|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
28.11.2015 15:57:22   
Bibilib
Borice draga bice sve OK nemoj da brines,znam da je to ocekivanje rezultata prava katastrofa,prosla sam i ja kroz to pre dve godine,ali opet ti kazem bice sve OK nemoj da brines... I odmaraj sto vise ja sam prve nedelje samo lezala a druge sam se po malo kretala.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Amniocenteza
2.12.2015 11:34:07   
borica
Evo i ovde da javim.Nalaz je uredan i user posted image je . Neka su zivi i zdraviuser posted image

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Amniocenteza
10.12.2015 17:16:52   
Anck Su Nmaun
Jutros odradila AC, maleni se bas vrteo. Dr. taman namesti on se pomeri, vrtiguz mali user posted image

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 15:35:56   
Nistra87
Molim vas, pomozite mi, zaista sam ocajnauser posted image
upravo mi je doktorka telefonskim putem saopstila da imam odstupanja na Dabl testu i da bi trebalo da uradim amniocentezu...nista mi vise nije objasnila, a ja sam preplasena...sutra cu videti o kakvim odstupanjima je rec...
Da li neko zna, da li odstupanje na Dabl testu obavezno znaci da nesto nije u redu sa plodom?

Unapred hvala na razumevanju!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 15:44:28   
jekiki
Draga, polako, ne znaci uvek, jer je dabl test kompijuterski proracun rizika. Ima puno slucajeva gde je dabl bio los a sa bebm sve u redu, kao slucajeva gde je dabl dobar a problem je postojao. Uradi amnio radi tvoje sigurnosti, nije strasan postupak a znaces na cemu si. Sutra ides do dr pa ce ti ona sve objasniti.
Od srca ti zelim da sve bude ok, i da na svet dones jednu malu slatku bebicu

< Poruku je uredio jekiki -- 24.12.2015 15:48:28 >


_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 16:11:30   
Nistra87
Hvala puno od srca! Trenutno mi znaci svaki savet i informacija koji me mogu utesiti, jer ovo mi je prva trudnoca i, kao i svaka buduca majka, zelim od sveg srca da sve protekne u najboljem redu...
Nadam se da ce sve biti kako treba user posted image
Hvala jos jednom! Cmok

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 17:42:26   
IvanaSK RR
Jekikiki je u pravu, ne mora da znaci da obavezno nesto nije u redu. Mojoj drugarici je bilo odstupanja u dablu, ona je pre amnio otisla i privatno uradila jos jednom dabl i ultrazvuk koji su dali normalne rezultate.

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 20:04:08   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Nistra87

Molim vas, pomozite mi, zaista sam ocajnauser posted image
upravo mi je doktorka telefonskim putem saopstila da imam odstupanja na Dabl testu i da bi trebalo da uradim amniocentezu...nista mi vise nije objasnila, a ja sam preplasena...sutra cu videti o kakvim odstupanjima je rec...



Jooj draga moja taj dabl je uzas! Ja sad nisam ni htela to da radim...bacanje para!!
Dve trudnoce i oba puta nisu valjala, samo sam se stresirala bzvz. Sad treci put sam odmah rekla ne zelim to da radim....obicne statistike koje pri tom u 90% slucajeva nisu tacne! Jako puno zena znam koje su dobile grozne rezultate a zdrava i prava deca!
Trazila sam amnio, jer sam i prosli put radila... znaci sama sam htela, niko me nije terao.

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 20:33:09   
Nistra87
Jooooj, hvala vam drage moje na utesnim informacijama user posted image
iskreno, danas kad sam saznala imala sam osecaj da mi se srusio celi svet...znaci mi puno vasa podrska, trudicu se da budem smirena i da uradim amniocentezu pa valjda ce se i u mom slucaju pokazati da dabl test moze da pogresi.
Amniocentezu bi trebalo da uradim za dve nedelje (jer sam sada 14-a), javicu kako je proslo, cisto da bih podelila svoje iskustvo sa drugim zenama, majkama, kraljicama user posted image
Jos jednom hvalaaaa!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 20:37:42   
Anck Su Nmaun
Samo nemoj da se nerviras... secam se koliko sam ja pakala...a sve je bilo u redu! Opusti se ...bice sve ok user posted image

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 20:40:08   
Nistra87
O plakanju nemoj nista da mi govoris user posted image
dan sam preplakala...hvala na ohrabrenju! Sve najbolje!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Amniocenteza
24.12.2015 21:55:49   
dddaca
Evo i ja d ti kazem da ne brines nego uzivaj u trudnoci. Double je jedna vekika glupst. Najobicnija statistika koja slui samo da nas potrese. Kakav je bio ultrazvuk, nt? Cula sam i ja za slucajeve gde je double bio los, a amniocinsteza je pokazala da je sve u redu, i obrnuto tako da probaj da ze opustis i d poizitivno razmiljas

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 7:15:28   
wivern
Pa meni je dr upravo zbog toga odstupanja i savetovala da radim amnio i ništa više, jer se često dešava. Ne brini se, biće to sve ok user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 8:29:53   
Trcosava
Neću da plašim ikoga, ali zavisi koja su odstupanja. Da napomenem da ovde se do recimo 2 godine unazad uopšte nije radio nalaz krvi, sad je OPCIONO i dodatno se plaća. Dakle ovde se ide samo na Uz i merenje nuhalnog. Prva trudnoća je bio ok nuhalni, druga je bio katastrofalan. Treća, ok nuhalni. Ni jednom nisam radila nalaz krvi.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 9:26:40   
Nistra87
NT-1.9, BPD-20.9 (s tim sto ne znam sta znaci BPD)...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 9:28:56   
Nistra87
Ja sam radila i analizu krvi, jer su mi rekli da to ide sve u kompletu :) popodne idem kod doktorke pa cu saznati o kakvim odstupanjima se radi...iskreno, utesila me je podrska koju sam dobila ovde na forumu...hvala svima!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 9:36:18   
IvanaSK RR
Bpd je precnik temena glave, koliko se secam. Nuhalni ti je ok, tu nema odstupanja. Mozda je ona videla nesto drugo...
A ja sam i u prvoj jelka (pre osam ipo godina) i sada radila dabl test, to se ovde podrazumeva, znaci oko dvanaeste nedelje ultrazvuk i vađenje krvi.

