|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:12:43   
madre

IZVORNA PORUKA: little_one
..

Tako da, nek sisaju, prestace...a da stavljam onaj lak za odvikavanje od grickanja, mislim da bih je odvikla i od toga da jede sama jer jede najcesce rukicama tako da nema ni od toga koristi...jedino sto mi jaaaaaaaaako smeta je da kad izadjemo napolje stalno moram paziti sta dira po zemlji ili ako mazi zivotinje, jer znam da ce palac zavrsiti u ustima u rekordnom roku....jel uopste treba toliko paniciti oko tog dijela????

taj lak su i meni stavljali, ali ja sam znala da me kada to posisam ispod ceka prava slastuser posted image trpim dok je gorko, sisam iz sve snage i cekam da prodjeuser posted image
to, po meni i jeste najzeznutije, sto se rukama svasta dira pa ih onda stavljaju u usta....


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:15:55   
madre
MM, mozda sam ja bila ekstremno strasni sisacuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:17:43   
little_one
Pa to, nisam neki cistoca frik, ne pazim da bude sve sterilno i znam da djeci treba da tako izgrade imunitet, al se bojim tipa macijih dlaka (imamo 3 mace) i psecih (imamo 2 psa) i zekinih dlaka (imamo gomilu zeka) i kako pritom ne dati djetetu da ih dira i mazi...a da ne pricamo o izlasku u park ili u grad ili bilo gdje gdje je neminovno da ispipa redom sve...zasad ne panicim puno u gradu, sta bih, pipne svasta, palac je u ustima povremeno, ali barem gledam da prebrisem vlaznim maramicama sto cesce mada ni one ne pomazu tu puno...zasad je dobrog imuniteta, 2 puta se razboljela u 15 mjeseci a na podu je od 3mjeseca i stalno rukicama nesto dira i jede...tako da zasad nema problema....ali se ipak bojim...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:19:14   
New Mom
Kaca ce u maju 4 godine i jos uvek sisa palac. Sisala je i u stomaku, imam sliku iz 13.nedelje na kojoj to radi.
Kolja ne sisa palac, on sisa treci i cetvrti prst desne ruke. Svi umru od smeha kad ga vide. Al takav je od pocetka.
World, ne vidim da bi samostalno jelo pomoglo. Moji sami oboje jedu od nekog 8./9.meseca pa eto.
I ja i mm smo bas dugo sisali palac, tako da se ne uzbudjujem posebno. Kaca je to sama smanjila na period samo kad je vec legla uvece da spava, dok Kolja i dalje to koristi za utehu kad god je uznemiren, umoran, pospan... Jos pride nosa medu sa sobom u drugoj ruci. Potpuni sou!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:24:54   
madre
dobro je, nisam jedina, i ja sam sisala treci (srednjiuser posted image ) prst leve ruke i to nekako izvrnem ruku da su se svi cudili kako to uspevamuser posted image a desnom rukom pipkam sredinu gornje usne, e to mi je posebno pirajalo! ma, mozete da zamislite na sta to liciuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 9:29:36   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: madre

poc, jos je mala, ja bih je pustila i ne bih nista preduzimala jos uvek! ja sam jako dugo sisala prst, ali jako dugo, ne smem ni da napisem do kada! prvo desni palac, pa kada sam krenula u skoluuser posted image nisam mogla da pisem i sisam, pa sam morala da predjem na levi, a onda sam posle nekog vremena presla na drugi prst (ni to ne smem da napisem kojiuser posted image ). znam koliko mi je to znacilo, obozavala sam to da radim, uzivala u tome... cak cesto pomislim da kada bih sada sebi dozvolila jedan dan da sisam, ladno bih se navukla.


Moja drugarica iz osnovne (a posle i srednje) škole je sisala prst baš dugo. Sećam se da smo bili 8. razred kada sam je zatekla user posted image ko zna kada je prestala (i da li je). Ona je stavljala pamučnu maramicu preko prsta i onda sisala. Čudno skoz user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 11:23:56   
pocahontas
joj, znaci nema leka user posted image

pa nista, pusticu je pa dok traje nek traje...

i mene malo brine 'igijenauser posted image mi imamo kucu i lakse mi je da se pobrinem da je on vakcinisan, zdrav i cist nego da nju non stop gledam da li ce ga dirati pa staviti prste u usta...al mi imamo samo njega pa i nije tolika frka, vise mi je da li ce pipnuti nesto napolju pa strpati prst usta, al sta cu, to tesko mogu da sprecim....

