|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
5.8.2012 15:51:22   
Anoniman
Ja i dalje ne mogu da shvatim šta ga bre briga da li bi ja da znam ili ne pol deteta?! I zašto je to toliki problem i pitati i reći?!

A da ne pominjem ako je zaista curica, ja nemam od koga da nasledim garderobu, jer su sve dečaci u okruženju, a mnogi još nisu završili je l'' te sa reprodukcijom user posted image , i treba da dodam i garderobe i novu ogradicu za krevet (stara se pokidala) i još par detalja koje bih volela da pripremim kao što je i Mihajla dočekalo...

Mislim da je to više neko isterivanje maka na konac, nego što je to zaista "nepristojno" pitati.

ILI!!! Možda nije toliki ekspert kakav se predstavlja pa retko "pogodi" ?!user posted image user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 5.8.2012 15:53:00 >

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ekspertni UZ
5.8.2012 16:13:51   
red3lilu
Kažem, meni je rekao, bez da pravi neku dramu... prvi put onako šeretski, izokola, a drugi put ja nisam pitala odma pa je čovek ugasio mašinu, međutim čim sam pitala, upalio je, pogledao i rekao... Ja se malo šalim jer "Zorica" ni pre ni nakon tog pregleda nije uspela da vidi pol na pregledima pa uvek postoji onaj minimalni procenat sumnje da nije možda pogrešiouser posted image

- Pitaj obavezno za jajnike i cistu, pogotovo jer ne nosiš ništa od papira na pregled pa se on jednostavno fokusira samo na bebu... čovek je zaista stručnjak, nemoj da sumnjaš u to...

Obzirom da je usluga koju obavlja plaćena, njegova je obaveza da je izvrši (nema tu neke velike dileme)... ako želiš da znaš pol bebe to je tvoje pravo jer postoji mogućnost da se utvrdi, ali postoje roditelji koji ne žele da znaju pa mi je nekako i logično naglasiti doktoru na pregledu, želim da znam pol i tačka.
...te priče da se izdere ili viče, hmmm, nešto mi ne piju vodu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ekspertni UZ
5.8.2012 16:20:14   
Olga75
Belopavlovic ne voli kad ga ispituju user posted image
kod njega je moj ekspertski trajao sat sigurno sa sve mrdanjem stomaka da se beba pomeri , da rasiri prstice i tako
a sto se pola tice rekao je : daj namesti se bebo da vidim labije user posted image
izdiktirao je svasta sestri , rekao : ovo je toliko uredno da mi uopste nije jasno zasto su vas poslali
i sestro nemojte pisati pol
ali eto on je prvi rekao da je devojcica sto jeste user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ekspertni UZ
5.8.2012 16:22:02   
adulence
beogradjanke koga bi ste preporucile u beogradu za ekspertni uz?

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ekspertni UZ
7.8.2012 9:59:22   
pandina
Preporucujem dr Zarija Zarica iz Gradske bolnice. On radi samo ekspertni UZ. Nije pricljiv nimalo, ali ako nesto nije kako treba reci ce. Pol ce reci jedino ako je pitan i to sa stopostotnom sigurnoscu.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ekspertni UZ
7.8.2012 17:32:17   
adulence
hvala pandina...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ekspertni UZ
7.8.2012 21:26:59   
Anoniman
Uf, sad je jedna mamica bila kod Belopavlovića i kaže da je bio grozan prema njoj user posted image Navodno joj je 15minuta držao slovo i to kako je sebi dozvolila da bude "toliko debela" user posted image Plakala je kaže dva dana... Problem je što je ona genetski krupnija i dosad je dobila svega 6-7kg što je ustvari sasvim ok, još ima neki problem sa gustom krvi, zbog koje joj je trudnoća rizična... Ma ja ima sa puškom da odem na pregled! user posted image

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ekspertni UZ
7.8.2012 21:32:37   
dAKi89
Nina, zasto ne odes kod Andjelica u Megalab?
Ja mislim da i on radi ekspertni. Bila sam kod njega jednom i bas me odusevio covek!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ekspertni UZ
7.8.2012 21:36:23   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: n i n a

