|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
3.8.2014 21:10:55   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: kmarija

Lelaigor,nek je proslo,jos samo docekati rezultate,nama rekli da zovemo za mesec :-(


Jeste. Sad sam veliki optimista, verujem da će sve biti ok. I mi treba da zovemo za mesec dana, svima tako kažu, jer su gužve zbog godišnjih...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu kmarija)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Amniocenteza
4.8.2014 7:50:53   
Trcosava
Lelo, Kmarija - verujem da će sve biti ok.

Ovde napominju da je sve samo statistika. Ali i da, ako je UZ uredan - nema brige. Verujem da će vam rezultati biti ok! user posted image


A što se tiče različitih instrukcija... Sve više počinjem da mislim da je to do naših lekara, podneblja... Ovde su možda i previše opušteni, tu previše zategnuti. I do toga koliko koji doktor unapređuje svoje znanje, koliko se nadograđuje....

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Amniocenteza
4.8.2014 14:25:16   
lelaigor
E, slažem se s tobom skroz!

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Amniocenteza
5.8.2014 18:39:46   
Ninnochka
Cao cure user posted image
Radila sam AC u Frontu, postupak je bio brz i skoro pa bezbolan. Posle intervencije mi je receno da odmaram samo taj dan i da mogu posle toga da ustajem, nisu mi dati nikakvi antibiotici. Doktor iz Doma zdravlja, koji mi vodi trudnocu mi je savetovao da ipak pijem Palitrex, sto sam i ucinila. Odmarala sam 2 dana, u principu sam se osecala odlicno.
Uzorak smo nosili za Novi Sad, rezultati su bili gotovi za 4 nedelje, podigli smo ih u Frontu.
Uredan muski kariotip user posted image

Veliki pozdrav svima. user posted image


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 9:40:36   
Sanjalica1980
Drage devojke, zanima me da li ima neka od vas koja je nosila blizance i radila amniocentezu.
Ja sam posle 3 neuspele vto uradila sve moguce analize koje si bile ok. Suprug i ja smo radili i kariogram koji je bio uredan.
Pre ove vto sam radila i test na hlamidiju,ureu i mikoplazmu.

Sada sam 16 nedelja i sve je ok na uz.

Znam da je invazivna metoda pa se bojim za moje bebe.


(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 9:51:11   
plačljiva
Sanjalice,ja sam radila AC na Institutu za majku i dete u julu sada.Samnom je ležala u sobi žena koja je nosila blizance i kojoj su radili AC.Sve joj je hvala Bogu ok.Mislim da je jakoooo bitno da radi dobar lekar.Znam da je ona posle AC dobila malo jaču dozu utrogestana i Progesteron depo injekcije nego mi ostale.I ona i mi smo isto pile antibiotik,i njoj su rekli strogo mirovanje 7 dana,bez vožnje do grada gde živi za 7 dana.user posted image Da li baš moraš na AC?I ko bih ti radio?

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 10:54:44   
Sanjalica1980
Hvala Placljiva.

Danas cu na uz pa cu videti sta kaze dr. Ja ne bi da idem. Pravo da ti kazem,razmisljala sam sta i da ne bude dobro ja mislim da bi ostavila bebice.
Trudnocu vodim u Genesisu pa ako bi radila to bi bilo kod njih.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 12:17:16   
plačljiva
Sanjalice,iskreno da ti kažem ja mislim da se mnooogo AC u Srbiji radi bespotrebno.I ja sam jedna od njih.Mislim da se na UZ a pogotovu na 4D UZ sve jasno vidi,i da je važno oštro oko lekara.Javi se šta ti je dr rekla danas kada odeš.Verujem da je sve ok.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 12:24:46   
Sanjalica1980
Hvala ti draga user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 13:41:58   
17 joka
Sanjalice, cekamo da javis, mada verovatno nemoras na ACuser posted image ali ako tako DR misli asta da radis

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 15:38:41   
Vanda
Ja sam jedna od onih koje su radile AC. I meni je bilo sto pitanja u glavi.......... raditi ili ne raditi, ali sa ove tacke gledista ponovo bi je radila. Nije stvar u tome sto neko nece ili hoce napustiti dete koje,nedaj Boze, nije u redu vec da se to dete ne pati kroz zivot. Sad ima grcice pa me dusa boli, a kamoli nesto drugo. Ne kazem da je moj stav ispravan ali.............

