|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.3.2013 10:21:08   
anajid
Mashka ovde u BIH (a mislim i tu u Srbiji je ista cena) Mirena je 125 eura,a bakarna 8 eura.Aplikacija 15 eura bez obzira da li je Mirena ili bakarna.Ja posle prvog porodjaja koristila bakarnu,islo mi nenormalno od nje,bukalno nisam mogla da funkcionisem.Sad sam kupila mirenu i pocetkom aprila treba da stavim,pa sam mirna 5 godina.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
26.3.2013 18:40:16   
bokicans
Bakarna je u Novom Sadu oko 2000-2500,u dz u cenovniku pise stavljanje 5000 ali kada pitas kazu ne stavljaju,Kod privatnika 6000,a cena spirale je ista,cak nesto i manje sam ja platila.Ja imam obicnu bakarnu i nisam nikakvih ,bas nikakvih problema imala.Prva tri ciklusa je krvarenje bilo povecano ali nista posebno,i to je sve,

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
26.3.2013 21:01:01   
Trcosava
QQ ovde se mirena izdaje na recept. A ''ugradnja'' se ne plaća, valjda. Nije ni čudo što toliko ima abortusa u Srbiji. OVde su sva kontraceptivna sredstva na recept.

Ja sam se dugo mislila da stavim mirenu, čak i recept dobila ali nikako nisam otišla na ugradnju. Sve se nešto odlagalo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
26.3.2013 21:41:13   
Bebilina
I meni su bile besplatne I bakarna I mirena. Samo zakazem u klinici i doca ima sve spremno, nista ne donosim. Cak me pita da mi i paracetamol spakuje za slucaj bolova.
Inace je za trudnice i mame godinu dana po porodjaju sve besplatno, a sa klinikama za planiranje porodice imam iskustva da rade testove krvi (za nivo gvozdja i rizik od dijabetesa) brze nego bilo ko drugi. I inace skupe losione protiv ekcema daju na ruke, ne znam koliki im je budzet, al super su snabdeveni svime user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
27.3.2013 7:16:50   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: bokicans

Bakarna je u Novom Sadu oko 2000-2500,u dz u cenovniku pise stavljanje 5000 ali kada pitas kazu ne stavljaju,Kod privatnika 6000,a cena spirale je ista,cak nesto i manje sam ja platila.Ja imam obicnu bakarnu i nisam nikakvih ,bas nikakvih problema imala.Prva tri ciklusa je krvarenje bilo povecano ali nista posebno,i to je sve,


Bokice , i meni su u DZ isto rekli, pa da idem u bolnicu da mi stavljaju user posted image

Spiralu si uzela u apoteci il kod tog privatnog Dr?

Ja smem tek karjem leta da je stavim ( kad prodje godinu dana od operacije)

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
27.3.2013 8:32:14   
jovicaa
ja se iskreno jako plasim ugradnje, mislim da me to najvise odvraca od spirale.
a mirena mi se ne svidja i zato sto ipak ima hormone u sebi, ne znam..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
27.3.2013 9:08:45   
Anck Su Nmaun
Ja sam od Mirene odustala, ipak mi nije normalno da mi se skrooz zaustavi ciklus user posted image nije prirodno, a i od dva Dr nisam bas cula preporuku...
A da se ugradnje bojim.. to svakako, pogotovo sto sam jako postala osetljiva u poslednje 3 god - dve trudnoce jedna za drugom, porodjaji, pa onda ovi problemi, operacija, cackanje svakih mesec dana user posted image user posted image

Ali odlucila sam da je stavim i kraj.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
27.3.2013 9:14:15   
jovicaa
kakva operacija anck?
isto mislim o mireni. ne moze to da bude normalno, da se ciklus skroz zaustavi, a i jezim se od hormona od kada sam pila kontraceptivne pilule, bila sam besna od njih, strasno. jos vise besna nego ovako kad ne pijemuser posted image
a opet plasim se da mi se jos i ne produzi menstruacija od te bakarne plus se plasim stavljanja, plus se ipak jezim pri samoj pomisli da mi nesto stoji u materici i grlicu.
plus jos uvek nisam ni dobila menstruaciju... tako da za sad ne dolazi u obzir

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
27.3.2013 9:25:22   
Anck Su Nmaun
Pa citala sam da se Mirena preporucuje kod obilnih i bolnih menstr. .. neznam ja imam 5 dana najvise.

