da se isti dan ili sutradan radi i dabl test, pa me zanima da li se sa tim rezultatima ide opet kod ginekologa ili se ide kod geneticara. jer ja nisam iz NS, gde idem na pregled i ne znam ni jednog geneticara.user posted image

(odgovor članu zvoncica24)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ekspertni UZ
3.11.2010 16:55:37   
winieana
drage trudnice moze li neko da mi odgonetne nalaz uz: trenutno sam u 29-toj nedelji trudnoce i nalaz je ovakav:  BPD- 80 , TAD- 281 , AC-253 , FL-57 ,  "pg/kl"-27,6 , "pg/uz"-30,4 . neke skracenice sam nasla ali neke nikako a i interesujeme koje su normalne vrednosti za svaku skracenicu da mogu da uporedim sa mojim jer dr mi kaze da mi je bebac predugacak i da treba da promenim ishranu da bi sporije rastao sto je suludo po meni raditi jer ti kao majka mozes da se bacis na dijetu ali on u stomaku treba da raste. da napomenem nemam problema sa tezinom deteta nego sa duzinom. molim vas za pomoc moja adresa je winieana@live.co.uk pa ako ima neko dobar da mi pomogne neka posalje nesto unapred vam hvala

< Poruku je uredio Lilly RR -- 4.11.2010 14:07:12 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ekspertni UZ
4.11.2010 10:47:38   
smeško
IZVORNA PORUKA: boje

zakazala sam ekspertni kod dr Vejnovica (cena 9000 din). procitala sam da se isti dan ili sutradan radi i dabl test, pa me zanima da li se sa tim rezultatima ide opet kod ginekologa ili se ide kod geneticara. jer ja nisam iz NS, gde idem na pregled i ne znam ni jednog geneticara.user posted image


Sa poslednjim uz-om  ides istog ili sledeceg dana na vadjenje krvi i te rezultate nosis svom ginekologu.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ekspertni UZ
4.11.2010 15:14:28   
boje
znaci opet nazad u NS.
hvala smeskouser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 0:55:15   
gagić
Imam jedno pitanje: koja je razlika između ekspertnog, 3d i 4d ultrazvuka? Ja sam išla privatno na ekspertni a mm smatra da je 4d bolji pa sad hoće da idemo i na taj, kao sigurniji je... user posted image U 18. nedelji trudnoće sam pa sad razmatramo gde da idemo user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 10:00:33   
New Mom
Eksperni UZ znači da se preciznije i detaljnije pregledaju svi organi bebe da li je sve OK (i obično zahteva osobu - ginekologa koji je obučen za to, ne rade svi dr to). Obično se savetuju 3: u 12.nedelji (kad je završen razvoj svih organa - organogeneza), oko 24.nedelje (kad se obično radi i ehokardiografija - stanje srca bebe) i oko 34. nedelje.
Razlika između 3D i 4D UZ je u toj tzv. 4 dimenziji, tj. beba se vidi trodimenzionalno u realnom vremenu.
Znači, nije bitno da li je 3D ili 4D već da ga radi ekspert (user posted image ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gagić)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 10:05:43   
jance
danas radim prvi ekspertni..uzasno sam neurozna....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu gagić)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 10:12:10   
New Mom
Što? Nema zašto. user posted image
Ja još imam uramljenu slikicu sa tog prvog - bebi kako sisa palac.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 10:17:20   
jance
ma znam, al eto , ostao mi taj osecaj od pre trudnoce.. tad bi mi svaki put na UZ nasli nesto sto ne treba, pa ih se bojim vise nego zubarske stolice.. a i nisam bila na UZ od negde 8 nedelje, pa sve mislim, lako onima koji idu svake 2 nedelje da gledaju bebice, one barem znaju sta da ocekuju, a ja, u pasulj da gledam sta me ceka!
mislim, nemam nikakvih problema, imam redovnih trudnickih simptoma za svoju nedelju, tako da bi trebalo da bude ok.


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 10:54:05   
Jelena M B
Bila sam na UZ nosim trojke:
1. CRL 57mm BPD 19 mm HC 71mm FL 6,4mm AC 62 mm NT 1mm
2. CRL 58mm BPD 17 mm HC 62mm FL 6,4mm AC 57mm NT 1,1mm
3. CRL 56mm BPD 18mm HC 63mm FL 6 mm AC 54mm NT 2,3mm


_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije koliko nam baš to malo nedostaje.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ekspertni UZ
20.4.2011 15:23:14   
jance
evo i mog nalaza: (prepisacu ceo, znam da nema potrebe, al eto ako nekoga zanima)
Z.M. 16.01.2011. VTP
Insercija trofoblasta
prednji trbusni zid zatvoren
plodova voda : dovoljna kolicina
srcana akcija i pokreti se registruju
pupcanik: pravilna insercija tri krvna suda
CRL 78mm
BPD 23.2mm
NT 1.5mm
lice: pravilnih kontura
zeludac: vidjen
besika: vidjena
ekstremiteti: prisutni, simetricni
kicmeni stub : b.o.
DG: GRAV HBD XIII+6

