|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:15:00   
crazymama
pa sta si na kraju uradila? za 350e privatno uvek imamesta user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:16:38   
wivern

IZVORNA PORUKA: crazymama

pa sta si na kraju uradila? za 350e privatno uvek imamesta user posted image

To sam i uradila. A mislim da oni to namerno i rade. Pitala ih ja kad sam trebala da zovem, kao ;im ste saznali da ste trudni?!?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:18:26   
vonavoj
Svasta..kreteni!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:21:16   
crazymama
zovem sutra, pa cu videti... pre tri godine imala sam neku "vezu" u frontu, dr mi rekao idi na treci sprat, kod sestre te i te reci da te ja saljem i neka ti zakazu... ja otisla, sestra pogledala termin i kaze "za taj datum nema mesta u palmoticevoj, jedino da licno nosite u NS u deciju" tako smo i uradili...

p.s.

u frontu mi uzeli uzorak i sa tim uzorkom, muz otisao u NS istog dana, predao na analizu... cekala 3 nedelje na rezultat.

< Poruku je uredio crazymama -- 17.2.2015 22:25:45 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:26:44   
mama krava

IZVORNA PORUKA: crazymama

ma, tek 7n3d... ali znas da je u nasoj zemlji srbiji pozeljno zakazati AC i pre nego sto zatrudnis...


E, pa taj rad! Idi sutra, odmah, a ako ne bude mesta, odmah zovi IMD genetsko savetovaliste, imas br na sajtu i oni cetvrtkom zakazuju kao neku komisiju, tj odes na razgovor, pa utvrde faktore rizika, tamo valjda radis dabl... Pa ti zakazu. Ja sam imala vezu, na kraju, jer moja super drugarica radi bas tamo, kao geneticar, pa mene nisu nista zapitkivali, samo mi zakazali, ali znam par prijateljica je tamo zakazalo bez problema. Jedino treba da imas uput.
A svakako sutra ponesi neku cokoladu u Palmoticevu, pa probaj tako, jer prolazi fora. Malo kukaj i moljakaj...i onda iskoci termin. Sve zavisi koja sestra ti se zalomi, a trebalo bi da su dobro raspolozene posle praznika.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:28:53   
crazymama
ma, dodje mi da prezalim tih 350e... ionako mozda na more necemo ici ovog leta user posted image user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:29:11   
vonavoj
crazymama,ti se ponovo pozovi na istu vezuuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:31:48   
wivern
Nemoj, pokusaj prvo drzavno. Bolje da tih 350 e potrosis na sebe nego da das za to. Ne znam zasto nam samo uzimaju za zdravstveno kad sve skoro moramo privatno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:34:49   
crazymama

IZVORNA PORUKA: vonavoj

crazymama,ti se ponovo pozovi na istu vezuuser posted image


to uvek mogu, nego me zbunili u DZ sto mi rekli prvo idem u palmotiocevu... prvi put sam pravo u front isla.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:36:34   
wivern
Ne sad se prvo ide u palmoticevu, jer oni rade analize a front radi samo vadjenje plodove vode.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Amniocenteza?
17.2.2015 22:42:56   
crazymama
ranije su u frontu imali info da li u palmoticevoj ima termina i ne ides na dva mesta, nego sve zavrsis u frontu. zakazu ti vadjenje uzorka u frontu, i valjda odmah jave u palmoticevu da su popunili taj i taj termin.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 9:52:58   
crazymama
Zvala Palmoticevu, nema termina. Po njima, trebala sam da zakazem pre mesec dana. Tad sam bila 3. nedelja. Ludaci, besna sam.



_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 10:00:05   
mama krava
Tako je i samnom bilo pre dve godine, budale, mada sumnjam da nema mesta, samo je bitno da nekoga poznaješ!

Pokušaj da pozoveš IMD...sad ću da pronadjem broj pa ću ti ostaviti....

Evo pronašla...

Genetsko savetovalište IMD

< Poruku je uredio mama krava -- 18.2.2015 10:07:21 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 10:35:12   
crazymama
Hvala ti, zvacu. Moram i u DZ po uput za IMD.