Imala sam malu hir. intervenciju usled promena na grlicu mat. , laserski mi je odstranjen vrh grlica.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
27.3.2013 9:32:30   
cockic
ja nista na bazi hormona necu koristiti,samo mi to fali.ja kakve sam srece neso nebi valjalo.ili bi se ugojila ko prasica ili bi mi nedao bog spirala napravila neki problem.
skoro komsinici se neki koncic nije video,pa je morala na kiretazu user posted image slabo se razumem u spirale,nisam ni razmisljala da ih stavljam tako da nemam pojma ni kakvi koncici vire.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
8.4.2013 17:40:12   
marcy
da li moze neko da mi kaze gde moze da se kupi ta bakarna spirala, da li se porucuje, koja je procedura...? pokusavam da nadjem u on line apotekama ali ne vredi. Unapred hvala :)

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
9.4.2013 7:04:24   
Lu

IZVORNA PORUKA: jovicaa


a opet plasim se da mi se jos i ne produzi menstruacija od te bakarne plus se plasim stavljanja, plus se ipak jezim pri samoj pomisli da mi nesto stoji u materici i grlicu.


Ja ima 5 dana men. tj. 4 i peti prestaje potpuno, postavljanje spirale NE BOLI to izgleda kao kad radim papa test i traje 1 minutu ili vaginalni UZ eto da dočaramuser posted image
Meni će vaditi iduće godine jer je već sedma godina, normalno svake godine idem na pregled. Nikad nisam osjetila da imam bilo šta u maternici inti se osjeti končić, on visi iz grlića i njega se povuče kad se vadi spirala ali ja ga ni ne vidim ni ne osjetim.
Eto to je moje iskustvo, meni kao kontracepcija nema boljeg rješenja.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.5.2013 0:46:27   
inna
IZVORNA PORUKA: jovana13

Ja na to gledam ovako. I spirala i pilule i kondom su zastita od trudnoce e sad princip delovanja nije isti ali je sustina ista. A za tog dr nemam reci.... user posted image


Da, ali princip djelovanja je isto važan. Spirala (a i pilule) mogu djelovati tako da uništavaju već oplođenu jajnu ćeliju, dok kondom djeluje čisto mehanički i sprječava začeće. To su dvije različite stvari.



(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.5.2013 15:40:07   
bokicans
O ja tek sada videh ,pitanje.Ja sam stavila u privatnoj i tamo sam i njihovu spiralu odmah stavila.A stavljanje me je plasilo ,ali na kraju uopšte nije bilo nista strasno ,bas nista posebno.Kao papa test kada radis.

(odgovor članu inna)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.9.2013 21:29:05   
big mum
Ja sam u januaru ove godine stavila ovu spiralu Gledati od 1.30 ima cjeli postupak.

Dosad se pokazala dobra.Nemam nikakvih bolova (jedino je malo obilnije krvarenje).

Sam postupak nije bolan traje oko 1 min isto kao i uzimanje PAPA.
Po meni jako dobro kontraceptivno sredstvo.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
22.9.2014 11:03:52   
Trcosava
Mod evo teme, dobro me ipak deo sećanja služi - Lu ima tu spiralu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
22.9.2014 11:15:17   
Modessty
eno podsetih samu sebe u Kontracepciji! user posted image Setila sam se i ja da je LU pisala o tome.
Sad pročitah neki članak u Ženi o spiralama i uopšte me nisu utešili! user posted image
Meni je dr prepručio ako ne planiram trudnoću da stavimo spiralu i to ovu običnu, nehormonsku. Mene je strah pa to odlažem već mesecima

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
22.9.2014 15:53:36   
big mum

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

eno podsetih samu sebe u Kontracepciji! user posted image Setila sam se i ja da je LU pisala o tome.
Sad pročitah neki članak u Ženi o spiralama i uopšte me nisu utešili! user posted image
Meni je dr prepručio ako ne planiram trudnoću da stavimo spiralu i to ovu običnu, nehormonsku. Mene je strah pa to odlažem već mesecima



Nema šta da te bude strah,nije to ništa strašno,pisala sam o tome 3 posta iznad.Stvarno ništa strašno ,apsolutno ne osjetiš da je imaš.
Meni lično je ona najbolje kontraceptivno sredstvo

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
22.9.2014 15:56:30   
mati
I ja sam htela spiralu. Ali kad sam trazila savet moje dr ona je rekla da nikako nije za to. "to je ipak strano telo"user posted image
Tako je rekla i opet me bacila u razmisljanje...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.9.2014 13:07:58   
Modessty
bm jedino me ti i Lu utešite user posted image

