|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.7.2012 21:43:09   
crazymama

IZVORNA PORUKA: Snelle

Meni nije jasan pedijatar koji za dete koje tri nedelje ima krv u stolici kaže da je to normalno. CM, i moje dete je bilo veselo, raspoloženo, super je napredovala, krvna slika odlična, a imala je alergiju na kazein što je dovelo do krvi u stolici.



tada nije imala tri nedelje krv u stolici, vec dva-tri dana, ali od tada se nastavilo evo vec tri nedelje... odnela sam danas uzorak za koprokulturu, a u sredu je vodim na pregled kod njenog dr.

iscitacu temu, ali ipak mislim da je misljenje dr merodavnije od dr google-a :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.7.2012 22:14:45   
Anoniman
Naravno da ces slusati dr, zato sam ti i rekla da sem stolice uradis i KS, i sve joj odneses. Tako ce ona stvoriti kompletnu sliku. Proverom eozonofila ces iskljuciti alergiju ako je nema, kao sto mislis.

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.7.2012 0:16:40   
Yula
IZVORNA PORUKA: crazymama



iscitacu temu, ali ipak mislim da je misljenje dr merodavnije od dr google-a :)


Svakako, samo sto da odes kod 10 doktora, dobices najverovatnije 10 razlicitih misljenja. A opet, ako neko postavi pitanje i na netu, pretpostavljam da ga misljenja i iskustva  osoba koje su imale identicno iskustvo zanimaju, zato sam te uputila na tu temu. Jedina razlika je u tome sto sam ja reagovala momentalno kada sam primetila naznake tragova krvi u kaki i niti jedan doktor me nije mogao ubediti da to iskuliram.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.7.2012 8:23:46   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Yula

Jedina razlika je u tome sto sam ja reagovala momentalno kada sam primetila naznake tragova krvi u kaki i niti jedan doktor me nije mogao ubediti da to iskuliram.


Tačno tako sam i ja. Iako su me i mama i mm ubeđivali da to nije ništa, iz Halo bebe mi rekli da to hoće zbog zubića, pedijatar je nakon koprokulture rekao da je sve ok, jer nije svaka stolica bila sa primesama krvi pa ni ta koju sam nosila na koprokulturu. CM, svaka mama najboje zna da li je sa njenim detetom sve u redu. I kao što je meni moj pedijatar rekla: "Sigruno je da vi bolje od mene znate i poznajete svoje dete, vi ste sa njom 24h a ne ja" i žena je potpuno u pravu!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Tragovi krvi u stolici
13.8.2012 17:28:54   
crazymama
pedijatar sumnja na netoleranciju na proteine kravljeg mleka, dala nam je uput za gastroenterologa u tirsovoj, vodimo je u sredu.

< Poruku je uredio crazymama -- 13.8.2012 17:29:27 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Tragovi krvi u stolici
13.8.2012 18:13:40   
Anoniman
Srećno crazymama! Ako idete kod Perišića sigurno će vam pomoći, nas je spasio user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Tragovi krvi u stolici
13.8.2012 19:52:24   
crazymama
pomenula je nekog lekovica...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Tragovi krvi u stolici
13.8.2012 20:56:53   
minavb

IZVORNA PORUKA: n i n a

Srećno crazymama! Ako idete kod Perišića sigurno će vam pomoći, nas je spasio user posted image

I nas. CM, tvrdim da je Perisic najbolji deciji gastroenterolog.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 8:46:42   
Snelle
IZVORNA PORUKA: crazymama

iscitacu temu, ali ipak mislim da je misljenje dr merodavnije od dr google-a :)


Draga, ja nisam sve ovo što sam ti pisala googlala, ovo sam već sve prošla sa svojim detetom! I da, žao mi je što sam bila u pravu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 10:35:59   
crazymama
snele, nisam ni mislila da vi guglate, pa mi pisete, vec sam mislila na svoje guglovanje... a sklona sam tome...

