|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:27:12   
maslackic
kada sam radila dabl i taj uz,par lekara je bilo na obuci kod dr.Kusljevica on radi te uz...ali mi se cinilo da taj aparat nesto i ne moze da vidi da li je beba ok...jedna dr je ceo pregled vikala kako joj je sve zrnasto i kako ona tu nista ne vidi...ovaj drugi uz pregled bi trebalo da je detaljniji pa da se beba lepo pregleda...samo da nije onaj obican uz...
Misu,javi utiske sa uz i okaci slicicu da vidimo bebuu..:)

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:29:02   
Verus
Meni su i u prvoj, i sada sve radili sa 2D, obicnim, sivo belim da ga nazovem.  Receno mi je da 3D i 4D nisu nista "medicinski" precizniji, vise se rade za 'uzitak'. 

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:33:08   
Anoniman
Maslackic, imam sad sliku sa 4D ali se beba toliko vrtela da i ja jedva razaznajem sta je sta, a u gradskoj ne dobijas sliku.

Bitan je dr, veruj mi. Ja sam sad bila privatno kod dr iz gradske i on je ceo pregled radio na tom 2 ili 3 D, brojao prste i slicno (redovan pregled) a 4 D nam je ukljucio samo za slikanje. I ja sam sve bolje videla na tom obicnom. Za 4D imam utisak kao da hvata svaki 2-3 sekund, pa ako se beba mrda pravo je mucenja, a na obicnom sve lepo vidis i kicmu i rebra, ma sve, kako mase....

Javljam se kad zavrsim pregled.

I da, koleginica mi je rekla da je njoj isto na EUZ pored dr bilo i dvoje na obuci. Od njih je i logicno da cujes da ne vide bas najbolje, tako da nemojto da te buni. A EUZ su mi rekli da radi neki dr Nesa. Nemam pojma ko je.

< Poruku je uredio MaliMis -- 18.7.2011 17:34:43 >

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ekspertni UZ
18.7.2011 17:41:54   
maslackic
da ,Misu,ima smisla...samo bebu nisam videla 4 ili 5 nedelja..pa se malo uspanicim...ali me brzo prodje...user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ekspertni UZ
18.8.2011 11:27:11   
magnetic
Ekspertni uz koji se radi u 20. nedelji,da li se misli punih 20.nedelja ili usla u 20.nedelju(znaci 19+)?

Prvi put sam isla kada sam bila 21+ koji dan,sada moram otici sto ranije.Htela da zakazem i sad stojim pored kalendara i ne znam koji datum da im kazemuser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ekspertni UZ
18.8.2011 11:28:32   
Anoniman
magnetic, mene je Mago slala u periodu 20+ do 24

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ekspertni UZ
18.8.2011 11:31:40   
magnetic
Znam da se moze u tom intervalu,ali ja moram kako mi je dr. rekla ''cim budes 20.nedelja''.Znaci tim recima.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ekspertni UZ
1.9.2011 20:46:36   
magnetic
Zakazala sam za 10.sept.Tada cu biti 20+1.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ekspertni UZ
1.9.2011 20:52:46   
Verus
Meni je prvi radjen sa nepunih 19.  Moguce, ali teze za onog koji radi i mora biti iskusan.  A ovaj drugi ce mi biti radjen sledeci petak, tad cu biti 20n i 5 dana

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ekspertni UZ
1.9.2011 20:58:52   
magnetic
U Suboticu dolazi dr.Stojic,inace vas strucnjak iz NSuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ekspertni UZ
2.9.2011 21:40:27   
Mariya
Da, i ja sam bila kod Stojića, svi ga hvale, i pacijenti i lekari. Meni je moj ginekolog rekao da idem kod njega na ekspertni.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ekspertni UZ
10.9.2011 13:49:07   
Verus
Drugi ekspertni smo radili juce.  20n5d, beba meri 21 nedelju.  Pregled mozga, kicme, srca (komora, zalistaka), usne i nos, pupcana vrpca i arterije i vena u njoj....Sve je hvala bogu super.  Meni su vadili i krvi pre par nedelja za test Alfafetal proteina i to je u normali.  Tako da sve u svemu jedan zdravi decakuser posted image  (pu pu pu ).  Jedino je okrenut nogama na dole.  Rekla je da to ne znaci da ce tako ostati, ali naravno postoji sansa...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ekspertni UZ
10.9.2011 19:19:10   
zeci
user posted image user posted image user posted image  za tvog zdravog deckica, koji vec stoji na nogama user posted image
mi idemo tek 21-og tada cu biti 20+1, jedva cekam da vidim bebu posto je prosli put okrenula ledja pa je nismo ni videli, a nadam se i da ce nam reci sta smo user posted image  ili user posted image  pa da se lepo zovemo

