|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
21.9.2013 21:37:16   
Torbica
user posted image user posted image user posted image ju ju ju... Doduse, s obzirom da je imao zdravstvenih problema prethodnog perioda, radile su i zamene kod njega. Ne znam, covek me je porodio tri puta i vecina mojih drugarica je islo kod njega, nemam losih primera da znam za njih iz prve ruke. Evo, tebe znam, da kazem da nije rekla-kazala.... Moj prvi porodjaj je bio tezi, da njega nije bilo, ko zna sta bi bilo sa nama, cerku sam rodila uz pomoc vakuma... Sledece dve bebe skolski primer. Mislim da sam zbog prvog porodjaja jako pristrasna, i do neba mu zahvalna, pa ne mogu a da ga ne pohvalim, za sva tri prirodna porodjaja...
Inace moja bliska prijateljica je prosla kao i vasi prijatelji - samo sto je u Betaniji radila ekspertne i ista prica, sve u najboljem redu i rodila se devojcica bez bubrega! user posted image Strasno...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ekspertni UZ
22.9.2013 1:03:03   
viking
Joj, šta sve pišete, kosa mi se diže na glavi...user posted image

Ja na ekspertni idem kod dr Puzigaće, vrlo sam zadovoljna za sada, ali naravno, moraćemo da sačekamo da bebe rode pa da vidimo. Inače je on jedan vrlo smiren i temeljan čovek, a dok gleda bebe na UZ sve nam pokazuje, kaže "vidite, ovo ovde je bubreg, ovo je srčana komora, ovo su prsti, hajde da ih zajedno prebrojimo, ovo mora da bude dugačko toliko i toliko a kod vas je toliko"... dakle, stvarno uliva poverenje.
Inače, rekao mi je da i on ima blizance, pa mi je odmah bilo lakše jer doktori obično kolutaju očima kad kažem da nosim blizance. Analife i dr Živanić odbijaju da gledaju blizance.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ekspertni UZ
22.9.2013 8:41:48   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Devojke, da li svaka trudnica ide na ekspertni UZ? Meni je dr rekla da je sa mojom trudnocom sve u redu i da me nece slati user posted image Malo mi je mnogo da dajem novac kod privatnika, prilicno je skupo.


Skupi pare i idi privatno. Bez ikakvog razmišljanja. Sve super i sve ok, ali posle mog iskustva, ja to ne preskačem, a nisam ni do sad. Ovde se ne daju uputi za expertni UZ, jedino za šta dobijaš uput je za amnio ako bi trudnica na porođaju imala 35 god (donja granica). Ostali se plaćaju. Cene se ovde kreću od 60 do 90€. Za experttni ovde mora da doktor ima licencu, u Slo ih ima oko 15


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ekspertni UZ
22.9.2013 10:55:53   
Sanjalicaaa
Pa moracu tako. Trcosava a kakvo je tvoje iskustvo? Ne znam da li si vec pisala na forumu, nisam videla.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ekspertni UZ
24.9.2013 8:48:19   
Sesilija 83
evo mene sa svezim info od juce, isla sa po preporuci moje dr iz N.fronta u Analife kod dr. Zivanica, gledao me covek vise od pola sat sve ok redom pokazuje jedan po jedan organ,delove tela,ja sam zadovoljna cena je bila 8,800. S"obzirom da me je u prvoj trudnoci na 4d gledao Ljubic u Jevremovoj sa kojim sam i previse razocarana kompletno pocev od toga sto sam cekala satipo iako sam imala zakazano,onda kad sam usla on se sa sestrama nesto kikoce i dosaptava doslo mi je bilo da izadjem,gledao me je najvise 5 min i rekao samo jel vas zanima pol, na moj odgovor ne zanima me pol vec komplet beba kako se razvija da li je sve ok ipak je u pitanju bila vto pa blizanci,i jedno se nije razvilo ....i tako ...u sustini ovaj Zivanic je bas ok.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ekspertni UZ
24.9.2013 12:14:48   
viking
Super, Sesilija, i ja imam isto iskustvo sa Ljubićem, kasnio je više od sat vremena, kad sa došla, bila sam "na stolu" 15 min, sve vreme je cupkao nogama, žvakao žvaku, ma užas. Sušta suprotnost dr Puzigaći koji jednu bebu gleda skoro sat vremena i isto sve pokazuje roditeljima na monitoru. Milina jedna, došlo mi je da ga zagrlim (to ću ida uradim sledeći put).
A za Živanića sam i ja čula da je odličan ali odbija da gleda blizance, pa je pao u mojim očima.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ekspertni UZ
24.9.2013 14:00:48   
bea83
I ja imam divno iskusto sa Živanićem, moj dr iz fronta mi je rekao da ga i ne zanima nalaz ako mi gleda neko drugi user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ekspertni UZ
13.11.2013 15:15:43   
New Mom
EUZ1 (drzavno)

