|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
16.11.2016 15:21:22   
Makanja
Jos iovo da napisem,da moj doktor kaze sve zavisi do zene kakvog je organizma.kako organizam-tjelo prihvaca svaku promjenu.neke imaju sedmicu ko neke krvi,neke mjesec-dva a neke najdalje 5 do 6 mj.jasam bila ta od 5 do 6 mj.hehe jer previse Sam na sve osjetljiva stose tice organizma,tabletu popijem zaglavu budemi odma neke ko krvi I umorna i spremna Za spavanje :) Ali boze moj.al vjerujte vaznose pretrpit malo nego neb.cistit bebu ili budes trudna a usebi mislis eh da nisam.aja kao ja mislim da nema lakse zastite I sigurnije kao spirale-paragrad ili te vase kakose zovu ali od 10 god.bez hormona.10 god.sam imala I opet cu.nikad nisam imala vjerujte nikakav najmanji problem nisam imala fbg.a poslije ugradzivanja bogami ponovo isle na kontrolu hm.nakon 9 god.mada nije ok smoje strane al nevolim ic na preglede pogotov ginekologu,talk I nisam isla.al et sve mi jos uvijek ok fbg.dobro I zdravo 100%. Normalno je normalno dase ima pomalo neko vrijeme krv vjerujte.i nato nemislite,povremeno u pocetka provjeravajte imali je jel sve ko prvi dan I etogaaaa.ako nista nakon mjesec dva posjetite ginekologa da Samo precekira jel sve oki-doki.pozzzz

(odgovor članu Makanja)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
25.11.2016 12:25:13   
vocicana
Draga Anck i sve ostale u perspektivi spiralasice. Prekjuce sam dobila zvanicni ciklus, stomak me na iznenadjenje uuopste nije boleo, ocekivala sam bolove jer mi je tako receno da ce biti, ali nema nicega. Krvarenje se sprmalo par dana pre nego je stvarno krenulo, sada jeste malo obilnije, ali meni nista ni ovo nije kako je bilo kada sam devojka bila. Nadam se da nece duze nego jos jedno 5 dana, da se pomerim od sanitetskog materijalauser posted image malo su mi ulosci user posted image user posted image ali javicu za dalje promene.
Etouser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Makanja)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.12.2016 7:47:54   
Anck Su Nmaun
Ja cekam Papu za neke dve -tri nedelje i idem da zakazem stavljanje , odlucila sam definitivno.
Iskreno malo se bojim tog plasiranja da ce boleti user posted image mnogo sam osetljiva posle svega... ali prezivecu user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.12.2016 12:07:27   
vocicana
E danas sam mislila da se javim ovde.
Evo ovako, vrlo malo ces osetiti dilataciju grlica materice, to je tako kratkotrajan bol, izmeri se dubina i doktor plasira spiralu. Zaistra ne boli nista.
Da zakljucimo, blage grceve ces mozda imati u intervalima, najdalje nekih 7-10 dana, tako je bilo kod mene. S obzirom da sam spiralu stavila nakon ciklusa sto je individualno od lekara do lekara, ja sam imala krvarenje koje je potrajalo, ali nista sto ce ti poremetiti funkcionisanje.
Dalje, ciklus koji je dosao 23-ci dan o dprethodnog, nije bio ni malo bolan, jer sam kao devojka bila nafrizirana Brufenima i svim i svacim, krvarenje je obilnije, ali ne tako da ne smes izaci iz kuce 2-gi 3- ci dan, traje dva tri dana duze i to je to.