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 15:45:33   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: Vanda

Ja sam jedna od onih koje su radile AC. I meni je bilo sto pitanja u glavi.......... raditi ili ne raditi, ali sa ove tacke gledista ponovo bi je radila. Nije stvar u tome sto neko nece ili hoce napustiti dete koje,nedaj Boze, nije u redu vec da se to dete ne pati kroz zivot. Sad ima grcice pa me dusa boli, a kamoli nesto drugo. Ne kazem da je moj stav ispravan ali.............


Skroz potpisujem. Nisam sigurna da bih zadržala bebu da su mi rekli da nešpto nije u redu, iako sam jako, jako protiv abortusa.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Amniocenteza
2.9.2014 20:04:36   
Sanjalica1980
Drage moje, nismo danas radili detaljan uz vec cemo sutra pa cu vam pisati.
Ja se naravno nadam zdravim i jakim bebicama.
Ipak su one svasta prezivele. Smrzalice su to user posted image

Sve vas user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 21:49:39   
srculence25
Drage evo i ja da se utefterim ovde.Bila sam danas kod geneticara pa odluka je pala na meni za ac.Uradicu je sutra.
Malo me strah od posledice nakon intervencije ali pridrzavacu se kako treba.Pisem detalje kad odradim

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 21:55:03   
World
Nemoj da se bojis, uglavnom sve prodje jako brzo.. samo miruj nakon toga, bez obzira sta ti ko rekao da mozes da radis.. za svaki slucaj...user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 21:59:14   
serpica
Srculence a zasto odluka na tebi? Koliko imas godina,postoji li jos neki razlog za amnio? U sto mrzim kad lekari kazu odluka je na tebi,ma jel,kazi mi lepo moras na amnio ili ne,a ne ja da odlucim a on da skine odgovornost s vrata. Izvinite cure,nije da vas plasim ili nesto nedaj boze,verovatno i mene to ceka u ovoj trudnoci ( ako sve bude ok do tada ) ali sam ja mog dr pitala proslog puta,da li treba da radim amnio rekao mi je ne,nema potrebe nemas ni jedan razlog za to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 22:07:59   
17 joka
Srculence, odradi i to ako je potrebno da budes mirna, nemoj se plasiti proci ce sve dobro, posle malo odmaraj i cuvaj se user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 22:11:15   
World
Ma niko ne moze biti 100% siguran da li je nesto u redu ili ne, njihova obaveza je da svakoga obavijeste o mogucnostima i opcijama. S tim sto je moja dr preporucila da uradim zbog godina, ali imala sam mogucnost da odbijem, u svakom slucaju. Meni je to bila jako teska odluka, ali sama sa sobom sam se nekako dogovorila da ipak uradim. I bojala sam se tih raznih prica o negativnim ishodima, ali tek kad sam otisla da uradim vidjela sam koliko je to uglavnom neka rutinska radnja tim doktorima koji imaju iskustva i kako je u stvari mala sansa da se desi nesto nepredvidjeno. Ako si vec odlucila tako, samo se opusti i polako.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 22:17:36   
serpica
World slazem se sa tobom,verovatno su i Srculencetu rekli neki rizik faktor a da na kraju ona odluci,nego ja kazem ako nema razloga za to zasto uopste pominjati "odluka je na tebi" mislim da niko nece raditi amnio bez da ima razloga za to,ne znam mozda gresim,ali ako je dabl test bio ok,ekspertni uz ok,godine ispod 35 ne vidim razlog da se ide na amnio. To je ipak samo moje misljenje...verujem da je rutinski zahvat i da u 90% slucajeva sve bude ok,ali ja sam ipak da se radi samo u krajnjoj nuzdi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Amniocenteza
6.10.2014 22:20:57   
World
Slazem se potpuno, mislila sam da ima preko 35.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 10:26:21   
srculence25

IZVORNA PORUKA: serpica

Srculence a zasto odluka na tebi? Koliko imas godina,postoji li jos neki razlog za amnio? U sto mrzim kad lekari kazu odluka je na tebi,ma jel,kazi mi lepo moras na amnio ili ne,a ne ja da odlucim a on da skine odgovornost s vrata. Izvinite cure,nije da vas plasim ili nesto nedaj boze,verovatno i mene to ceka u ovoj trudnoci ( ako sve bude ok do tada ) ali sam ja mog dr pitala proslog puta,da li treba da radim amnio rekao mi je ne,nema potrebe nemas ni jedan razlog za to.