Starost trudnoce po m. 13+3
Starost trudnoce po UZ 13+3

CRL 72mm
NT 1,4mm
Svi organi vidjeni i deluju dobro. Jedino me panici sto je rekla da je kicmeni stub u formiranju i deluje b.o. (kod ovo dvoje je davno bio zatvoren).
Placenta se formira u fundusu, vise napred.

Mada ja cekam petak da idem kod svog dr na EUZ, pa cu tada raditi dabl.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ekspertni UZ
15.11.2013 20:19:29   
New Mom
EUZ1 (privatno)

Starost trudnoce po m. 13+5
Starost trudnoce po UZ 13+0

CRL 71mm
NT 2,1mm

Pitala sam za kicmeni stub, kaze da potpuno zatvaranje bude oko 23.nedelje.
Radila sam popodne dabl, ujutru su rezultati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ekspertni UZ
19.11.2013 11:29:14   
Manjika
Pozz svima

Vidim da se vise puta spominje dubl test uz ovu temu.
Samo sam zelela dati podrsku onima koji imaju lose rezultate. Moj dubl test je bio los, povecan rizik da ce se dete roditi sa down sindromom. Nisu videli nosnu kost, neke ciste u mozgu, udebljan spomacni zid... Muka mi je i pisati o tome. Kad sam trebala da idem kod ginekologa, bila sam u strahu i nisam mogla spavati. Bila sam ubedjena da nesto nije uredu. Poslali su me i na tripl test, ti rezultati su jos gori od predhodnih. Poslali su me na amniocinezu. Amniocinteza nam je dala do znanja da je sve uredu. 2010 sam rodila Unu, ona jedna superzdrava, hiperaktivna, predivna devojcica, maltene ni prehladjena nije bila. Nisu uvek testovi tacni, doktori verovatno grese ponekad. Strpiljvo iscekajte rezultate, ako nesto nije uredu, dovoljno se sekirati od trenutka kada to saznajete. Tako cu i ja sada posto sam ponovo trudna i ovih dana se spremam na dubl test :-) sretno svima

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ekspertni UZ
19.11.2013 12:39:19   
vonavoj
NM,kako je tako velika razlika izmedju privatnog i drzavnog NT?

