|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Steznici u trudnoci
17.11.2009 11:07:37   
mejra81

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: buhla

jel taj steznik univerzalan ili ima po brojevima? ja bi kupila sebi zbog kicme, dr mi nije rekla da je beba nisko, ali vidim da mu je glavica na ivici (uscu) a tu mi je i kraj posteljice, pa za svaki slucaj.


ovaj moj ima S, M,L,XL velicine...Moj je L i taman mi je ali ja sam pozamasna...173 visoka ...
Ima velicina i bitno je da pogodis velicinu....mogu da ti prepisem velicine. Imam na kutiji ono: za koju visinu tezinu koja velicina....



Sto se tice velicine bitno je uzeti neki koji ce izdrzati celu trudnocu, jer stomak raste!
Meni je moj dala sestra tako da mi je malo bio veliki ali sad je taman!
U pocetku je i stomak manji pa i da hoces ne mozes nesto da ga "dignes"
Meni samo "dizanje" u glavi. Mmmmuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Steznici u trudnoci
17.11.2009 11:08:54   
Anoniman
Mejra, a ja ne mogu bas da kazem da mi je steznik nesto posebno digao stomak...Samo je nekako cvrci...postojaniji, ne znam kako da kazem..
ALi nije bas da ga je digao...
Mozda je trebalo da bude cvrsci...Ma otkud znam

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Steznici u trudnoci
17.11.2009 11:12:57   
mejra81

IZVORNA PORUKA: OTI

Mejra, a ja ne mogu bas da kazem da mi je steznik nesto posebno digao stomak...Samo je nekako cvrci...postojaniji, ne znam kako da kazem..
ALi nije bas da ga je digao...
Mozda je trebalo da bude cvrsci...Ma otkud znam



Ko sto rekoh nije ti sad ni stomak nesto veliki, sad samo treba da te ucvrsti!
Kazem obicno se taj pojas nosi od 7 meseca jer tad pocinje stomak da bas raste1
I ja sam od cetvrtog meseca pocela da ga nosim i samo sam osecala da mi je lakse kad hodam i nesto radim jer mi sve ucvrsti!
Jos sam imala i bolove pa mi je to sve olaksalo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Steznici u trudnoci
17.11.2009 11:13:10   
buhla
hvala mejra, zvacu dr i pitacu je user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Steznici u trudnoci
17.11.2009 13:25:16   
Nensi*
Moracu i ja moju da pitam,ubise me ledja,cim stojim pola sata,bas me bole...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Steznici u trudnoci
18.11.2009 12:39:49   
Trcosava
eve, konačno sam ufatila moju drugaricu
dakle ona je uzela steznik na svoju ruku, jer joj ''podinge'' stomak pa joj lakše da šeta. Kupila je u nekom butiku za trudnice, neki turski je u pitanju (bacila je kutiju) i nije sa gaćama, nego samo preko leđa i ispod/oko stomaka.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Steznici u trudnoci
20.11.2009 19:13:21   
marinica
user posted image user posted image user posted image ćao svima!
meni je dr rekla da nosim nisko i da bi bilo dobro da kupim pojas. malo sam cunjala po apotekama i forumima, ali nisam ništa zaključila. da li je bolje nositi pojas ili gaćice sa pojasom. pojaseva ima više vrsta, neki kažu da nisu praktični jer se podižu pa smetaju. mnogo bi mi pomoglo nečije iskustvo!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Steznici u trudnoci
11.1.2010 11:11:51   
Anoniman
CIcko  draga sasvim je bezbedno nositi pojas, čak će ti pomoći ako nosiš nisko... drugarica ga je nosila od 5.-og meseca i zaista je osetila olakšanje i bilo je sve ok. Sad koji je kupila ne znam tačno ali znam da nije neka marka.... 

(odgovor članu marinica)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Steznici u trudnoci
11.1.2010 23:10:51   
cicko
Hvala Kaliopi, popodne sam kupila pojas, i kad sam ga pre tusiranja skinula cini mi se kao da mi je stomak bio malo vise nego sto je u poslednjih nekoliko dana. Tako da izgleda da pomaze!!!user posted image  Jedino sto mi smeta je to sto je mogao biti malko veci... To je univerzalna velicina, na cicak je, ali meni jedva dopre da ga zakacim. Da li pojas treba samo da podigne malo stomak,da ga pridrzava ili i da malo stegne? Ja ustvari nisam sigurna da li sam ga postavila kako treba, pa se plasim da ne smeta bebici.user posted image


IZVORNA PORUKA: kaliopi

CIcko  draga sasvim je bezbedno nositi pojas, čak će ti pomoći ako nosiš nisko... drugarica ga je nosila od 5.-og meseca i zaista je osetila olakšanje i bilo je sve ok. Sad koji je kupila ne znam tačno ali znam da nije neka marka.... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 1:50:05   
lothroniell
A smem li ja taj pojas kupiti na svoju ruku ili moram da se savutujem ssa dr.? Mene em sto ledja ubijaju, nego osecam kako mi lezi na besici, piska mi se svakih 3 minuta... I nezgodno mi je, bas osecam kako je nisko i nije prijatno na momente uopste. user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 1:55:02   
Anoniman
ne moras lekara da pitas...sasvim se regularno kupuje...
bitno je da:

pitas apotekarku da ti da odgovarajucu velicinu da te ne bi stezalo..Nije njihova poenta da stezu nego onako...kao carape da legnu...i onda ti je malo lakse

na primer ja sam krupna devojka, visoka sam 173 i imala sam kad sam ga kupila oko 80kg (23.nedelja)...i sad mogu da ga nosim i ne steze me...A to je velicina L.
ima i M, S, XL..
kosta oko 1500 dinara...1300 u stvari...zaboravila sam.

