|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 16:03:58   
srculence25
Lelo cini mi se da smo poslate iz istog razloga.Svaka cast na odluci ja recimo nisam mogla.Cas hocu cas necu kao dete neko user posted image
I mm i ja bojali smo se tog 1% rizika.
Nevalja mi to eto sad mislim sta da sam uradila.Ali isto tako verujem da je sve ok,

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Amniocenteza
7.10.2014 16:37:10   
mama krava
Meni je u prvoj trudnoci bio povecan BHCG i zbog toga uzasan dabl test (75:1), a jos sam imala 32 god, pa nema mesta da se radi amnio, pa svasta nesto. I tog dana kada sam isla da je radim osecala sam se kao da idem na klanje. Ali naravno nije nista strasno. Tada sam to radila u Frontu. Cekanje rezultata - agonija! I naravno sve ok. Ali tada sam rekla sebi, cim ostanem sl put trudna, odmah zakazujem. Nikakvi dabl, tripl i sl... Tako i bi. Odradila na IMD, i po meni bespotrebno lezala 4 dana u bolnici, al ajde.

Ne znam, nisam pametna, ali kad se samo setim tih mesec dana u prvoj trudnoci i tog stresa oko neizvesnosti... Nisam htela da sebi i bebi u stomaku opet sve to priredjujem.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Amniocenteza
8.10.2014 14:56:26   
lelaigor
Ja ne bih mogla da preživim da nisam uradila. Ja sam takva. I znam da ne bih mogla. Staln o bih se pitala "a šta ako?" iako sam sve vreme bila ubeđena da je sve u redu, pa i moja dr i mm. A znam puno ženica koje su radile i preživele i taj rizik od pobačaja i koječega posle AC se godinama smanjuje, tako da...eto, to je moja odluka i poštujem i cenim i tuđu.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Amniocenteza
26.10.2014 18:37:52   
maslinica
Doktorka mi je dala uput za Institut za majku i dete, uspela sam da zakzem termin..posto upadam u grupu kojoj je pozeljno da uradi, da ne kazem mora zbog godina, ja sam odlucila u ovoj trudnoci da uradim amnio..iako cu ici na dubel i sve pretrage po redu...
na institutu se lezi 3 dana, pa cu biti mirnija..jedino da mi na savetovalistu polse kazu da ne treba, jer 24.11. imam zakzano prvo savetovaliste, sa duble testom, pa cemo videti...ali mislim da cu raditi da sam mirnauser posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Amniocenteza
26.10.2014 22:12:40   
choopa choops
Iako sam što se godina tiče na granici (imaću 34 kad se beba rodi) dr mi nnije savjetoavala AC zbog kontrakcija. Radila sam double i triple, kaže da su OK, a sad me čeka ekspertski UZV u 23-oj nedelji. Ne znam, nadam se da će sve biti OK iako strah postoji.

A kod nas se AC radi u PG, i isti dan pustaju kuci (pa i one koje ne žive tu, nego moraju da putuju do kuće 3-4sata), uz preporuku da se miruje 2 dana, a onda sve normalno polagano?! Oko mene je baš dosta žena radilo AC i kod svih je sve super prošlo i rezultati su OK user posted image

Edit: Da dodam da se prvo ide na razgovor sa genetičarem (i muž i žena), koji kaže sve što bi moglo da se desi, i tamo se potpiše da se pristaje na proceduru, pa se tek onda zakaže termin.

< Poruku je uredio choopa choops -- 26.10.2014 22:15:28 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Amniocenteza
28.10.2014 21:01:48   
ivanalukic
da li je amniocinteza kriticna i da li moze da izazove raniji porodjaj,posto sam cula razne price

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Amniocenteza
29.10.2014 0:40:01   
Bibilib
Ivana ja sam licno radila i hvala Bogu porodila sam se 7 dana pre termina... Ali i ja cujem razne price da se neko cuva,neko ne posle amniocenteze a moj ti je savet ako to radis da mirujes dve nedelje jer ako ne mirujes mozes da izazoves prevremeni porodjaj i ko zna sta jos da ne pricam mnogo... Ja sam lezala zbog moje bebe a i zbog sebe,nista ne kosta....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu ivanalukic)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Amniocenteza
2.12.2014 12:29:09   
urun
danas sam uradila amniosintezu,molim vas da mi neko kaze da li treba da pijem neki antibiotik jer mi u GAK-u nisu rekli nista....HVALA