O osecaju opustenosti u druzenju sa muzem tinecu ni govoriti, najlepse i najjednostavnije resenje za paranoicni strah od trudnoce u mom slucaju. Zelim ti da ti sve bude kao i meni, nista ali nista osetila nisam, sve je najnormalnije, neke zene malo preteruju sa licnim dozivljajem. Slobodno!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.12.2016 13:07:17   
Anck Su Nmaun
Meni su rekli obavezno peti dan menstruacije ili ako hocu bez onda moram da radim betu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
4.12.2016 19:47:44   
vocicana
To je izbor ginekologa i tvoj licni, da se ne bi petljala sa krvarenjem do sledeceg ciklusa, najbolje je u toku ciklusa da je stavis, a ne kao ja posle. UIradi betu, mada je mnogo jednostavnije da te pogleda sa vag sondom ako zeli da iskljuuci trudnocu. Vidis ti covece, svi rade razlicito.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
4.12.2016 21:53:46   
Anck Su Nmaun
Voci kako si ti trazila u apoteci..samo kao spiralu ili...? Citam pre neki dan na nekom forumu da je zovu Mona Lizauser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.12.2016 8:29:54   
vocicana
Ne ne, trazis bakarnu spiralu, napomeni da si radjala, to ima veze kod nekih firmi. Moja spirala je Ancora 375 Cu, rade je spanci, jer tesko sam je i nasla, oni su narucivali kako zene traze, sada svi forsiraju hormonske spirale, ja nisam bila za to. Trazi bakarnu spiralu, pa na kog proizvodjaca naidjes to je to.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.12.2016 8:35:58   
Anck Su Nmaun
Ok hvala ti, ici cu verovatno jos danas da uzmem.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.12.2016 8:44:12   
vocicana
Bas mi javikoju si pronasla icena me znaima. mOja je bila 3600

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.12.2016 8:53:11   
Anck Su Nmaun
Hocu, pa tako su i meni ovde rekli da je tako neka cena .

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.12.2016 18:17:06   
Anck Su Nmaun
A poluudeh danas u trri apoteke nemaju spirale user posted image a nisam mogla vise decu da vzcem po gradu, rekose u jednoj javice mi ujutru sta mogu da poruce. Pitali me za proizvidjaca a ja nemam pojma koji je naj bolji user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.12.2016 18:38:12   
mila83
Ja jos uvek po pitanju spirale nisam uradila nista.Moram prvo na pregled,uraditi papa test i sve sto treba,pa onda definitivno staviti spiralu. Malo citam vase postove ovde, i ja sam primetila da svi forsiraju tu hormonsku spiralu, ja ne znam sta mi je bolje. Moja mama ima bakarnu. Menstruacije su trenutno,posle treceg porodjaja vrlo bolne, evo vec godinu dana(prvih 11 meseci nisam imala od porodjaja,dok nisam prestala da dojim) imam izrazen PMS, kad dobijem dva dana ne bih smela uopste da idem nigde koliko je obilna,treci i onako i onda odjednom kao da se zavrne slavina, ne znam kako da vam objasnim,nem a postepeno da nestaje. Inace mi je uvek trajala 5 dana,bila umerena, i svaka treca je bila da kazem jako bolna.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2016 9:51:39   
Anck Su Nmaun
Kupih je napokon. Odem u moju apoteku preko puta kazu 4300 ..ja zinula.
Odem do centra 3500 pa nmg da verujem kako se saketaju cenama!
Cekam nalaze da budu gotovi i idem da zakazem user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2016 10:00:26   
vocicana
Divno! Uzivaces u opustenom mazuljenju.
Mila, ja ne znam sta bih ti rekla, prvo protiv sam hormonske Mirene koja se ovde trenutno najvise forsira. Imam koleginicu koja je nosi, prvih godinu dana je bila zurka sa vanrednim krvarenjima, sa nekim glupostima, grcevima, bolovima. Ona sada gotovo da i ne krvari, prakticno ciklus isprati sa 5 dnevnih ulozaka! Msm da to nije bas normalno. Natecen joj je stomak, libido nula. Dala je toliki novac i dugo se razmisljala da li da je vadi, na kraju je zadrzala.
hormoni su namenjeni po meni, za zene u pretklimaksu, sa izrazenim valunzima, a ne za mlade zene. Ima tu pozitivnih iskustavanaravno, ali ne volim sintetiku.