e sad, ipak mi tek sada rece da moram na dabl.. al sam mu rekla da nemam trenutno para... rece mi da je danas zadnji dan, pa da ako ne uradim danas da sutra ni ne radim onda.. pitala ga a sta ako ne uradim, kaze poslace me kod geneticara user posted image  ok. videcu kad mm dodje, al mi danas dali zadnje pare svekru za analize zbog njegovih metastaza, pa otprilike do petka neidemo nigde i jedemo krompir user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Jelena M B)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ekspertni UZ
21.4.2011 9:56:43   
Jelena M B
IZVORNA PORUKA: jance

evo i mog nalaza: (prepisacu ceo, znam da nema potrebe, al eto ako nekoga zanima)
Z.M. 16.01.2011. VTP
Insercija trofoblasta
prednji trbusni zid zatvoren
plodova voda : dovoljna kolicina
srcana akcija i pokreti se registruju
pupcanik: pravilna insercija tri krvna suda
CRL 78mm
BPD 23.2mm
NT 1.5mm
lice: pravilnih kontura
zeludac: vidjen
besika: vidjena
ekstremiteti: prisutni, simetricni
kicmeni stub : b.o.
DG: GRAV HBD XIII+6

e sad, ipak mi tek sada rece da moram na dabl.. al sam mu rekla da nemam trenutno para... rece mi da je danas zadnji dan, pa da ako ne uradim danas da sutra ni ne radim onda.. pitala ga a sta ako ne uradim, kaze poslace me kod geneticara user posted image  ok. videcu kad mm dodje, al mi danas dali zadnje pare svekru za analize zbog njegovih metastaza, pa otprilike do petka neidemo nigde i jedemo krompir user posted image

Možeš da radiš tripl test u 16 nedelji,a to što te šalje kod genetičara misli da uradi amniocintezu


_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije koliko nam baš to malo nedostaje.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ekspertni UZ
21.4.2011 14:21:18   
jance
videcu za triple, mozda cu ga odraditi...definitivno amniocentezu raditi necu, pa on ako hoce nek onda napise da je nalaz nepotpun, trebao je o tome ranije da misli.. pa nisam ja madjionicar da stvorim te pare za 4 sata! uzasno ne volem kad me ljudi dovedu pred svrsen cin, varijanta : e sad moras inace... nebi ga bolelo da mi je to za dabl rekao kad sam mu bila zadnji put pre toga, pa da znam da se organizujem. ovako su tog dana sve nase pare otisle na svekra jer je covek morao da odradi neke analize jos dodatne...

pricala sam sa mm i on se slaze da se necemo oko toga puno sekirati sada, ono sto se videlo na UZ je dobro, ostalo cemo videti kasnije...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Jelena M B)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ekspertni UZ
19.5.2011 9:43:02   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Meni su ovaj ultrazvuk radili u 20-oj nedelji trudnoce. Prvo sam radila triple test pa sa rezultatima testa sam isla na ultrazvuk. Pregled mi je, po preporuci mog ginekologa, radio njen kolega dr Puzigaća (vidim na netu da je vrlo poznat i priznat). Ako se dobro sećam pregled je trajao više od sat vremena. Kompletno je gledao bebu. Merio joj organe, gledao prste na rukama i nogama, merio udove, obim glave...ma kompletan pregled. Ja sam bila ni ziva ni mrtva. Bas sam bila prestravljena od toga da ne cujem nesto lose kad sam skontala da ce mi "iskenirati" bebu od glave do pete. Secam se da je cak gledao vilicu, da li je gornja vilica iz jednog dela. I naravno mozak - taj deo pregleda je bas dugo trajao.

elem, nadjoh sad na jednom sajtu (4d ordinacija) lep opis pregleda:

Kako prvo tromesečje trudnoće traje do punih 13 nedelja (tj. 13 nedelja i 6 dana) potreban je jedan ekspertski ultrazvučni pregled (za interval od 11-13.6NG). Ovaj pregled podrazumeva kako određivanje starosti trudnoće, tako i merenja kožnog nabora na vratu, dužine nosne kosti, postojanja i veličine mokraćne bešike kao i izgled oba bubrega, postojanje želuca kao i celovitost prednjeg trbušnog zida u nivou ušća pupčane vrpce; broj krvnih sudova u pupčanoj vrpci; dužinu kostiju nadkolenice, podkolenice, nadlaktice i podlaktice kao i šake i stopala kada se jasno prebrojavaju i prstići; postojanje, izgled i dužinu kostiju lica tj. gornje i donje vilice, sagledavanje kostiju kranijuma tj. lobanje kao i tadašnje moždane strukture tzv. Plexus chorioideus, postojanje očnih sočiva (jedinih ultrazvučno vidljivih struktura oka), određivanje srčane frekvence ploda kao i protok kroz embrionalne krvne sudove (tzv. Ductus venosus). Na osnovu svega sagledanog stiče se do tada najpreciznija predstava o razvoju ploda, prisustvu svih organa ali i eventualno povećanog rizika od hromozomopatija, ukoliko se detektuju neki od ultrazvučnih markera za iste. Ovaj pregled se dopunjava i biohemijskim tzv. Double screening testom tj. vrednostima 2 markera (fBeta HCG i PAPP-A) čije se vrednosti određuju u majčinoj krvi. Konačno, na osnovu starosti trudnice, vrednosti ova 2 markera i debljine kožnog nabora kao i veličine ploda sa gotovo 90% pouzdanosti se može proceniti verovatnoća postojanja hromozomskih poremećaja ploda u toj starosti trudnoće.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

To znachi da tje meni pregled trajati bar 2 sata....dok obe bebe ne pregleda od glave do pete...