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 9:53:34   
dddaca
I ja bih rekla da je nuhalni ok, a za bdp se ne secam vrednosti. Ako budem uspela da pronadjem postavicu link sa vrednostima mera ploda u zavisnosti od starosti. Tebi su mozda odstupanja vezana za nalaze krvi. Meni je takodje bio los double, tak oda znam kroz sta prolazis i zato ti kazem opusti se i uradi amnio kad dodje vreme za to, a ako si u finansijskoj mogucnosti onda mozes da uradis i neki od neinvazivnih prenatalnih testova koji takodje imaju veliku preciznost

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 14:50:55   
Nistra87
Ovo su rezultati:
free B-hcg - 4,15
PAPP-A - 2,93
Biohemijski screening: 1:189
Kombinovani screening biohemijski+ultrazvucni: 1:565

Ocigledno imam odstupanje koje se odnosi na rezultate krvi...
Valjda ce nakon amniocenteze biti sve ok...
Pozz za sve!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Amniocenteza
25.12.2015 14:55:14   
dddaca
Nadam se da hoce, misli pozitivno i probaj da uzivas koliko mozes u trudnoci. Jednom prilikom sam cula da beta hoce da bude uvecana kod terapije progesteronom (utrogestan). sad koliko je to tacno ne znam, ali povezala sam sa svojim slucajem i ispostavilo sae da sam bez razloga brinula. Zato osmeh na lice i stomak napred :)

(odgovor članu Nistra87)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Amniocenteza
25.1.2016 20:23:31   
krin 40
Sutra zakazujem u Palmoticevoj.Uzorak cu davati privatno kod mog dr.Ovo mi je prva amniocenteza, treca trudnoca.Moram da je radim.zbog godina(40).Malo je reci.da mi je vec muka kad pomislim sta me ceka

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Amniocenteza
25.1.2016 21:04:16   
ivbo
Evo i ja da se javim,da ohrabrim mame koje moraju proci kroz ovo iskustvo.Radila sam amniocentezu prije par mjeseci,treca trudnoca,prethodno dvoje djece potpuno zdravo,u porodici nema nikakvog genetickog opterecenja...jedina indikacija 36 godina.Na uz je sve bilo ok,ali je moj gin. ipak smatrao da je najbolje da i to uradim,kako rece - da nam ne bi sta promaklo.Imala sam srece sto sam prije te intervencije razgovarala sa zenom koja je dva puta prosla kroz to i rekla mi - samo se opusti,mnogo toga zavisi od tebe same,ako se uplasis i beba ce da se uznemiri,misici se stegnu...itd itd.,uglavnom rekla mi je da je to kod nje sve islo brzo bez ikakvih bolova,problema...I ja sam sebe ubijedila da ce biti tako...Uglavnom sve se zavrsilo toliko brzo koliko ni u najoptimistocnijim snovima nisam mogla ni da zamislim,legla sam na krevet,dr je pocela nesto da me ispituje bezveze,tj. da me zapricava dok je gledala uz,nije proslo ni par minuta kad je od sestre zatrazila iglu,bukvalno nisam mogla da vjerujem,osjetila sam ubod,nije bolno,vise neprijatno,ali traje par sekundi...Kad sam izasla,mm je uplaseno pitao - sta je bilo,sto ti nisu uradili amnioc.- covjek nije mogao vjerovati kad se prije sve zavrsilo.A nakon toga smo odmah sjeli u auto i na plus 30 u autu bez klime odmah krenuli kuci - ravno 400 km:-).Sve je proslo bez ikakvih problema,nalaz uredan,vec sam mama treceg sunasca:-*...

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Amniocenteza
25.1.2016 21:34:12   
wivern

IZVORNA PORUKA: krin 40

Sutra zakazujem u Palmoticevoj.Uzorak cu davati privatno kod mog dr.Ovo mi je prva amniocenteza, treca trudnoca.Moram da je radim.zbog godina(40).Malo je reci.da mi je vec muka kad pomislim sta me ceka


Ne moras, niko ne moze da te natera da je radis.
Ja sam sama birala da je radim, i drago mi je zbog toga.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Amniocenteza
25.1.2016 21:57:41   
krin 40
Znam Wiv..i ja radim sto zelim i sto bi,po meni,ne raditi je bilo neodgovorno.Nemam strah od samog zahvata.Frka mi je od cekanja,ne izvesnosti.Ma razumete me,sve ste to prosle.Hvala na podrsci

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Amniocenteza
25.1.2016 22:15:53   
wivern
Ma nema potrebe da te bude frka, biće sve ok. I posle ti mirna glava.
To je sve superiska, samo da dobiješ potvrdu da li je bata ili seka ;)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here