mi smo juce proveli ceo dan u tirsovoj, radili su joj sva moguca testiranja i ispitivanja i ispostavilo se da nema alergiju na proteine kravljeg mleka, dijagnoza je uslovno dijareja, ima malo povisen CRP, svi ostali nalazi su u redu, dobila je da pije pentrexyl sirup i probiotik, a sutra idemo na kontrolu. nema nikakve tegobe, a poslednja tri dana i stolica joj se sredila, nekako sama od sebe, mada joj svakako dajem pentrexyl od sinoc.

nego, drage mame koje koristite allernovu, same znate koliko je skupa, a meni ne treba, ne zelim da je bacim, kutija je naceta, samo sam dva puta smuckala za moje dete, nije htela da pije, a i dr je rekao da nastavimo sa aptamilom... ako je neka zainteresovana da joj poklonim allernovu AR, neka se javi. mogu da posaljem i post expressom, ako nije u pitanju bgd, jedino bi vi platile postarinu 150din. rok trajanja je do 2014.godine, ali kao sto rekoh, nacela sam je pre dva dana, pa bi valjalo da ne stoji duze.

ako neka zeli, neka mi posalje privatnu poruku da se dogovorimo.




_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 11:51:59   
Snelle
Uh, CM, stvarno mi nije namera da mračim, veruj mi, ali....Mi smo u Institutu za majku i dete proveli 7 sati, odradili analiza i analiza! Konačna dijagnoza - alergija na PKM ne postoji! I šta se desilo - par dana kasnije, ja pojedem parče torte sa puno pavlake u sebi. Dva sata kasnije L je imala 4 stolice za redom pune krvi! Ja sam je dojila, pa je preko mog mleka bila alergična. I odgovor istog gastroenterologa koji je rekao da alergija ne postoji je: "Analize nisu Sv. Pismo, krenite vi majka sa eliminacionom dijetom ipak." Pisale smo mnogo puta ovde o tome - testovi nisu validni kod dece do 2. godine. O tome je i Verus pisala. Kod njih u NY se ti testovi ni ne rade iz tog razloga, već se alergija odmah konstatuje i tu je kraj. Moj savet, iako ga nisi tražila, budi i dalje oprezna. Izvini što se ovoliko mešam, imam stvarno najboju nameru. Jedan pedijatar mi je jednom prilikom rekao: "Kad se detetu jednom unište creva, tu više nema pomoći". Nadam se da kod vas alergija ipak nije slučaj, želim vam sve najbolje user posted image
P.S. Ja bih čuvala tu kutiju Allernove, zlu ne trebalo, i sama kažeš da je preskupa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 11:56:53   
Anoniman
Moja koleginica nije dve godine ništa mlečno (ni u tragovima) pojela jer je dojila dete sa alergijom...

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 12:18:57   
Snelle
Ja nisam 6.5 meseci, i još toliko i više bih da L nije prevazišla alergiju.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 12:22:43   
Anoniman
Ja nisam mogla da dojim, a i Mićku se kolitis desio tek sa 10 meseci... Evo zasad jede mleko samo u obrađenom obliku i možda 2-3 puta mesečno. Kravlje smem da mu ponudim tek nakon navršene tri godine... Nisu ove stvari za šalu uopšte i muka mi je od lekara koji ovakvo šta uzimaju zdravo za gotovo...

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.8.2012 13:36:15   
crazymama
razumem da treba biti oprezan, mene hrabri sto moje dete nema bas nikakve tegobe, super napreduje, nikada mi nije povratila, niti se osula, nikada do sada nije imala temperaturu, nije mi odbijala mleko... ali opet od necega ta sukrvica u stolici jeste, nije sama od sebe.