Sto se bakarne tice, meni je stavljena posle ciklusa pa sam imala tih dana krvarenje, koje je daleko od KRVARENJA, ciklus mi je dosao 4 dana ranije, trajao je dva dana duze, a obilnost, diskutabiln, nije to tako obilno kao sto se prica. Tako da te razumem, ja sam kao devojka imala te situacije kao ti. Sada je to ekstra fino.
Probajte, nije strasno, msm da je to nesto na sta se ne misli, a vrlo, vrlo dobra kontraceptivna metoda. mOja svekrva je imala trudnocupreko spirale, ali nije je zadrzala, beba je bezbedna do 3-eg meseca ako neko zeli da zadrzi trudnocu, ali se zaista mnogo, mnogo retko desavaju takve situacije.
mOje iskustvo je dobro i svima bi preporucila!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2016 10:04:35   
Anck Su Nmaun
Daraga koliko ti sad traju ciklusi, Duze nego ranije?
Koliko cesto ides na kontrole sad?
Ja rekla mm da je moguca trudnoca i preko spirale , a on se zgranuo kaze pa sto je onda stavljaaas user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2016 10:08:11   
vocicana
Traju dv adana duze, nema velike obilnosti. TRudnoca je moguca i sa inekcijama koje zene primaju, sa antibebi pilulama, sve je to moguce, ali se izuzetno retko desava. Ici ces na kontrolu za mesec dana, da se vidi kako stoji, a sto se tice tampona da se jos jednom ponovim, ne koristis ih samo kada ti postave spiralu, a kasnije normalno u toku ciklusa koristis tampone.
Ja bi trebala da prekinem sa sexom koliko sam se bojala trudnoce, ali necu, verujem da je sve ok i da ce sve biti ok.
Samo napred i uzivaj.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2016 10:11:42   
Anck Su Nmaun
Ma sve ja to znam ali on je mislio da je to sad zasticeno 100% user posted image
Kad sam pitala dr. sta mi je naj sigurnije rekla je da prekrstim noge ...eto user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2016 11:03:21   
Sanjalicaaa
Planiram posle 3 deteta da stavim bakarnu spiralu. Ali se plasim da se nesto ne iskomplikuje, ipak je to strano telo u organizmu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
13.12.2016 9:16:09   
vocicana
Sanjalice,, ukoliko tvoj organizam ne prihvati spiralu znaces to vrlo brzo, nemoj se brinuti, nema vise bojazi od onog sindroma od pre 50 godina, zene su umirale od infekcija nije tosve ni sterilno bilo, postoji tu mnogo faktora koji su unapredjeni ipak je sve mnogo savremenije sada.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
10.1.2017 20:21:11   
vocicana
Anck, sta siuradila sa spiralom?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
10.1.2017 22:12:23   
Anck Su Nmaun
Nista cekam sad da mi ovaj ciklus prosje pa.idem da zakazem. Nisam bila sigurna zbog onog nazovi krvarenja pa sam odlozila.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
11.1.2017 18:39:52   
vocicana
Javi kako si prosla. Verujem da ce sve biti superiska.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
6.3.2017 12:44:23   
vocicana
Anck, ti i ja kao TANJUG dopisna agencija. Nisi se u medjuvremenu javila, sta si uradila sa spiralom? Pretpostavjam da si je plasirala, ja sam kao i do sada super, jedino sto je stvarnoi kriticno 2 i 3-ci dan krvarenja, bas ga dosta bude. Nemam nikakve bolove, ni u najavi i jako sam zbog toga srecna.
Iskustvo za preporuciti svakoj mami koja zeli finu kontracepciju.
Necu se misliti ni sledeci put, zdravlja boze.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
5.4.2017 12:29:54   
Anck Su Nmaun
E evo me sa vestima user posted image
Nisam ni videla ovaj tvoj post.
Zakazano mi je za 19 April plasiranje, bas sam ovih dana radila analize

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here