|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 20:06:42   
wivern
Meni je receno da se miruje samo taj dan, tako sam i radila. A ac mi nije radio diletant, tako da imam puno poverenje u ono sto mi je receno kao i vi svi ostali kojima je receno da mirujete.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 20:21:55   
lelaigor
Hvala, videću još šta mi kažu moja dr i dr koji mi bude radio. Nadam se da će sve biti ok.


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 21:45:41   
Misha i Ljisha
treba da se miruje 72 sata i da se unosi dosta tecnosti. bitnije je mirovanje nego oni lekovi koji se prepisuju. Pogledajte na netu cini mi da jedan od tih lekova uzrokuje smrt trudnice i da je zabranjen u francuskoj. Ja nisam uzimala lekove jer sam bila prisutna kad je dosao muz jedne trudnice sav izbezumljen kako njegovoj zeni nije dobro. U*rali se i mm i ja. Odbila sam lekove. Dobro sam se osecala i leskarila sam vise nego obicno ali sam kuvala i sta ja znam. Nisam usisavala i isla u bastu i tako neke stvari

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 21:49:52   
New Mom
Lelo moze i u Betaniji i u Decjoj. Poslednje neke 2-3 god forsiraju Decju i dr Kozareva. Ali ja bih uvek radila u Betaniji pod nadzorom ginekologa. Kao sto i jesam radila sve tri kod prof. Belopavlovica. Moja preporuka da trazis njega.
On ce ti reci prvi dan mirovanje i od th sad daje magnezinum. Pred prvu ac mi je rekao ujutru 2mg bensedina da misici budu opusteni. Posle ponasanje najnormalnije. Moj dr je istog stava. A recimo dr u dz mi rekla da striktno mirujem bar 14 dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 22:05:35   
Misha i Ljisha
heheh kolko razlicitih informacijauser posted image . Zbunjujuce. Ja sam radila u decijoj bolnici, tako mi je preporucio moj ginekolog (koji inace radi u Betaniji) user posted image

Ja verujem da su strucni i tamo i vamo.Ne brini nista. Nego meni rekla dr da su imali slucajeve pobacaja posle amniocenteze samo zato sto se zene nisu pridrzavale onog sto su im rekli dr. A jako je mali precenat pobacaja iako je rizicna amnio.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 22:47:44   
lelaigor
Meni su reli danas samo da u utorak odem u 9h u betaniju, nisu spominjali lekove ni za pre ni za posle, a ni kod kog dr radim...videću, eto. U svakom slučaju ću ih pitati da li je izvodljivo da idem na kampovanje, ili se to podrazumeva pod nepridržavanje onog što su mi rekli. Malko sam se smirila, mada mi je i dalje frka.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 22:58:31   
Misha i Ljisha
Ne brini. Lekove ti oni daju, bensedin pre amnio da se smiris jer moras biti mirna tamo, a i posle da mozes da mirujes. Vitamine daju i cini mi se prepisu ginipral i utrogestan ako se odbro secam

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 23:03:35   
lelaigor
user posted image Sve manje i manje brinem. user posted image Samo da bude dobro. A ako mi i zabrane kampovanje, šta sad, dogodine, ili one tamo.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Amniocenteza
24.7.2014 0:07:41   
World
meni su preporucili strogo mirovanje 3 dana, znaci samo do wc-a sam ustajala, a 7 dana odmaranja.. mada sam ja odlezala i vise, za svaki slucaj, a i nije mi bilo bas do hodanja.. mislim da ti to kampovanje i nije bas dobra ideja, ali kako hoces..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Amniocenteza
24.7.2014 10:03:51   
lelaigor
Videću, razmisliću, čuću šta mi kažu, a možda i pomerimo to za od 06.08. pa će proći već 7 dana.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 14:35:57   
kmarija
Meni je zakazano u betaniji za cetvrtak 31.7,rh negativna sam,ne znam ko ce mi raditi,postupka se ne plasim,rezultata jako,mada smo pozitivni,los mi je dabl i tripl test ostalo je sve u redu,ultrazvuk odlican,u stvari meni je povecana ona free beta...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 15:37:49   
lelaigor
I meni je povećan freebhCG. MAlo mi je lakše zadnjih dana. Biće valjda sve ok. Idem prekosutra u 9h.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 16:40:50   
kmarija
Napisi utiske,molim te,da li zaista doci u 9 kaao sto su rekli,ko ti je radio,kako ti se cini ceo postupak,nisam stigla iscitati celu temu,cula sve najbolje o doktoru u decijoj,a ne znam kako funkcionise u betaniji...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 17:02:32   
lelaigor
Važi. Eto pišem u utorak ili sredu čim stignem.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 19:10:54   
kmarija
Mozes u sredu,srecno :-)

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 21:16:11   
plačljiva
Kmarija,i meni je bio povećan bHCG,radila sam AC,čekam rezultat...Nisam više uplašena rezultata jer sam čitala po raznim forumima da devojčice daju povećan bHCG...Još da mi AC potvrdi i da odahnem.Mnogo je važnije da je UZ dobar user posted image

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Amniocenteza
27.7.2014 21:25:42   
kmarija
Meni su rekli da je decak i da su sigurni u to,videcemo,i ja verujem da taj hormon zavisi od mnogo toga,ali brinem se...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Amniocenteza
30.7.2014 12:44:16   
kmarija
Lelaigor kako je bilo

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Amniocenteza
30.7.2014 12:45:03   
kmarija
Lelaigor kako je proslo

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Amniocenteza
31.7.2014 17:02:37   
kmarija
Amniocineza je prosla odlicno,sad mirujem,nisam dobila nista od terapije,rekli da mirujem jedan dan,ali ja cu malo vise,malo da odmorim :-)

< Poruku je uredio kmarija -- 31.7.2014 17:07:13 >

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Amniocenteza
31.7.2014 17:16:56   
lelaigor
Kmarija, izvini što se nisam javila ranije. Amniocenteza je prošla super, međutim kako sam stigla kući tako sam se ušinula, pa nisam mogla za komp ranije. Prošlo je ok. Ja sam ležala 2 dana, a ostatak ću sve polako. Sex ne smemo 7-10 dana, nisam dobila nikakvu terapiju.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Amniocenteza
31.7.2014 20:07:06   
Sanchy
Uopste mi nije jasno da toliko doktora toliko razlicitih instrukcija nakon amniocenteze..Ja sam radila kod profesora u Visegradskoj,nakon amnio konjsku dozu antibiotika,utrogestan,strogo mirovanje dve nedelje nakon procedure isto toliko uzdrzavanje od odnosa i bilo kakav bol i najmanji da mu se odmah javim...a kad procitam da su vam rekli opusteno posle dan dva zapitam se user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Amniocenteza
31.7.2014 20:09:45   
bubulence

IZVORNA PORUKA: lelaigor

Kmarija, izvini što se nisam javila ranije. Amniocenteza je prošla super, međutim kako sam stigla kući tako sam se ušinula, pa nisam mogla za komp ranije. Prošlo je ok. Ja sam ležala 2 dana, a ostatak ću sve polako. Sex ne smemo 7-10 dana, nisam dobila nikakvu terapiju.


heeej Lelo, super da je proslo ok, pitali smo se gde si...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Amniocenteza
31.7.2014 21:26:34   
lelaigor
Pa Sanchy, eto, ne znam šta bih ti rekla... i ja se zapitam. user posted image
Bubi, eto me! user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Amniocenteza
1.8.2014 9:25:01   
kmarija
Lelaigor,nek je proslo,jos samo docekati rezultate,nama rekli da zovemo za mesec :-(

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here