|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.1.2018 21:51:18   
MamaNecaVo
Hvala Voci.
Znam da se kupuje nego me je interesovalo procedura oko plasiranja.
Gledala sam privatno,al sto da bacim 100e kad mogu da prodjem upola manje,predpostavljam.
Probacu sledeci mesec pa sta mi Bog da.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.1.2018 22:09:25   
Duškić
Haaaha vonavoj , dobra si!
Ja vas tako pratim na ovoj temi ..i bih i ne bih spiralu.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.1.2018 22:40:34   
vonavoj
Ja mogu reci NE I NE spirali..eto..moje iskustvo sa obe vrste spirala..i sestra i ja smo nagrabusile..ja sam za mirenu vec pisala u temi..6 meseci krvarenje od po 20 dana u mesecu..kao telo se navikava..da bi je na kraju telo samo izbacilo..a sestri je trajala bakarna duze..ali sam produzenim mesecnim krvarenjem i ludim hormonima..lupanje srca..pritisak..user posted image
To je nase iskustvo..

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.1.2018 23:13:55   
MamaNecaVo
Eto.
I ajde sad ti budi pametan i rizikuj.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.1.2018 6:28:15   
vocicana
O pa nema na emu, samo mras prvo koloposkopiju i briseve da das, tek kada je sve ok onda ide plasiranje. Ja licno nemam neko ne znam koliko lose iskustvo, ali vidis svaka zenica se drugacije ponasa. Za mirenu znam od jedne koleginice, da je imala neka vanredna krvarenja, neke problemcice, koji su se sredili, sada je sve super. 3 godine je nosi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.1.2018 8:54:22   
Anck Su Nmaun
Voci ja nisam morala ni kolposlopiju , samo papa da je uredna.
Nevena probaj drzavno je za DZ. Sto da bacas pare na to.
Bakarna je oko 3500 a Mirena 12-13 000 e to da mi se s njom desi pojela bih se. Jos ako je privatno plasiras znaci oko 18 000 .
Moja snaja stavila Mirenu nije je imala dva meseca i ona se poprecila i napolje.

Izgleda da ce i moja morati napolje user posted image Ovo krvarenje me izludjuje. Nije to neko krvarenje ali svaki dan moram dnevni da nosim , jer je iscedak krvav, kao ono zadnjih dana menst.
Meni danas 19-ti dan user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.1.2018 8:56:10   
Duškić
Jaoj, Anck, bas te zeza . Bolje da je se resis.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.1.2018 10:36:32   
isidora88
I ja sam mom predlozila da se secne ali on neceuser posted image
Taman sam se bila zagrejala za spiralu pre par meseci ali posle puno losih iskustava oko mene odustajem.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.1.2018 11:00:07   
Anck Su Nmaun
Pa ne znam sta da ti kazem. Ja sam i pre cula sta moze biti ali uvek je vecina imala dobro iskustvo tako da ja ne bih odustajala, nemoj odmah da.mislis da nece uspeti. A sad ti kako hoces.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.1.2018 23:57:48   
isidora88
Ne znam ni sama, ne svidja mi se ideja produzenog i jaceg krvarenja, povremenog krvarenja i slicno. Imam inace neredovne menstruacije i mislim da bi spirala to poremerila, za hormonsku nisam nikako

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.2.2018 0:51:58   
MamaNecaVo
Mene je hormonske strah sto zbog gojenja sto zbog cinjenice da su to hormini.
A ta bakarna..Sad me je i strah.
Moram zakazati pregled pa da vidim.
Ipak cu privatno odraditi.Danas sam skontala da bi za svaki bris morala oci tamo-vamo.Cekati..Zakazivati.
Pa da vidim sta mi doktor savetuje.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 11:16:15   
Anck Su Nmaun
I tako...krvarila tacno 20 dana. Stala 5 dana i sesti dobijem..ono redovno. I lepo trajala 6-7 dana. I stala user posted image u petak. Danas evo ponedeljak kulja mi u stomaku... opet pocelo onako mrljavo user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 11:20:40   
Anck Su Nmaun
Mm kaze ajd vadi to pa da stavim hormonsku ali isto je t9 ako odbacuje ovu odbacice i onu user posted image tako da ce napolje ubrzo.
Toliko mi je organizam iscrpljen imam vrtoglavice da se bojim otici negde sama.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 11:22:52   
Sarav
Ja sam definitivno rešila da stavim bakarnu spiralu jer ne želim da se cimam, ali menstruacija nikako da se vrati u normalu. Opet mi je izostala 2 meseca i nema ni naznake da će da krene.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 11:28:31   
Anck Su Nmaun
Sarav kako , zasto? Idi proveri to?

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 11:42:55   
Sarav
Dojim još uvek, pa računam to je problem. Inače išla sam u septembru na godišnji pregled kod ginekologa i tad je bilo sve ok.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 12:06:58   
vocicana
Prva sledeca menstruacija uradi posle nje pretrage, briseve i PAPA test, cim je sve ok, odmah mozes da je stavis. Sto je mene kod mene uvek nerviralo to neredovno krvarenje

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 12:11:57   
Sarav
Znači nema veze što mi se nije ustalila menstruacija? Onda ću tako i da uradim. Pogubno je ovo za moje mentalno zdravljeuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 12:14:08   
vocicana
Isto! Mrzim dodatna opterecenja psihe...jesam ili nisam, bas mi je muka od toga!
Nema veze sa ustaljenjem, samo je bit o da su brisevi dobri i papa uredna posle samo uzivancija.
Anck bas mi je zao sto moras da je vadis, ali tako je najbolje. Nema svrhe da padas po ulici i kuci od krvarenja.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.2.2018 12:32:13   
Anck Su Nmaun
Voci sad se mislim sta da radim dal da trazim jos neko misljenje ginekologa?
Pa.onda se mislim da ne cekam jos dva meseca nego da idem sad da vadim..ne mogu vise da krvarim poludecu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.2.2018 18:48:05   
Anck Su Nmaun
E sad mene interesuje jel postoje neka pravila kod vadjenja kao kod stavljanja spirale? Il je skroz nebitno.
Poludela sam vec hocu da je vadim . Od 13 jan. Nisam krvarila samo 5 dana.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.2.2018 19:02:15   
vonavoj
Ma vadi je..nema pravila kod vadjenja..sad cu da pitam sestru..
Ona se preporodila od kad je izvadila..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.2.2018 19:56:35   
Rosita
Za mene je ova tema potpuna nepoznanica. Ne mogu da zamislim da nesto plasiram unutra. Kondom ili dobro ordinirana pilula su mi opcije. Najlakse kondom i gotovo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.2.2018 21:03:42   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Za mene je ova tema potpuna nepoznanica. Ne mogu da zamislim da nesto plasiram unutra. Kondom ili dobro ordinirana pilula su mi opcije. Najlakse kondom i gotovo.

user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.2.2018 21:10:01   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ma vadi je..nema pravila kod vadjenja..sad cu da pitam sestru..
Ona se preporodila od kad je izvadila..

Kontam da samo odem i ishisterisem vadite jeeeeeee user posted image i nema zakazivanja user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here