|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba sisa palac
9.9.2010 22:11:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ali ne znam kako sad ovako maleckog da ga sprecim, nema sanse user posted image



Ja ih na kratko umotam u penenu kao u bolnici...ruke pored tela...i nema sisanja palca...niti cele shake user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba sisa palac
9.9.2010 22:48:56   
pepeljuga
user posted image
ali samo da ti kazem da su mog svrcu u bolnici donosili na podoj tako umotanog a on bi obavezno nekako provukao rucicu kod vrata, ne znam kako, uvek se izmigolji, opasan je, jedino da ga zalepim necim user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba sisa palac
9.9.2010 22:52:48   
Anoniman
Pa i one se izmigolje...ali bar par minuta budu umotane user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba sisa palac
13.9.2011 14:35:09   
*Alexx*
Samo da znate, Rihanna i dalje sisa palac user posted image
KLIK


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba sisa palac
13.9.2011 15:54:58   
mirjanica
Mog Baneta su kao po kazni umotavali skroz, kao kiflu, oni to u porodilistu inace rade, ali kad ih sami oblacimo ja to nisam umela pa su mu rucice bile slobodne. E posto je bio nemiran, mlatarao, grebao se kad je gladan, urlao, oni ga uzmu i umotaju, i tako stave u krevetac. Tako sam ga jedan dan gledala onako kroz resetkice od krevetica, a okice mu se umirile i gledao me tuzno kao da zna da je kaznjen jer je bio nemiran.. ta slika mi je ostala u glavi, srce mi se cepalo!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba sisa palac
23.12.2011 23:51:52   
gagilly
moj malisa sisa palac od 3. meseca, otprilike, cuclu nikad nije hteo. ne branim mu, mada znam da ce se jako tesko odvici od toga (i ja se nisam odvajala od dude do svoje 5. godineuser posted image )
e sad imamo problem jer on ima zubice donje odavno, pa ga je skroz izrendao, ima krastu na palcicu vec dugo, naravno nikao ne moze da se zaceli jer je palac cesto u ustima, samo ga jos vise renda i povecava krastuuser posted image
imate li ideju kako da mu je zalecim, da li da mazem necim, hmmmuser posted image

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba sisa palac
31.12.2011 13:10:20   
madre
ja sam sisala palac! kaze mama da sam pocela onog momenta kada mi je ukinula cucu. a koliko dugo sam sisala, to stvarno ne smem da vam kazemuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba sisa palac
31.12.2011 14:09:00   
PoisonEve
Madre, ja sam takodje imala taj problem. Sisala sam ga do 4. razredauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba sisa palac
31.12.2011 14:36:00   
madre
PE, ti si mala beba za meneuser posted image ja i dalje ne smem da kazemuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba sisa palac
31.12.2011 16:30:27   
PoisonEve
user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba sisa palac
31.12.2011 17:41:45   
madre
da, da, sokantnouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba sisa palac
5.1.2012 22:08:14   
gaga19
xaxaxaxuser posted image ...ja imam sina starog 5,5 meseci i on sisa palac od kad se rodio,cuclu nije hteo ni da proba,meni je to tako slatko i simpaticno bilo,ali bojim se da necu moci da ga odviknem od toga..pa mu sad nekad gurnem cuclu,a on pored cucle ugura i palac,sasavko moj mali...user posted image i on ce kao madre cini mi se...aj sad priznaj do kad si sisala palac,da znam sta me ceka...a jel istina da se palac izduzi zbog toga??

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba sisa palac
20.8.2012 22:34:28   
Sandricak
I Marko sisa palac, ali i ostala 4 prsta pa se iznervira sto ne moze i palac uajedno s njima, pa onda predje samo na palac... :@ ludim od tog palca, sav bude mokar, svaki cas menjam portiklu... Poceo je sa 2,5 meseca... Malo sam mu stavljala rukavice, ali to svuce, pa sad stavljam carapice jer imaju malo jacu gumu... Ali sve mi se cini da cu to bataliti, i tata mu je sisao palac dugo pa mu sad nista ne fali :)