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Amniocenteza
2.12.2014 12:56:59   
New Mom
Neki dr prepisuju. Ja nisam pila sva tri puta. Sem preporuke treci put da uzmem eventualno magnezijum ako osecam grceve, nikad mi nista nisu davali.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu urun)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Amniocenteza
2.12.2014 13:50:26   
mama krava
Ja prvog puta nisam nista pila, a drugo jesam, ali sam radila u drugoj ustanovi, tj u Narodnom frontu u BG ne daju ab, a na Institutu za majku i dete su mi davali.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Amniocenteza
2.12.2014 14:34:36   
wivern
Ni ja nisam pila nikakav antibiotik. AC mi je radio dr iz fronta.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Amniocenteza
8.12.2014 23:20:48   
palmica
Trebala bi mi sugestija od svih vas, posto imam 35 god dr smatra da bih trebala raditi aminosintezu iako mi je drugo dijete. Ja sam odbila iz straha od gubitka ploda, ali zadnjih dana sam se opteretila sta ako, zasto to ne uradim, ne bih sebi mogla oprostiti. E sad, postoji jedan slican nalaz koji se kod nas jos uvijek ne radi, vec se krv salje u inostranstvo, zove se prenatal safe, i kao sto rekoh nalazi se dobijaju iz krvi. Dosta je skup oko 700 eura, tacan 99% i razlikuje se od ac sto ne daje bas toliko detaljnu analizu . Da li je neko mozda radio ovaj nalaz, ja sam se za sad odlucila za njega, sjutra idem dati krv

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Amniocenteza
8.12.2014 23:26:41   
lesica
Draga palmice, bilo je reči u ovoj temi KLIK pa mislim da je najbolje da se tamo piše, verujem da će žene koje su imale iskustva pisati.

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.12.2014 23:27:34 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu palmica)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Amniocenteza?
9.1.2015 18:34:23   
Baffy
Nikada ne bih otisla na aminocintezu. Nuhalni nabor mi je 13+5 bio 1,5 mm a dabl po godinama 1:1985 a po terminu 1:10000 kazu da je savrsen ali i da je manji nikada ne bih otisla jer je rizican , mogu iglom da povrede bebu, moze do kraja da curi plodova voda itd. Znam 3 slucaja gde su posle aminocinteze zene imale pobacaj a kod 7 njih je do kraja curela plodova voda. prema tome ne! Jedino ako je bas najlosiji rezultat na svetu onda bih otisla al ovako ne

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Amniocenteza?
13.1.2015 10:28:04   
majeno
Ja moram iznijeti svoje iskustvo za sve koji planiraju raditi amniocentezu, a sa područja su Republike Srpske: NIPOŠTO NE RADITE AMNIOCENTEZU U KC U BANJALUCI!!!
Naime, ja sam bila na ac 19.12. prošle godine, a morala sam zbog toga jer mi je prva trudnoća, a imam 38 godina, i iza sebe dugu istoriju liječenja infertiliteta. Prvo sam bila u genetskom savjetovalištu gdje su mi rekli da praktično moram da se podvrgnem tom testu. Ok, to sam i sama znala...Pristadoh, iako imam posteljicu sprijeda, i malo je rizičnije...Nisam se trgla ( toga sam se najviše bojala), ne boli puno, samo malo ubod igle, ali je dr koja mi je radila amniocentezu se ponašala kao da joj na stolu ne leži živa osoba, nego komad drvetauser posted image , onako isprepadana, jer nije mi okrenula monitor, i nisam mogla vidjeti bebu sam je pitala za otkucaje srca, da bi ona ironično prokomentarisala sa sestrom kako sam ja ''''pacijent koji sve zna'''', dadoše mi papir na kojem piše procedura prošla uredno i br. telefona genetskog savjetovališta da se raspitujem za rezultate, ni antibiotike, ni bilo šta za smirenje, ispratiše me iz ordinacije...100 km u autu do kuće...kod kuće ležim, čuvam se, na svu sreću nema tegoba...
5.1. zovem genetsko i pitam jesu li stigli rezultati ( prošlo je 18 dana, rekli su mi da zovem za 2-3 sedmice), kaže nisu, zovi poslije 12 ( iako neće da saopšte navodno ništa telefonom, rade do 3,rezultate saopštavaju samo lično, a meni treba minimum 2 sata do njih), zovem poslije dvanaest-kažu nema još ništa, zovi 8.1. ( 6. i 7. su neradni), zovem ponovo 8.1. (21. dan od ac), isto sve, opet poslije dvanaest-ništa, kažu zovi 12. ( 25. dan od ac, 9.10. i 11. su neradni), zovem juče i kaže mi drsko da treba 3-4 sedmice da budu gotovi rezultati i spušta mi slušalicu...svaki put kad sam zvala sam se izvinila što sam dosadna i zamolila da me razumije...Ne znam šta da radim više, očajna sam,tresem se, sad sam već u 22. sedmici, ako bi im se desila greška nedaj Bože,a često im se dešavaju što znam iz iskustva nekih drugih ljudi iz moje okoline, morala bih na kordocentezu, a ona se radi u BG i to u 22. i 23. sedmici,...maloprije opet zovem, kaže nisu gotovi ničiji rezultati od tog datuma, i ne zna kad će biti... ( da, i srijeda -sutra im je neradni dan)... bila sam psihički spremna čekati 15-20 dana jer svima koje znam da su bili na ac su rezultati bili za max 20 dana, i do tada nisam bila pod stresom, sad sam u agoniji ( 26. dan od ac)...je li moguće da se u zdravstvenoj ustanovi ljudi ponašaju kao na šalt_eru javne uprave-kao praznik je, zaključajmo laboratoriju, idemo na skijanje, proslave...je li moguća tolika nemarnost, nehumanost, neetičnost? izgleda da je to u Univerzitetskoj bolnici-KC Banjaluka sasvim uobičajen odnos prema pacijentu...