(odgovor članu Manjika)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ekspertni UZ
19.11.2013 12:44:34   
New Mom
Bog sveti zna. Eto, uvek je najbitnije ko i koliko zna da gleda.
Ma ta državno je bila rekla za Kaću da ima ciste na bubrezima pa sam imala gomilu EUZ pred sam kraj trudnoće i niko sem nje to nije video. Tako da ono što mi moj dr (sad je privatno jer je u penziji) kaže meni je merodavnije. U svakom slučaju, nalaz(i) su dobri.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ekspertni UZ
19.11.2013 12:49:08   
vonavoj
user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 14:38:51   
Milica cica
Ja sam danas bila na UZ i baš me istraumirala dr. Kod dečaka kaže da je prisutna hiperehogena creva i fokus na desnoj komori srca i zalisku, što može možda da ukazuje na problem sa hormozomima. Poslala me genetičaru. Ja sam izašla bleda kao krpa. Na ekspertnom u 20. nedelji je bilo sve ok, nosna kost, dužina butne kosti, bubrezi sve normalno, a čitala sam da su to još tri markera koja pored ova dva mogu ukazivati na hormozomopatiju ako nisu dobra, a meni je to ok. Sad čekam da prođu praznici pa da vidim šta dalje. Baš me he strah. Šta mislite? Da li je neko ima slična iskustva? user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:00:31   
degu
Mico znam da ti nije svejedno, ali ja više verujem Novakovki, mislim da su ti mnogo bitniji parametri dobri i znam da je to sve ok user posted image
NM kod kog dr-a si privatno radila EUZ? Htela sam kod Novakovke al ona nije tu do 20. januara, tad mi je već skoro vreme za drugi EUZ. Kog dr-a iz NS-a još preporučujete za EUZ?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:04:51   
dunja RR
MC user posted image

Degu i ja idem na sledeći UZ oko 20.1., a zar nam nije tada rano za ekspertski, kada se beše on radi?
Meni je dr u genetskom savetovalištu napisao da detaljniji UZ radim između 20.2. i 20.3.

< Poruku je uredio dunja RR -- 31.12.2013 15:05:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:04:51   
Olga75
ja sam isla kod Belopavlovica
nisam imala nekih komplikacija ali on je meni bio na vezbama pa mi je eto neki autoritet

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:12:59   
degu

IZVORNA PORUKA: dunja RR

MC user posted image

Degu i ja idem na sledeći UZ oko 20.1., a zar nam nije tada rano za ekspertski, kada se beše on radi?
Meni je dr u genetskom savetovalištu napisao da detaljniji UZ radim između 20.2. i 20.3.



Pa ja ovo računam kao prvi EUZ jer je meni onaj za dabl odrađen u bolnici ofrlje, pola mera nije uzeto, a naravno mene i dalje plaši onaj NT pa sam htela da proverim.
Olga jel Belopavlović u Perinatalu?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:20:29   
dunja RR
Oki, nego jel taj koji se radi valjda oko 25-28. nedelje, malo detaljniji?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:23:18   
degu
Taj drugi koliko ja znam ide od 18-22. nedelje i jeste detaljan, pregledaju se svi organi bebe, zapravo tu se sve najbolje vidi. Ovaj u 13. nedelji koliko vidim se i ne može videti bog zna šta, sad baš čitam.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 15:29:11   
Olga75
Degu , stvarno ne znam , znam da je na Betaniji a sigurno radi negde i privatno , kad vec dolazi u Su privatno sigurno negde isto radi i u NS

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ekspertni UZ
31.12.2013 22:57:25   
New Mom
Degu, drugi je kasnije, posle 20.nedelje, obicno izmedju 22. i 28. Ja sam uvek radila u 23./24.
Belopavlovic ima svoju ordinaciju kod ZOV, a znam da je sigurno radio u Genesis-u (dogovarala sam za AC).

Ja EUZ taj drugi odradjujem kod Novakov-Mikic jer je ekspert za fetapnu ehokardiografiju, pa taman da sve odradi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ekspertni UZ
1.1.2014 13:21:41   
degu
NM pošalji mi kontakt na pp.
Ne nalazim nigde njegovu ordinaciju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ekspertni UZ
1.1.2014 13:33:16   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: New Mom

Degu, drugi je kasnije, posle 20.nedelje, obicno izmedju 22. i 28. Ja sam uvek radila u 23./24.


E ovo mi se već uklapa, i ja sam računala da je kasnije, tj. tada kada mi je dr. da radim biću tako oko 24.-25. nedelja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ekspertni UZ
1.1.2014 14:11:52   
Milica cica
Tako su i meni govorili, e onda se dr izderala zašto nisam došla u 20.nedelji!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here