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ekspertni UZ
10.9.2011 19:21:26   
Verus
Ja bih radje da on dubi na glavi da ne moram na CRuser posted image

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ekspertni UZ
10.9.2011 19:53:05   
zeci
user posted image
sestri mm je mali poslednja tri meseca bio okrenut nogicama na dole, dr je pripremao za CR i on se poslednjih par dana okrene, bas je zezao a tako je i dan danas, sve slusa a nju zeza maksimalno user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ekspertni UZ
10.9.2011 19:56:00   
Verus
user posted image  mozda se onda i ovaj zezator okrene

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ekspertni UZ
26.9.2011 17:21:09   
trudnjacica1
da li je neko mozda imao problem povecane kolicine plodove vode, AFI indeks? ili smanjene nosne kosti (NK ili NB)? jesu vam merili to na 2. ekspertskom?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ekspertni UZ
26.9.2011 17:27:48   
Verus
Nisam iskreno nikad cula za smanjenu nosnu kost: koliko sam upucena, sve ispod 3mm je ok, a iznad postoji rizik od Daunovog sindroma.  Nas je bio 1.4mm ovaj put...a sa cerkom ja mislim 1.8mm.

Meni je plodova voda bila jako smanjena....ali mozes naci na internetu info o povecanoj-sta ti je dr. rekao?

(odgovor članu trudnjacica1)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ekspertni UZ
26.9.2011 18:22:15   
trudnjacica1
pa kazu da moze biti skroz bezopasno, ako nije jako povecana, ali ako se jako poveca  moze da pukne vodenjak pre vremena.  ali bitan je i uzrok-koji se u 60% slucajeva ne zna, a onih 40% mogu biti anomalije ploda, virusi, secer itd. meni su radili OGTT i bio je malo povisen pa se iskreno nadamo da je to uzrok. to i dr misli, ali, naravno, ne moze biti 100% siguran pa se ja sad nerviram.. strah me da radim amniocentezu jer je puno veci rizik od nje nego od toga da su anomalije uzrok.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ekspertni UZ
3.10.2011 20:57:42   
New Mom
Danas smo radili prvi ekspertni, 12n+4d, beba odgovara tome. Svi organi viđeni i fiziološki. Beba je jako živahna.user posted image
BPD 23mm
CRL 68mm
NT 2,0mm

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu trudnjacica1)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ekspertni UZ
3.10.2011 20:59:47   
Ana RR
Super NM user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ekspertni UZ
8.3.2012 13:44:03   
Valerie
da li neko zna ko u Gradskoj radi expertski kada je dr Kusljevic na odmoru???

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ekspertni UZ
8.3.2012 21:25:04   
pandina
Radi dr Zarije Zaric i prethodno se zakazuje. Mozda radi jos neko, ali za njega sigurno znam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ekspertni UZ
9.3.2012 17:25:16   
Valerie
hvala! zakazala sam za 10. april, pa cemo videti. valjda nece biti neko koga mrzi da pokaze i kaze nesto o user posted image . Kusljevic je skroz ok al ce bas tada biti na odmoru.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ekspertni UZ
9.3.2012 18:25:42   
pandina
Tek za mesec dana?  Koja ces nedelja tada biti?
Ja sam radila u 22.nedelji. Da li to ima neke veze?

Meni je radio dr Zaric i nije rekao nista sem sto je odgovorio na moja dva pitanja i to tek posto se pregled prakticno zavrsio user posted image Ne znam da li je i kod drugih tako, mene je bilo nesto sramota da zapitkujem, samo sam pitala da li je sve u redu i kog je pola beba. Ekran uopste nisam mogla da vidim, tako da nista nije bilo ni od pokazivanja rukica i nogica, a bas sam se tome nadala.

Negde procitah da je jako strucan iako nije pricljiv,pa me to utestilo. Da je imao nesto specijalno da kaze verovatno bi rekao. Ipak je dovoljno i najvaznije cuti da je sve u redu.

Javi kako je bilo :)

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here