Serpi imam 27 godina i nema nekog razloga.Generalno na osnovu nalaza 90% je sve u redu ali kao za preostalih 10 negarantuju.
Upoznata sam sa rizikom tako da je odluka bila na meni da li hocu ili necu s tim da je sve kao ok.Jutros sam otisla i npravila krug oko bolnice i vratila se kuci.
Predomislila sam se ne bih da diram djavola dok spava.Dobro se osecam nalazi su vise nego dobri tako da nisam bila spremna da na bilo koji nacin rizikujem cak iako je taj rizik kao 1%

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 10:51:25   
serpica

IZVORNA PORUKA: srculence25


IZVORNA PORUKA: serpica

Srculence a zasto odluka na tebi? Koliko imas godina,postoji li jos neki razlog za amnio? U sto mrzim kad lekari kazu odluka je na tebi,ma jel,kazi mi lepo moras na amnio ili ne,a ne ja da odlucim a on da skine odgovornost s vrata. Izvinite cure,nije da vas plasim ili nesto nedaj boze,verovatno i mene to ceka u ovoj trudnoci ( ako sve bude ok do tada ) ali sam ja mog dr pitala proslog puta,da li treba da radim amnio rekao mi je ne,nema potrebe nemas ni jedan razlog za to.

Serpi imam 27 godina i nema nekog razloga.Generalno na osnovu nalaza 90% je sve u redu ali kao za preostalih 10 negarantuju.
Upoznata sam sa rizikom tako da je odluka bila na meni da li hocu ili necu s tim da je sve kao ok.Jutros sam otisla i npravila krug oko bolnice i vratila se kuci.
Predomislila sam se ne bih da diram djavola dok spava.Dobro se osecam nalazi su vise nego dobri tako da nisam bila spremna da na bilo koji nacin rizikujem cak iako je taj rizik kao 1%




Bravo user posted image o tome sam pricala,ako je sve ok zasto raditi amnio,naravno da uvek postoji rizik i od amnio ali i od toga da nesto nije ok s bebom,to nikad ne mozemo sa sigurnoscu da znamo,ja se ne bih odlucila za amnio ukoliko mi dr ne bi rekao da treba bar iz jednog razloga. Bice tvoja bebica dobro,ne brini,mlada si i nalazi ok,zato samo pozitivno i ne brini. Moja komsinica dobila je dete posle 6 vto u 41 godini i nije radila amnio a rezultati su joj bili katastrofa,plus godine, ali ona je odbila i rodila zdravog decaka,hvala bogu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 11:04:11   
vonavoj
user posted image srculence,odluka je na tebi! bice to sve ok!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 11:54:15   
srculence25
Hvala vam drage user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 13:19:45   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: World

Ma niko ne moze biti 100% siguran da li je nesto u redu ili ne, njihova obaveza je da svakoga obavijeste o mogucnostima i opcijama. S tim sto je moja dr preporucila da uradim zbog godina, ali imala sam mogucnost da odbijem, u svakom slucaju. Meni je to bila jako teska odluka, ali sama sa sobom sam se nekako dogovorila da ipak uradim. I bojala sam se tih raznih prica o negativnim ishodima, ali tek kad sam otisla da uradim vidjela sam koliko je to uglavnom neka rutinska radnja tim doktorima koji imaju iskustva i kako je u stvari mala sansa da se desi nesto nepredvidjeno. Ako si vec odlucila tako, samo se opusti i polako.


Potpisujem World, skroz. I ja imam 27 godina i ako se ne varam, i srculence i ja smo iz istog razloga poslate, povećam marker freebetaHCGa. I meni su otprilike isto rekli. Moja dr je rekla da ona misli da je sve ok, ali jeprotokol takav da mora da me pošalje kod genetičara, a genetičar mi ništa živo nije rekao, nego isto tako nešto tipa: "Kako hoćete". Naravno da hoću. I već sam gore pisala zbogčega. Ja sam sada mirnija. A amnio je u stavri tako banalan i rutinski zahvat, da sam se bezveze bojala pre.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here