RE: Bakarna (nehormonska) spirala (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.3.2018 14:19:27)

Malo samo par dana dok se materica ne vrati u svoj prirodni oblik. Ne bi trebalo mnogo.
Sarka, pa kiretaza obavezna posle 5 godina nosenja, vrlo malo, jer jse naprave priraslice , to je strano telo.




Sarav -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.3.2018 14:20:12)

Ima logikeđŸ€”




Dora89 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (3.3.2018 10:21:48)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

A sto bi uopste stavljala ? Cuvajte se...


Joj, a meni mrsko da do daljneg računam plodne dane da bih znala kad mora kondom. BaĆĄ traĆŸim neko reĆĄenje da ĆĄto manje razmiĆĄljam.




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (6.2.2020 12:45:03)

Evo mene u ovoj tema, na zalost ne sa bas pohvalnim vestima.
Pocetkom nedelje, a bila sam u ciklusu, pre polaska u trecu smenu, redovna toaleta, na ulosku sam videla plasticni krak, identican kao od moje spirale. Desila se lepa koincidencija da bas moj ginekolog dezura, isla sam na uz, neverovatno, ali slomila se i krak je ispao, spirala je sisla u istmicni deo uterusa i sta sada? Vadjenje.
Juce sam isla na odeljenje na extrakciju, bilo je bezbolno, skinula je, nismo svi zajedno mogli da se nacudimo sta se dogodilo, veoma je dobra plastika od koje je sacinjena. Tako da sam sada na coitus interuptusu [sm=smiley1.gif], ali pitana sam da li cu da se obratim proizvodjacu, naravno, i te kako! Poslat je mail,dobila odgovor, poslala jos jedan i ocekujem apsolutnu reakciju. Nisam je nosila 5 godina kako je receno da treba, vec samo tri. Videcemo.




vonavoj -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (6.2.2020 19:58:55)

A sta sam kao mogla i da se zalim?!i meni je ispala,mirena,posle 5 meseci!! 




vonavoj -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (6.2.2020 19:59:39)

Ja sam posle vadjenja,imala uzasan odliv,bas ne volim da cujem to lose iskustvo..




Filadendronka -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (6.2.2020 20:26:57)

Moram i ja da krenem da mislim o kontracepciji. Mada jos uvek mi nije krenuo ciklus nakon porodjaja, pa sam ubedjena i da nemam ovulaciju. To je naravno netacno, mada pazimo svaki put.  




Sanjalicaaa -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (17.6.2020 7:28:16)

Voci koja je to spirala bila? Jesi li nakon ovoga sto ti se desilo stavila drugu? 


Ja stavljam sl. mesec. Dr. Mi je preporucio da uzmem Mona Lizu. 




gagane -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (17.6.2020 7:31:24)

Pa javite iskustva, sa tom mona lizom<




bikicaV -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.6.2020 8:54:49)

Nemam iskustva, ali bih rado procitala i mozda u blizoj buducnosti isprobam.




Sanjalicaaa -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.7.2020 12:49:48)

Juce sam stavila spiralu. Jako me je bolelo, i jedva je stavio zbog zavaljenje materice. Sve sam zvezde videla. Potset_ilo me je malo i na porodjaj.


Toliko sam osamucena sisla sa omog stola, da sam zaboravila da pitam koliko nakon stavljanja spirale su dozvoljeni odnosi.





Mirko Svirko -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.7.2020 13:31:13)

Nemam iskustva sa spiralom. 

Znaci to stavljanje jako boli?Jel se to menja nekada ili ?




Sanjalicaaa -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.7.2020 13:38:53)

Ne bi trebalo da boli. Ja sam ocigledno specifican slicaj. Sada kao da osecam neko blago probadanje u grlicu. 




mama Jo -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.7.2020 17:52:53)

Sanjalice, bas mi zao sto si se tsko namucila.
Evo dizem temu da vidi neko ko zna da ti napise.




vonavoj -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.7.2020 18:01:33)

Mene nije bolelo stavljanje spirale..jesi je stavljala dok si imala ciklus?

Joj,ne secam se od kad mogu odnosi,trebalo bi da moze odmah..to je mehanicka..




Sanjalicaaa -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.7.2020 20:13:41)

Predzadnji dan ciklusa. 


Nisam ni ja cula da je nekoga bolelo. Meni je zavaljena materica i morao je da je ispravi da bi mogao da plasira spiralu. Osecam sada tu i tamo probadanje. Nadam se da se nece nesto iskomplikovati. 




Sanjalicaaa -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (17.7.2020 13:17:18)

Spirala je isprobana [sm=smiley9.gif]
Videcemo za mesec dana da li radi [sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.7.2020 23:05:44)

anjalice, ja tek sada usla u temu. Nisam stavila novu, ganjam se trenutno sa proizvodjacem, ali smo zbog usrane korone prekinuli komunikaciju dok malo ne usahne ovo [sm=zz_poop.gif]
Nisam zadovoljna, u pitanju je spirala spanskog prioizvodjaca, nehormonska je bila, Ancora 375, n euzimajte, bolje ta Mona Lisa ili kako se vec zove, mene su osujetili potpuno po pitanju kontracepcije, bas stvarno, ezapamcena katastrofa, koju sam hladno mogla da ne primetim, da ostanem bez materice, ali neka, proslo je.
Plasiranje spirale ne boli, osim kao kodzavaljene materice, zbog namestanja, ne boli, a ako se skine pre predvidjenog roka nosenja, nista takodje, samo se izvuce u jednom aktu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]