alernovu ne mogu da cuvam dugo, ne preporucuje se kad se otvori konzerva da dugo stoji.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Tragovi krvi u stolici
17.8.2012 13:00:27   
Christabel
crazymama, mi smo 10 dana bile u istoj bolnici, jer je i moja imala slicnih problema, a krvi nije bilo uvek vec povremeno. Isto su nam rekli da nije alergija jer je test bio negativan. A posto su se cudne kake nastavile, cak i posle mesec dana, otisli smo privatno kod gore pomenutog doktora pa sam pocela da radim po njegovom savetu-znaci izbegavanje mleka, jaja... za mene i za bebu + spec.dohrana. Kad su se kake sredile, pa nakon jos par meseci od toga, pocela sam da uvodim bebi mlecno (pre nekih mesec dana recimo). Ne kazem da je i kod vas alergija nego verovatno virus ako se situacija sredila, ali kazem da budes oprezna ako se ponovi. I samo da dodam da je meni taj isti lekar kod koga ste vi bile na moje pitanje - da li jigurno da moja beba nije alergicna - rekao, pa nije alergicna, test jeste negativan ali on ne moze 100% da tvrdi. Na kraju nam je receno da je nekas crevna infekcija, ali eto ja se nisam smirila i isla sam dalje

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Tragovi krvi u stolici
23.8.2012 23:01:03   
crazymama
posle 7 dana antibiotika, stolica se sredila jos prvog dana, sada kaki jednom dnevno, skroz drugacije izgleda i ima drugaciji "miris", nema sukrvice, nema sluzi, rekla bih da je sve ok, sutra idemo u tirsovu da ponovimo analize, pa cemo biti sigurni.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Tragovi krvi u stolici
23.8.2012 23:10:21   
vonavoj
CM,bas sam mislila kako te dugo nema u razgovorima,i nadjoh te ovde! nadam se da je sve u reduuser posted image
inace,to mleko koje hoces da das koristi maslackic,pa joj pusti PP! sigurno nije citala ovu temuuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Tragovi krvi u stolici
23.8.2012 23:12:15   
crazymama
hocu, poslacu joj poruku, hvala na sugestiji... nema me na razgovrima, jer ne mogu da ispratim, lakse je bilo u trecem tromesecju :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Tragovi krvi u stolici
25.8.2012 22:41:34   
crazymama
ako nekoga zanima, ponovili smo analize, rezultati su odlicni, problem resen, ipak je u pitanju bila neka dijareja, koja je iritirala sluzokozu creva... sad smo kao novi! user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Tragovi krvi u stolici
25.8.2012 22:57:04   
Yula
Heeej, bravo! Super da je ipak sve u redu. Kako se niko ne seti ranije detetu da da antibiotike ako je vec toliko dugo imala problem sa dijarejom?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Tragovi krvi u stolici
25.8.2012 23:21:23   
crazymama
pa mozda je problem bio u neiskusnim roditeljima, mi nismo primetili da ima retku stolicu, mislili smo da je to ok, jer smo sudili samo po boji, koja je bila uredno zuta, dok se nije javila sukrvica... pelene su izgleda upijale tecnost, a na povrsini su ostajale male zute gromuljice, i mi nismo ni primetili da ima proliv... uz to nije imala temperaturu, lepo je jela, super napredovala... jedino sto je kakila 5 puta dnevno i kaka je imala jak kiseli miris... sada je skroz drugacije, onako je kasasto i smrducka ;)) i kaki samo jednom dnevno, onako obilnije... izvinite na detaljima ;)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Tragovi krvi u stolici
25.8.2012 23:51:22   
Anoniman
identicne simptome smo i mi imali! i isti je moj zakljucak bio na kraju - da je bila samo obicna dijareja. a ja je nisam na vreme primetila, dete je vec imalo par dana i posle toga se pojavila i sukrvica. mi odmah poceli da panicarimo jer je inace alergicna, ali problema sa stolicom za ovih godinu dana nikada nije imala. znala sam odmah da je nemoguce da se tek nakon godine, kada alergija vec prolazi tek pocnu pojavljivati takvi simptomi. moj zakljucak na kraju - mame ipak najbolje znaju! user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Tragovi krvi u stolici
25.8.2012 23:58:05   
crazymama
eh, sad znam... pre bih rekla mame nauce vremenom :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Tragovi krvi u stolici
27.8.2012 21:50:43   
Yula
Ja sam mislila da je sasvim normalno da beba kaki 5x dnevno, bar sam tako cula sa svih strana. Proliv je kada kaki cesce od toga i tecno.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here