hvala na iskustvima i savetimauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba sisa palac
15.1.2014 11:35:59   
little_one
Ma Poc, i nase zivotinjice su zdrave i redovno vakcinisane, al opet se ja nesto bojim njihovih dlaka, jer ne zive u kuci vec su napolju...nadajmo se da ce samo pomoci u bildanju imuniteta bez posljedica user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba sisa palac
17.1.2014 7:46:38   
serpica
Moja deca ne sisaju palac,ja sam se trudila da im uvek izvlacim ruke iz usta i stavljala varalicu koliko god sam mogla.Moj dever je sisao palac do polaska u skolu i taj prst mu je i sada nekako drugaciji od drugog,kao da je istanjen...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba sisa palac
21.1.2014 0:34:07   
pocahontas
primetila sam u poslednjih par dana da je mojoj bebani koza na palcu ispucala i da je ceo nekako crvenkast? da li je tako i kod druge dece koja sisaju palac?
jao izludecu od ovoga, non stop razmisljam kako bi trebalo da je odvikavam, danas sam joj cak kad je ustala stavila gazu oko prsta, ali je ona to naravno skinula u roku od 5 minuta..

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba sisa palac
21.1.2014 7:10:17   
New Mom

IZVORNA PORUKA: pocahontas

primetila sam u poslednjih par dana da je mojoj bebani koza na palcu ispucala i da je ceo nekako crvenkast? da li je tako i kod druge dece koja sisaju palac?


Kaći nije, ali zna da joj se ponekad malo zakači noktić, koliko god kratko da ga odsečem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 15:28:58   
dunja RR
Zar nisam pisala neki dan, hmm. garant slična tema, ne mogu da tražim sada ...
M sisa palac non stop, sisu sada malo sisne, pojede, dobija ok na kilaži za sada, ali palac bukvalno ne vadi iz usta. S jedne strane mi je lakše, mirna je, sama se smiri, uspava, s druge strane jako me brine ...

Ne vadi palac iz usta uopšte!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 15:57:47   
Ana RR
Suzi, zašto te to brine?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 20:24:05   
eca89
Dunja, a dudu nece?Od mog djevera curici ima 2god.i isto stalno sisa palac, ne vadi nikako.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 20:51:33   
Rosita
Suzi, N je sisao opsesivno do jedno 5 m ili čak 6, onda je smanjio i sa stabilnim sedenjem 8+ skroz isključio. Skroz!



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 21:06:16   
Maslacak15
ja se nebih brinula-bas ni malo. i nikako ne dolaziti na ideju da joj se brani ili da se odvikava. mala je, to je prirodni refleks i nema nista lose u tome. ima tri meseca ne tri godine a i sa tri godine nije katastrofa. bolje nego cucla.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 21:48:50   
Rosita
Maslačak, ovde svi kad to vide sažaljivo kažu nešto u stilu " oooo, a dudu neće?" . Ja nisam "smela" da kažem da nisam nikad ponudila ni jednom detetu. Gledali su me belo pa sam brzo odustala i rekla bih samo, da, ne koristi dudu.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 22:00:39   
Maslacak15
to je sve mafija za proizvodnju cucli 😃a srbi vole modu. ozbiljna sam. ja sam se bas informisala. kod nas je broj jedan da sisao palac. problematicno je tek sisanje kad krenu stalni zubi da rastu. a generalno receno negativan efekat na vilicu je u istoj meri, samo druga vrsta -cucla i palac. to je laz najobicnija, komercijalni trik ortodontske cucle i slicno. mrzi me sad sa kopiram linkove ali verujte mi na rec. nista cucla nije bolja za vilicu od palca.
jedino sto moze da se prihvati kao argument je da je kod nekih palac teze ostaviti. tu mislim na primere koji ga sisaju sa 5+ godina a takvih je sa cuclom malo. ali mislim da je to retko. moj F je ostavio za cetvrti rodjendan tek tako. popricali smo sa njim dva minuta. reko je necu vise i prestao. jos uvek sam fascinirana snagom karaktera. zaista misllim da ti sto nedaju malim bebama da sisaju prst, maltretiraju svoje dete. i zasluzuju da ih ono povratno maltretira.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba sisa palac
25.6.2019 22:36:19   
smeško
Nama N i M nisu nista stavljali u usta, ni cucle, ni prste, ni igracke. Tako ni J nije hteo flasice sa cuclom, ni cuclu samu. Ali je poceo da sisa palac sa dva meseca, jako cesto. On je dete koje ni jednom nisam ljuljala da se uspava, uspavljuje se sam. I sada kada stavi pratic u usta znam da mu se spava i nosim u krevet. Mimo toga ga vise ne sisa. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba sisa palac
26.6.2019 15:10:32   
dunja RR
Anči, prvo zbog ovoga što pišu žene, prst se stanji, vilica deformiše, ako nastavi da sisa palac dugo ..