_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 10:49:34   
wivern

IZVORNA PORUKA: crazymama

Zvala Palmoticevu, nema termina. Po njima, trebala sam da zakazem pre mesec dana. Tad sam bila 3. nedelja. Ludaci, besna sam.



Zlo, ja sam je onako besna pitala da li je trebalo da zakazem kad sam krenula na vto, a ona me gleda kao tele. Ma nece da rade, sigurno ima termina.
Na imd ces naci termin, nadam se.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 10:53:52   
mama krava

IZVORNA PORUKA: crazymama

Hvala ti, zvacu. Moram i u DZ po uput za IMD.




Ma, polako, nema žurbe, prvo ih pozovi, pa onda kad zakažeš idi po nov uput!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 11:08:34   
crazymama
nadam se... malo mi je smor sto se na IMD lezi 3 dana... ali ajd.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 11:14:43   
mama krava
I meni je to bilo smor, ali nekako mi dobro došlo... jer ipak prvi put kad sam radila isto sam radila u NF iodmah išla kući, ali nisam imala dete kod kuće i ogla sam da odmaram. Prošlog puta jeste da sam se smarala, ali ipak nisam dizala dete, jer bi se kod kuće kazala prilika za neko cimanje user posted image . A bolje da se ne čačka mečka! Mada ja sam odmah po otpustu iz bolnice, trčala za 26-om jer sam kasnila na komisijuuser posted image .

Ako ima ko da pričuva starije dete, idi i odmori/pročitaj knjigu...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 11:30:42   
crazymama
da,u istoj sam situaciji...

jeste znale da moze da se refundira novac ako uradite privatno AC?

moja drugarica je to uradila, treba samo uput iz dz za bilo gde (palmoticeva, IMD...), fiskalni i gotovinski racun iz privatne ordinacije gde ste odradili AC, kopija zdravstvene knjizice i kopija kartice tekuceg racuna na koji treba da se refundira novac.

predaje se u nemanjinoj, gde se popuni formular uz izjavu da su vas odbili drzavno zbog popunjenih kapaciteta, i ceka se oko 3 meseca na isplatu.

da li je neko od vas to isto odradio?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 12:23:45   
crazymama
kazite dragicka - i IMD popunjen za april... zakazuju za maj. a ja bi morala krajem aprila. Veselje!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 12:26:35   
mama krava
Ja bih ti preporucila da zakažeš svakako, jer, ažalost, bude otkazivanja i to često... To je meni rekla moja drugarica koja tamo radi, kao što napisah!

Zakaži, i kad odes tamo na razgovor, možda te i uguraju negde ranije!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 12:29:23   
crazymama
za kad da zakazem? pa oduvala me recima popunjeni smo

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 12:38:30   
mama krava
Pa zakaži za tad kad ima mesta, pa kreni da kukaš, godine, rizik, dr obavezno preporučuje isl... I kaži da te zovu ako se neko mesto isprazni. Moja komšinica je plakala nekoj nadrdndanoj na telefon I ova je uguralauser posted image ..

Ne znam, samo predlažem, ali ja bih cimala dok ne zakažem I da nisam imala vezu! Ne dam, bre, ni dinar za zdravsvo, tj neću ništa da platim preko onog što mi uzimaju! A uzimaju mi ohohohoo...svakog meseca po jednu amniocentezu kod privatnika!user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 12:40:08   
crazymama
manje mi je cimanje da refundiram preko socijalnog. pisala sam gore. nego izgleda zene ni ne znaju da to moze, pa se muce moleci raznorazne... ne bi ni ja imala pojma, da nemam pametnu i snalazljivu drugaricu, koja je to uradila.

< Poruku je uredio crazymama -- 18.2.2015 12:44:34 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Amniocenteza?
18.2.2015 14:27:51   
crazymama
aktivirala sam vezu u frontu, rekli mi da dodjem sutra, naci ce mi neki termin. user posted image

@mamakrava hvala ti puno na pomoci i trudu.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here