Mati vidiš i mene to buni što neki ginekolozi su za a neki protiv. Meni je recimo Bojan preporučio da stavim spiralu i to ovu nehormonsku. Ozbiljno razmišljam o tome jer mm pije jake lekove za psorijazni artritis (pije methotrexate) i da bi pravili dete morao bi da prestane sa terapijom bar na 6 meseci. To znači da nikako ne bi smela da ostanem u drugom stanju!
Pila sam ranije Yasmin tablete i ok su mi ali mi nije baš rešenje da do menopauze pijem hormone.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 23.9.2014 13:09:45 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.11.2014 9:55:34   
SandraNikola
Zdravo svima, uclanila sam se da ostavim neke informacije jer sam i sama trazila neke odgovore ali izgleda da sam vise informisana. Zivim u inostranstvu, i suprug i ja odlucili smo se za spiralu jer imamo dvoje dece, trenutno moram poraditi na poslovnom planu pa nastavljamo da radimo na brojcanom pitanju.
Ovde imam pravo na razgovore sa babicama kako bi nas informisale o najboljem nacinu zastite. Da se razumemo, po meni najbolji nacin je izbegavati odnose i raditi na tome samo kad se prave deca, ali suprug i ja volimo i zelimo da uzivamo u nasim trenutcima zajedno.
Postoje dve vrste spirala, hormonska i obicna bez hormona. Kad sam je pitala koja je bolja, ni jednom nije htela da kaze tacno koja, ali zato sto nema bolja, postoji ona koja odgovara nasem telu. Stavila sam obicnu spiralu koja se zove Nova, besplatna je, spirala se lako stavlja, malo boli kao jave inekcije npr. I nakon stavljanja takodje boli dok se telo ne navikne na strano telo. Po recima babice, materica pulsira i kao da pumpa jer hoce da izbaci to strano telo i zato nas boli. Pila sam dva dana brufen i posle po potrebi jer je bolelo kao javi menstrualni bol. To je proslo, menstruacija je malo duza, videcu za sledece, prve dve menstruacije moguce da su puno jace i bolnije ali posle se koriguju. Sa spiralom se inace malo vise krvari i malo duze traju menstruacije i ako je tako onda odgovara vasem telu. Jedna od 200 zena godisnje ostane u drugom stanju. Ako se ostane u drugom stanju, spirala se izvadi i trudnoca se normalno nastavlja. Ako se zeli zatrudniti a spirala je postavljena, samo se ode kod nadleznog i skine i to je to. Postoje i druge stvari koje pokazuju da spirala ne odgovara telu a to su jake glavobolje, temperatura, obimno krvarenje. Moja rodjaka je krvarila tri meseca sa obicnom, kada je shvatila da je od spirale otisla je kod babice i stavila hormonsku Mirenu. Ona joj je rekla da njoj znaci obicna ne odgovara, a sa hormonskom je sve ok. Hormonska spirala ima veoma veoma malo hormona, toliko malo da ne moze na nista da utice osim da brani spermatozoidima prodor do jajne celije. Smanjuje krvarenje i manje su menstruacije a neko ih ni nema. Ne znam koliko dugo se mogu nositi ali znam da se ti hormoni mogu ranije potrositi, ne znam sta to znaci, ali kada se to dogodi onda spirala postaje obicna. I tim zenama sto ne odgovara ta obicna pocinje da krvari.
Spirala je mekana i izgleda kao malo sidro, ima na sebi bakarnu zicicu koju spermatozoidi ne vole i beze onda. Tako sam razumela. Nadam se da nekom koristi ovaj tekst. I takodje bih volela da rodim jos dece, jos malih andjela koji su plod nase ljubavi. Neka bude Bozja volja. Pozdrav

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.11.2014 10:19:45   
Modessty
Hvala sandra na ovako obimnim informacijama. Meni si pomogla da odlučim - spirala definitvno ne dolazi u obzir! user posted image Čim čujem da su menstruacije obilnije i da sve to boli, pomislim kako mi je dosta svega - i bolova i krvarenja i komplikacija i ginekologa.
Inače, mislim da ovde u Srbiji nema besplatne spirale. Sve moraš da kupiš.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu SandraNikola)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.11.2014 11:14:20   
SandraNikola
Nema na cemu, cuvajte se.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.11.2014 11:44:25   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Meni si pomogla da odlučim - spirala definitvno ne dolazi u obzir! user posted image Čim čujem da su menstruacije obilnije i da sve to boli, pomislim kako mi je dosta svega


Apsolutno se slažem.
Mada, ovo mi je prvi glas da to boli. Još nikada ni od koga nisam čula da boli, a znam dosta ljudi koji je imaju.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.11.2014 11:57:39   
Modessty
Ja nema nikog u okolini. Iba[ me interesovalo kako sve to tačno ide jer mi dr savetovao ovu nehormonsku.
Ali ako na 200 žena jedna ostane trudna onda to i nije toliko sigurno koliko sam mislila. Pa kad izvagam za i protiv, više sam za protiv. Ja bi morala odmah na abortus da ostanem trudna. Što znači da je najbolje da apstiniram user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here