Uf, sad je jedna mamica bila kod Belopavlovića i kaže da je bio grozan prema njoj user posted image Navodno joj je 15minuta držao slovo i to kako je sebi dozvolila da bude "toliko debela" user posted image Plakala je kaže dva dana... Problem je što je ona genetski krupnija i dosad je dobila svega 6-7kg što je ustvari sasvim ok, još ima neki problem sa gustom krvi, zbog koje joj je trudnoća rizična... Ma ja ima sa puškom da odem na pregled! user posted image


Ti nisi debela, šta se sekiraš?user posted image
Aman, ženo, opusti seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ekspertni UZ
7.8.2012 21:42:21   
Anoniman
Ma baš me zanima šta će meni da zameri!!! user posted image
Mrđanov mi vodi trudnoću i on insistira na Belopavloviću, tako da sad sam već i zakazala...

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ekspertni UZ
7.9.2012 8:59:11   
Anoniman
E da konačno saberem utiske...

Pregled kod prof. Belopavlovića bio je pravi košmar!!! Trajao je više od sat vremena, pomerali su me po stolu gore dole, čovek me krvnički lupao po stomaku pod izgovorom da " hoće da namesti bebu", a onda je usledila dijagnoza: bebino srce i lice nisu vidljivi! Gornje usne nema, vsd sigurno prisutan, obavezno vađenje uzorka iz pupčanika... Nakon što sam se psihički raspala na pola pregleda, usledila je "uteha": pa to nije ništa strašno, to se da rešiti kozmetičkom operacijom, a vsd se prati user posted image
Odlazim da se žalim svom ginekologu koji pri prvom susretu pruža podršku i razumevanje, da bi me nakon tri dana zvao i rekao da ipak sve moram da uradim kako je prof. rekao! user posted image Strahopoštovanje, koristoljublje ili ograđivanje??? Hmmm...
U narednih nekoliko nedelja saznajem za još jako mnogo slučajeva ženica sa istom dijagnozom kod dotičnog profesora, nevezano za nedelju u kojoj su radile pregled i položaja bebe-ni jednoj ne valja srce i lice...
Odlučujem da o svom trošku ponovim ekspertni u Perinatalu u NS- dr. Kozarov. Prvo, tretman vrhunski, razgovor detaljan, pregledani mi svi rezultati genetike koje sam donela (prof. nije rekao ni dobar dan, a ne da je pogledao papire), UZ je trajao oko 20 minuta, bebica slikana sa obe usne, srce pregledano po komorama skoro 10 minuta-sve besprekorno! I dalje beba stoji karlično i okrenuta leđima... Ali doktorica puna strpljenja, čeka da se beba sama malo namesti i sve je uspela da vidi bez mnogo muke i bez i jednog udarca u stomak. I rekla nam je pol bez i jednog podpitanja-biće curica user posted image

Nadam se da će ovo pomoći budućim mamikama pogotovo u Subotici da bolje odaberu eksperta ili da najbolje odu u neki drugi grad. Nakon pregleda kod prof. Belopavlovića počele su mi blage kontrakcije i otad sam na strogom ležanju i Partusistenu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ekspertni UZ
7.9.2012 12:29:39   
anajid
Nina pa to je sramota,kakav je to doktor?Kako tako da te isprepada,pa covjek bi ga ubio golim rukama.

U svakomslucaju drago mi je da je sve u redu.Sad se primiri da prodju kontrakcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ekspertni UZ
7.9.2012 12:36:52   
tijatija
Nina Strasno !!! Bila sam u slicnoj situAciji sa drugom trudnocom , gde mi doktor u DZ nije video drugo oko , i da ga potsetim da sledeci put pogleda bolje user posted image u petom mesecu. To mi je prvi i poslednji put da sam isla drzavno kod dr. u sve cetri trudnoce

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 14:00:11   
Milica cica
A eto neki jako hvale dr Bjelopavlovića, npr moja kuma je bila kod njega i ona kaže da je on ekspert za UZ i da je stvarno dobar. Različita mišljenja stvarno...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 14:02:30   
Milica cica
Meni svi hvale dr Novakov da je super za blizance, e sad ne znam...