Ja tju inache itji u 18-toj nedelji...poshto je moja dr trazila da idem ranije...mada...u petak tju je josh pitati...jel sigurna...da ne odem prerano...




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ekspertni UZ
8.7.2011 11:02:42   
jance
evo mojih nalaza sa drugog EUZ radnjenog u Betaniji kod dr. Pjevica
starost trudnoce prema menstruaciji 24 nedelja, starost po UZ 26 nedelja, posteljica: zadnji zid, fundus, izgled normalan, kolicina plodove vode normalna, svi organi vidjeni i redovnog izgleda, biometrija: BPD 65mm, FL 48mm, HC 235mm, Va 7mm, Vp 7mm CM 4mm, AC 219mm, tezina fetusa 900gr, srce levo orijentisano, 4 komore IV septum ceo, AV protok uredan, (ovo izmedju nekako necitko al komentar je da je uredno) srcana radnja ritmicna, frekvencija 155. i potvrdjeno je da smo decak user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 15:36:25   
maslackic
da li neko zna kojim aparatom rade ekspertni uz u gradskoj bolnici...onaj ekspertni sto se radi oko 20te nedelje...mislim rade li ga 4d ili 3 d ?

< Poruku je uredio maslackic -- 18.7.2011 15:44:27 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 16:03:21   
Verus
Ovaj deo mi nije jasan, tj. nema smisla, jer sve sto je dole navedeno da se radi se radi u 20toj nedelji ne izmedju 11 i 13user posted image
 
"Kako prvo tromesečje trudnoće traje do punih 13 nedelja (tj. 13 nedelja i 6 dana) potreban je jedan ekspertski ultrazvučni pregled (za interval od 11-13.6NG)."

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:07:33   
bea83
Verus ako si radila dabl, onda su ti verovatno tada radili ekspertski, tako se radi u Bg (čini mi se da ti nisi odavde pa zato kažem), ja sam sad zakazala dabl za avgust i reče mi doktorka to ti je ekspertski uz na kome se mere nabori na vratu i nosna kost i analiza krvi

< Poruku je uredio bea83 -- 18.7.2011 17:08:13 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:12:55   
nela79
IZVORNA PORUKA: maslackic

da li neko zna kojim aparatom rade ekspertni uz u gradskoj bolnici...onaj ekspertni sto se radi oko 20te nedelje...mislim rade li ga 4d ili 3 d ?


Dr kod kojeg sam isla privatno radi i u gradskoj. Koliko se sjecam, on mi je rekao da se radi na 4d UZ. Ako je on mene slagao, lazem i ja tebeuser posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:13:51   
Verus
Da to sam radila prosli petak: testove krvi i NT i kost nosa.  Al u ovom tekstu ispade ko da sve ostalo rade i u 13oj nedelji, a ti detalji se u stvari rade na expertnom u 20oj.  Ja sam drugi expertni zakazala 9og septembra...Tad ne rade nikakve analize krvi, bar ne ovde (ako si radio analize u I trimestru, ne znam jel rade zenama koje tad nisu nista radile...).  Mada, ovde je ovaj expertni u I trimestru opcija, ne mora naravno da se radi...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:17:38   
bea83
Čini mi se da se u ovom tekstu misli na taj ekspertni koji se radi uz dabl (pogotovo zato što piše od 11 do kraja 13 nedelje kada je i vreme za dabl), a i u ovom stadijumu trudnoće ništa posebno i ne mogu da vide osim onog što je bitno za dabl, a taj u 20 nedelji je ozbiljniji jer je ipak beba razvijenija i više se vidi

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:21:30   
Anoniman
Meni su u genetskom u gradskoj rekli da imaju i 3 i 4D, i da je 4D bitan za pregled srca a da je za ostalo dovoljan i 3D i da naravno najvise toga zavisi od toga koliko je dr strucan i zna sta da gleda.

Ja imam EUZ u gradskoj 5 avgusta, pa cu se javiti sa detaljima. I koleginica je radila nedavno tamo ali je nisam pitala nista oko aparata. sanala sam samo da dr nije nesto pricljiv. Tami ima jedan dr koji to radi, ne radi ti onaj koji ti vodi trudnocu. I da bi ga zakazala treba ti uput iz DZ i potvrda lekara da si u 18-19 nedelji (ja sam zakazala kad sam bila 19+ i mislim da je to bio poslednji momenat. Pre 18 takodje nece da zakazuju)

IZVORNA PORUKA: maslackic

da li neko zna kojim aparatom rade ekspertni uz u gradskoj bolnici...onaj ekspertni sto se radi oko 20te nedelje...mislim rade li ga 4d ili 3 d ?

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here