Meni je muz kupio..otisao u apoteku, pitao zenu i ona mu rekla koji da uzme

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 1:58:20   
lothroniell
Ok! Poslacu nekoga da mi kupi... user posted image I jos jedno pitanjce (joj kako sam smotus)- Jel ga nosim stalno ili...? Mislim ako je stalno moram kupiti vise zbog pranja... user posted image Bas sam glupson... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 2:01:23   
Anoniman
nisi glupson...
ne treba ti..
ja ga nosim samo kad izadjem da setam napolju...sad sam prestala i da ga nosim...
i onda jedan dan ga operem i to je to..
ne nosim ga stalno...iako prija..lep je osecaj!sad sam prestala.

dobro je sto sad nije vrucina pa on ne smeta...mada nije debeo..materijal je ...mekan, rastegljiv.

dovoljan ti je jedan...i nemoj da dajes neke velike pare..ne znam kakvih sve ima na trzistu...negde sam napisala kako se ovaj moj zove...ovde u temi cini mi se.

nosis ga kad hoces! ispod odece. a preko gaca!
kad lezis kod kuce ne moras...najbolje kad izlazis negde gde ces da setas ili stojis ili slicno

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 2:03:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejra81


IZVORNA PORUKA: OTI

Mejra, a ja ne mogu bas da kazem da mi je steznik nesto posebno digao stomak...Samo je nekako cvrci...postojaniji, ne znam kako da kazem..
ALi nije bas da ga je digao...
Mozda je trebalo da bude cvrsci...Ma otkud znam



Ko sto rekoh nije ti sad ni stomak nesto veliki, sad samo treba da te ucvrsti!
Kazem obicno se taj pojas nosi od 7 meseca jer tad pocinje stomak da bas raste1
I ja sam od cetvrtog meseca pocela da ga nosim i samo sam osecala da mi je lakse kad hodam i nesto radim jer mi sve ucvrsti!
Jos sam imala i bolove pa mi je to sve olaksalo!


evo sad sam ovo videla...
Od sutra se vracam na pojas...
nemoj da ocekujes da ce on da ga digne nesto mnogo...on ga malo ucvrsti.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 2:06:11   
lothroniell
Hvala jos jednom! Kad nabavim, javim ima li poboljsanja! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 2:09:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Hvala jos jednom! Kad nabavim, javim ima li poboljsanja! user posted image


u svakom slucaju prijace ti i bice ti malo lakse...
ako imas prilike da se cujes sa lekarom, pitaj i njega da li on misli da ima potrebe da to kupujes i da li ce ti biti lakse sto se tice nosenja stomaka?

sasvim je OK steznik samo nemoj da kupis mali broj da te ne bi stezalo..

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Steznici u trudnoci
22.1.2010 2:12:52   
lothroniell
Ma ja odma znam da meni treba L ili vece, pozamasna sam ja! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Steznici u trudnoci
27.1.2010 19:14:03   
marija32
Devojkeuser posted image , nosite li pojas po citav dan?

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Steznici u trudnoci
27.1.2010 20:29:49   
Anoniman
ne...ja sam ga nosila mesec dana (samo kad idem napolje da setam)
ne nosim ga vec dva meseca...
ali ako ga nosis i prija ti, nosi ga slobodno
ako neces ne moras po ceo dan.
mislim da je stvar izbora...
jesi ga kupila?
kako ti je?

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Steznici u trudnoci
27.1.2010 20:35:51   
indy_25
bas sam danas pisala Loti o tom pojasu da razmisli o njemu i da se ipak posavjetuje s doktorom. Ja sam ga kupila na svoju ruku i nosila cijeli dan i navece sam dobila kontrakcije kada sam rekla doktoru jel moze od pojasa kaze on da je moguce da je od pojasa. I vise ga nijednom nisam stavila. Oti vidjela sam tvoj pojas izgleda kao gace jel tako. Moj je onaj sto ima cicak i ti ga podesavas kako ti odgovara.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Steznici u trudnoci
27.1.2010 20:39:55   
Anoniman
jeste, moj je kao gace...nema cicak niti se podesava...


(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Steznici u trudnoci
27.1.2010 21:06:52   
Snelle
Indy, meni je neverovatno da su kontrakcije zbog pojasa. Ja sam ga kupila jer su mi kontrakcije bile učestale, i mnogo mi je pomogao, baš mi je smanjio kontrakcije user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Steznici u trudnoci
27.1.2010 23:21:14   
marija32
Draga Oti, nisam jos, uzela bih onaj sto nije kao gace, nego kao kais-pojas. Dr mi rece da pre nego sto ga skinem, legnem malo, pa ga tek onda skidam, odlezim malo, pa ustajanje. Bitno mi je da ne steti ako se nosi citav dan. Hvala tiuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Steznici u trudnoci
3.2.2010 13:20:55   
Unica
i ja sam kupila steznik (neki Relax Maternitty) i sad ne znam da li da ga nosim po kuci s obzirom da sam po ceo dan u nekom sedecem ili polu sedecem polozaju user posted image a i nije mi bas nesto udoban ili sam ja ocekivala bog zna sta... broj je L (i za mnooogooo krupnije od mene) tako da nije mali ali imam utisak da mi ona traka sto kao ucvrscuje stomak smeta (ne znam kako tacno da objasnim) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Steznici u trudnoci
3.2.2010 13:56:01   
marija32
Unice, ako ti je dr rekao da ga nosis, onda ga nosi, bez obzira sto si kod kuce.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here