< Poruku je uredio majeno -- 13.1.2015 10:44:08 >

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Amniocenteza?
13.1.2015 13:07:52   
majeno
maloprije opet zvala- još ništa...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Amniocenteza?
15.2.2015 9:28:44   
zebrazebra
Hoce li me vratiti tj odbiti za amniocentezu u IMD ako su mi brisevi sterilni, ali u urinu imam dosta bakterija, a u krvi povisene leukocite?

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Amniocenteza?
15.2.2015 11:10:22   
World
majeno, ko ti je radio AC? ne budu rezultati skoro mjesec dana, nemoj se nervirati.. ne znam ni sto su ti rekli za 2-3 sedmice, najbrze bude za 3, ali cesce duze..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 21:42:31   
crazymama
da li neko moze da mi kaze koja je procedura zakazivanja AC u palmoticevoj u bgd? u DZ sam dobila uput za front i za palmoticevu, ali rekose mi prvo se ide u palmoticevu... prosli put nisam tako radila...otisla sam u front, upisali me za datum kad je odgovaralo da mi se radi AC, uzorak nosili u NS na analizy, jer u palmoticevoj nije bilo termina. bili popunjeni. sad mi kazu zakazuje se u palmoticevoj, pa onda u frontu..?! user posted image user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 21:48:23   
mama krava
Jeste, prvo ides u Plamoticevu, na poslednji sprat, pa ako imas srece dobijes termin, pa onda ides u Front da zakazes to sto su ti ovi u Plamoticevoj rekli! Debilizam. Kad sam ja isla pre dve god, kao nije bilo mesta, pa sam zakazala na IMD bez problema.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 21:50:15   
crazymama
hvala... da li znas kad moze da se ode u palmoticevu, da li imaju odredjeni dan, vreme kad zakazuju? nisam mogla da zovem ovih dana bili neradni dani... a planiram vec sutra da odem.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 21:51:22   
vonavoj
Crazymama,ti to pitas za tebe?user posted image
NIsam znala!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 21:58:41   
crazymama
ma, tek 7n3d... ali znas da je u nasoj zemlji srbiji pozeljno zakazati AC i pre nego sto zatrudnis...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:01:34   
vonavoj
user posted image user posted image divno!! cestitam!!user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:07:46   
wivern

IZVORNA PORUKA: crazymama

ma, tek 7n3d... ali znas da je u nasoj zemlji srbiji pozeljno zakazati AC i pre nego sto zatrudnis...

Na zalost da, ja sam prosle godine zvala kad sam bila u sedmoj nedelji i vec nigde nije bilo mesta. Kreteni

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here