Drugo, bakterije, evo neki dan, ceo dan kakenja, pomalo, ja nazvala halo bebu, pitaju me jel beba sisa prste, reko' da, kažu pa to je, unsese bakterije, vrućina, reaguje stomačoć, stolica češča, a štaće onda tek biti kada rukama krene da piša sve okolo (sada ne pipa ništa, peremo ručice često, pa opet problem sa stomačićem). Mislim sada ovo niej strašno, kaki češće nekih dana i to je sve.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Suzi, zašto te to brine?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba sisa palac
26.6.2019 15:11:29   
dunja RR
Na poečtku nije htela (svekrva joj stavljala), nije ni S,, a posle nismo ni probali .. ja nešto nisam ljubitelj dude ..

IZVORNA PORUKA: eca89

Dunja, a dudu nece?Od mog djevera curici ima 2god.i isto stalno sisa palac, ne vadi nikako.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba sisa palac
26.6.2019 15:14:48   
dunja RR
Rosi,hvala, i M sisa potpuno opsesivno, prava reč! Sva se unese, ne možeš joj iščupati prst, kao klještima da stegne, i stalno joj palac u ustima. Ona se i noću (a i danju) probudi, i odmah palac u usta i smiri se, jel i N tako? Mislim s te strane meni je lakše, sama se smiri, ne budi me. Ali opet, volela bih da ne traje dugo ..
Nadam se da bude kao i kod vas ♥

IZVORNA PORUKA: Rosita

Suzi, N je sisao opsesivno do jedno 5 m ili čak 6, onda je smanjio i sa stabilnim sedenjem 8+ skroz isključio. Skroz!





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba sisa palac
26.6.2019 15:16:54   
dunja RR
Maslačkonjo, kako ti mene uvek smiriš user posted image
Ja stvarno nemam pojma vezano za ovu temu, ali svi pišu da je bolje duda nego palac, kao tako kažu doktori (a ja dudu ne volem nikako).

Ti prva reče bolje palac(tj. efekat na vilicu isti), i nekako mi lakše user posted image

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja se nebih brinula-bas ni malo. i nikako ne dolaziti na ideju da joj se brani ili da se odvikava. mala je, to je prirodni refleks i nema nista lose u tome. ima tri meseca ne tri godine a i sa tri godine nije katastrofa. bolje nego cucla.





< Poruku je uredio dunja RR -- 26.6.2019 15:33:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba sisa palac
26.6.2019 15:19:28   
dunja RR
Kao da sam ja pisala user posted image
Kod nas je svekrva gurala M dudu po izlasku iz porodilišta, a na svu sreću M je pljuvala iz sve snage pa sveki odustala.

IZVORNA PORUKA: Rosita

Maslačak, ovde svi kad to vide sažaljivo kažu nešto u stilu " oooo, a dudu neće?" . Ja nisam "smela" da kažem da nisam nikad ponudila ni jednom detetu. Gledali su me belo pa sam brzo odustala i rekla bih samo, da, ne koristi dudu.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba sisa palac
26.6.2019 15:31:53   
dunja RR
Smeški, nisam te razumela skroz, u početku je sisao palac puno (kao sada M), pa posle smanjio i sada sa godinu dana sisa samo kada se uspavljuje?

IZVORNA PORUKA: smeško

Nama N i M nisu nista stavljali u usta, ni cucle, ni prste, ni igracke. Tako ni J nije hteo flasice sa cuclom, ni cuclu samu. Ali je poceo da sisa palac sa dva meseca, jako cesto. On je dete koje ni jednom nisam ljuljala da se uspava, uspavljuje se sam. I sada kada stavi pratic u usta znam da mu se spava i nosim u krevet. Mimo toga ga vise ne sisa. 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



Click Here