(odgovor članu gaga19)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba sisa palac
20.8.2012 22:49:19   
madre
gaga, izvini ali ne smemuser posted image
moj se malko izduzio, ali se vise stanjiouser posted image user posted image user posted image
mada sam ja sisala vise razlicitih prstijuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba sisa palac
21.8.2012 2:45:33   
Bebilina
Cerkica je imala cuclu, a sincic nece ni da je vidi... Ali posto ima jak instinkt za sisanje od starta on trazi prst, al ne svoj user posted image Babica nam je pokazala kako da mu damo nas mali prst i sad ga po potrebi tako smirujemo. Prvo je samo tata, meni se uspavljivao i bez, al danas kako sam mu ja dala tatin mu prst vise nije mio user posted image
Sve u svemu bilo je cesce, sad jako retko pribegnemo toj metodi- mozda jednom dnevno za vecernje uspavljivanje ako ne zaspi sam posle podoja.

A to uvijanje rucica sto pominjete- mi ga primenjujemo jer tako se beba oseca sigurnije. Tako je navikla da je u maminom stomaku- ususkana i sigurna i velika vecina ih i po rodjenju voli isti polozaj. Nas sincic je jedan od, smiruje ga "swaddling" iliti umotavanje kao i da bude u wrapu tesno umotan uz nase grudi.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba sisa palac
19.2.2013 10:31:34   
New Mom
I je l' neko ima ideju kako to ukinuti?
A bez onih saveta tipa senf, paprika, biber i sl.?

Kaća će sad 3 godine. Kažu da se do tada toleriše. Ali ona ne pokazuje da će prekinuti skoro. Kad god joj se spava, nervozna je, uznemirena ili joj je dosadno, palac je u ruci. Jedino kad je bolesna tad ga ne koristi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba sisa palac
19.2.2013 10:45:05   
Olga75
ja nemam neku pametnu ideju osim da joj stavis rukavice u kriticnim momentima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba sisa palac
19.2.2013 11:19:02   
New Mom
Zamišljam već tu scenu.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba sisa palac
19.2.2013 11:33:54   
Olga75
pa rekoh , ja nemam pametnu ideju user posted image
imaju oni kojekakvi gelovi za odvikavanje od grckanja noktiju ali si rekla da tako nesto neces
nemam pojma kako se resiti te navike jer je palac uvek tu pa moja vodilja u tom premudrom savetu je bila , sakriti palac

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 3:18:51   
pocahontas
moja bebana sisa palac, kada joj se spava, dok se uspavljuje, kada je necim isfrustrirana (npr. pokusa da dohvati nesto i ako ne uspe, sedne dole i palac u usta) i kada se mazimo..

ima 16m i ne bih bila jos uvek zabrinuta da nisam primetila da joj je cesto palac smezuran i sad i pomalo crven jer ga verovatno pomalo i gricka posto sad ima zube, a rastu i novi pa verovatno tako ceska desni.

nisam pametna sta da radim, da li da je odvikavam ili da pustim pa ce sama prekinuti...planiram da je dam u jaslice od marta, u maju ce dobiti batu i posto verujem da ce odvikavanje na neki nacin biti traumaticno, ili cemo to uraditi sada ili sacekati da se adaptira na jasle i batu pa onda pokusati...