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 14:23:50   
Sanjalicaaa
Devojke, da li svaka trudnica ide na ekspertni UZ? Meni je dr rekla da je sa mojom trudnocom sve u redu i da me nece slati user posted image Malo mi je mnogo da dajem novac kod privatnika, prilicno je skupo.

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 14:31:29   
Milica cica
Sanjaliceee to mi je baš čudno, jer imaš obavezne ekspertne UZ. Ja recimo evo idem na prvi sledeće nedelje biću tada 12+5. To je obavezno koliko ja znam. Sledeći je valjda između 22-24.nedelje i posle nešto pri kraju ima još jedan.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 15:14:53   
viking
Sanjalice, i meni je čudno da ti je rekla da ne radiš ekspretni. U BG ekspertni košta 7.000 (ja sam toliko platila), jeste skupo ali uradi ga. Proaj da insistiraš kod dr, neka ti bar da uput za neku bolnicu da ti tamo urade, ako ne, skupi pare, nemoj da štediš na tome.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 15:33:06   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Milica cica

A eto neki jako hvale dr Bjelopavlovića, npr moja kuma je bila kod njega i ona kaže da je on ekspert za UZ i da je stvarno dobar. Različita mišljenja stvarno...

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Meni svi hvale dr Novakov da je super za blizance, e sad ne znam...

Koga god od njih dvoje da odabereš, nećeš pogrešiti! Meni je Belopavlović radio obe amnio, ne i sam ekspertni, ali važi za stvarno stručnjaka. Samo ono što već piše svuda - ne pitaj ga za pol.
A kod Novakovke sam radila drugi i trećni ekspertni i eho u obe trudnoće, ona je stračnjak za eho.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 15:35:59   
viking
Milice, odakle si ti, iz NS?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 15:50:41   
Olga75
i ja sam radila ekspertni kod Belopavlovica i bio je standardno nadrndan i lupao me po stomaku ali je sve ispregledao i cudom se cudio sto sam dosla kad je trudnoca skolska
a za pol je rekao cekaj da se namesti da budem siguran da su labije
i na kraju je sestri rekao nemojte da pisete pol
to je bilo doduse jos 2008 user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 16:17:53   
Torbica
Moj glas za Prof. Vejnovica user posted image !
Belopavlovic je mojoj bliskoj prijateljici konstatovao Down-ov sindrom i to tako sto je rekao sestri - evo sestrice, vidite ovde, ovo dete ce se roditi sa Down-ovim sindromom.... Ona je jedva ziva izasla odatle, narucio ju je na sve moguce i nemoguce analize, vec te iste nedelje.... Nikad vise nije otisla kod njega, rodila zdravu i pravu devojcicu. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 19:20:48   
Milica cica

IZVORNA PORUKA: viking RR

Milice, odakle si ti, iz NS?

Dauser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 19:21:34   
Milica cica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

i ja sam radila ekspertni kod Belopavlovica i bio je standardno nadrndan i lupao me po stomaku ali je sve ispregledao i cudom se cudio sto sam dosla kad je trudnoca skolska
a za pol je rekao cekaj da se namesti da budem siguran da su labije
i na kraju je sestri rekao nemojte da pisete pol
to je bilo doduse jos 2008 user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 21:13:48   
New Mom
Torbica uvek hvali Vejnovica. Lepo sto imas tako dobro iskustvo sa njim. Ali evo mi imamo prijatelje koji su tamo vodili trudnocu, davali ko zna koliko puta po 8 hiljada za UZ. Kad je mali bio oko sest-sedam meseci dobio urinarnu. Dr ih posalje na UZ kad ono nema jednog bubrega. A ginekolog sve fino potpisivao kako je sve tu i sve ok.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here