zanimaju me vasa iskustva i ako neko ima neki savet.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 7:17:19   
mama micki
Dobro jutro mame, slučajno videh ovu, meni zanimljivu temu. Sad ću nešto da vam ispričam. Kada sam prvi put bila trudna, u sedmom mesecu trudnoće doktorka je na ultra zvuku videla da beba sisa palac. Rodila se Teodora i od kako se rodila nije prestajala da sisa palac sve do 4. rođendana, prošao rođendan a ona sama prestala, mislim da je neko od dece u vrtiću zavitlavao zbog toga pa je prestala. Do tada, nema šta nismo probali, razne gelove, kreme, ljutu papriku, senf, umotavali smo joj palac u flastere, ali to je bilo strašno za nju a i uzalud. Tako se smirivala i uspavljivala, samo palac. Pričala sam tada sa pedijatrom, sa psihologom i stomatologom(čula priče kako će joj biti krivi zubi), i uglavnom su bili stava da pokušamo da joj objasnimo, pa ako to ne urodi plodom da je pustimo, jer u suprotnom može da dođe do emotivne nestabilnosti. Da ne pričam o tome da joj je palac bio smežuran, crven, zanokticu nije imala na tom palcu, užas...pa sam čula kako će joj taj prst biti tanji i sl. sve same gluposti....a onda je ona sama prestala i evo sad ima 6.5 godina i potpuno je normalna i lepa devojčica(ljubi je majka)user posted image , nema nikakve deformiteteuser posted image
E tako drage moje, pustite bebe da sisaju palac, ništa im neće biti, a meni je na primer mnogo značilo to što je zahvaljujući palcu uspevala da se smiri čak i u najgoroj situaciji.
Poc samo je pusti, sama će prestati a u vrtiću će to mnogo značiti posebno u periodu adaptacije. Neko dete se smiruje uz cuclu, neko uz flašicu, neko uz igračku a neko uz palac. Samo polako...i ako se setiš tada...javi kada prestane sa tim...
Pozdrav!!!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 8:47:16   
madre
poc, jos je mala, ja bih je pustila i ne bih nista preduzimala jos uvek! ja sam jako dugo sisala prst, ali jako dugo, ne smem ni da napisem do kada! prvo desni palac, pa kada sam krenula u skoluuser posted image nisam mogla da pisem i sisam, pa sam morala da predjem na levi, a onda sam posle nekog vremena presla na drugi prst (ni to ne smem da napisem kojiuser posted image ). znam koliko mi je to znacilo, obozavala sam to da radim, uzivala u tome... cak cesto pomislim da kada bih sada sebi dozvolila jedan dan da sisam, ladno bih se navukla. ali, mislim da sam ja ekstremni slucaj. pokusavaj lagano, bez velikog forsiranja, ako ne ide, neka je jos malo... moji roditelji nema sta nisu preduzeli, ali nisu uspeli dok ja nisam resila da je to stvarno sramotauser posted image
MM, kada su ti rekli da taj prst ostaje tanji, nisu te lagali! to ti kazem ja koja upravo gledam u svoj tanji prstuser posted image a sto se zuba tice, dugo sam nosila fiksnu protezu, moj tata me je cesto zezao kako je to upravo zbog sisanja prsta, ali ja znam da to nije tacno... moja rodjena sestra nije sisala, a isto ju je nosilauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:03:55   
little_one
I moja cura sisa palac, negdje sa 3 mjeseca je uspjesno odbacila uvaljivanu dudu i presla zvanicno na palac...i u stomaku je sisala palac, pa mi to nije cudno...razmisljala sam dugo sta da radim sa tim al sam odlucila da ce ona sama da odluci kad bude dosta...to je njena utjeha, njen bensedin kako se ja volim nasaliti...naravno da nam dolaze sa pricama kao i vama, istanjen palac, krivi zubi, i sta ti ja znam...cak i jednu pricu gdje odrastao covjek od 40 godina sisa palac jer ga nisu odvikli na vrijemeuser posted image

I ovaj malac u stomaku je vec na ultrazvuku prikazao svoju zanimaciju...sisa palac sve u 16, vrti se na uz, ne da da se premjeri kako treba al palac ne pusta pritom....razmisljam ozbiljno da ne kupujem dudu uopste...al cemo pokusati ipak da isforsiramo dudu, jer se duda baci, palac nece nikud....mada mi je ruzno oboje vidjeti kod starije djece...

Tako da, nek sisaju, prestace...a da stavljam onaj lak za odvikavanje od grickanja, mislim da bih je odvikla i od toga da jede sama jer jede najcesce rukicama tako da nema ni od toga koristi...jedino sto mi jaaaaaaaaako smeta je da kad izadjemo napolje stalno moram paziti sta dira po zemlji ili ako mazi zivotinje, jer znam da ce palac zavrsiti u ustima u rekordnom roku....jel uopste treba toliko paniciti oko tog dijela????

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:05:34   
mama micki
Neznam madre, kod nas je sve ok, dete ima super zube i prsteuser posted image
Ali kažem do četvrtog rođendana je trajalo sisanje palca, i nije bilo non stop, samo kada je tužna, bolesna, ljuta, kada se uspavljuje...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:10:44   
Torbica
I mi smo u ovom klubu, trece dete..Prvo dvoje nikad! S tim da smo tu negde kao Poc, uteha i obavezno za uspavljivanje. Ne nameravam da ga odvikavam, mislim da je to nemoguce sprovesti....Nadam se da ce sam ostaviti...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here